Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
Czy Wiedźmin jest polski?
670 tys. pozwoli odpowiedzieć na to kluczowe pytanie. Przywłaszczenie kulturowe. Czy kapitał ma narodowość. Tarcza 2.1 - czyli dlaczego rząd znowu wspiera wielki biznes. Czy można...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Branża budowlana - Łukasz Murat |#568
Łukasz Murat Przedsiębiorca, przygodę z biznesem rozpoczął prawie 12 lat temu. Aktualnie działa w sektorze zamówień publicznych. Są to projekty infrastrukturalne, głównie budowa...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2015-05-16

Boimy się Grzegorza Brauna

Nadający:

Chcieliśmy zapoznać się z programem wyborczym obu kandydatów na prezydenta, ale okazało się, żadnego nie mają. Więc zamiast tego słuchamy lubianego przez wolnościowców Grzegorza Brauna....

KOMENTARZE

Jaro 2015-05-16

Audycja mnie odrzuciła, słuchałem jedynie fragmenty. Braun jest fanatykiem religijnym, jednak zadałbym pytanie czy jego poglądy wolnościowe nie sprawiają, że jest to mniej istotny fakt. Ba, gdyby miał poważniejsze narzędzia do walki z mainstreamową polityką to fanatyczne podejście może okazać się pomocne (jeżeli nie nieodzowne). Tu wywiad, w którym Braun rozwija hasła ze spot 
https://www.youtube.com

oka 2015-05-16

Oglądałem ten sam wywiad z Braunem i na samym końcu dokładnie powiedział że na teraz nie odpowie czy Yoda jest żydem ale przemyśli to :) totalna nadinterpretacja treści........

pirat997 2015-05-16

Hej, intronizacja Chrystusa króla to nie jest to co wam się wydaje, on to wytłumaczył w wywiadzie z podziemnaTV. W mojej interpretacji to jest stworzenie czegoś w rodzaju praw kardynalnych, których nie może zmienić żadna władza. Typu prawo do życia, do wolności, swojej własności itd. I jeśli to będzie od Chrystusa pochodzić to nie ma wyższego prawa nad Chrystusowego.

pirat997 2015-05-16

Hej, intronizacja Chrystusa króla to nie jest to co wam się wydaje, on to wytłumaczył w wywiadzie z podziemnaTV. W mojej interpretacji to jest stworzenie czegoś w rodzaju praw kardynalnych, których nie może zmienić żadna władza. Typu prawo do życia, do wolności, swojej własności itd. I jeśli to będzie od Chrystusa pochodzić to nie ma wyższego prawa nad Chrystusowego. 
 
To jest jego trik, żeby nikt nie mógł zmienić tych praw kardynalnych.

oka 2015-05-16

A mówi Ci coś dziesięcina gdzie chłop płacił panu 1/10 dochodów a dziś płacisz 7/10 dla państwa....wtedy miałeś monarchie a dzisiaj masz demokracje.. już ogarnaiasz ?

RAdesign 2015-05-16

@5 oka 
oj, coś jak z tymi rowerami, co to je niby rozdają. 
 
dziesięcina - nie 1/10 dochodów, a 1/10 PRZYCHODÓW. 
oddanie 1/10 plonów trudno zaliczyć do "dochodu", raczej nie odliczano kosztów uzyskania i poborcy nie obchodziło czy podczas prac padł koń czy rozwalił się pług =) 
 
i nie ogólnie, a na utrzymanie "urzędników kościelnych" na terenach Świętego Cesarstwa Niemieckiego i Rzymu i terytoriach zależnych - celowo był to podatek na kler i jego potrzeby. 
dziesięcina nie wykluczała wszakże innych podatków, składowego i cła na przykład =)

Marcin Banach 2015-05-16

Grzegorz Braun musiał zostać wyśmiany gdyż prezentuje katolicką wizję wolności różną od protestanckiej anglosaskiej wizji (kontestacja i większość środowiska z nią związanego). Personalizm lub liberalizm wybór należy do Ciebie.

Mateusz 2015-05-16

Przerywam słuchanie w momencie jak Martin mówi, że Braun w "interpretacji SW" mówił na poważnie (Może Martin tymi słowami troluje trolujacego w tym wywiadzie Brauna). Dla mnie ewidentnie widać że Braun robi sobie jaja.

wierny słuchacz 2015-05-16

Jak już wyśmiewaliście Brauna to mogliście wyśmiać te jego zbitki słowne i to jak traktował media "reżimowe" "głównego ścieku" "zwane dla zmylenia przeciwnika czyli narodu publicznymi" ktore są wg niego "zaiste fabryką kłamstwa" i służą "dezinfomacji" i gdzie pracują "funkcjonariusze frontu ideologicznego podający się za dziennikarzy" i w których dla Brauna "nie ma miejsca" i gdzie jest objęty "ścisłym embargiem informacyjnym" i które "spacjalizują sie w tematach zastępczych". Braun dostarczył mi najwięcej rozrywki w tej kampanii przy tym mając sensowne poglądy, chociaz pewne punkty i akcenty rzeczywiście mogą być niepokojące bądź odstręczające.

oka 2015-05-16

to jest tak że dwóch gości nie znających w ogóle programu i poglądów Brauna wpadło na pomysł żeby dorywkowo wykpić go i jego spot punktując poszczególne zagadnienia ale seans żałosny... kpienie z tak poważnych spraw jak roszczenia żydowskie czy pozwolenie na broń dla Polaków TAK właśnie Polaków bo mieszkamy w Polsce póki co! jest dla mnie bardzo dziwne... właśnie przodkowie Brauna imigrując tu kiedyś się spolonizowali stając się Polakami znającymi język polski i to właśnie chodzi... poza tym masa zakłamań w tym materiale i takich zdupy porównań jak z Ryszardem Kuklińskim... :)

Paweł S 2015-05-17

Martin Śmiechowicz

Tailor 2015-05-17

Panowie! Jingle, podobnie jak skarpetki, wypada zmieniać raz na jakiś czas. Ten sam tekst Ferdka Kiepskiego puszczany po raz setny naprawdę nikogo nie rozbawi, co najwyżej zirytuje.

DanielPiesto 2015-05-17

Grzegorz Braun jest świetny. Polecam filmiki o nim na youtube. Te historyczne z Coryllusem też. Bardzo dużo się dowiedziałem no i w pełni się z nim zgadzam :)

DanielPiesto 2015-05-17

No, może w 99%

Rysiek 2015-05-17

Nie no koledzy prowadzacy sa po prostu za kondominium rosyjsko-niemieckim pod żydowskim zarządem powierniczym :)

Bezimienny 2015-05-18

Moim zdaniem takie osoby jak Braun trzeba traktować śmiechem, prowadzący obrali dobrą formę krytyki.

piotr 2015-05-18

Przy okazji wspomnienia Brauna chciałbym podziękować Hugo, że od już 10 lat realizuje program pracy organicznej Kościól - Szkoła - Strzelnica. Nawet o tym nie wiedząć

Pcimus 2015-05-19

Przykro było tego słuchać, bo w momencie kiedy potrzeba mobilizacji i spięcia, aby wreszcie coś zmienić, Martin bawi się w kabaret. Typowa metoda na rozładowanie "emocji" ośmieszyć i pobłaznować. Właśnie dlatego w naszym kraju rządzi ciągle sprzedawczyk, złodziej i dziwka. To nie wina Niemców, Ruskich czy kosmitów, to nasza głupota.

Czesiu 2015-05-19

Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie. :-) 
 
Gdy przyjechałem w zeszłym roku na KontestCamp to odniosłem wrażenie, że ktoś bardzo po swojemu realizuje 2/3 programu Pana Grzegorza "Kościół, Szkoła, Strzelnica". 
Prelekcja o przedsiębiorczości, inwestowaniu i rozwoju osobistym jak najbardziej pasują do hasła "Szkoła", a strzelanie po prelekcjach to jak nic hasło "Strzelnica". :-) 
Gdyby na KontestCamp przyjechał ksiądz Jacek Gniadek, albo pastor Andrzej Burzyński to mielibyśmy komplet. :-) 
"Kościół, Szkoła, Strzelnica" 
 
Pozdrawiam

Paweł 2015-05-19

"Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie." 
Racja Czesiu, lepiej bym tego nie ujął;)

Nocny Penis Łowca 2015-05-19

Masakra, jestem niezadowolony z tego co usłyszałem. Umniejszanie rangi niektórych spraw poruszonych przez GB, jest strzałem w kolano. Nie mam ochoty wysłuchiwać w przyszłości, że mój naród wymyślił jakieś obozy, rozpętał wojnę, że powinienem coś płacić bo jakiś ktoś chce odszkodowanie mu nienależne, nie mam ochoty płacić na chore projekty państwa, na rycie czosnków młodzieży, na jakieś niemoralne projekty lekarzy, na socjalne państwo, płacenia na wojen gdzie banda cwaniaków zbije fortunę na handlu sprzętem wojskowym, etc. Można wyśmiewać, że patriotyzm albo dbanie o dobro narodu jest archaizmem, ale wtedy powinno się za to ponosić konsekwencję. Kraj powinien być podzielony na część gdzie mieszkają ludzie jak Hugo i Martin co mają wszystko w dupie i na część gdzie państwo dba o swój biznes i swoich mieszkańców. Ciekawo komu by się żyło lepiej. Może GB miał racje z tą Intronizacją, że gdy się człowiek Boga boi to jest choć cień szansy, że będzie uczciwszy, ciężko powiedzieć. 
Poza tym GB był przeciwnikiem GMO, a to mnie najbardziej wkurza, jakieś badziewie hodowane przez nawiedzonych naukowców. Później będę musiał zapłacić fortunę, żeby zjeść normalne jadło. Poza tym GB był jednym z nielicznych, w tym dziwnym prawicowym środowisku, którzy chcieli połączyć siły. Reszta to zwykli figuranci partyjni, karierowicze i marzyciele o cudownym żłobie, który podreperuje finanse tu i tam. Myślę, że mówił prawdę. 
 
PS Sami na kontestacji posiadają aż dwóch "duchownych", którzy wplatają religię do biznesu. A idąc ich tokiem rozumowania, co ma wspólnego biznes i religia? Rozdzielić to! :)

moniq 2015-05-20

Gdzie moja ulubiona audycja się podziała? Poziom żartu i argumentacji dzieci z gimnazjum, w mojej opinii momentami kompletnie nie rozumiecie tematów, za które się zabraliście, niestety... ale rozumiem, że i najlepszym może się czasem zły dzień trafić;).

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2015-05-21

Nie słuchałem, ale domyślam się, co Ojcowie Prowadzący mieli do powiedzenia, zwłaszcza Martin. A komentuję, żeby przypomnieć, że Grzegorz Braun we własnej osobie był gościem niedawno w mojej audycji: www.kontestacja.com

Vombato 2015-05-21

GB w Kontestacji? Kurcze jak mogłem przegapić taki wywiad. 
ByteEater, kiedy będzie następny wywiad z tym człowiekiem? Najlepiej przed jesiennymi wyborami, żeby podsumować to co nam zaserwują, bo zapowiada się ciekawie.

Paweł S 2015-05-21

Z czego wy się śmiejecie? Śmieszki

Bartek 2015-05-21

Wyłączyłem audycje po 20 minutach… Nie dało się tego słuchać. Grzegorz Braun najinteligentniejszy ze wszystkich kandydatów na prezydenta z jak najnormalniejszym światopoglądem! A tu mamy dwóch śmieszków, przede wszystkim ze wskazaniem na Martina, którzy wyciągają od czapy jakieś wypowiedzi Brauna i robią z niego oszołoma! Proponuje posłuchać paru dłuższych wypowiedzi Brauna to może coś dotrze. 
 
Koczowisko, niestety najgorsza audycja na Kontestacji. 
 
Uprzedzjąc …oczywiście, że nie będę więcej słuchał.

Hugo 2015-05-22

ad 20.  
A byli na kontestcampach i księża i pastorzy też :)

Hugo 2015-05-22

ad 27.  
 
No to straciliśmy słuchacza.  
W sumie, to tak mi sie wydaję, że to słuchacze powinni zabiegać o nadających, a nie tamci o słuchaczy.  
 
Bo to chyba nadający daje, a słuchacz bierze.

Tailor 2015-05-22

Czy to znaczy tyle co: "żreć co dają i nie wybrzydzać" ?

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2015-05-24

@Vombato, też myślę, że można by jeszcze z nim ciekawie pogadać. Więc całkiem prawdopodobne, że za jakiś czas ponownie zaproszę. Obserwuj „Proste zwierdiadło”. :-)

Karol 2015-06-12

Nie lubię, gdy ktoś kłamie i przeinacza jak to zrobił Martin. 
 
Braun nie udzielił w tym filmie odpowiedzi na to, czy Joda był żydem, czy nie. Też oglądałem, uważam, że Pan Braun powinien się wyspać zamiast opowiadać te dziwne rzeczy, ale nie powiedział tam niczego głupiego poza tym, że widzi w SW promocję republiki. Takie może mieć zdanie. I coś w tym jest.

Dodaj komentarz...


Marcin Hugo Kosiński
Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Martin Lechowicz
Twórca radia
Enklawa.net. I videocastu Odwyk.com. I do tego jeszcze bard. A, gdyby tego było mało to programista. I pisarz. I podróżnik. I cholera wie co jeszcze...

Prowadzą audycję na żywo Koczowisko Dekadencji


Medale:

Program miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:

Czy gry przynoszą śmierć? (12) - 5 lat temu

Widzieliśmy film Korwin (6) - 6 lat temu

Korwin jest kobietą (13) - 6 lat temu

Bo trolić to trzeba umić (4) - 6 lat temu


Czego nie widzą cukrzycy? (5) - 6 lat temu

Zgwałcił wolny rynek (16) - 6 lat temu

Więcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Kuba - - 5.00
Wolność! - - 10.00
NIE dla Janka Fijora! - - 11.00
gaceq - - 10.00
Frostmourne - - 40.00
Skub z Orla - - 20.00
Łukasz - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt