Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
przedwczoraj
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Myśleć jak przedsiębiorca
3 dni temu
HISTORIA PEWNEGO SUKCESU.
„Zamiast gadać o faktach, opowiadaj ludziom historie! Fakty nikogo nie interesują, to historie sprzedają.” Tak uczył mnie dawno temu jeden z moich mentorów. W związku z tym chciałbym...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2015-06-24

Dlaczego papież popiera osobę chcącą wymordować 5 mld ludzi?

Nadający: Jan Fijor

Kto doradza Franciszkowi i dlaczego podpisuje się on pod jego ekologicznymi tezami? A dodatkowo Janek pyta, czy wydać felietony Kisiela.

KOMENTARZE

Jan 2015-06-25

Panie Janie - jako uczestnik wydarzeń transformacji Polski o których mowa w tej audycji, stwierdzam iż byłem niemal nieświadomy przebiegających w Polsce zmian. Dla tego mocno zachęcam do wydania posiadanych przez Pana felietonów Stefana Kisielewskiego i chętnie je przeczytam.  
Pozdrawiam i dziękuje za dotychczasowe audycje. 
PS. Rozsyłam znajomym linki do audycji.

Kwiat126p 2015-06-25

skąd ty Janek wiesz że świat jest nasz? Skąd ta pycha? Skąd pewnosc że nie należy do Boga na przykład? Skoro nam świat jest podporządkowany to zrobmy tak żeby nie było powodzi i innych kataklizmów. Nie możemy. Są pewne rzeczy losowe, nieprzewidywalne przez nas, nieuchronne itd więc nie mamy władzy nad światem.

Paweł 2015-06-25

Felietony Stefana Kisielewskiego - jestem zainteresowany. Dzienniki już czytałem - pozytywne wrażenie.

darek 2015-06-25

Dla słuchaczy Kontestacji Kisiel może być mało radykalny -bo pisał w czasach komuny i podczas zmian systemu. Wtedy nikt, oprócz Korwina nie słyszał o Misesie, czy Rothbardzie.  
Dyskusje w tamtym czasie dotyczyły głównie zniesienia cen regulowanych - ludzie mówili, że jak się zniesie ceny regulowane, to wydarzy się katastrofa. 
 
Były to czasy tak zamierzchłe, że w Polsce nie było Internetu i komputerów. To jakby prehistoria. Jak czasy Mieszka Pierwszego, czy Chrobrego.

Wermesz 2015-06-25

@Kwiat126p 
"A wreszcie rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!" 
 
"I błogosławił im Bóg, i rzekł: Rośnijcie i mnóżcie się, i napełniajcie ziemię, a czyńcie ją sobie poddaną; i panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami, które się ruszają na ziemi." 
 
Pozdrawiam

RAdesign 2015-06-25

ta, nie ma to jak podać jako "wyjaśnienie" któreś tam tłumaczenie, którejś tam wersji Biblii, po iluś tam dopasowaniach do aktualnych ideologii i poglądów biskupów.... 
 
 
na szczęście co do ST mamy pewniejsze źródło - mianowicie spór uczonych w piśmie żydów - co do sensu interpretacji Księgi Stworzenia. 
 
mamy zwolenników interpretacji "niech się opiekuje Ziemią i wszelkimi stworzeniami" 
oraz interpretacji "niech panuje". 
 
oczywiście dla władców, królów, cesarzy, chciwców i innych skurwysynów i psychopatów - wersja o "panowaniu" brzmi lepiej. 
daje, tak jakby, wolną rękę w byciu złym skurwysynem. 
 
natomiast interpretacja o "opiece" nad Ziemią i wszelkim stworzeniem, sugeruje raczej franciszkańskie podejście oraz odpowiedzialność człowieka za utrzymanie ładu na Ziemi i dbaniu o nią i braci mniejszych. 
 
co jest właściwe - to już sobie każdy we własnym sumieniu osądzi.

stefan 2015-06-25

Popieram wydanie tych felietonów. Na pewno kupię. Pisałem pracę magisterską o felietonach z Tygodnika Powszechnego. "Dzienniki" zaś to najlepsza i najuczciwsza książka pokazująca na czym polegał PRL.

jan M Fijor 2015-06-25

Bardzo Wam dziękuję. Wydaję. W kwestiach wyższości gatunku ludzkiego nad innymi gatunkami, sami żeście wątpliwości wyjaśnili. Jeśli nie my, to kto? Żyrafy? Lwy? Ptactwo? Małpy? Ryby? to są nasi młodzi bracia, albo dzieci - nic w tym złego. Wyobrażacie sobie świat, gdyby rządziły nim dżdżownice albo hieny? ukłony

hmp 2015-06-26

Mądrzy ludzie w żadnych bożków nie wierzą. Życie składa się z węgla i wody. Człowiek przecenia swoją rolę we wszechświecie. Nawet jeżeli swoim działaniem zniszczy Ziemię, to co się stanie? W gruncie rzeczy nic, najwyżej przestanie istnieć nasz gatunek. Wszechświat z nami czy bez nas wciąż będzie istnieć. Czy na prawdę myślicie, że nasze dzisiejsze działanie będzie miało wpływ na Ziemię za lat 1000? 2000? 5000? Myślę, że jeżeli ludzkość przetrwa następne 5000 lat, to nasi futurystyczni ziemianie będą się najwyżej z nas i naszych "problemów" śmiać. Nie mamy żadnego wpływu na tę planetę, Tak jak dinozaury nie miały na nią wpływu. Z pewnością powtórzymy ich los, pytanie nie czy, pytanie kiedy.

Kwiat126p 2015-06-26

Janku. "Wyobrażacie sobie świat, gdyby rządziły nim dżdżownice albo hieny? " - no i rządzą światem dżdżownice i hieny! Dobrze powiedziałeś. Nie musimy sobie nawet już tego wyobrażać....

jan M Fijor 2015-06-26

KWIAT126P No i jak rządzą. byle ryba zje dżdżownicę, a hiena? Brzydka, krzywe nogi, Żyrafa ją kopnie i po hienie. a poza tym są chorowite. Nie ma porównania z człowiekiem. pozdr

biedaszybnik z walbrzycha 2015-06-27

O ile jestem w stanie sie zgodzic z Jankiem na temat jego pogladow wolnosciowych, o tyle w swoich teoriach, a wlasciwie pozornych prawdach antropocentrycznych pobladzil on, stajac sie kolejnym "wynalazca prochu". Bedac kiedys nad jednym z wiekszych austriackich jezior, przeszedlem bezskutecznie 5km aby moc sie dostac na brzeg jeziora - bezskutecznie, bo caly brzeg jeziora byl sprywatyzowany i kazda dzialka zamknieta na 4 spusty bez namiaru na wlasciciela na furtce z ktorym mozna by sie dogadac.Za taka prywatyzacje dobr typu lasy czy jeziora to ja dziekuje. 
Co do Kisiela-popieram, polecam rowniez wydruk czesci "Dziennika 1954" Leopolda Tyrmanda, najlepszego kumpla Kisiela, chodzi mi o czesci w ktorych opisuje jego postac i kontekst dzialanosci Kisiela ktory byl mimo pewnych koncesji bezwzglednie tepiony przez komuchow. Tyrmand rownie dobrze zreszta co Kisiel zaoral socjalizm i komunizm juz w latach 50-tych. W ogole temat opanowania tzw. kultury przez lewakow jest kluczowy do zrozumienia skutecznosci metod dzialania lewactwa, a co za tym idzie skutecznej walki z nim. Mimo swoich niedociagniec, pionierem skutecznej walki z dialektyka lewacka jest G. Braun, tak tepiony przez Hugo i Martina. Polecam obejrzec jego wystapienia w rezimowych programach tv i zwrocic uwage jak niszczy on dialektyke i antylogike systemowcow lewackich narzucajac im swoja. Nawet Korwin tego nie potrafi. Wg mnie Braun spowodowal pekniecie w tzw.marksizmie kulturowym.

jan M Fijor 2015-06-27

@biedaszybnik Do mojego domu też się nie dostaniesz. nie wpuści cię strażnik. co w tym złego (dla nas, właścicieli)? jest wiele miejsc państwowych, do których się nie dostaniesz. a poza tym nie wierzę, żeby nie było dojścia do państwowego jeziora w Austrii. Jeśli nie jest państwowe, to z jakiej racji masz komuś wchodzić do domu?  
jeśli nie będzie prawa własności prywatnej, upadnie cywilizacja. taki upadek juz częściowo miał miejsce w PRL. Gdyby to potrwało kolejne 15 lat, to by sie zawaliło 50 procent budynków. Nie wierzysz, skocz na państwową wyspę Kuba i zobacz co tam sie dzieje. Poza tym, jeśli chcesz sie dostać do jeziora, to spróbuj łódką. pozdr

biedaszbnik 2015-06-28

Janku, stosujesz retoryke typowa dla sporu a nie dyskusji. Mam nadzieje ze odrozniasz jedno od drugiego. Jesli nie, moge dalej Ciebie "orac. Czy ja napisalem ze neguje prywatyzacje w ogole? Albo przyklad z lodka: Analogicznie mozna powiedziec abym sprobowal dostac sie na jezioro hydroplanem w razie braku doplywow splawnych dla lodek. Oczywiascie to sprowadza Twoje rozumowanie ad absurdum, kolejne multiplikacje logiczne sa mozliwe z mojej strony. Jednak to bylob przejsciem w spor na ktorym z jego natury zadna ze stron nie korzysta, bo nie wypracowuje on rozwiazania sytuacji. Ty sie trzymasz zbyt dogmatycznie pewnych idei, co tez nie jest dobre jak pokazuje zycie. W tematach religijnych tez brak Tobie, z calym szacunkiem pokory, jak i wiedzy z doswiadzeniem. Proponuje, z cala sympatia dla Ciebie, abys pozostal jednak przy tym na czym sie znasz najbardziej, czyli swoim bogatym doswiadczeniu i dzieleniem sie nim a nie wchodzeniu w abstrakcyjne idee. Ja w kazdym razie uwazam, ze dla dobr natury szczegolnie rzadkich jak np. owe jezioro nalezaloby zastosowac inne rozwiazania prawne, zapewniajace dostep kazdemu i niekoniecznie wykluczace prawo wlasnosci. W kazdym razie wiem swoje, ze odciecie tamtego jeziora jest nie w porzadku.

Faraday007 2015-06-30

Jeżeli ktoś jest zainteresowany poczytaniem o kłamstwach ekoterrorystów to polecam książkę Przemysława Mastalerza pod tytułem: "Ekologiczne kłamstwa ekowojowników". 
Profesor w bardzo przystępny sposób wyciąga na wierzch głupotę i pseudonaukę twierdzeń takich działaczy. Zwłaszcza rozdział o DDT w którym to udowadnia jak ludność wykiwana co do jego szkodliwości.

jan M Fijor 2015-06-30

Nie chwaląc się, ja o DDT napisałem w 1996 roku. przeczytam książkę p. Mastalerza, ale radzę też przeczytać"Oszuści czy ignoranci", bo tam jest nie tylko o kłamstwach. tam jest gównie o przekrętach. Nie tylko z globalnym ociepleniu. O innych też. Pozdr

Piotrek 2015-07-01

Nie można wiele wygamagć od człowieka stojącego na czele instytycji, która jawnie działa na niekorzyść swoich wyznawców. Ludzi powtarzają, że wierzą w boga a nie księdza, jednak nic z tym nie robią.

Siewa 2015-07-01

O prosze Hong Kong w wersji rosyjskiej sie buduje na 70 lat. news.xinhuanet.com

matimikolow 2015-07-01

panie Jan Fijor czekam na skomentowane wpisu Cejrowskiego https://www.facebook.com

Matimikolow 2015-07-01

panie Jan Fijor czekam na skomentowanie wpisu Cejrowskiego https://www.facebook.com

wojwojt 2015-08-10

wydanie Kisiela to bardzo dobry pomysł, ukłony

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - 11 miesięcy temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 8 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 10 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt