Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
Czy Wiedźmin jest polski?
670 tys. pozwoli odpowiedzieć na to kluczowe pytanie. Przywłaszczenie kulturowe. Czy kapitał ma narodowość. Tarcza 2.1 - czyli dlaczego rząd znowu wspiera wielki biznes. Czy można...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Branża budowlana - Łukasz Murat |#568
Łukasz Murat Przedsiębiorca, przygodę z biznesem rozpoczął prawie 12 lat temu. Aktualnie działa w sektorze zamówień publicznych. Są to projekty infrastrukturalne, głównie budowa...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2015-06-01

Najważniejszy jest klient

Nadający:

Na tym wystąpieniu, dzielę się moimi przemyśleniami w zakresie podejścia do pozyskiwania klienta + elementy "bizhakingu" w praktyce. Miłego oglądania i słuchania! :)

KOMENTARZE

Dawid 2015-06-05

Witaj!  
Szkoda, że nie wrzuciłeś w pierwszej kolejności "najpierw klient" a potem "jak pracować efektywniej" - bo ten wywiad to jedna z najlepszych audycji w historii kontestacji !  
 
Dużo cennych schematów działań, które mogę od zaraz zastosować, dziękuje :) Mam też pytania: 
 
1) mam paru kolegów programistów, którzy pracują w dużych firmach, a w czasie roboczym wykonują inne zlecenia. Mam wrażenie, że ten układ nie wynika wcale z dobrej organizacji czasu, ale po prostu wiedza i umiejętności IT są tak cenione na rynku, że to "nie może" przeszkadzać pracodawcy. To takie święte krowy i ciężko mi sobie wyobrazić np. sprzedawcę który ma określony target w firmie i wykonuje inne sprzedaże w biurze pracodawcy, albo marketera który ogarnia inne profile na facebooku... wydaje mi się, że zawód informatyka to wyjątek :)  
 
2) fajne to podejście z siedzeniem w kawiarni...ja też tak lubię zabrać laptopa i posiedzieć przy jazzie i dobrym cappuccino...ale powiem Ci, że na dłuższą metę bardzo mi brakuje ludzi, kontaktu, żartów, itd... kurcze, nie wiem czy to źle o mnie świadczy jako potencjalnym pracodawcy :) 
 
3) a czemu nie pracujesz w domu ;)?  
 
4) Marcin, jak wydasz kolejną książkę to chętnie kupię - 1 była świetna :) Podsunę Ci pomysł na tytuł na podstawie Twojej audycji "Życie Ci ucieka" :)  
 
Nagrywaj dalej Marcin! Przypadkiem nie przejmuj się tym hejterem, co chciał udowodnić, że masz nadmuchane ego - ta sama osoba skutecznie zniechęcała Jakuba B Bączka :) 
 
Pozdrawiam z Trójmiasta!

Sofronoff 2015-06-06

Czyżby "Dawid z Wrocławia" ? ;-)

Marcin Osman 2015-06-06

@Dawid 
 
Dzięki za miłe słowa :) 
 
ad1 
Wg. zawód informatyka to nie wyjątek. Piszesz o pracownikach kreatywnych, którzy podczas pracy ogarniają np. inne profile na FB. I takie rzeczy widziałem zarówno i w moich firmach jak i u innych przedsiębiorców.  
 
ad2 
Ja do tego podchodzę inaczej i mam wrażenie, że chodzi o to by być jak najbardziej efektywnym w tym co robię. Jak idę popracować koncepcyjnie do kafejki, to interesuje mnie jak najszybsze osiągnięcie rezultatu na którym się skupiam. Dla mnie miejsce pracy to miejsce pracy.  
 
Piszesz o braku ludzi wokół, żartów itd. Pomyśl ile mniej czasu mógłbyś spędzać w pracy, gdybyś skupił się tylko na pracy (zarówno Ty jak i Twoi pracownicy. Może warto było by zaproponować im np. że jeśli skończą robotę to idą do domu i np. zamiast pracować 40h/tydzień to ogarną wszystko w 20h i resztę czasu spędzają nad jeziorem? Ciekawi mnie ilu z nich zostało by z Tobą.. żartować w biurze ;) 
 
ad3 
Ponieważ usuwam ze swojej drogi, wszystkie rozpraszacze, które potencjalnie odciągną mnie od pracy (pranie, lodówka, łóżko, książki czekające na przeczytanie) ;) 
 
ad4 
Już jest, wydana przez nas, lepszej książki o kreatywności nie znajdziesz! :) www.toddhenry.pl 
 
A co do hejtu, o którym piszesz to wbrew pozorom jest to całkiem merytoryczna wypowiedź ;) A to, że mamy zupełnie inne spojrzenia to już inna sprawa ;)

Dawid 2015-06-07

[email protected] Sofronoff: napisałem, że jestem z trójmiasta :) 
 
[email protected] Marcin Osman: 
 
ad2 
u mnie akurat wszystko opierało się na startapowej kulturze - była możliwość pracy zdalnej, a ludzie spotykali się jeszcze po pracy, to typ miejsca gdzie przychodzi się z uśmiechem na twarzy i jeszcze wyniki są ponadprzeciętne :) polecam takie podejście.  
 
ad3 
doskonale to rozumiem, hehe 
 
ad4 cóż to za książka? Marcinie, brałeś udział w tworzeniu?

Marcin Osman 2015-06-08

@Dawid ad3 
Stworzyłem jej polskie wydanie, więc polecam, a jakże by inaczej :) 
Jeśli chcesz więcej info to spójrz o tutaj: 
kreatywnoscnazawolanie.evenea.pl 
LUB/I dodaj mnie na FB, tam jeszcze bardziej kompleksowe info ;)

Sofronoff 2015-06-09

@ Dawid 
proszę pana, z tym "napisałem" [i to w internecie] jest tak, jak w tym rysunkowym dowcipie A.Mleczko: "wiesz, jak poznajesz kogoś przez internet, to nigdy nic nie wiadomo" (na ilustracji rozmawiają dwie siksy, z których jedna prowadzi krasnala pod rękę).

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2015-08-01

Dobre wystąpienie, mi też coś dało, nie tylko temu 1 gościowi na widowni! :-D 
 
Ale, Marcin, czemu głosisz filozofię (czy raczej slogan marketingowy) "Zero teorii, sto procent praktyki"? Wyjaśniłeś np., że warto zaczynać od klientów, a nie od innych elementów biznesu, nie tylko podając przykłady (praktyka), ale też formułując ogólną zasadę (teoria) opisującą działanie tego wycinka rzeczywistości: że bez klientów nie ma przychodów, więc inwestycje we wszystko inne, choćby było perfekcyjne, mogą się okazać zmarnowane. Myślę, że powielasz (prawdopodobnie nieświadomie) stereotyp, że teoria to coś, czego uczą w szkole, niemającego zastosowań (lub przedstawianego w sposób nieszczególnie ułatwiający zauważanie zastosowań). Wolę powiedzenie: „nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria”. Dobra, czyli nie coś, co nierozwijający się, tylko odstawiający od kilkudziesięciu lat rutynę nauczyciel (szkolny lub akademicki) może z łatwością powtarzać, samemu już coraz mniej z tego rozumiejąc (i mając coraz większe z roku na rok trudności z pytaniami dociekliwych słuchaczy).

Dodaj komentarz...


Marcin Osman
Przedsiębiorca, szkoleniowiec, podróżnik, autor książki "Biznes ci ucieka".

Zajmuje się rozwiązywaniem wyzwań i problemów biznesowych, które wymagają szybkiego i niestandardowego działania. Więcej o nim na osman.plProwadzi audycję Biznes Ci ucieka


Inne audycje tego autora:Jak skutecznie sprzedawać? (7) - 5 lat temu
Po co tworze vloga? - 5 lat temu

Więcej audycji...Siła upadku - 5 lat temu


Czym jest follow-up? - 5 lat temu

Jak dobrze zainwestować? (4) - 5 lat temuJak być asertywnym? - 5 lat temu

Jak się rozstawać? - 5 lat temuCzym jest JCI - 5 lat temu

Amerykańscy nauczyciele (3) - 5 lat temu


Skup się na robocie! - 5 lat temu
Słuchaj siebie - 5 lat temu

Jak być konektorem? - 5 lat temuMost samobójców - 5 lat temu


Po prostu vlog - 5 lat temu

Jak wycenić produkt? - 5 lat temuJak założyć startup? (5) - 6 lat temu


Najważniejszy jest klient (7) - 6 lat temu
Wywiad z Kamilą Kruk (7) - 6 lat temu


Jak działać błyskawicznie? (16) - 6 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Naprawa i serwis endoskopów przemedservice.pl - - 20.00
Inwestycje, giełda, krypto waluty monitorfx.pl - - 20.00
Sklep FOX - foxsklep.pl ubrania i akcesoria - - 20.00
Dźwig nowy sącz, gorlice, limanowa... - - 20.00
sprawy nowy sącz - - 20.00
jak zarobić przez internet - - 20.00
Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe od producenta - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt