Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2009-12-14

Krzyże w szkołach???

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

I o tym, dlaczego warto pamiętać o Pinochecie.

KOMENTARZE

Bezimienny 2009-12-14

Ten człowiek który zaczął dyskusje na temat krzyży jest niepoważny co z tymi 2% ludzi? może wybić ich żeby był spokój?

Marcin 2009-12-15

O.. dawno nie było takie konkrowersyjnej audycji. Az emocje dalo sie czuc... 
 
A na serio, to oczywiscie, jak przyznawali Martin, Hugo i słuchacze glowny problem jest w socjalzmie a nie w krzyżach.  
 
Ale... 
 
Niektóre argumenty prowadzących były niepoważne: 
1) symbole satanistyczne na ścianach i swastyki to czysty populizm. To nie jest tak że instnieje jakis wspólna dla całej ludzkości neutralonosc. Np przedstawiciel plemienia Muga-Muga może czuć się źle w klasie bez wszelkich symboli, bo dla nich to (pusta biała ściana) jest własnie symbol rychłej śmierci. I co mu powiesz? Jego wolność jest tak samo ważna jak Twoja.  
 
Obecność symboli tak samo narusza czyjaś wolność jak ich brak. Np muzułmanin wolałby półksiężyc w klasie, ale też wolałby prochibicje, bo obecność alkoholu narusza jego wolnośc. I vice versa wolnośc Martina. 
 
Wiadomo, poza socjalizmem problem nie istnieje w tym miejscu.... 
 
2) Konstytucja jak sami wiecie, jest sprzeczna, a z fałszu skądinąd wiemy wynika wszystko (logika się kłania). Więc za równo to że ma być krzyż jak i że go ma niebyć - I co pan nam zrobi? 
 
3) Demokracja oczywiscie jest ustrojem totalitarnym więc te 90% zwolenników krzyży narzuci je Martinowi, podobnie jak 97% zwolenników etatyzmu. Albo 55% zwolenników obecności w UE. etc etc... 
znowu problem jest gdzie idziej 
 
4) Natomiast problem owszem istnieje ale na jeszcze innej płaszczyźnie niż poruszyliście. A na mianowicie - czym jest państwo i jakie powinny być relacje państwo-obywatel.  
a) Kanibalizm i kazirodctwo jest karalne - ale czy jeśli występuje za obopulną zgodą nie narusza wolności? [uważam że jak najbardziej powinno być karalne] 
b) podatki, światopogląd a interesy długofalowe. Np w I Rzeczpospolitej prawie nie było podatków etc etc... i upadła i nastała okupacja etatystycznych Prus, Austrii czy samodzierżawia Rosji - i co? Czy państwo ma prawo narzucić obywatelom duże podatki na wydatek obronny? Albo np zakazac propagandy pacyfistycznej podczas wojny? [trudne pytanie] 
c) Jeśli wszystko rozpatrujemy jako federacje ziem, regionów gmin i ogólnie anglosaskie "communities" - i w gminie Dołowo Górne przez aklamacje (!!) ustala sie prawo, że każdy ma dawać 100zł rocznie na gminny kościół katolicki i że to prawo dotyczy wszystkich nowych mieszkańców i nie można go znieść bez 100 lat vacatio legi (a co ! taka gmianna konstytucja) - i po 30 latach, juz zwolenników jest powiedmy 90% i przeprowadza sie tam Stefan który tego nie chce? Albo po 90 latach nikt tego nie popiera, znoszą prawo - ale vacatio legis! Dura Lex Sed Lex! (i inne mądre sentencje) 
 
Tak więc nie ma czegoś takiego jak pudełkowe państwo wolnosci, neutralne światopoglądowo etc... wszystko to owoc ciężkich kompromisów. 
 
 
I tak na koniec: 
A) Krzyże w szkołach, przy drogach etc - powinny zostać, bo ich brak obraża moje uczucia! Moja wolność też sie liczy:) A poza tym to jest element tradycji, która razem z tolerancją monarchii Jagiellonów, romantycznym poświęceniem dla Ojczyzny powstanców, sztuką dobrego wypieku chleba jest pewnego rodzaju marką. Oczywiście możemy dyskutować o tym, część moze nie jest mądra, z czasem może wszystko sie zmienii... Z CZASEM a nie TU i TERAZ 
 
B) Z Krzyżami łączy sie wynik szwajcarskiego referendum. I łączy się jeszcze z czymś innym. Nie żyjemy w abstrakcji a w konkretnym świecie - może muzułmanie nie maja na celu skolonizowanie Europy, ale na wszelki wypadek wolę popierać względnie tolerancyjny świat katolicki czy chrześcijański, od (może chwilowo) bezkompromisowego świata islamu. Pownieważ żyję tu i teraz i Chiny mają broń atomową i 1mld ludność a nie Polska, bo USA mają najlepszą armię a nie Zimbabwe. Realpolityk - niechec bycia martwym, nawet jeśli sie tak globalnie ma racje. 
 
[że tez nie umiem pisać krótko i na temat]

Syn Kastrata 2009-12-15

Polska konstytucja nie wprowadza laicyzmu. Neutralność światopoglądowa nie oznacza zakazu obecności symboli religijnych. Orzecznictwo Trybunały Konstytucyjnego jest dość jednoznaczne. Obecność symboli religijnych wynika z tradycji podobnie jak przysięganie na Biblię w USA. W Ameryce mieszka znacznie większa liczba osób, dla których Biblia nic nie znaczy, niż w Polsce osób, dla których krzyż nic nie oznacza. I nikomu to nie przeszkadza oprócz małej grupy osób o radykalnie zideologizowanym światopoglądzie. Nie ma dla mnie dużego znaczenia czy krzyże są w klasach czy nie, ale nie zgadzam się z rządami pieniactwa, bo właśnie tym jest nagonka na utrwaloną w kraju tradycję. Tym bardziej, że w Polsce krzyże w klasach nie są jakimś znakiem dominacji katolicyzmu, lecz wolności i prawa do samostanowienie o sobie przeciw zaprowadzonym siłą przez Armię Czerwoną zideologizowanym rządom komunistycznym. Rozumiem odmienność historycznego pojmowania krzyża w Francji, Włoszech i Hiszpanii, gdzie modernizacja państwa polegała na walce z odwołującym się do katolicyzmu reżimem. Republika Francuska powstała na fundamencie laickiego antykatolicyzmu, Włochy zjednoczyły się pomimo interesów z państwa kościelnego i arcykatolickiej dynastii Habsburskiej. Hiszpania walczyła z Franko opierającego swoje rządy na wezwaniu episkopatu do krucjaty. Jednak w Polsce zdejmowanie krzyży kojarzy się jednoznacznie z komunistami.  
 
Dziwi mnie również, że Martin, który tak lubi porównywać argumentację obrońców tradycji do linczu nie zauważa, że domaganie się pozbawienia symboli jest również linczem na stan obecny. Stan który nie sprawia, że muzułmanie, Żydzi, sataniści, dżiniści, czy krysznaici nagle zmienią poglądy. Dodam jeszcze, że krzyż jest również symbolem prawosławnych i protestantów, którzy mają go w ołtarzach. www.luteranie.pl proteologia.files.wordpress.com www.budapeszt.infinity.waw.pl  
 
Z drugiej strony był taki ruch religijny jak adamici, jeszcze całkiem niedawno i słyszałem o rodzinie takich w USA. Chodzili oni jak ich pan Bóg stworzył i uważali wszelkie ubrania za symbol zniewolenia grzechem pierworodnym. Czy nauczycielka w szkole publicznej, w której jest jeden uczeń adamita powinna chodzić na go? Przecież ma być areligijna, a ubrania są symbolem grzechu pierworodnego dla jednego z uczniów. Jako funkcjonariusz publiczny nauczyciel jest reprezentantem państwa i przestępstwa wobec niego są traktowane jak przestępstwa wobec państwa. Dalej czy nauczycielka należąca do religii wymagającej określonego stroju ma być zwolniona? Nauczycielka, która jest zakonnicą, muzułmanką uważającą, że musi chodzić w burce, lub nauczyciel sikh, który musi chodzić w turbanie, z nożem rytualnym i pasa i powinien mieć brodę? Wszyscy do wywalenia? Idąc dalej kolory również mają symbolikę, to może trzeba wprowadzić jeden kolor do wszystkich pomieszczeń, tak dobrany by jak najmniej rzeczy symbolizował.  
 
Chciałbym podkreślić, że mimo obowiązku uczenia się nie ma obowiązku uczenia się w konkretnej szkole publicznej. W części szkół publicznych nie ma krzyży, oraz można się uczyć w domu, lub w szkole prywatnej. W takiej sytuacji pieniactwo wrogów krzyży w klasach jest jeszcze bardziej wyraźne. Nawet w klasie gdzie jest 100% katolików takim zideologizowanym ludziom przeszkadza krzyż.  
 
PS: Gwiazda Dawida nie jest symbolem judaizmu, a państwa Izrael i narodu Żydowskiego, jedyny przedmiot, który można określić symbolem judaizmu to chanukija. 
PSII: Muzułmanie nie mają podobnie jak wyznawcy judaizmu symbolu. Chyba tylko napis Allach po arabsku może być za coś takiego uważany.  
PSIII: Ostracyzm polegał na wypędzaniu ludzi z kraju poprzez demokratyczne głosowanie, lincz na zabijaniu ludzi przez tłum pragnący zemsty, której nie mogli otrzymać poprzez sądy. Nie wiem, jaki ma związek linczów i ostracyzmu ze sprawą krzyży. Takie porównanie zrównuje was z JKM porównującym wszystko i wszystkich do Hitlera. Najpierw mówicie, że taka populistyczna retoryka jest zła, a następnie sami ją stosujecie.

Suszarka 2009-12-15

Usyszeć ateistę wzdychającego "O Jezus" - bezcenne. 45min.30sek.

Syn Kastrata 2009-12-15

Znani mi teiści, raczej mówią "o k...." (prostytutka) 
 
I wcale nie są miłośnikami prostytucji. Ot, zwykłe powiedzenie, jak "mocium panie". Nie trzeba wierzyć w Boga, by mówić "o Boże".

Suszarka 2009-12-15

Teiści może nie są miłośnikami k...-prostytutek, ale nie negują ich istnienia. 
Mnie te zwykłe powiedzenia w ustach ateisty rozbawiło, nic więcej.

Szabla 2009-12-15

Faktycznie jest to trochę śmieszne, aczkolwiek nie takie nienaturalne. W South Parku Kyle Broflovski, który jest Żydem też często mówi "O Jesus!". To jest dopiero śmieszne xD

ralf 2009-12-15

Ale prowadzący mogliby zdecydować jaki mają pogląd w sprawie konstytucji, bo raz mówią, że jest do luftu, żeby chwilę później powiedzieć, że ustawa gwarantuje wolność wyznania. 
Poza tym kogo obchodzi, że jednej muzułmance nie podobał się krzyż? A co jeśli 10 osób chciało mieć ten krzyż na ścianie? Należy pogwałcić ich wolność?

plk 2009-12-15

Czy to że konstytucja gwarantuje wolność wyznania oznacza od razu, że nie jest do tyłka? :-) 
 
Jeśli chodzi o krzyże na ścianach, to powiem tak. Na ścianie państwowej ma nic nie wisieć, ewentualnie symbol państwowy. Na ścianie prywatnej może wisieć co tylko chce właściciel. Chociaż mój katecheta już ogłosił, że jeśli chcą zdjąć krzyż, to najpierw jego będą musieli wynieść...

Syn Kastrata 2009-12-15

Krzyż w sali lekcyjnej narusza wolność wyznania? W jaki sposób ile osób rocznie pod wpływem krzyża w klasie nie może zmienić w Polsce wyznania?

plk 2009-12-15

To nie o to chodzi. Ta ściana zgodnie z prawem należy do wszystkich Polaków, nie tylko katolików, ale też protestantów, prawosławnych, muzułmanów, żydów, pogan, ateistów, satanistów, agnostyków i wszystkich innych. Oni też za to płacą i nie rozumiem dlaczego akurat katolicy mają być faworyzowani, skoro nawet większością nie są. Żeby było sprawiedliwie i równo, to muszą tam wisieć albo symbole wszystkich użytkowników, albo żaden :-) Ta druga opcja jest łatwiejsza w realizacji. Mi osobiście krzyż nie przeszkadza, ale nie zamierzam zmuszać innych do jego przyjmowania za swój symbol.

Marcin 2009-12-15

Żeby było "sprawiedliwie" i "po równo" (sic!) to powinny tam wisieć wszystkie symbole rozmiarem proporcjonalą płaconych podatków:) Każdy rodzić deklaruje co ma wisieć, pokazuje swój PIT - i szuru buru robi sie ranking 
 
Po demokratycznemu to zbierają sie rodzice i głosują co ma wisieć i wisic 
 
Ew jakis taki aparthedi - cześć sali z widokiem na krzyż, częśc z widokiem na co innego.

Szabla 2009-12-15

Nikt nikogo nie chce zmuszać do przyjmowania krzyża za swój symbol. On ma tam wisieć dla osób wierzących, ale nie tylko. Krzyż to nie tylko symbol największego miłosierdzia w postaci męki pańskiej. To także symbol wolności i solidarności. Zarówno pod Krzyżem jak i pod barwami bieli i czerwieni naród polski zawsze się jednoczył. Pamiętacie "Bóg, Honor i Ojczyzna!"? Nie robił tego pod Gwiazdą Dawida czy pod Półksiężycem, i dlatego właśnie Krzyżowi, a nie tym symbolom należy się miejsce na ścianie. Bo niby z jakiej racji miałoby ono im się należeć? Za 1683? Za oficerów w AL? Za Michnika? Bądźmy społeczeństwem nowoczesnym i otwartym, ale nie zapominajmy o swoich korzeniach. Piłsudski powiedział.: "Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości."

plk 2009-12-15

Światopoglądu "my vs. oni" i tak nie przegadam, więc rezygnuję :-) 
 
Tak BTW, to właśnie ludzie "demokratycznie" "zebrali się" i w identyczny sposób uchwalili podatki. I cały światopogląd kontestacyjny runął, brawo słuchacze... :-)

Daniel 2009-12-15

Co jest gorsze? Zmuszanie ateisty do przebywania w pomieszczeniu z krzyżem czy zmuszanie katolika do przebywania w pomieszczeniu bez krzyża?

Syn Kastrata 2009-12-16

płk jeśli nie oto tobie chodzi, to nie powołuj się na wolność religijną, gdyż ona polega na swobodzie zmiany wyznania, oraz swobody kultu.  
 
Krzyż na ścianie w sali lekcyjnej nie ma związku z wolnością wyznania.

Łukasz Witkowski 2009-12-16

Bardzo podobal mi sie pomysł dyskusji na antenie, bardzo konstruktywny krok. 
Pozdrawiam.

Martin 2009-12-16

Ralf, ja uważam, że konstytucja jest do luftu, ale to nie znaczy, że przez to przestaje ona obowiązywać. Póki obowiązuje, powołuję się więc na nią. A jak nie obowiązuje, to nie ma tu rządów prawa, tylko nierząd. Kompletny, totalny nierząd. Jedno albo drugie - zdecydowanie wolę to pierwsze. 
 
Prawo ma strzec naszych wolności, i jako taka koncepcja jest bardzo dobrym pomysłem. Po to ma być.

plk 2009-12-16

A to ja się do wolności religii odnosiłem? Gdzie? Bo raczej piłem do praw własności i zasady suwerenności narodu nad państwem.

Syn Kastrata 2009-12-17

Martin konstytucja nie ustanawia w Polsce laicyzmu. Twoje odwołanie się do konstytucji nie ma sensu.

EstEst 2009-12-22

Generalnie mniej więcej zgadzam się z Marcinem (tym z prawie samej góry), ale dorzucę 3 grosze swe: 
 
Sformułowanie, "neutralność światopoglądowa" ma kiepski sens. A sformułowanie: "popierać/gwarantować neutralność światopoglądową" nie ma sensu w ogóle - można to udowodnić matematycznie (nie wprost): 
 
Hipoteza: Można "popierać nautralność światopoglądową (w skrócie NŚ)" tj. nie stawiać żadnego światopoglądu ponad drugim. Zatem nie stawiamy wyżej światopoglądu kogoś, kto popiera NŚ niż kogoś, kto nie popiera NŚ. Ale jeśli tak, to znaczy, że wcale NŚ nie popieramy - sprzeczność. QED. 
 
Dlatego zapis w, za przeproszeniem, Konstytucji jest bezsensowny i niemożliwy do zrealizowania. Co za tym idzie, powoływanie się na niego nie ma sensu. 
 
W tym przypadku - popieranie pustej ściany przeciw krzyżowi na ścianie nie jest neutralne światopoglądowo - bo wspiera światopogląd "pustej ściany". Uważam, że skoro już musimy znosić w imię nie wiadomo czego prawo, że każda szkoła ma być taka sama, to jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest powieszenie na ścianie przez każdego ucznia i nauczyciela takiego symbolu, jaki mu się podoba. 
 
Inną kwestią jest sprawa, czy pchanie się z krzyżami do szkół jest korzystne dla samego Kościoła Katolickiego. W pierwszych klasach podstawówki chodziłem na religię po lekcjach do salki katechetycznej w bliskim szkole kościele i nikomu z tego powodu krzywda się nie działa. Chodził ten, komu zależało, mniej osób miało powody do buntu, religia była tak samo, albo i bardziej sensownie prowadzona - komu to szkodziło? Podobnie wieszanie krzyży wszędzie, gdzie się da kojarzy mi się z takim psim "oznaczaniem terenu", a więc mało dostojnie. To wszystko buduje wizerunek nadętej, wszędzie się wciskającej organizacji, a tak naprawdę nie widzę, jakie by mogło dać korzyści (ktoś naprawdę sobie wyobraża, że można się nawrócić na katolicyzm pod wpływem przymusowych lekcji, w kojarzącej się z nudą szkole, na zajęciach, które traktowane są jako czas na wyspanie się/odrabianie innych lekcji?)

Mary DuLait 2010-01-21

Krzyże to kwestia przyzwyczajenia...jeżeli nawet jest w Polsce 98% Chrześcijan, to jestem pewna,że jakieś 70% z nich nigdy w szkole na ten krzyż nie spojrzalo. Po prostu większośc mlodych ludzi nie odczuwa jakiś wielkich i silnych uczuć,które wynikają z wiary, a tym bardziej z symbolu krzyża. Nie chcę się rozwodzić nad tym,że te symbole są tak na prawdę niezgodnę z prawdziwą wiarą chrześcijańską i w ogóle nie powinno ich być.Są wynikiem pogańskich tradycji, ale weszly w nasze polskie rozumowanie poszanowania naszej "narodowej" wiary i tyle. Poza tym krzyże w szkolach budują nietolerancje a co za tym idzie przemoc i brutalność...może jeszcze nie jest to bardzo odczuwalne, ale jeżeli rządy chcą się jednoczyć, to obcokrajowców będzie u nas coraz więcej i będą się chcieli u nas edukować i co wtedy? Wtedy nietolerancja zacznie być nie tylko odczuwalna ale i zauważalna. W ogóle zamiast lekcji religii, w szkolach powinni wprowadzić dwie lekcje do wyboru. Albo lekcje religioznastwa, która by rozszerzala horyzonty religijne mlodych ludzi i dawala im większe pole manewru, przy czym rozwijala również kreatywne myślenie, umiejętnośc porównywania i krytycyzmu, chęć zaglębiania się w historie kultur i tradycji, które ksztaltowaly różne religie na świecie, lub też lekcje etyki, która by budowala moralność u mlodych ludzi i zasiala w ich sercach tendencje etyczne, bez względu na prawa religijne. Co ambitniejsi mogliby chodzić na obie lekcje ;) Niestety Kościól póki co ma zbyt duży wplyw na nasz rząd, a ludzie są jeszcze zbyt fanatycznie zakochani w katolickiej tradycji i takie zmiany nie nastapią zbyt szybko. Być może gdzieś tam już się pojawily, ale zapewne są to bardzo rzadkie przypadki. Co do godla, to zlitujcie się...nie wymagajmy od państwa zbyt wiele.... :P Godlo jest jednym z elementów państwowej symboliki, a że szkoly są w większości państwowe, to godlo wisieć musi, w końcu uczeń musi wiedzieć,dzięki czemu (państwu) zdobywa tę wiedzę (bezużyteczną) ;) 
 
Zajebista audycja. 
 
Pozdrawiam :)

CharlieChristian FM 2010-02-05

Dyskusja do dupy. Nikt nie podniósł argumentu różnorodności. Niech będą szkoły z krzyżami, bez, gwiazdami dawida, itd. NIECH LUDZIE MAJA WYBOR!!! i zobaczycie że krzyże bedą wisieć jednak w wiekszości ;)

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 3 tygodnie temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 5 tygodnie temu

Unikaj szpitali (7) - 5 tygodni temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...
25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 7 tygodni temu

Nauczyciele uciekają (6) - 8 tygodni temuNiskie podatki już były (15) - 3 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 3 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 4 miesiące temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 4 miesiące temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 4 miesiące temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 5 miesiące temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 5 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 5 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 6 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 6 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 6 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 6 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 6 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 7 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 7 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 7 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 7 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 8 miesięcy temu


Jestem na kwarantannie! (1) - 8 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 9 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 9 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 9 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 9 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 10 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 10 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 10 miesięcy temu


Bezpłatna komunikacja może być droga (4) - 11 miesięcy temu


Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - 11 miesięcy temu

Idzie drożyzna (2) - 11 miesięcy temu

Polacy nie zasługują na prywatność? (1) - 11 miesięcy temu

Muzeum z najwyższej półki (1) - 11 miesięcy temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - ponad rok temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - ponad rok temu

Kiedy można zabić intruza? - ponad rok temu

Magiczne szable i tarcze (1) - ponad rok temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 2 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 2 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 2 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 2 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 3 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 3 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 4 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 5 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 5 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 5 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 6 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 6 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 7 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 7 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 8 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 9 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 9 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 9 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 10 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00
Przemyslaw Teterycz - - 20.00
Blog technologiczny Wirtualny wojownik - - 20.00
wypełnianie płatnych ankiet na eankiety.pl - - 20.00
Agencja pracy Gorzów - Praca jako opiekun... - - 20.00
wypożyczalnia samochodów victoria nowy sącz - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt