Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
audycja odwołana
Jutro
21:00
Jan Fijor zaprasza
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
wczoraj
Absolutnie wszystko, dla każdego, za darmo
Kontynuujemy analizę programów wyborczych. Dziś KO i Lewica. Równouprawnienie w sporcie. Inflacja. Inteligencja elektoratu. Darmowy Internet.
Jan Fijor zaprasza (2)
6 dni temu
Obligacje dla debili
(Janek już do Kraju Dziadów powrócon.) Absurdy polityki monetarnej. Przechowywanie wartości w złocie a inne aktywa. Za usterki techniczne przepraszamy – pogorszony dźwięk i urwana końcówka.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2015-04-23

Nie ma gotówki i nie będzie

Nadający: Jan Fijor

Janek o zmieniającymn się prawie, które walczy z gotówką. Czy to dlatego Janek kupił swoje pierwsze Bitcoiny? O tym usłyszysz w audycji.

KOMENTARZE

Sensi 2015-04-23

KAmil żyje na innym swiecie chyba, przeciez jak bedzie jedna waluta to bedzie ona prawnym srodkiem platniczym i moze byc 100 bitcoinow jak nie bedziesz mogl nimi zaplacic za cheb bo bedzie nielegalne. Co za problem zakazac uzywnia bitcoina jak nie bedzie mozna uzywac gotówki. Moze Kamil nie bedzie sie bal ale co z tego jak nie bedzie mogl kupic nic w sklepie.

jan M Fijor 2015-04-23

Proszę Was, wypełnijcie tę petycję  
 
https://petitions.whitehouse.gov/petition/immediately-remove-fbi-director-james-comey-his-current-post-over-his-claims-poles-colluded-nazis-0 
 
i wyślijcie ją do Białego Domu. Niech chociaż raz zobaczą, że umiemy się wkurzyć i walczyć o swoje. czółko jmf

Andrzej 2015-04-23

Zastąpienie gotówki ma być podobno remedium na walkę z szarą strefą. Chodzi jednak o kontrolę społeczeństwa przez korporacje. Poza tym szara strefa jak działała ( za nawet tzw. komuny liczy się, że obejmowała 10 % gospodarki ) tak i będzie działała, tylko zmieni się forma ucieczki przed władzą korporacji. No i czy wyobrażacie sobie, że np. dealer narkotykowy zamiast przyjmować jak do tej pory $$$ chodzić będzie z czytnikiem do kart ?

Szymon 2015-04-23

Bitcoin, nawet jeżeli rzeczywiście nie można go skontrolować, ma jedną sporą wadę: potrzebuje co najmniej prądu , jak nie sieci. W przypadku sytuacji nadzwyczajnej może być problem. 
Co do szefa FBI : a co robi państwo Polskie rękami filmowców i co gorsza ambasadorów ? Promocja kłamstw i przemilczeń "Pokłosia", "Idy" itp.

Janko Emigrant 2015-04-23

Kamil, ty w ogóle słuchasz Janka argumentów czy oglądasz gołe baby a tylko uczestniczysz jednym uchem? 
Od początku istnienia bitcoina miałem podobne podejrzenia i od wielu lat śledząc geopolityke mogę jedynie uscisnac rękę Janka i razem poczekamy, aż frajerstwo zacznie płakać.

Judgement 2015-04-24

@2 
W duszy każdy normalny człowiek dąży do sprowadzenia na ziemię tych co sami siebie uważają za naród wybrany, bez potwierdzenia tego w uczynkach. Więc gdyby opinia polaków odpowiedzialnych za holocaust przykleiła się do polaków, to bylibyśmy szanowani na całym świecie. Ten kto się tłumaczy jest zawsze pogardzany. Więc lepiej nie wysyłać tego typu petycji.

jan M Fijor 2015-04-24

@6 Znałem boksera, który był świetny, najlepszy w swojej wadze, ale zawsze przegrywał, bo mu nie wypadało bić słabszego. Nie przejmuj się Judgement, Putin się nie martwi utratą opinii tylko robi swoje, to co jemu służy. Jest dlatego skuteczny, najbardziej wpływowy. Mimo iż zachowuje się momentami jak burak. 
 
czólko

Piter 2015-04-24

Jedynym celem w jakim się forsuje ograniczenie/zniesienie transakcji gotówkowych jest unikanie opodatkowania czy pracy w szarej strefie. I na pewno to się stanie ponieważ ... nawet opozycji braknie argumentów by bronić gotówki....Przecież żaden polityk (nawet antysystemowy) nie powie wprost że chce utrzymania transakcji gotówkowych aby obywatele nielegalnie unikali opodatkowania. No może powie ale nie na forum parlamentu. 
 
Ale technika idzie do przodu i w niedalekiej przyszłości możemy się spodziewać iż każdy obywatel będzie miał wszczepiony elektroniczny chip . Zmyślna rzecz bo oprócz danych osobowych będzie tam zapisane ile ma $$$ na koncie i karty kredytowe/debetowe staną się zbędne a potem w ogóle ich nie będzie. Czyli technologia zbliżeniowa typu pay pass ale w extremalnym wydaniu. Wchodzisz do sklepu bierzesz towar , wychodzisz chip sam reguluje rachunek. Przekroczyłeś prędkość na drodze chip sam ściąga ci $$$ z konta. Wszystko połączone w jedną bazę danych do której dostęp ma władza czy reżim jak zwał to zwał. I teraz najlepsze jak komuś wyłączą takiego chipa ( np. za nieprawomyślność) to już nie kupi papu , nie wleje wachy do samochodu a o zapłacie czynszu to sobie będzie mógł tylko pomarzyć...Bo nie będzie już gotówki, kart kredytowych czy nawet bit coina. Technicznie jest to do zrobienia już teraz ale wymaga czasu aby jeszcze trochę ogłupić ludzi.

Michał 2015-04-24

Witam, 
 
Już w najbliższy poniedziałek 27 kwietnia otwarte wystąpienie Jana Fijora na SGH-u. 
 
Serdecznie zapraszamy. 
 
https://www.facebook.com

TTM 2015-04-27

Janku, Martin dobrze skondensowal istotne informacje na temat bitcoina, specjalnie dla Ciebie ;) 
blog.nieprofesjonalny.com 
 
Milego czytania.

darek 2015-04-27

Ja ci powiem Janku, jak Tusk będzie kasę przelewał do Camerona - Cameron ma pewno swoją fundację i Tusk mu przeleje na fundację, a tamten sobie już dalej jakoś poradzi z tym jak tu przelać z fundacji do własnej kieszeni.

darek 2015-04-27

W USA też tak jest - Clintonowie mają własną fundację i wszystkie zagraniczne rządy, co chcą coś załatwić przelewają na fundacje Clintonów.

Cezary 2015-04-28

Panie Janie, zablokują albo zniszczą Bitcoina? Trudno. Ale to nie powód, żeby choć w małym stopniu nie starać się przechodzić na tą alternatywna walutę. Gdyby Pańską logikę w stosunku do Bitcoina zastosować w innych dziedzinach życia to w zasadzie nic nie warto robić. Firmy nie warto zakładać, bo urzędnicy zniszczą, a jak nie urzędnicy to konkurencja. Zapewniam Pana że system Bitcoin nie jest taki prosty do zniszczenia jak przeciętna polska firma. Nie chodzi o to, by w to ładować oszczędności życia, chodzi o to, by wreszcie zacząć korzystać z systemu niezależnego od rządów i banków i zobaczyć co z tego wyniknie. Wiele nie ryzykujemy, a sam Pan wie, że rynek potrafi zaskoczyć. Oby Bitcoin Pana zaskoczył, czego sobie i innym życzę.

jan M Fijor 2015-04-28

@Cezary, nie ucz ojca dzieci robić. Słuchałeś, ale nie słyszałeś. Primo, bitcoin nie jest pieniądzem, więc secundo, jeśli już ktoś chce mieć alternatywę, to jest nią złoto, srebro, ewentualnie inne aktywa w bezpiecznych krajach. I to jest kierunek, do którego zmierzam. Szukanie alternatywnych rynków. Cezary, bitcoin mnie nie zaskoczył, ty mnie zaskakujesz. czołem

rafał kamiński 2015-04-28

Panie Janku, jak by się pan odniósł do słów pana Larrego Finka, o tym, że obecna polityka banków centralnych z ujemnymi stopami procentowymi szkodzi towarzystwom ubezpieczeniowym ? 
pulsinwestora.pb.pl

jan M Fijor 2015-04-28

Ja bym sparafrazował tę opinię na; socjalizm szkodzi chomikom i murarzom, a także kolejom podmiejskim. Dlaczego? proszę się domyślić. 
Ukłony

Cezary 2015-04-28

Oj słuchałem Panie Janie i to chyba aż nadto dokładnie. Czy bitcoin jest pieniądzem, zależy od definicji. Skoro można nim płacić, to będę go nazywał pieniądzem. Myślę, że nie rozumiemy się do końca, bo Pan myśli o bitcoinie jako lokacie kapitału a ja myślę o nim jako o systemie płatniczym. Złoto (i ogólnie wszelkie dobra materialne) nie jest tutaj alternatywą, ponieważ nie nadaje się do płacenia.

darek 2015-04-28

Pieniądzem jest to, co ludzie używają jako środka płatniczego. Czyli mamy kryterium praktyczne - czy coś jest w użyciu. 
 
Jeżeli bitcoina zacznie używać jakis procent ludzi na świecie - to stanie się on pieniądzem. 
Obecnie chyba liczba ludzi używających biitcoina jest na tyle mała, że nie bardzo można bitcoina traktować poważnie. 
 
Z drugiej jednak strony jeszcze w 2008 roku bitcoin w ogóle praktycznie nie istniał, miał zero użytkowników. Postęp od 2008 do 2015 jest ogromny, bo dziś ma ok 20 mld usd łącznej wartości i chyba kilkaset tysięcy użytkowników.

bratujew 2015-04-28

Czytać! i udostępniać dalej. 
 
 
document.li

Cezary 2015-04-28

@Darek - nie kilkaset tysięcy, tylko kilka milionów :). Dokładnie nikt nie wie, ale myślę, że spokojnie można ten wykres pomnożyć razy dwa: 
 
https://blockchain.info/pl/charts/my-wallet-n-users 
 
Samych miejsc przyjmujących bitcoin jest kilka tysięcy: 
 
coinmap.org 
 
Bitcoina używa więc jakiś 1 promil ludzi. Może to i mało mało, ale istnieją waluty o wiele mniej popularne jak choćby funt gibraltarski, którego używa może kilkadziesiąt tysięcy osób. Użytkownicy bitcoina są rozsiani po całym świecie, dlatego ich nie widać. Myślę więc, że skoro funt gibraltarski albo dinar bahrajnu można nazwać pieniądzem, to tym bardziej bitcoina.

darek 2015-04-29

Sorki, ale nie rozumiem , co znaczy ta mapa. Na niej znajdują się jakies niebieskie literki H - czy one oznaczają punkty przyjmowania bitcoina, nie wiadomo, bo nie ma żadnego opisu. Po najechaniu na taka literkę nie ma żadnej notki - nie wiadomo, co toes jt ? Sprawia to wrażenie czegoś niedopracowanego.

Cezary 2015-04-29

To nie wiem co jest grane. U mnie zawsze ta mapka działała bardzo dobrze. Spróbuj może na innej przeglądarce. Pozdro

Marcin 2015-05-01

Na temat gotówki polecam ciekawy artykuł Tradera21 
independenttrader.pl

Zbych 2015-05-05

Bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury na temat BTC - widać że Pan Jan nie z tej epoki... 
 
Po pierwsze, nikt nie jest wstanie wyłączyć sieci BTC, po drugie nawet takie Chiny gdzie jak wiemy mamy szereg zakazów i cenzurę internetową i obwarowania, nie są wstanie zakazać BTC i hula sobie równo. 
 
Aby wyłączyć BTC trzeba wyłączyć internet.  
 
Jeśli już to będziemy mieli waluty cyfrowe BTC + waluty krajowe o ile nie wyprą ich z czasem krypto narodowe. Warto tutaj obserowawać AuroraCoin i Islandię - AuroraCoin w krótkim czasie podrożała 316% Tutaj jest wyjaśnienie dlaczego: lubiepowietrze.pl Bardzo mnie ciekawi jak rząd Islandii wyłączy AuroraCoin w przyszłości... :)

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:

Obligacje dla debili (2) - 6 dni temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - 5 tygodnie temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - 7 tygodni temu

40 lat i fajrant! (27) - 8 tygodni temu

Więcej audycji...
Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - 2 miesiące temu

Życie w Hiszpanii dla początkujących (13) - 2 miesiące temu

Rekordowo krótki odcinek (3) - 3 miesiące temu

Mocz to moc (11) - 3 miesiące temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - 3 miesiące temu

Hiszpania pod dokładniejszą lupą (1) - 3 miesiące temu

Wystarczy języczek u wagi (8) - 4 miesiące temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - 4 miesiące temu

O strajku nauczycieli (20) - 5 miesięcy temu

Wady i zalety UK (13) - 6 miesięcy temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - 6 miesięcy temu


Szkolenia z nieruchomości to ściema (25) - 7 miesięcy temu

Żydzi, nieruchomości i dolary (15) - 7 miesięcy temu

Rynek złota w Polsce wciąż raczkuje (20) - 7 miesięcy temu

Pełzająca detronizacja dolara (2) - 7 miesięcy temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - 8 miesięcy temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - 8 miesięcy temu

Janka porady na nadwagę (13) - 8 miesięcy temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 8 miesięcy temuJan Fijor - Delfin z torebką foliową (16) - 10 miesięcy temu


Jan Fijor - Wybory w USA i w Polsce (9) - 10 miesięcy temu

Jan Fijor - Listy (1) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Norweski Klub Inwestycyjny. (5) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - To wszysto leci w dół (8) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 11 miesięcy temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - ponad rok temu

O wyższości gór nad morzem (11) - ponad rok temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - ponad rok temu


Co zacząć, jak nie skończyć (7) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - ponad rok temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - ponad rok temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - ponad rok temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - ponad rok temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - ponad rok temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - ponad rok temu


Jan Fijor - Na policji mnie trzymali (10) - ponad rok temu


Jan Fijor - Co chwila leci w dół (28) - ponad rok temu

Jan Fijor mówi, że się zaczyna (42) - ponad rok temu


Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - ponad rok temuJan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - ponad rok temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - ponad rok temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - ponad rok temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Zarobki i molestowanie (63) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolność (104) - ponad rok temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 2 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 2 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 3 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 3 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 3 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 3 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 3 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 3 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 3 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 4 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 4 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 4 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 4 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 4 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 4 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 4 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 4 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 5 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 5 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (31) - 5 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 5 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 5 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 5 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 5 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 5 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 5 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 5 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 5 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 5 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 6 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 6 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 6 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 6 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 6 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 6 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 6 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 6 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 6 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 6 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 6 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 6 lat temu

Ostro (64) - 6 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 6 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 6 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 6 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 6 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 6 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 6 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 6 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 7 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 7 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 7 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 7 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 7 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 7 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 7 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 7 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 7 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 7 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 7 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 7 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 7 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 7 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 7 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 8 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 8 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 8 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 8 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 8 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 8 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 8 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 8 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 8 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 8 lat temu


Oburzeni (11) - 8 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 8 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 8 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 8 lat temu

Portugalia (17) - 8 lat temu

Wy ćwoki (15) - 8 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 8 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 8 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 8 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 8 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 8 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 8 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 8 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 9 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 9 lat temu


Żona milionera (10) - 9 lat temu

Afryka Afryka (27) - 9 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 9 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 9 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 9 lat temu

Fijor w Californi (17) - 9 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 9 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 9 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 9 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 9 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 9 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 9 lat temuPaństwowe akcje (20) - 10 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 10 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 10 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 10 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

BASMAR PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE - - 50.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Konrad - - 50.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Szkoła rysunku format studio kraków - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt