Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2015-03-20

Jan Fijor - Jak umarł Tuwim

Nadający: Jan Fijor

Taka audycja gdzie skaczemy z tematu na temat. Najciekawszy moment jest taki, jak Janek opowiada o tym jak był na pogrzebie Tuwima oraz o tym na co on umarł.

KOMENTARZE

Robi 2015-03-20

Najciekawszy jest fragment o Geremku. Ja te plotki oczywiście słyszałem, ale nie jestem przekonany. A jeśli już, to była to najpewniej jego asystentka. Fakt faktem, że w pierwszych relacjach mówili o pasażerce, a później było o niej cicho. Jeśli przeżyła, to powinni zrobić z nią już dziesiątki wywiadów. Może faktycznie jest coś na rzeczy. Ale z drugiej strony chłop miał już ponad 70 lat. Poza tym, czy robił by te rzeczy w tak nowoczesnej formie? Wątpię. Nie, nie... ale może... teraz to wszystko możliwe. Audycja ciekawa, bo o ludziach, a nie maszynach i liczeniu. Nareszcie. Pozdrawiam.

Kwiat126p 2015-03-20

Lody są znane chyba od starożytności więc faktycznie nowoczesna forma :) Miał 70 lat i o 70 za dużo. Żył i żarł aż się nażarł i starczy. 
Janek jest hejterem i jest z tego dumny to lubie!

Robi 2015-03-21

No wiesz, ale na pewno nie robili tego przy szybkości 100 km/h. 
A tutaj ciekawy news na temat tego, co wyprawiał w USA Jarosław Kuźniar z TVN. Ciekawe co pan Jan na to. Ja z jednej strony rozumiem falę oburzenia, ale z drugiej strony skoro jest głupie prawo, to nie dziwię się, że ludzie to wykorzystują. 
natemat.pl

Andrzej 2015-03-22

Ja mam 1 pytanie do Pana Jana. Czy może Pan przypomnieć dlaczego zrezygnował Pan w USA z pracy agenta nieruchomości skoro miał Pan sukcesy ?

darek 2015-03-22

Co do rynku nieruchomości to moja prognoza jest taka, że nastąpi podział na nieruchomości stare - czyli PRLelowskie i starsze - które polecą w dół, bo nikt nie będzie chciał w nich mieszkać. 
Natomiast ludzie będą kupowali nowoczesne nieruchomości z zaawansowaną technologią, klimatyzacją, monitoringiem, ogniwami słonecznymi, garażami itp.

jan M Fijor 2015-03-22

@4 z dwóch powodów: primo, w 1991 roku nadeszła recesja, z którą nie umiałem sobie poradzić;l secundo, zdobyłem licencję dealera papierów wartościowych, co mnie bardziej pociągało od pośredniczenia na rynku nieruchomości. Lubię ryzyko, a w finansach jest go więcej.  
@5 taka tendencja istniej już dzisiaj, wydawało mi się, że będzie głębsza, ale jak na razie to raczej margines obrotów rynku. Chociaż nie neguję twojej diagnozy. 
Ukłony

Tomanek 2015-03-23

Panie Janku Julian Tuwim faktycznie zmarł w Zakopanem, był tam ze swoją żoną Stefanią. Pogrzeb odbył się nie w Zakopanem ale w Warszawie na Powązkach a mowę końcową wygłosił sam premier Cyrankiewicz. Pozdrawiam :-)

Kwiat126p 2015-03-23

Janku w następnej audycji skomentuj sytuację polskich przewoźników bo ja nie mam zdrowia i lekarz zabronił mi się denerwować. 
 
Nakreślę ci sytuację. 
 
Jakiś kretyn w radiu mowi że polscy przedsiebiorcy to wrzód jest. Że dla czego zagraniczni przewoźnicy wypłacają takie wysokie stawki swoim pracownikom a polscy przewoźnicy już nie. Bo ku*** nie mają pieniedzy! Dla tego. Dla tego że zagraniczni mają znacznie wyższe kwoty wolne od podatku, dla tego że nie płacą tysiąca srebrników dla Zusu dla każdego z tych genialnych kierowców, dla tego że jest coś takiego jak siła nabywcza pieniądza. Jak to skur* państwo i to jeszcze OBCE może nakładać polskim firmom stawki dla ich pracowników?! To oczywiste likwidowanie konkurencji przez silniejsze państwa UE. Tak wygląda sterowanie gospodarką w UE a te polskie ćwoki to łykają bo ludzie chcą więcej jeeść! Jak chce mieć niemieckie stawki to niech se jedzie do Niemiec, zatrudni się tam i będzie mial te 32 zł za godzinę trzymania kierownicy. W imię równości. No co? Równe stawki? Równe. Z moich obliczeń wynika że chcieliby zarabiać 5120 zł - to jest dopiero płaca sięgająca ich godności. Inaczej to obraza majestatu. Przecież kierowca wiozący kartofle to dobro rzadkie, wyjątkowy talent, kształcił się tak dłuugoo a więc zasługuje na 5 tys. 
 
Jeszcze inny jakiś kierowca niewydarzony mówi:  
"To dla tego teraz protestujecie bo chcieliscie być milionerami i wam się to udało ale niestety takie czasy nastały żeby tym dobytkiem podzielić się z innymi" - mowi o właścicielach firm transportowych. Tacy ludzie mają głos w demokracji.

Matimikolow 2015-03-23

panie Janie czekam na temat w audycji SKOK na franki

Caro 2015-03-25

Trafne wyjaśnienie pojęć i mechanizmu działania inflacji i deflacji independenttrader.pl

Kwiat126p 2015-03-25

Janku! To znowu ja. Moze odniesiesz sie do ktoregos z moich komentarzy. Jest sprawa taka. Jak to jest że mam kolegów którzy intelektualnie przewyższają 90% debli pracujących w firmach, korporacjach, na stanowiskach kierowniczych, menagerskich itd? 
Jeden kolega rypie jak dziki osioł w fabryce a ewidentnie to jest praca na którą jest umysłowo za dobry. Czyta książki o Fijorach, kontestacja, polityka, ekonomia itd i nic. Ma zainteresowania większe niż tylko zalać mordę w piątek. 
 
Drugi jeszcze lepszy przypadek. Książek zjadł więcej niż mieści bilbioteka narodowa. Rotbardy, Misesy, filozofia, Kanty, Schopenhauery, Elzenbergi, jakaś logika formalna nie wiem co jeszcze....z kulturą za pan brat, zaplecze intelektualne, rozsądny bardzo a bezrobotny odkąd się urodził chyba.  
 
A w firmie u mnie? Banda debili. Koleżanka z pracy(a jest moim zwierzchnikiem) pyta sie mnie na dzień przed wyborami czy glosować na Palikota czy na Gowina. A druga obserwowała zaćmienie słońca przez dziurkę od płyty CD bo nie wiedziala ze patrzy sie przez płytę a nie przez otwór w niej. Jakieś głupie dowcipasy, śmichy hihy i tylko czekanie na piątek. Trafiła tam większość z nich bo do ostatniej chwili nie wiedzieli co bedą robić jak dorosną. Ot tak rzutem na taśmę.  
 
Też takie miales doświadczenia jak pracowałeś z kimś u kogoś? Czy miałeś równych sobie? Ja rozumiem jak sie jest na początku drogi i zaczynasz od pucybuta ale ja nie jestem pucybutem ani oni też nie są. Czy praca na stanowiskach zobowiązuje do jakiegoś intelektu, wyższych zainteresowań(bo ja nie mam o czym z takimi gadać nawet) czy tylko byle się nażreć i popier* w weekend za przeproszeniem? Bo ja myślałem że tak.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Nie kupuj baryłek ropy (tylko alkoholu) (28) - 11 miesięcy temu


Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 11 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 11 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 11 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - ponad rok temu

Jak się bogacić? (18) - ponad rok temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - 2 lata temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 3 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 5 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 5 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lat temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lat temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 7 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 8 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 8 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 8 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 9 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 10 lat temu

Portugalia (17) - 10 lat temu

Wy ćwoki (15) - 10 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 10 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 11 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 11 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 11 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 11 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

rolety dako nowy sącz - - 20.00
Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt