Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
audycja odwołana
Nie
20:00
Firma na emigracji
Słuchaj radia
Wydanie Główne
dziś
Unikaj szpitali
Zaczyna brakować miejsc dla chorych. Nielogiczne zakazy. Czerwona vs żółta strefa. Zamknięte szkoły. Nadawanie nielegalne? Jawne zarobki w TVP? Nowy pomysł na ławki. Bieszczady bez 5G....
Po prostu biznes
5 dni temu
Spółka komandytowa - jak przygotować się do zmiany przepisów?
W mediach możemy poczytać sporo informacji na temat związany z zmianą sposobu rozliczania podatków w spółce komandytowej. Dla wielu przedsiębiorcow oznacza to naprawdę sporą podwyżkę...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2015-07-13

Pokochaj Socjalizm Gość: Krawiec i Socjalizm

Nadający:

Za ile można sobie dzisiaj kupić przyjaciela? Jak bardzo wolni w łóżku są wolnorynkowcy? Czy ludzi chorych na raka interesuje podaż, popyt i krzywa Laffera? Co jest szczytem głupoty: kupowanie książek o zostaniu milionerem, obawa przed inflacją spowodowaną się wydrukiem dolara z cienkiego powietrza, a może inwestycja w złoto. Kuba i Krawiec w kolejnej audycji – socjalistycznie „przymuszają” – do myślenia. Muzyka: Eklektik, Kamil Qliński

KOMENTARZE

Dawid 2015-07-13

Masz rodzinę i przyjaciół w wyniku subwencji i przydziału (minuta 15)? Kto Ci ją przydzielił? Niewiarygodne! Rodzina to komuna, ale dobrowolna. A komuny jakie są tworzone w procesie politycznym to zazwyczaj pod przymusem tych, którzy nie chcą się dołączyć. Dlaczego nie stworzycie sobie komuny, złożonej z członków ochotników. Dlaczego komuna i socjalizm zawsze zmusza innych do brania udziału? Bo jest nie wydolny! Ten ktoś kto się nie zgadza zazwyczaj jest produktywny i wie, że go komuna wycycka. Banda nierobów - ta właśnie komuna wysysa z podatki z ludzi produktywnych (nie ludzi pracy, bo inna katergoria).

Dawid 2015-07-13

Kto jest komornikiem i przyjdzie po długi (min. 30)? Chiny! A co do długo publicznego: obecne długi to przyszłe podatki - Twoje dzieci będą płacić wyższe podatki za to, że banda socjalistów chce coś mieć i nie potrafi sobie na to zarobić!

Dawid 2015-07-13

Hahaha, o długach i bańkach to poleciałeś (min. 33)... czyli jak ktoś wziął kredyt na dom, poźniej nie spłacił, został wyeksmitowany i dom stoi teraz jako zrujnowany nieużytek to jest dobrze? Stracili wszyscy, bo te pieniądze które pożyczył bank to były czyjeś oszczędności na lokacie (a w najgorszym przypadku dodrukowane, czyli pieniądz inflacyjny). W kanał poszły te pieniądze i te domy. Jakie fajne domy? To obecnie ruiny. Co do bańki dot.com, to to samo; ludzie zainwestowali w akcje tych firm, a już nigdy nie zobaczyli tych pieniędzy – zastanów się ile ludzi włożyło oszczędności życia w taką bańkę i ile nastolatków nie poszło na studia, bo ktoś stracił (ale populizmem pojachałem :)), ale tak to jest w praktyce. Wyłania mi się pewien obraz myślenia socjalisty, nie oddawać tego co się wzięło i że rozwój pochodzi z nieoddanych długów.

Dawid 2015-07-13

Hahaha, o długach i bańkach to poleciałeś (min. 33)... czyli jak ktoś wziął kredyt na dom, poźniej nie spłacił, został wyeksmitowany i dom stoi teraz jako zrujnowany nieużytek to jest dobrze? Stracili wszyscy, bo te pieniądze które pożyczył bank to były czyjeś oszczędności na lokacie (a w najgorszym przypadku dodrukowane, czyli pieniądz inflacyjny). W kanał poszły te pieniądze i te domy. Jakie fajne domy? To obecnie ruiny. Co do bańki dot.com, to to samo; ludzie zainwestowali w akcje tych firm, a już nigdy nie zobaczyli tych pieniędzy – zastanów się ile ludzi włożyło oszczędności życia w taką bańkę i ile nastolatków nie poszło na studia, bo ktoś stracił (ale populizmem pojachałem ), ale tak to jest w praktyce. Wyłania mi się pewien obraz myślenia socjalisty, nie oddawać tego co się wzięło i że rozwój pochodzi z nieoddanych długów.

Dawid 2015-07-13

Nie zrozumiałeś komentarza Hugo w 1:18. Chodziło mu o to, że jak państwo robi wynalazki, tak jak w czasie lotów NASA, to każdy ten wynalazek kosztuje 20 razy tyle niż jakby robiła to prywatna firma. Zatem mamy 20 razy mniej wynalazków. 
A co studni dla dzieci w Afryce, itp. Po prostu ten wredny kapitalista może mieć interes, żeby tą studnię wybudować. Woda będzie za darmo, ale np. sprzeda pompę albo koparkę do wykopania tej studni. Wystarczy, że ktoś ma interes w zrobieniu czegoś i to powstanie. Jak nie ma interesu to jest problem, albo korupcja.

RAdesign 2015-07-13

Ale to jest audycja trollingowa. 
 
A przysłowiowe "studnie w Afryce" to studnie bez dna. 
Murzynom najczęściej się nic nie chce, a wszelkie darowizny tylko utwierdzają ich w roszczeniowej postawie wałkoni. 
Taki klimat. Południowy. 
Samych programów "studni" było już bez liku - prywatnych, państwowych, charytatywnych i dla zysku. 
Jedyne kończące się powodzeniem, to projekty tanich rozwiązań, które murzyni muszą wykonać sami - najlepiej łatwo, szybko i tanio. 
Żeby nie trzeba było naprawiać. 
 
Oczywiście taki mają styl życia, i nie ma sensu ich przymuszać do zmian. 
Powolne życie, naturalizm - czyli powszechna przemoc, śmierć i cykl odradzania się - to jest naturalny stan Afryki. 
 
Każdy, kto na siłę pcha się z interwencjami i niechcianą pomocą, w najlepszym przypadku zwyczajnie nie rozumie Afryki, a w najgorszym to arogancki dupek chcący się dowartościować "dobrocią".

dudi 2015-07-13

Dlaczego Kuba z góry zakładasz, że na wolnym rynku nie istniałaby żadna pomoc charytatywna? Naprawdę uważasz, że nie powstawałyby prywatne fundacje, skoro powstają już dzisiaj mimo tzw. państwowej opieki społecznej? Że nie byłoby żadnej organizacji non-profit? Że wszyscy jak jeden mąż dostaliby jakiegoś wolnorynkowego wirusa, po którym będzie się liczył zysk ponad wszystko? Nie sądzę. To są właśnie te mity, którymi socjaliści straszą ludzi, jakoby bez państwa miał się świat zawalić. A dlaczego tak robią? Wcale nie z jakiejś ludzkiej empatii, która zapewne tobą kieruje, ale z czystego interesu, bo im więcej państwa w gospodarce, tym właśnie ci "państwowcy" najwięcej zyskują. Oni nie chcą do prywatnego biznesu, gdzie trzeba realnie pracować, oni chcą czy się stoi, czy się leży, pensja się należy. Popatrz na związkowców, na tę roszczeniową bandę. Zatrudnieni na etatach związkowcy z ogromnymi pensjami biadolą o niedoli pracownika. To właśnie taki typ człowieka-państwowca. 
 
Ci wyklinani milionerzy, którzy tak niby się z nikim nie dzielą, wydają rocznie na wszelkiej maści przedsięwzięcia charytatywne tyle, ile ci lewaccy krzykacze nawet nie są w stanie sobie wyobrazić. 
 
Zresztą, przecież wolny rynek niekoniecznie wyklucza się z istnieniem państwa (minimalnego), nie utożsamiajmy wolnego rynku jedynie z anarchią, więc ta ukochana przez socjalistów państwowa pomoc socjalna, mogłaby w pewnym zakresie istnieć również w minimalnym państwie wolnorynkowym. Mało tego, byłaby ona zdecydowanie bardziej wydajna, bo odchudzone państwo mogłoby się skupić na swych podstawowych funkcjach zdecydowanie bardziej efektywnie niż to ma miejsce obecnie.

Dawid 2015-07-13

@RAdesign. Ale Kuba nie trollował na początku - On tak uważa. Sorry, Kuba ale po prostu zasadniczo się nie zgadzam i nie mogłem wytrzymać i napisać to co powyżej. Niestety nie mogę oglądać na żywo, bo na pewno zadzwonił do tej audycji. Na szczęście krawiec wniósł trochę rozsądku.

Dawid 2015-07-13

@dudi. Słusznie! Ponadto, twierdzenie Kuby, że jak byłby wolny rynek to nie byłoby interesownej przyjaźni i relacji międzyludzkich to kompletny absurd. Ludzie o myśleniu kapitalistycznym i indywidualistycznym rozdzielają sprawy zawodowe (gdzie panowałby walny rynek) i sprawy osobiste, gdzie rodzinie i przyjaciołom po prostu się pomaga jak trzeba. 
P.S. Dzięki za przyznanie, że nie ma wolnego rynku.

Dawid 2015-07-13

@dudi. Słusznie! Ponadto, twierdzenie Kuby, że jak byłby wolny rynek to nie byłoby bezinteresownej przyjaźni i relacji międzyludzkich to kompletny absurd. Ludzie o myśleniu kapitalistycznym i indywidualistycznym rozdzielają sprawy zawodowe (gdzie panowałby walny rynek) i sprawy osobiste, gdzie rodzinie i przyjaciołom po prostu się pomaga jak trzeba. 
P.S. Dzięki za przyznanie, że nie ma wolnego rynku.

Metatron 2015-07-14

System jest naturalny. Socjalizm w części krajów istnieje po to, żeby ludzie trzeźwi wyjeżdżali do normalnych i pewnie ta metoda selekcji ziarna od plew jest tańsza niż inne. A gdy czerwona zaraza podąży za tymi ludzie to ci przeniosą się na nowe tereny.

RAdesign 2015-07-14

@ Dawid. 
 
Dlatego uważam, że to trolling, bo pełno w audycji takich idiotycznych stwierdzeń, jak "wolny rynek a brak przyjaźni". 
To jest zbyt głupie, żeby było na prawdę. 
Wystarczy sobie przypomnieć socjalizm - Pawka Morozow, donosicielstwo, dobra limitowane przyznawane za zdradę - ba, najbliższych z rodziny - a co dopiero przyjaciół. 
Ekonomia niedostatku typowa dla socjalizmu, zakłada wręcz, że ludzie będą wobec siebie nieufni, będą się żreć o zasiłek czy talon na balon. 
Bo skłóconym bydełkiem łatwiej się zarządza systemowo. 
Wolny rynek staje na przekór systemowi i umożliwia takie transakcje, na jakie ludzie mają ochotę. 
A nie na jakie pozwoli urzędas, pobierając przy okazji łapówkę....znaczy się - licencję i koncesję.

Kuba 2015-07-21

Poprostu, Panie, Panowie troszkę inna perspektywa. Dzięki za komentarze.  
Socjalizm – temat rzeka – tylko proszę ten socjalizm za którym ja tęsknie ma niewielie wspólnego z misiem koralgolem i magnetofonem kasprzak :) Kuba_RWN

Dawid 2015-07-21

Czy marzy Ci się socjalizm taki jaki buduje Obama, hahaha... jak blisko jest to do misia koralgola? (dawniej amerykańskie bajki krytykowały socjalizm, w Lucky Lucku bracia daltonowie byli pokazywani jako związaek zawodowy). Kaprzaka nie ma, ale jest jeden iPhone i już nic innego w USA nie powstanie - chińczycy kupują firmy z doliny krzemowej (Micron). Poza tym firmy takie jak Tesla to ucieleśnienie socjalizmu korporacyjnego - dofinansowane i coraz mniej skuteczne (ostatnio rakieta SpaceX eksplodowała w drodze na miedzynarodową stację kosmiczną - co to ma być). Nowoczesny socjalizm to wpakowywanie biliardów w coś co i tak nie zadziała. 
Każda forma socjalizmu degeneruje się bardzo szybko. Coraz więcej jest zakazane albo nakazane, jak np. Uber w niektórych miastach Europy zakazany, a niektóre ubezpieczenia nakazane. Czyli nie ma wolności działania i nie ma odpowiedzialności za swoje czyny, więc ludzie głupieją i są coraz mniej zaradni. A na końcu, jak skończa się pieniądze wypracowane przez dziadków kapitalistów, są kartki na żywność.

Dodaj komentarz...Emigrant z wyboru - przekonany o racji mniejszości.
Socjalista zakochany w amerykańskiej wyjątkowości. "Political Junkie" nieprzepadający za instytucją kościoła. Mało tradycyjny - futurysta, świadomy komentator rzeczywistości. Niezależny dziennikarz, redaktor i właściciel programu Rozmowy w Nocy nadawanego z Washington DC.
Jedyny Nadający, który nie podpisuje się pod Misją Kontestacji


Prowadzi audycję Rozmowy w Nocy


Inne audycje tego autora:

Polska Laicka (2) - 4 lata temu

Koniec Świata - 4 lata temuOszustwo na 50 miliardów. (2) - 4 lata temuWięcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Inicjatywa Poznań - - 30.00
Barbara - - 30.00
Iluzjonista Marcin Muszyński - - 20.00
Mr. Bury - - 23.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt