Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
audycja odwołana
Nie
20:00
Firma na emigracji
Słuchaj radia
Wydanie Główne
dziś
Unikaj szpitali
Zaczyna brakować miejsc dla chorych. Nielogiczne zakazy. Czerwona vs żółta strefa. Zamknięte szkoły. Nadawanie nielegalne? Jawne zarobki w TVP? Nowy pomysł na ławki. Bieszczady bez 5G....
Po prostu biznes
5 dni temu
Spółka komandytowa - jak przygotować się do zmiany przepisów?
W mediach możemy poczytać sporo informacji na temat związany z zmianą sposobu rozliczania podatków w spółce komandytowej. Dla wielu przedsiębiorcow oznacza to naprawdę sporą podwyżkę...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2015-07-28

Polityka Narkotykowa gość Marcin Chałupka

Nadający:

O substancjach psychoaktywnych w polskiej rzeczywistości. Komu opłaca się nielegalna marihuana? Czym różni się prokuratura na wschodzie i zachodzie Polski? Dlaczego w Polsce grozi 15 lat za sprowadzenie leku a za gwałt dostaje się 8 lat. Który noblista lubił przypalić i telefon od farmaceuty który potrafi przywrócić wiarę. Program tylko dla dorosłych.

KOMENTARZE

HueHue 2015-07-29

Ja nie wiem jak ktoś kto mówi: "kara śmierci jest zła", "wszyscy są równi wobec prawa" i inne lewackie debilizmy, wzbudza jakiś autorytet w kwesti dopalaczy... W jakiejkolwiek kwesti... 
Tacy ludzie zakazują termometrów rtęciowych, arszeników, żarówek, bo mają takie widzimisię.  
Te chore pomysły jak: "tabela wartości granicznych", "dzienna dawka" XDD 
Rak.pl 
 
Wszystko full legal, a jak coś odwalisz, to masz ponieść tego konsekwencje.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2015-07-30

HueHue, wobec prawa to akurat wszyscy powinni byś równi, to nie jest lewackie, bo postuluje właśnie brak nadawanych jednym przywilejów kosztem innych. Najbardziej oczywiście ewidentnie uprzywilejowani są politycy, którzy są wobec prawa równiejsi. I na używki też sobie pozwalają, te mocno zakazane, np. kokainę, którą w Sejmie prawie wszystko jest pokryte, jak pokazały badania.

ethie 2015-07-30

@Byte 
Jak to jest, gdy uważając większość społeczeństwa za głupią a media i polityków za zakłamanych manipulantów, samemu żywi się i powtarza niedosłyszane ćwierćprawdy?

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2015-07-30

MarcinB vel ethie (zakładam, że jesteś 1 osobą; niestety od wczoraj część komentarzy znika co chwilę, i dopiero czyszczenie cache na serwerze je przywraca zazwyczaj), przeformułuj, proszę, pytanie, jeśli chodzi Ci o coś więcej, niż o (jak się domyślam) zwrócenie uwagi, że pomyliłem (bo w sumie z perspektywy obywatela to niewielka różnica) Sejm z Parlamentem Europejskim (aczkolwiek o stosowaniu zakazanych używek przez posłów też łatwo poszukać informacji, choć mniej nagłośnionych; w tym przypadku miałem na myśli tę najbardziej spektakularną, czyli o popularności kokainy w PE). 
przykładowe źródło, żeby nie było, że ćwierćprawda: news.bbc.co.uk

Wiesiek 2015-08-06

Na temat nielegalności używek jest proste wytłumaczenie. Jeżeli w państwie uda się wprowadzić prohibicję to całe zyski przejmuje mafia nie dzieląc się zyskami z Rządem. Jeżeli jednak używki istnieją na rynku od stuleci to rząd musi przedstawić szkodliwość używek, aby mógł podnieść ich cenę najlepiej przez wprowadzenie akcyzy w imię ratowania zdrowia obywateli.

Wiesiek 2015-08-14

Sądziłem, że na Kontestacji po tej audycji rozgorzeje dyskusja, bo jest to stacja, na której co drugie słowo to wolność a w zakazie używania marihuany jest właśnie ograniczenie wolności osobistej obywatela. Państwa powstają po to, aby mogli w nim spokojnie żyć jego obywatele i tak państwa monarchistyczne czy dyktatorskie mają ustalane przez kierującego nim prawa, które muszą byś przestrzegane natomiast państwa demokratyczne, których społeczeństwo w ogólnym głosowaniu przyjmuje Konstytucję i wybiera swoich przedstawicieli, którzy mają stać nad przestrzeganiem tego prawa i którzy nie mają prawa ograniczać podstawowych wolności społeczeństwa a takim prawem jest wolność wiary, słowa, a także leczenia się lub nie, czy wolność popełnienia samobójstwa o ile ten czyn nie zagraża innym ludziom. To czy ja palę papierosy, piję alkohol czy zażywam narkotyki jest moją osobistą sprawą i wybrany przeze mnie przedstawiciel nie dostał prawa do ingerencji w moją wolność. Także zgoda na zabieg medyczny jest moją wolnością i jeżeli nie wyrażę zgody to przymuszanie mnie do niego jest tyranią naruszającą wolność.

Dodaj komentarz...Emigrant z wyboru - przekonany o racji mniejszości.
Socjalista zakochany w amerykańskiej wyjątkowości. "Political Junkie" nieprzepadający za instytucją kościoła. Mało tradycyjny - futurysta, świadomy komentator rzeczywistości. Niezależny dziennikarz, redaktor i właściciel programu Rozmowy w Nocy nadawanego z Washington DC.
Jedyny Nadający, który nie podpisuje się pod Misją Kontestacji


Prowadzi audycję Rozmowy w Nocy


Inne audycje tego autora:

Polska Laicka (2) - 4 lata temu

Koniec Świata - 4 lata temuOszustwo na 50 miliardów. (2) - 4 lata temuWięcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Inicjatywa Poznań - - 30.00
Barbara - - 30.00
Iluzjonista Marcin Muszyński - - 20.00
Mr. Bury - - 23.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt