Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2015-08-06

Czy opłaca się inwestować w grunty? Robert Przygoda

Nadający:

KOMENTARZE

MARIUSZ 2015-08-07

Poza treścią, która jest wartościowa, wkurzające jest to, że gość nie słucha do końca pytań prowadzącego, jakby rozmawiał sam ze sobą. 
Pozdrawiam

Damian Kleczewski 2015-08-07

Mariusz, to problem techniczny, którego nie potrafię skorygować. Pierwszy raz mi tak się dzieje, że rozmówcy nachodzą na siebie.

Tomasz 2015-08-08

to warto może zapytać jakiegoś eksperta? tyle tu nagrywających...

Czarek 2015-08-08

Oj czepiacie się, świetna audycja!

Bogusław 2015-08-08

Wiedza Roberta jest wyśmienita, ale, Robert, daj człowiekowi skończyć pytanie zanim zaczniesz odpowiadać :)

Don Alfonso 2015-08-09

W związku z wejściem w życie nowej ustawy regulującej obrót ziemią rolną, Inwestycje w tego typu aktywa w Polsce, mogą się na nas sromotnie zemścić :)

Damian Kleczewski 2015-08-10

w całej audycji nastapiło z przyczyn technicznych nagrania przesunięcie czasowe. Robert ani razu nie wchodził mi w zdanie/pytanie. To po mojej stronie leży wina tej jakości za co Was przepraszam i postaram się poprawić w tym odcinku a na pewno w kolejnym. Pierwszy raz mam taki plik z błędem.

Marek 2015-08-11

W maju 2014 roku dwukrotnie pisałem o NACIĄGACZACH z treeneo: www.kontestacja.com 
 
Myślałem, że przynajmniej osoby doświadczone w inwestycjach nieruchomościowych nie dadzą się nabrać.  
 
Cel, w jakim pan Robert pojawia się w tej audycji, jest jasny - chce złowić kolejnych naiwnych i zareklamować swoje "usługi". Czy Pan, Panie Damianie, w ogóle zrozumiał na czym polega "inwestycja" ? 
 
Sprzedający szuka naiwnych z pieniędzmi i bez znajomości rynku nieruchomości. Bo tylko taki kupi duże działki w oddaleniu od zabudowań i bez infrastruktury, płacąc 32 PLN/mkw. agrofortis.pl za 32 PLN/mkw.  
 
Jakie cechy nieruchomości z oferty treeneo powodują, że ich ceny są znacznie wyższe, niż te  
otodom.pl

Damian Kleczewski 2015-08-11

Marku, celem moich audycji nie jest promocja konkretnych programów na rynku innym niż mieszkania. Chcę pokazać, porównać także inne opcje do mieszkań, którymi się zajmuję, dlatego audycja o gruntach. Dostaję różne maile z propozycjami tematów i staram się sprostać oczekiwaniom. Zauważ, że 90% audycji rozmawiamy po prostu o gruntach. Zawsze daję możliwość gościowi zapromować to, co sam robi. Jeśli działa w jakimś programie to go promuje na końcu, jeśli ma stronę www to mówi o niej, jeśli ma swoje szkolenia czy książkę to opisuje to. Mimo, że mam swoje szkolenia i własny poradnik, to nie blokuję nigdy innych, aby promowali się przez moje kanały, bo uważam że dzięki takiemu podejściu wiedza dotrze do wielu innych a każdy wybierze optymalną i najbardziej odpowiednią dla siebie formę, styl prowadzącego czy podejmie decyzję o wejściu w daną inwestycję czy finalnie kupi produkt. Kontestacja zobowiązuje do tego, by słowa były WOLNE:) pozdrawiam i dziękuję Wam za uwagę oraz komentowanie:)

Przygoda Robert 2015-08-11

Dziękuję za komentarze. Odpowiem hurtowo :  
1/ Mariusz, Bogusław - w rzeczywistym nagraniu ( przed obróbką ) każdy z nas mógł spokojnie dojść do słowa. To po prostu błąd techniczny ( oprogramowanie do nagrywania ) - zresztą Damian już wyjaśniał. Jeśli słuchacze odebrali to inaczej to bardzo przepraszam :-) 
2/ Don Alfonso - spokojnie. Z rolnikami jeszcze nikt nie wygrał :-) Pomysły polityków są często absurdalne ( niektórzy mówią, że jak w Korei Północnej ) i jak zwykle pewnie nic z tego nie wyjdzie albo oprze się o Trybunał Konstytucyjny. Jakość tworzenia prawa w Polsce jest fatalna... 
3/ Marek - uważniej dobierałbym słowa. Pomawianie skodyfikowane w art. 212 kk zagrożone jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. 
Sąd może również orzec majątkowy środek karny w postaci nawiązki na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża lub na inny wskazany przez pokrzywdzonego cel społeczny. Innym środkiem karnym, który może mieć zastosowanie jest m.in. podanie wyroku do publicznej wiadomości (art. 215 k.k.). Proponowałem Tobie już rozmowę merytoryczną ale widzę, że wolisz obrażać. Szkoda...

Marek 2015-08-12

Damianie, nie odpowiedziałeś na moje pytanie: Czy rozumiesz na czym polega "inwestycja" ? 
 
Panie Robercie, 
Nie życzę sobie, żeby używał Pan do mnie zwrotu "Ty" lub podobnego.  
Stawię się na każde wezwanie sądu - czekam więc na Pana pozew przeciwko mnie do właściwego sądu, a IP mojego komputera uzyska Pan na wniosek. Uzasadnienie pozwu będzie na pewno arcyciekawe. 
Proponował Pan rozmowę merytoryczną ?! Nie znam Pana, nigdy nie widziałem, nigdy z Panem nie prowadziłem korespondencji, ani pisemnej, ani mailoewej. A więc kiedy ? Czyżby więcej osób, nie tylko ja, widzi drugie dno w ofercie treeneo ? 
Poświęcił Pan kilka zdań pisząc o kodeksie karnym, a w ogóle nie odniósł się Pan do meritum mojego wpisu. Wydźwięk jest jednoznaczny - brak kontrargumentów. 
Jakby tylko istniał przepis lub odpowiedni organ, to już dawno zgłosiłbym sprawę firmy treeneo. A że nie ma, to pozostaje mi uświadamianie lekkoduchów.

Damian Kleczewski 2015-08-12

Marku, rozumiem na czym polega inwestycja przez program treneoo. Poznałem ogólnie temat, przeglądałem umowy i warunki, jednak nie byłem na Mazurach, nie pytałem wójta czy lokalnych ludzi, nie widziałem na żywo działek. Jest to jedna z opcji inwestycyjnych dla kogoś kto po pierwsze świadomie wybierze taki rodzaj lokowania kapitału a po drugie zapozna się z dokumentacją i zechce ratalnie sobie spłacać całość. Doskonale rozumiem, że cena jednostkowa za m2 jest wyższa. Tylko czy w przypadku brania kredytu na mieszkanie nie oddajesz bankowi jeszcze raz tyle? Mechanizm rat jest taki sam-ten kto pożycza lub pozwala na raty-musi zarobić. Jeśli po czasie lub od razu w zależności od opcji masz akt notarialny to jest on zabezpieczeniem transakcji i tu nie widzę ryzyk. Oczywiście inną kwestią jest typ gruntu, lokalizacja, wzrost wartości rat w czasie itp. ale to każdy kto chce w taki sposób inwestować może wywnioskować z dokumentów. W mojej ocenie pod kątem inwestycyjnym jest to jedna z wielu opcji w nieruchomościach. 
Marku, nie ma sensu prowokować i grozić sobie w komentarzach sądami. Poznaliśmy Twoje zdanie i za nie dziękuję. Przegadaj sobie temat z Robertem na spokojnie i może emocje opadną:) Pozdrawiam

Monika 2015-09-16

Mnie również działalność Pana Roberta nie przekonuje. Przypomina mi to wszelakie "piramidy" finansowe. No i to nahalne przekonywanie "grunt za 10% wartosci, dom i działka za darmo" itp... To żenujące i infantylne ;)

Damian Kleczewski 2015-09-16

witaj Moniko, każdy z moich gości może opisać krótko w co inwestuje i zaproponować to na łamach audycji. Słuchacze wybierają albo nie. Ważniejszy jest przekaz doświadczenia danego gościa. 95% audycji to informacje czy warto i jak inwestować w grunty - oczywiście w dużym skrócie. Dla jednych taki model inwestowania będzie odkryciem Ameryki a dla innych tylko informacją. W ramach swojego kanału na Kontestacji chcę przedstawić Wam szerokie spectrum inwestowania w nieruchomości i ku temu zmierzam :)

kakus 2015-09-18

Czy ja wiem? W tym momencie mamy w Polsce, np. w Grójcu, całe wolne centrum dystrybucyjne JARTOM. To są dopiero okazje, a jednak docelowe zarobienie na gruntach jest dosyć trudnym zadaniem.

Marek 2015-09-19

Panie Robercie, 
Nie otrzymałem pozwu, o którym Pan napisał. Czyżby zmienił Pan zdanie, a może jest jakiś problem ? Jak mogę pomóc, aby załatwić sprawę na sali sądowej.

Dodaj komentarz...Od 2010 roku inwestor na rynku nieruchomości, autor książki: 'Skuteczne sposoby inwestowania w nieruchomości', pasjonat zdrowego odżywiania i dobrej kuchni.
Więcej o nim: zrozumiecnieruchomosci.pl


Prowadzi audycję Zrozumieć nieruchomości


Inne audycje tego autora:Moje podejście do szkoleń - 6 tygodni temuKomfortowy dom (4) - 9 miesięcy temu


Więcej audycji...

Potencjał gruntów rolnych (5) - 2 lata temu

Życzenia Świąteczne - 2 lata temu


Książki i edukacja dzieci (1) - 2 lata temuJak wyposażać kawalerki? (6) - 3 lata temu

Subiektywna analiza rynku (2) - 3 lata temu
ROZRUCH INWESTYCYJNY - 4 lata temu

Amortyzacja nieruchomości (20) - 4 lata temu
Księgi wieczyste (12) - 4 lata temu

Inteligentne domy (8) - 4 lata temu
Kamienice (5) - 4 lata temu

Umowa dożywocia - 4 lata temuProgram Mieszkanie Plus (2) - 5 lata temu

Profesjonalny home staging (1) - 5 lata temu
Jak inwestować w strychy? (5) - 5 lat temuJak inwestować w garaże? (20) - 6 lat temu

ABC home stagingu (4) - 6 lat temuPodcast powitalny (9) - 6 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Rzeczoznawca Emun - - 20.00
Pożyczka pod zastaw mieszkania - - 20.00
Japonia - - 30.00
Okapy kuchenne Toflesz - - 20.00
Jacek Kopa - - 20.00
meble na wymiar wrocław - - 15.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt