|
|
Słuchaj radia
|
|
|
|
Transhumanizm – koniec ludzkości, początek czegoś lepszego?
Mazi i Kamil (goście) podpowiadają, jak optymalnie wykorzystać szanse i spokojnie uniknąć zagrożeń, które są jeszcze przed nami. I czy po nastaniu osobliwości technologicznej rozpoznamy ludzkie istoty w naszych dzieciach.
KOMENTARZE
2
2015-04-27
Gość jak na piszącego pracę doktorską w temacie dość słabo zorientowany.
3
2015-04-27
Co do przyszłości politycznej - prawdopodobnie nie będzie istnieć potrzeba istnienia silnego rządu.
4
2015-04-27
Moim zdaniem goście emocjonują się niusami na temat nowych technologii i zachwycają się sami sobą jacy to są nowocześni. Brak im natomiast umiejętności krytycznego myślenia i oceniania tego co słyszą.
5
2015-04-27
A propos bezwarunkowego dochodu dla każdego bez pracy. Widzę, że Mazi i Kamil nie rozumiecie, że taki dochód to socjal, a socjal to przejadanie prowadzące do spowolnienia postępu technologii.
6
2015-05-02
darek, oczywiście zgadzam się z tezami, które stawiasz. Ale wiem też, co to dyskurs naukowy. Mazi też jest wolnościowcem i zapewne jego własne poglądy są bardzo bliskie naszym (z rozmów wiem, że co najmniej dość bliskie). Nie jest więc skłonny na dzień dobry przechodzić do własnego komentarza, tylko woli przedstawić przegląd możliwych zagadnień, zwłaszcza chętnie podejmowanych przez kolegów po fachu, a także mainstreamowe podejście w danej nauce, o ile nie ma założenia, że odbiorcom jest ono dobrze znane. Dopiero ewentualnie potem można się oddać własnym, bardziej swobodnym rozmyślaniom. Też tak robiłem, i wciąż robię, gdy wchodzę między wrony (naukowców), mimo że na co dzień na antenie nie mam takiej maniery w wielkim stopniu (choć w pewnym mam, i myślę, że da się to jako charakterystyczne i dla mnie zauważyć).
7
2015-05-02
Zabrakło czwartego zdania:
8
2015-05-02
Dokładnie, zgadzam się z Krzyśkiem, po prostu przy okazji transhumanizmu rozpatruje się różne modele ekonomiczne, które być może nie przystają do obecnych realiów. Trzeba też zdawać sobie sprawę, że jednak technologia potrafi zmienić realia o wiele szybciej niż społeczeństwo jest w stanie się dostosować. Transhumanizm zajmuje się między innymi niwelowaniem tych różnic.
9
2015-05-03
Mazi - rozdawnictwo pieniędzy trudno określać terminem - "model ekonomiczny".
11
2015-05-04
Słowo ekonomia odnosi się tylko do sytuacji, gdy czegoś jest za mało. Gdy czegoś mamy w ilościach dla każdego wystarczającej - nie nazywa się tego ekonomią.
12
2015-05-04
darek - filozofia polega na analizie długofalowej rzeczywistości i wybieganie poza utarte schematy. Postęp techniczny w wielu dziedzinach jest hamowany przez wykorzystujące państwa kartele (np. OPEC blokujący rozprzestrzenianie się technologii innych silników niż te oparte na ropie. Obecne problemy ekonomiczne, które wspominasz są raczej winą keynesizmu oraz przeregulowania gospodarki na poziomie MSP, czy ograniczonym wpływie na działania wielkich korpo, które raczej pasożytują na państwach (np. bail-outy). Na marginesie dodam, że poza doktoratem pracowałem 3 lata w prywatnej firmie z zagranicznym kapitałem, więc czuję jakbym z płaconych podatków otrzymał "coś w zamian."
13
2015-05-04
Chyba nie zdajesz sobie sprawy, że cała ta "ekonomia obfitosci" jest wykorzystywana w celach ideologicznych - de fakto kryje się pod tym neomarksizm. |
Krzysztof Maczyński
![]() Tę audycję prowadzi Krzysztof Maczyński, któremu możesz wysłać e-maila, a nawet go zaszyfrować przy użyciu poniższego klucza:
Dodatek o sztucznej inteligencji (1) - 3 tygodnie temu
Czerwone widmo nad obozem transhumanistów (1) - ponad rok temu
Futurologia nieruchomościowa (3) - ponad rok temu
Dziwy psychiatrii, część 1 (9) - ponad rok temu
Internet przyszłości (9) - 3 lata temu
Unia Europejska cenzuruje Internet - 3 lata temu
Jak przeżyć wyjście za potrzebą (1) - 3 lata temu
Program sponsorują:
Antonio
- - 65.00 |
Dzięki raz jeszcze za zaproszenie, nasze rozważania dały mi sporo pomysłów na przyszłe audycje, a propos - zapraszam na stronę swojej autorskiej audycji: www.kontestacja.com