Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
Czy Wiedźmin jest polski?
670 tys. pozwoli odpowiedzieć na to kluczowe pytanie. Przywłaszczenie kulturowe. Czy kapitał ma narodowość. Tarcza 2.1 - czyli dlaczego rząd znowu wspiera wielki biznes. Czy można...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Branża budowlana - Łukasz Murat |#568
Łukasz Murat Przedsiębiorca, przygodę z biznesem rozpoczął prawie 12 lat temu. Aktualnie działa w sektorze zamówień publicznych. Są to projekty infrastrukturalne, głównie budowa...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2015-07-03

Korwin jest kobietą

Nadający:

Komentujemy ostatnie trzy tygodnie: Grecja, homomałżeństwa, Kukiz i dziwne zmiany w prawie. Koczowisko wakacyjne, temperatura 30 stopni, więc wiadomo czego się spodziewać.

KOMENTARZE

dudi 2015-07-04

Poruszyliście kwestię Ubera. W tej wojnie z Uberem chodzi po prostu o to, że jest on nieuczciwą konkurencją wobec taksówkarzy, bo uberowcy w przeciwieństwie do taryfiarzy, nie ponoszą kosztów związanych z licencjonowanym przewozem osób, nie płacą podatków, nie prowadzą działalności gospodarczej itd. I dzięki temu są w stanie zaoferować niższe stawki.  
Nie zrozumcie mnie źle, ja nie mam nic przeciwko Uberowi jako generalnie świetnej idei, lecz potrafię się też postawić na miejscu gościa, który ma firmę, płaci te wszystkie zusy srusy, a tu nagle pojawia się mu konkurencja de facto działająca na czarno i zgarniająca mu klientów. Po prostu chodzi o równe zasady na rynku. Ktoś powie, że w czym problem skoro klient płaci mniej. Ano w tym, że albo gramy na takich samych zasadach albo nie ma mowy o uczciwym rynku. 
Na podobnej zasadzie uważam, że dotacje unijne psują rynek, bo tworzą sztuczną konkurencję zasilaną pieniędzmi podatników. Ktoś założył swój biznes za własne pieniądze, kosztowało go to dużo wyrzeczeń, pracy, aż tu nagle wyrasta mu silna konkurencja zasilana unijnymi pieniędzmi. Gdzie tu elementarna uczciwość, sprawiedliwość i równe szanse na rynku?

OscarR 2015-07-04

1. W UK w sieci hipermarketów Morrisons kasy też otwierają godzinę po otwarciu sklepu. Oczywiście można wyjść nie kupując nic. Ikea nie wiem o której otwiera drzwi a o której kasy, ale knajpy ikeowe jest tak samo beznadziejne jak w Polsce. Różnica jest tylko w uśmiechu - niestety fałszywym, ale dobry i taki :) 
 
2. Na tęczowe kolorowanki na FB pierwszym odruchem wydaje się być pokolorowanie się na jakiś inny kolor, a to "polską flagę" a to "amerykańską". Ja też bym sobie pokolorował, ale jak ? Co ?  
 
3. Grecy wychodzą ze słusznego założenia, że nie odpowiadają za ten dług. Nie odpowiadają, bo przecież w socjalizmie nikt za nic nie odpowiada - wszyscy są tylko biednymi ofiarami nieszczęśliwych sytuacji.  
 
4. Też miałem do czynienia z urzędem pracy i większego poniżenia dla normalnego człowieka nie ma. To był jeden z czynników które wycisnęły mnie z Polski na emigrację - jak z tubki. 
 
5. Mój kolega zawsze mówi, co jak co ale Policję to ja szanuję - oni mają ciężką pracę, a ja sobie myślę, że Niemcy w Auschwitz też mieli ciężką pracę, a jakoś nie bardzo sobie na szacunek zasłużyli.

Faraday007 2015-07-04

Ta audycja jest ucięta. Chyba że tak dziwnie skończyliście nagrywać w środku zdania.

Hugo 2015-07-05

Bylo zerwane, poprawilem....

Michał 2015-07-06

Kryzys w Grecji to jedno ale brak pieniędzy w systemie bankowym jest chyba bardziej niepokojący. Skoro ludzie pracują, dostają pensje na konto,mają jakieś oszczędności i nagle zostają bez kasy bo nic się nie da wypłacić to nie wina kryzysu a chyba wadliwego systemu bankowego.

Rysiek 2015-07-06

Odnośnie kawału to tak to jest kiedy pyra opowiada dowcip nie wiadomo czy śmiać się czy płakać :).

Piter 2015-07-06

Sprawa Ubera to klasyczny przykład jak przeciętny człowiek (w tym wypadku taksówkarz) wykorzystuje swoją "władzę" aby osiągnąć większy zysk kosztem innych. Ten sam taksówkarz po skończonej pracy idzie kupić najtańszy towar - najlepiej z przemytu od "chinoli" ) Niestety każdy chce przywilejów dla siebie kosztem innych. Taka jest ludzka natura. Tak więc jednym z niewielu zadań państwa powinno być wzięcie "za pysk" tych grup interesów które żądają dla siebie różnych "ekstrasów". Niestety ale władza ( w odróżnieniu od wolności) musi być ściśle reglamentowana , im mniej władzy ma obywatel tym lepiej. To znaczy może sobie "rządzić " jak najbardziej ale w swoim domu albo w swojej firmie )

gość 2015-07-19

@dudi 
Uberowcy płacą podatki we własnym zakresie.

darek 2015-07-20

Uber, Bla bla Car, AIR BNB, także strony zleceń freelancerskich i inne to kontynuacja tego co stało się za sprawą Ebaya i Allegro.  
Najpierw powstał rynek towarów P2P : Kowalski sprzedaje towar Wiśniewskiemu, a teraz powstają rynki usług P2P. Kowalski podwozi Wiśniewskiego, albo Kowalski nocuje w swoim domu Wiśniewskiego. 
Wkrótce będziemy mieli cały rynek usług P2P: może pożyczanie samochodu, sprzątanie, pilnowanie dziecka, gotowanie posiłku, pożyczanie łódki, korepetycje, robienie zakupów ...........

darek 2015-07-20

Jest to o tyle pozytywne zjawisko, że tak jak na Allegro zwykle każdy występuje w podwójnych rolach, czyli sam jest dostawcą jakiejś usługi i jednocześnie sam korzysta z usług innych - jest i sprzedawcą i kupującym - w ten sposób poznaje świat z drugiej strony - jak on wygląda od strony "tego wrednego kapitalisty" czy sprzedawcy.

tt 2015-07-27

odnosnie Jacka i bankructwa. sprawa jest bardziej zagmatwana ja polecam lekture economic hitman perkinsa lub wojna o pieniądz i dzialania usa i cia na ameryke pld a latach 70 -90. po bankructwie lecą: surowce, terytoria(krym np.), suwerennosc(polska) wykasowywali nam juz raz dlugi, narody jednoczące europy przed traktatem lizbonskim. zresztą nwo nie jest zadną sciemą, polecam przestudiowac rodziny bankierskie jedna po drugie i znany incydent giełdowy z czasow bitwy pod waterloo napoleona i tego drugiego nie pamietam.

Grzegorz 2015-08-20

Gdzie można znaleźć ten hymn "Wielki karaluch kontestacji..."?  
Dobry jest.

Dodaj komentarz...


Marcin Hugo Kosiński
Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Martin Lechowicz
Twórca radia
Enklawa.net. I videocastu Odwyk.com. I do tego jeszcze bard. A, gdyby tego było mało to programista. I pisarz. I podróżnik. I cholera wie co jeszcze...

Prowadzą audycję na żywo Koczowisko Dekadencji


Medale:

Program miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:

Czy gry przynoszą śmierć? (12) - 5 lat temu

Widzieliśmy film Korwin (6) - 6 lat temu

Korwin jest kobietą (13) - 6 lat temu

Bo trolić to trzeba umić (4) - 6 lat temu


Czego nie widzą cukrzycy? (5) - 6 lat temu

Zgwałcił wolny rynek (16) - 6 lat temu

Więcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Kuba - - 5.00
Wolność! - - 10.00
NIE dla Janka Fijora! - - 11.00
gaceq - - 10.00
Frostmourne - - 40.00
Skub z Orla - - 20.00
Łukasz - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt