Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2015-06-20

Podwójny odcinek: QA i Relacja z kraju Żydów

Nadający:

Podwójny odcinek za ostatnie 2 tygodnie: trochę zmian, odpowiedzi na pytania do zeszłej audycji oraz relacja z podróży do Izraela.

KOMENTARZE

深愛的愛 2015-06-21

Cześć! 
Moja filozofia życiowa jest inna. Jednym z jej filarów jest twierdzenie, że rzeczywistość jest obiektywna. Randowskie, prawda? Ale jest dużo starszy dużo bardziej powszechny. Ten pogląd można znaleźć też w Piśmie Świętym, w Księdze Mądrości. 
 
A zatem świat nie jest taki, jaki myślimy! Przy takim poglądzie, gdy wydarzy się jakiś kryzys, przyjdzie pesymizm a my będziemy wierzyli, że to, co myślimy, jest stanem faktycznym... Dużo może się w nas zawalić. 
Świat jest jaki jest, a myślenie inaczej tego nie zmieni. Lepiej nabrać dystansu co do swoich myśli. 
Taki pogląd daje dużą wolność. Człowiek przestaje być podejrzliwy, zaczyna zupełnie inaczej interpretować rzeczywistość. Właśnie - rzeczywistość. Nie ma problemu myślenia o sobie zbyt narcystycznie albo zbyt pesymistycznie, bo rzeczywistość nie zna takich pojęć.  
 
Poza tym, oczywiście jestem za optymizmem. Przyjęcie do wiadomości tego, że świat jest obiektywny, nie wklucza marzeń i uśmiechu. Wierzę, że wygram i osiągnę to, czego pragnę. Nie jestem beznadziejny ale i nie patrzę na siebie narcystycznie. 
 
Jeżeli jest się zbyt pesymistycznym wobec siebie, odpowiedzią może być przyjęcie postawy którą wyżej opisałem. Niestety, występuje tu ryzyko zobojętnienia. W jego ominięciu pomaga psychologia pozytywna :)  
 
Pozdrawiam! Bardzo ciekawe audycje :)

Jacek_vel_Blacha 2015-06-21

Mówi się ,że o Twoim życiu stanowia Twoje nawyki... Ten nawyk u wielu osób by spontanicznie gdzieś lecieć tudzież jechać nie sprawdzajac jaki klimat panuje w danym kraju czy regionie świata nie świadczy o takich ludziach za dobrze - moim zdaniem.  
Współtwórca radia Kontestacja (Martin.L) jakiś czas temu również zafundował sobie wycieczkę do Izraela z której podobnie jak Ty nie był jakoś wybitnie zadowolony by nie powiedzieć na skraju rozczarowania. Wybacz mi ,że to napiszę ale co za debile wybieraja się w takie regiony świata ? 
 
Jakim jest sensem sprawdzać ścieżkę po której ktoś już stapał , nie tak dawno temu , i z prawie pewnościa można orzec iż jego werdykt ,że na tej ściezce nic ciekawego nie ma a jedynie stopę można sobie rozciać , jest nadal aktualny. 
 
Dzisiejszy świat coraz częściej mógłbym określić światem morderczych okazji .Co to oznacza? Jest okazja do darmowej kawy w firmie - pij tych kaw ze 30ci dziennie aż watroba Ci nie wysiadzie no bo przecież głupota by było nie skorzystać z okazji Jak sprzedaja markowe skarpetki w mega promocji po 2 zł wydaj połowę swoich dochodów bo A to świetny interes, B taka okazja może się nie powtórzyć .Jak znajomi zapraszaja Cię w gówniany region świata gdzie po za grupka oszołomów nikt tam nie lata normalny koniecznie się zgódź ...bo taka okazja się może nie powtórzyć .  
Kto wie czy człowiek jaki pierwotnie wymyślił ta bajeczkę o poszerzaniu strefy komfortu nie jest jakimś agentem linii lotniczych - jeśli tak to osiagnał najwyższe granice skuteczności marketingowej kampanii. 
 
*Już dziś leć do kraju X gdzie jeden dzień życia będzie Cię kosztować 2 razy tyle co sama podróż a ludzie tam żyjacy beda patrzeć na Ciebie co najmniej jak na wroga podczas okupacji!  
 
odp: Skoro to taki kraj - po co mam tam lecieć ?  
 
Jak to po co ?! Żeby poszerzyć swoja strefę komfortu ! * 
 
 
 
Spróbuj psiego kupska bo jak nie wiele osób próbowało psiego kupska na tym świecie a przecież na każdym trawniku jest okazja by to zrobić !  
 
Arek myślę ,że spokojnie możesz tu podać w komentarzach namiary na człowieka jaki rekomendował Ci ów podróż bedzie to znakomite ostrzeżenie dla innych ( co maja kłopot w korzystaniu z Google) by nie wpakowali się na taka minę  
Wychodzi na to ,że ludzie projektujacy i wierzacy w moc systemów rekomendacji nie brali pod uwagę jednego czynnika ludzkiego podczas swojej pracy czynnika o nazwie poszerzanie strefy komfortu.Widzisz ja należę do ludzi wierzacych w systemy rekomendacji i dzięki temu chciwe Zydki z Izraela nie zarobiły na mnie ani złotówki. :-)  
 
CDN...

Arek Naruk 2015-06-21

Jak nauczę się chińskiego, to będę wiedział jak Cię nazywać, 深愛的愛. Póki co, skopiowałem nick ;) 
 
@深愛的愛 
Hah, kocham komentarze, bo dzięki nim widzę różnorodność poglądów i możliwość interpretacji tego, co powiedziałem. Można powiedzieć, że myślę "100%", mówię z tego "40%" licząc, że po wysłuchaniu Wy zrozumiecie moje "100%". Nie intencjonalnie, nie z niechlujstwa - ot, taki urok, kiedy jedna osoba mówi, a druga słucha.  
 
I z Twojej wypowiedzi widzę co usłyszeliście. Dopowiem więc, że nie wyznaję filozofii huny. Poszedł tam za duży skrót myślowy. Również uważam, że "świat" jest obiektywny. A to, gdzie jest różnica to OPINIE NA TEMAT CZŁOWIEKA. Uważam, że nie ma obiektywnego, jednego obrazu człowieka, tylko zespół opinii różnych ludzi. I to miałem na myśli. 
 
Mówiłem też z presupozycją, że moja wizja świata jest zawsze pozytywna. Oczywiście, nie powiedziałem tego, więc dobrze, że dodałeś, że ryzyko pojawia się, gdy pojawi się pesymizm. Wtedy założenie, że mój pogląd = obiektywny pogląd jest szkodliwe. 
 
Dzięki za uważność! 
 
@Jacek 
Również dzięki za komentarze. 
 
W Izraelu było: 
1) zajebiście 
2) warto było jechać 
3) DOŚWIADCZYŁEM ogromu NOWYCH rzeczy 
Z Twoich słów wynika, że moją audycję zintepretowałeś tak: 
"Wyjechałem w kijowe miejsce, żeby rozszerzyć strefę komfortu. Było tragicznie, ale rozszerzyłem." 
 
Wrong! Było super, głównie przez świetne towarzystwo i wzajemne zrozumienie. Nie ma lepszego miejsca na przepracowanie pewnych trudnych tematów z dala od domu, w tak egzotycznym miejscu, w kochającym i rozumiejącym towarzystwie bliskich znajomych.  
 
To, że nie polecę do Izraela w najbliższym czasie ponownie nie znaczy, że było słabo, tylko, że nie widzę potrzeby powtarzania tego doświadczenia. Do Niemiec też się w najbliższym czasie nie wybieram - nic mnie tam nie ciągnie, byłem wiele razy. Podobnie z Izraelem. Jak ktoś nie był, to uważam, że raz ZDECYDOWANIE WARTO POLECIEĆ! 
 
I to niezły pomysł na reklamę - rozszerz swoją strefę komfortu! Haha!

Dawid 2015-06-22

Arek,  
czy możesz coś więcej powiedzieć o sobie? Wiemy, że prowadzisz bloga, skończyłeś studia. Rozumiem, że jeszcze nie prowadzisz biznesu, kreujesz się na trenera mentalnego na wzór JB Bączka i A.Burzyńskiego? Pytam bo sam powiedziałeś, że mentor to osoba która przeszła drogę do której ja chciałbym dojść :)

Arek Naruk 2015-06-22

@Dawid 
Hej! 
Na więcej o mnie będzie pora. Skrótowo masz trochę na blogu.  
 
Generalnie tak, skończyłem studia i byłem 3 lata na doktoracie. Teraz żyję z oszczędności, których trochę zebrałem, dzięki czemu mogę robić rzeczy, "na które mam ochotę". To pozwoli mi wybrać prawdziwą misję, z której będę chciał kiedyś czerpać zyski. Nie mam presji, że muszę znaleźć jakąkolwiek pracę, dzięki czemu mam pełen spokój, że wybiorę dobrą drogę. Pomysłów mam dużo i niedługo zacznę je wdrażać zgodnie z grafikiem. ;) 
 
Nie kreuję się na nikogo. :) Lubię Andrzeja i Kubę i czerpię z ich doświadczeń, tak samo jak z doświadczeń innych osób, które znam/widzę/obserwuję. Nie chcę być Kubą, ani Andrzejem, tylko Arkiem.  
 
To, czego dopracowałem się przez ostatnie lata, kiedy pokonałem większość swoich problemów (bo nie wszystkie, rozwój trwa przez całe życie, po prostu idę za tym, co dla mnie aktualnie najważniejsze) to metody, które okazały się świetnie działać również dla innych. Zobaczyłem jak pomagają krewnym i znajomym i zrozumiałem, że doktoratem nigdy nikomu nie pomogę w takiej skali jak tą wiedzą i doświadczeniem i je porzuciłem.  
A propos ostatniego zdania, znając już różnorodność Waszych interpretacji moich słów, to dodam, że nie zakładam, że jedną audycją zbawię świat. Nie zakładam też, że każda metoda jest dla każdego. ALE! Zakładam, że dla każdego istnieje metoda! ;) Trochę jak z bierkami - musisz znaleźć tę jedną, którą możesz w danym momencie podnieść. Czasami jest ich więcej, a nawet jeśli nie - to istnieje przynajmniej jedno rozwiązanie problemu lub jeden krok do tego, co chcesz osiągnąc, który możesz zrobić w każdym momencie. 
 
Doszedłem też do momentu, w którym chciałem zawsze być (choć to się pogłębia). Robię wszystko na co mam ochotę, bo uwolniłem się od opinii innych. Jasne, że nie do końca. Ale nic nie przeszkadza mi realizować różnych "tajnych marzeń", bo nie wypada, bo nie przystoi itp. Np. fajnie jest przyjaźnić z ludźmi 50+ oraz 20- (mam mnóstwo kolegów w gimnazjach i liceach, serio! nic tak nie odświeża spojrzenia i nie odmładza jak młodzież!). I to nie na zasadzie, że jestem dla kogoś coachem czy wujkiem - po prostu równorzędnym kolegą, wyzywam od "twoja stara" i robię inne wspaniałe rzeczy. :D Cudownie jest też móc realizować swoje hobby - trenuję taekwondo, chwilowo w zawieszeniu gimnastykę i pływanie, ćwiczę szybkie czytanie, żonglowanie, aktualnie robię kurs na nurka (OWD). To, co jest najwspanialsze to możliwość próbowania różnych nowych rzeczy. Najwięcej okazji ku temu jest dzięki podróżom, więc zamiast wchodzić w coś w głąb, to korzystam z różnych jednorazowych okazji (skok spadochronowy, bungee, rafting, głaskanie tygrysów/krokodyli i inne takie różne). Próbuję też nowe potrawy - nigdy tego nie lubiłem, a od niedawna dzięki znajomym w Izraelu, robię dość często. Polubiłem ok. 20 produktów, których nigdy w domu bym nie zjadł, np. krewetki, bób, bataty i inne takie. ;) Uwielbiam tak po prostu "odhaczać" nowe doświadczenia, bo każde z nich uczy czegoś nowego.  
 
Uff, to chyba tyle. Audycję o sobie zrobię w urodziny. Mam co gadać. Na razie fajnie jakbyście nie oceniali tego, co mówię przez pryzmat szuflady, do której mnie wrzucicie, tylko 1) zastanowili się nad sensem moich myśli, 2) a po trochu również zaufali - nie rzucałbym doktoratu, żeby szkodzić innym i opowiadać motywacyjny bullshit. Do rozwoju mam podejście ścisłe i analityczne, jakem inżynier. ;) Stąd INTELEKTUALNY rozwój osobisty - przez poznanie i zrozumienie, a nie przez ochy i achy.  
 
Serdeczności, 
Arek

Dodaj komentarz...Trener intelektualnego rozwoju osobistego, motywator, inżynier, podróżnik.
Niegdyś otyły, leniwy, nieszczęśliwy palacz z kompleksami, bez perspektyw na przyszłość. Teraz: szczęśliwy, wolny, żyjący rygorystycznie zdrowo łowca sukcesów. Wyróżnia się dociekliwym umysłem, który rozwiązania problemów opiera na ich źródle, a nie objawach. Działa w myśl zasady "jeśli coś nie działa, to znaczy, że coś robisz źle" - i znajduje CO nie działa. Po trzech latach porzucił doktorat z automatyki i robotyki, by móc w całości oddać się pomaganiu ludziom zainteresowanym rozwojem siebie.


Prowadzi audycję W głąb siebie


Inne audycje tego autora:


Twoja praca marzeń (1) - 5 lata temu

13 książek (6) - 5 lata temu

Piękne ciało bez wysiłku (4) - 5 lata temu

Noworoczne zmiany (2) - 5 lata temu

Progresy i postoje (2) - 5 lata temu


Więcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Kody swift - - 30.00
Kraina Doznań - - 15.00
Bookowski Grzesiek - - 50.00
Adam Wasilczuk - - 40.00
MIND-SPA - psychoterapeuta - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt