Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2015-04-10

Podcast powitalny

Nadający:

Pierwsza audycja z serii Zrozumieć nieruchomości

KOMENTARZE

Caro 2015-04-10

Zapowiada się bardzo interesująco i inspirująco. Szczególnie jeżeli chodzi o techniczne i prawne aspekty inwestowania w nieruchomości i zarządzania. Pozdrawiam i życzę sukcesu.

Marcin 2015-04-11

Wytrzymałem 15 minut i myślę ,że wykazałem się cierpliwością. Gadasz, gadasz i gadasz ale nic nie mówisz, zero konkretów.. Kontestacja schodzi na psy..Inwestujesz kilka lat i ksiązki o tym piszeszz?:)) To jest jakaś komedia. kto o zdrowych zmysłach będzie inwestował w mieszkania w kraju w którym jest coraz mniej ludzi , prawie wszyscy mają już swoje mieszkania.. To nie jest inwestycja co najwyżej zabezpieczenie kapitału. Sławek na raz kupił bardzo dużo mieszkań a wcześniej bardzo ciężko pracował i to mu dało zupełnie inną skalę. Nieruchomości to są przede wszystkim lokale użytkowe, magazyny, biura, ziemia rolna, działki inwestycyjne itd ale tutaj o tym nikt nie wspomina. Dno i sto kilo mułu. Co nowa audycja to większy mądrala..

Damian Kleczewski 2015-04-11

Marcin, dzięki za "miłe słowa". W pierwszej audycji nie ma wielu konkretów, bo jest o tym, co dopiero będzie. Nie jestem profesjonalnym spikerem, myślę, że kolejne audycje będą lepsze a mam już kilka przygotowanych do włączenia na kanał. Dojdą też wywiady z ekspertami, z których to możesz dowiedzieć się masę przydatnej wiedzy za free. Sławek pracując w Andersenie sporo zarabiał jak na lata 90. i wtedy kupował mieszkania po 10-20-30 tys. zł co dziś jest już nierealne. Był na to dobry czas a on miał na to pieniądze. Dziś trzeba działać nieco inaczej, masz też więcej instrumentów niż kiedyś do tego, aby kupować za cudze pieniądze. Sytuacja w kraju jest z kolei odwrotna niż ta, którą wpominasz w komentarzu. Polska jest jednym z krajów w całej Unii, gdzie jest bardzo duże "przeludnienie" mieszkań i domów. Rodziny mieszkają razem, cisną się w blokach itd. To na Zachodzie rynek jest mobilny, w Polsce to wciąż nisza.Nieruchomości to wszystko, co wymieniłeś i mieszkania również. Każdy będzie szukał swoich kanałów inwstowania pieniedzy. Ja akurat omawiam mieszkania, moi goście omówią inne modele-przyjdzie na to czas. Pozdrawiam Cię serdecznie:) 
 
PS: a książkę czytałeś czy wniosek tylko wyciągnąłeś z własnych przekonań?

Marcin 2015-04-12

Nie traktuj tego personalnie, jest to tylko opinia jednego ze słuchaczy w dodatku nie tylko twojej audycji lecz kierunku w jakim zmierza pół kontestacji. Książki nie czytałem i nie przeczytam ponieważ temat mieszkań mnie mało obchodzi. Napisałem mało ponieważ mam dwa a gdybym ich nie miał to w ogóle nie brałbym pod uwagę takiego biznesu o ile to biznesem można nazwać. Jeszcze 10 lat temu można było w 5 lat zarobić zainwestowany kapitał w nieruchomość (nie mieszkania) w dniu dzisiejszym jak otrzymasz taki zwrot w 20 lat (kawalerka) to jest to świetny wynik. Jeszcze kilka małych uwag. Biznes w mieszkania to przynajmniej kilkadziesiąt lat więc może napiszesz książkę gdy przejdziesz przez tą drogę?Ja wiem że kupno kawalerki to jest zasięg wiekszości słuchaczy i być może dlatego jest tak ogromne zainteresowanie tym tematem, ale proponuje być bardziej kreatywnym pojawiały się już ciekawe pomysły np kupno ziemi rolnej z Jankiem (to jest nadal bardzo ciekawy temat) lub jeden z gości Kamila chce wybudować tani hotel w centrum jeżeli dobrze pamietam Krakowa. wspominał o doibrej rentowności przy cenie ok 80zł za dobę. Jest ogromny potencjał na kreatywność i mam nadzieję ,że twoja audycja taka właśnie będzie tylko błagam nie mieszkania po raz kolejny. Ja kiedyś słuchałem wszystkich audycji teraz połowę ponieważ jest pełno nowych audycji młodych gniewnych ale ich wiedzxa jest wątpliwa i widac tylko chęci wypromowania samego siebie. Twojej audycji jednak będę słuchać bo mam nadzieje że pojawi się tutaj ktoś konkretny kto pokaże temat nieruchomości z zupełnie innej perspektywy prawdziwego biznesu a nie alokacji kapitału.

Damian Kleczewski 2015-04-12

Dzięki za uwagi. Będą różne tematy, każdy coś znajdzie dla siebie. Na początek trochę o mieszkaniach a później bardziej zaawansowane kwestie i alternatywne warianty inwestowania kapitału.

Marriusz 2015-04-14

Sorry że tak zapytam prosto z mostu ale czy Ty kiedyś mieszkałeś na ul.Newtona?

Damian Kleczewski 2015-04-14

rozumiem, że pytasz o Poznań? tam nie mieszkałem

Marriusz 2015-04-14

Tak pytałem o Poznań.Czyli nie z tych Kleczewskich:-)) A już myślałem że kiedyś byliśmy sąsiadami...

Sebastian 2016-02-17

Marcin, ale głupoty opowiadasz... w PL jest najmniejsza ilość mieszkań na 1000 mieszkańców, jeden z najmniejszych ilości mieszkań na wynajem. Dużo osób wyjechało ale zobaczysz ile osób przyjedzie... Porównując PL do UK masz racje... dużo osób jeszcze wyjedzie... Jednak jak UK i Niemcy jeszcze raz przeżyją kryzys to zobaczysz ile wróci do nas... Trzymaj mnie za słowo... Niech na zachodzie zaczną wybuchać bomby tak jak na Ukrainie a zobaczysz ile osób wróci.  
 
BTW mamy już dużo imigrantów głównie z Ukrainy. Obecnie podobno jest 175 tyś imigrantów i po raz pierwszy liczba osób przyjeżdżających przekroczyła ilość wyjeżdżających.

Dodaj komentarz...Od 2010 roku inwestor na rynku nieruchomości, autor książki: 'Skuteczne sposoby inwestowania w nieruchomości', pasjonat zdrowego odżywiania i dobrej kuchni.
Więcej o nim: zrozumiecnieruchomosci.pl


Prowadzi audycję Zrozumieć nieruchomości


Inne audycje tego autora:Moje podejście do szkoleń - 6 tygodni temuKomfortowy dom (4) - 9 miesięcy temu


Więcej audycji...

Potencjał gruntów rolnych (5) - 2 lata temu

Życzenia Świąteczne - 2 lata temu


Książki i edukacja dzieci (1) - 2 lata temuJak wyposażać kawalerki? (6) - 3 lata temu

Subiektywna analiza rynku (2) - 3 lata temu
ROZRUCH INWESTYCYJNY - 4 lata temu

Amortyzacja nieruchomości (20) - 4 lata temu
Księgi wieczyste (12) - 4 lata temu

Inteligentne domy (8) - 4 lata temu
Kamienice (5) - 4 lata temu

Umowa dożywocia - 4 lata temuProgram Mieszkanie Plus (2) - 5 lata temu

Profesjonalny home staging (1) - 5 lata temu
Jak inwestować w strychy? (5) - 5 lat temuJak inwestować w garaże? (20) - 6 lat temu

ABC home stagingu (4) - 6 lat temuPodcast powitalny (9) - 6 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Rzeczoznawca Emun - - 20.00
Pożyczka pod zastaw mieszkania - - 20.00
Japonia - - 30.00
Okapy kuchenne Toflesz - - 20.00
Jacek Kopa - - 20.00
meble na wymiar wrocław - - 15.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt