Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
Jan Fijor zaprasza
Nie
20:00
Firma na emigracji
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (12)
7 dni temu
Jak poprawnie oszczędzać
Na początku o bezspadkowym mieniu pożydowskim a potem temat główny - czyli jak oszczedzać a co za tym idzie jak się dorobić.
Wydanie Główne
przedwczoraj
Kiedy ojczyzna wzywa!
W środku nocy. PKP pojedzie szybciej na trasie Kraków-Katowice. Policja słabo rekrutuje. KPI w wojsku i policji. Zabójstwo 21-latka w Koninie. Wojna z narkotykami. Wódka drożeje....
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2015-03-20

Jan Fijor - Jak umarł Tuwim

Nadający: Jan Fijor

Taka audycja gdzie skaczemy z tematu na temat. Najciekawszy moment jest taki, jak Janek opowiada o tym jak był na pogrzebie Tuwima oraz o tym na co on umarł.

KOMENTARZE

Robi 2015-03-20

Najciekawszy jest fragment o Geremku. Ja te plotki oczywiście słyszałem, ale nie jestem przekonany. A jeśli już, to była to najpewniej jego asystentka. Fakt faktem, że w pierwszych relacjach mówili o pasażerce, a później było o niej cicho. Jeśli przeżyła, to powinni zrobić z nią już dziesiątki wywiadów. Może faktycznie jest coś na rzeczy. Ale z drugiej strony chłop miał już ponad 70 lat. Poza tym, czy robił by te rzeczy w tak nowoczesnej formie? Wątpię. Nie, nie... ale może... teraz to wszystko możliwe. Audycja ciekawa, bo o ludziach, a nie maszynach i liczeniu. Nareszcie. Pozdrawiam.

Kwiat126p 2015-03-20

Lody są znane chyba od starożytności więc faktycznie nowoczesna forma :) Miał 70 lat i o 70 za dużo. Żył i żarł aż się nażarł i starczy. 
Janek jest hejterem i jest z tego dumny to lubie!

Robi 2015-03-21

No wiesz, ale na pewno nie robili tego przy szybkości 100 km/h. 
A tutaj ciekawy news na temat tego, co wyprawiał w USA Jarosław Kuźniar z TVN. Ciekawe co pan Jan na to. Ja z jednej strony rozumiem falę oburzenia, ale z drugiej strony skoro jest głupie prawo, to nie dziwię się, że ludzie to wykorzystują. 
natemat.pl

Andrzej 2015-03-22

Ja mam 1 pytanie do Pana Jana. Czy może Pan przypomnieć dlaczego zrezygnował Pan w USA z pracy agenta nieruchomości skoro miał Pan sukcesy ?

darek 2015-03-22

Co do rynku nieruchomości to moja prognoza jest taka, że nastąpi podział na nieruchomości stare - czyli PRLelowskie i starsze - które polecą w dół, bo nikt nie będzie chciał w nich mieszkać. 
Natomiast ludzie będą kupowali nowoczesne nieruchomości z zaawansowaną technologią, klimatyzacją, monitoringiem, ogniwami słonecznymi, garażami itp.

jan M Fijor 2015-03-22

@4 z dwóch powodów: primo, w 1991 roku nadeszła recesja, z którą nie umiałem sobie poradzić;l secundo, zdobyłem licencję dealera papierów wartościowych, co mnie bardziej pociągało od pośredniczenia na rynku nieruchomości. Lubię ryzyko, a w finansach jest go więcej.  
@5 taka tendencja istniej już dzisiaj, wydawało mi się, że będzie głębsza, ale jak na razie to raczej margines obrotów rynku. Chociaż nie neguję twojej diagnozy. 
Ukłony

Tomanek 2015-03-23

Panie Janku Julian Tuwim faktycznie zmarł w Zakopanem, był tam ze swoją żoną Stefanią. Pogrzeb odbył się nie w Zakopanem ale w Warszawie na Powązkach a mowę końcową wygłosił sam premier Cyrankiewicz. Pozdrawiam :-)

Kwiat126p 2015-03-23

Janku w następnej audycji skomentuj sytuację polskich przewoźników bo ja nie mam zdrowia i lekarz zabronił mi się denerwować. 
 
Nakreślę ci sytuację. 
 
Jakiś kretyn w radiu mowi że polscy przedsiebiorcy to wrzód jest. Że dla czego zagraniczni przewoźnicy wypłacają takie wysokie stawki swoim pracownikom a polscy przewoźnicy już nie. Bo ku*** nie mają pieniedzy! Dla tego. Dla tego że zagraniczni mają znacznie wyższe kwoty wolne od podatku, dla tego że nie płacą tysiąca srebrników dla Zusu dla każdego z tych genialnych kierowców, dla tego że jest coś takiego jak siła nabywcza pieniądza. Jak to skur* państwo i to jeszcze OBCE może nakładać polskim firmom stawki dla ich pracowników?! To oczywiste likwidowanie konkurencji przez silniejsze państwa UE. Tak wygląda sterowanie gospodarką w UE a te polskie ćwoki to łykają bo ludzie chcą więcej jeeść! Jak chce mieć niemieckie stawki to niech se jedzie do Niemiec, zatrudni się tam i będzie mial te 32 zł za godzinę trzymania kierownicy. W imię równości. No co? Równe stawki? Równe. Z moich obliczeń wynika że chcieliby zarabiać 5120 zł - to jest dopiero płaca sięgająca ich godności. Inaczej to obraza majestatu. Przecież kierowca wiozący kartofle to dobro rzadkie, wyjątkowy talent, kształcił się tak dłuugoo a więc zasługuje na 5 tys. 
 
Jeszcze inny jakiś kierowca niewydarzony mówi:  
"To dla tego teraz protestujecie bo chcieliscie być milionerami i wam się to udało ale niestety takie czasy nastały żeby tym dobytkiem podzielić się z innymi" - mowi o właścicielach firm transportowych. Tacy ludzie mają głos w demokracji.

Matimikolow 2015-03-23

panie Janie czekam na temat w audycji SKOK na franki

Caro 2015-03-25

Trafne wyjaśnienie pojęć i mechanizmu działania inflacji i deflacji independenttrader.pl

Kwiat126p 2015-03-25

Janku! To znowu ja. Moze odniesiesz sie do ktoregos z moich komentarzy. Jest sprawa taka. Jak to jest że mam kolegów którzy intelektualnie przewyższają 90% debli pracujących w firmach, korporacjach, na stanowiskach kierowniczych, menagerskich itd? 
Jeden kolega rypie jak dziki osioł w fabryce a ewidentnie to jest praca na którą jest umysłowo za dobry. Czyta książki o Fijorach, kontestacja, polityka, ekonomia itd i nic. Ma zainteresowania większe niż tylko zalać mordę w piątek. 
 
Drugi jeszcze lepszy przypadek. Książek zjadł więcej niż mieści bilbioteka narodowa. Rotbardy, Misesy, filozofia, Kanty, Schopenhauery, Elzenbergi, jakaś logika formalna nie wiem co jeszcze....z kulturą za pan brat, zaplecze intelektualne, rozsądny bardzo a bezrobotny odkąd się urodził chyba.  
 
A w firmie u mnie? Banda debili. Koleżanka z pracy(a jest moim zwierzchnikiem) pyta sie mnie na dzień przed wyborami czy glosować na Palikota czy na Gowina. A druga obserwowała zaćmienie słońca przez dziurkę od płyty CD bo nie wiedziala ze patrzy sie przez płytę a nie przez otwór w niej. Jakieś głupie dowcipasy, śmichy hihy i tylko czekanie na piątek. Trafiła tam większość z nich bo do ostatniej chwili nie wiedzieli co bedą robić jak dorosną. Ot tak rzutem na taśmę.  
 
Też takie miales doświadczenia jak pracowałeś z kimś u kogoś? Czy miałeś równych sobie? Ja rozumiem jak sie jest na początku drogi i zaczynasz od pucybuta ale ja nie jestem pucybutem ani oni też nie są. Czy praca na stanowiskach zobowiązuje do jakiegoś intelektu, wyższych zainteresowań(bo ja nie mam o czym z takimi gadać nawet) czy tylko byle się nażreć i popier* w weekend za przeproszeniem? Bo ja myślałem że tak.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:

Jak poprawnie oszczędzać (12) - 7 dni temu


Jak banki rabują klasę średnią! (9) - 2 tygodnie temu

Firma która upadła przez Państwo. (3) - 4 tygodnie temu


Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - 7 tygodni temu


Więcej audycji...

Obligacje dla debili (5) - 2 miesiące temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - 3 miesiące temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - 4 miesiące temu

40 lat i fajrant! (27) - 4 miesiące temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - 4 miesiące temu

Życie w Hiszpanii dla początkujących (13) - 4 miesiące temu

Rekordowo krótki odcinek (3) - 5 miesiące temu

Mocz to moc (11) - 5 miesiące temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - 5 miesięcy temu

Hiszpania pod dokładniejszą lupą (1) - 6 miesięcy temu

Wystarczy języczek u wagi (8) - 6 miesięcy temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - 6 miesięcy temu

O strajku nauczycieli (20) - 7 miesięcy temu

Wady i zalety UK (13) - 8 miesięcy temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - 8 miesięcy temu


Szkolenia z nieruchomości to ściema (25) - 9 miesięcy temu

Żydzi, nieruchomości i dolary (15) - 9 miesięcy temu

Rynek złota w Polsce wciąż raczkuje (20) - 9 miesięcy temu

Pełzająca detronizacja dolara (2) - 10 miesięcy temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - 10 miesięcy temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - 10 miesięcy temu

Janka porady na nadwagę (13) - 10 miesięcy temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 10 miesięcy temuJan Fijor - Delfin z torebką foliową (16) - 11 miesięcy temuJan Fijor - Listy (1) - ponad rok temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - ponad rok temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - ponad rok temu

O wyższości gór nad morzem (11) - ponad rok temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - ponad rok temu


Co zacząć, jak nie skończyć (7) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - ponad rok temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - ponad rok temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - ponad rok temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - ponad rok temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - ponad rok temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - ponad rok temu


Jan Fijor - Na policji mnie trzymali (10) - ponad rok temu


Jan Fijor - Co chwila leci w dół (28) - ponad rok temu

Jan Fijor mówi, że się zaczyna (42) - ponad rok temu


Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - ponad rok temuJan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - ponad rok temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - ponad rok temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 2 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 2 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 2 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 2 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 2 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 3 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 3 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 3 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 3 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 3 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 3 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 4 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 4 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 4 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 4 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 4 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 4 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 4 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 5 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 5 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 5 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 5 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 5 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (31) - 5 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 5 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 5 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 5 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 5 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 5 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 5 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 6 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 6 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 6 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 6 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 6 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 6 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 6 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 6 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 6 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 6 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 6 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 6 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 6 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 6 lat temu

Ostro (64) - 6 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 6 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 6 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 6 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 7 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 7 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 7 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 7 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 7 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 7 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 7 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 7 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 7 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 7 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 7 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 7 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 7 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 7 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 7 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 7 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 7 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 8 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 8 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 8 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 8 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 8 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 8 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 8 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 8 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 8 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 8 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 8 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 8 lat temu


Oburzeni (11) - 8 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 8 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 8 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 8 lat temu

Portugalia (17) - 8 lat temu

Wy ćwoki (15) - 8 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 8 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 8 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 9 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 9 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 9 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 9 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 9 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 9 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 9 lat temu


Żona milionera (10) - 9 lat temu

Afryka Afryka (27) - 9 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 9 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 9 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 9 lat temu

Fijor w Californi (17) - 9 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 9 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 9 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 9 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 9 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 9 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 9 lat temuPaństwowe akcje (20) - 10 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 10 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 10 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 10 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Kody i kupony rabatowe na darmowisko.com - - 20.00
Fotograf ślubny Kraków - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Nieruchomości Hiszpania, mieszkania na... - - 20.00
BASMAR PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE - - 50.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt