Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
Jan Fijor zaprasza
Nie
20:00
Firma na emigracji
Słuchaj radia
Wydanie Główne (3)
przedwczoraj
Absolutnie wszystko, dla każdego, za darmo
Kontynuujemy analizę programów wyborczych. Dziś KO i Lewica. Równouprawnienie w sporcie. Inflacja. Inteligencja elektoratu. Darmowy Internet.
Jan Fijor zaprasza (3)
7 dni temu
Obligacje dla debili
(Janek już do Kraju Dziadów powrócon.) Absurdy polityki monetarnej. Przechowywanie wartości w złocie a inne aktywa. Za usterki techniczne przepraszamy – pogorszony dźwięk i urwana końcówka.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2015-08-14

Jan Fijor - Czy artysta to intelektualista?

Nadający: Jan Fijor

Janek mówi, że artyści to w pewnym stopniu intelektualiści. Kamil natomiast, że artyści nie mają nic z intelektem wspólnego i przeważnie są zaćpanymi zapatrzonymi w siebie indywidualistami. Jaka jest prawda?

KOMENTARZE

Pcimek 2015-08-14

Przykro mi ale w kwestii lasów nie zgadzam się z Panem Jankiem. Lasy powinny być ostatnim dobrem jakiego będziemy się pozbywać. Jest tyle nieużytków, ziemi ornej leżącej odłogiem czy upadających nieruchomości.

jan M Fijor 2015-08-14

Czy to znaczy, że klasy są tylko państwowe? ktoś inny che państwowe rzeki. jeszcze inny drogi, pola, domy, samoloty i mamy socjalizm. Najgorszy i najbardziej marnotrawny ustrój świata.  
Co jest w lesie takiego, że jego właścicielowi należy ten las ukraść?  
dlaczego z mojego lasu mają korzystać wszyscy, a z twojej pracy tylko ty? co byś powiedział, gdybym cię zmusił do oddania 3 godzin dziennie swojego czasu na moje potrzeby? ukłony

Rysiek 2015-08-14

Lasy powinny byc prywatne ale jak to mówił JKM na poczatek musimy dorobic sie krezusow zeby brali całe połacia lasu a nie małe działki więc z tym trzeba bedzie poczekac, moim zdaniem ograniczenie powinno byc w stym stylu ze firma lub osoba musi być w jakis sposob powiazana z Polską tak jak jest to w innych zamoznych krajach jak chociażby katar.

zarobki 2015-08-15

oczywiście, że rzeki, drogi powinny być państwowe, jak również część lasów 
 
Fijorze jak sobie wyobrażasz prywatną drogę gdzie właściciel ustawi takie stawki za przejazd gdzie części osób nie będzie stać, odetniesz ich od reszty świata? Lub ktoś wykupi działki wokół dzielnicy lub całego miasta i miasto zostanie odcięte od świata? Pomyśl rozsądnie, remont nawierzchni drogi może być przeprowadzany przez prywatne firmy, a teren pod droga musi być państwowy inaczej będzie dochodzić do patologi,  
Jeśli drogi miałyby być prywatne to musiałaby być ustalona maksymalna stawka za przejazd, lub najlepiej opłaty pobierane w formie akcyzy w paliwie i jakoś rozdzielane na właścicieli dróg 
 
Fijorze co ci przeszkadza w państwowej rzece? Lasy też zarabiają na siebie i służą przede wszystkim jako dom dla zwierząt i fabryka powietrza. 
Fijorze powietrze też chcesz sprywatyzować? Pewnie firma Nestle chętnie je zakupi. CocaCola też tylko czeka aby sprywatyzować wodę. 
Na świecie żyje 7miliardów ludzi i chyba mogą korzystać z jakiegoś wspólnego terenu. Lepiej się ciesz, że możesz skorzystać niezależnie czy cię stać czy nie z rzeczy których nie wytworzył człowiek tylko były tu długo przed nami takich jak rzeka czy las i pamiętaj że sam nie żyjesz na tej planecie i zwierzęta też muszą gdzieś przebywać.  
 
Rysiek np Ikea to krezus który chętnie kupi całe połacie lasów, jaka różnica w tym że las zostanie podzielony na małe działki i sprzedany, czy zostanie sprzedany w dużej połaci? Lasu nikt nie kupi żeby zbierać jagody albo grzyby tak jak mówi Korwin, tylko żeby pozyskać drewno, którego ceny za metr sześcienny dobrego gatunku dochodzą do kilku tysięcy złotych 
W innych krajach to obcokrajowiec nie ma prawa zakupu ziemi, jedynie dzierżawę 
 
Ktoś chce własny las to nie ma żadnego problemu, kupuje ziemie z przeznaczeniem na zalesienie i sobie ten las sadzi i staje się właścicielem lasu, chce własną drogę - kupuje działkę i wyznacza trasę.

Pcimek 2015-08-15

@2  
Ależ Panie Janku każdy Polak oddaje niemal 5 godzin dziennie swojej pracy na tzw. dobro wspólne. To się nazywa podatki.  
A co do lasów. Ja widzę duży problem. Dziesiątki lat za pieniądze podatników wadza ludowa polowała, budowała sobie leśniczówki, grabiła, czasem nasadzała ale w większości w tzw. czynie społecznym lasy. Wiem byłem harcerzem, lasy sadziłem i pieliłem szkółki. Polacy zostali już tyle razy oszukani po 1989 roku przez różnego rodzaju cwaniaków, że tym razem należy się zabezpieczyć. Jeden cwaniak - Balcerowicz - wyczyścił oszczędności, drugi - Pawlak - wyprzedał akcje spółek skarbu państwa zarzynając giełdę, trzeci - Buzek - pompował grupy kapitałowe szemranej proweniencji naciągając wszystkich na OFE, czwarty - rudy Tusek - zwyczajnie okradł na 150 mld i żeby było śmieszniej ponownie obciążył wszystkich tymi 150 miliardami na kontach FUS. Ja zadam Panu pytanie: Kto w Polsce ma kapitał na kupno tych lasów? Kulczyk? Figurant prywatyzacyjny dla skorumpowanych polityków? Kto jeszcze? Jak wystawimy lasy na sprzedaż to kto je kupi? Pan zaraz mi tu wyjedzie z bajkami o kapitale bez narodowości, to ściema, lewackie duraczenie mas. Najlepiej to widać na offsecie do F16. My kupiliśmy złom bez uzbrojenia a Jankesi nam chcieli wcisnąć świńskie farmy. Kapitał tylko w Polsce nie ma narodowości, bo Polacy mają tego kapitału tak mało, że jest on nieistotny. 
I na koniec ten pański leśniczy nadaje się do zwolnienia z pracy, jeżeli nie potrafi złapać złodziei. Niech łapie muchy w zupie.

Piter 2015-08-15

Las to nie państwowa fabryka. Różnica jest jest zasadnicza. Z lasu państwowego mogą korzystać wszyscy w sensie chodzenia po nim , wdychania świeżego powietrza, czy zbierania leśnego runa. Jest to więc przestrzeń wspólna dostępna za darmo. Poza tym las rośnie długo a nawet bardzo długo czasem (sam !!!) więc niby na jakich zasadach ktoś miałby rościć sobie prawo np do drzew mających sto lat ? No i ostatni argument ; lasu nie zbudowało państwo tylko natura.  
Moi rodzice mają las. Tak posadzili sobie małe drzewka kilkanaście lat temu , pielęgnowali je no i teraz lasek jak się patrzy. Nie na sprzedaż tylko dla przyjemności. Więc mogą śmiało powiedzieć że mają "swój prywatny las". Dużych nakładów nie trzeba ale trochę pracy owszem. Ale jak ktoś przyjdzie z workiem kasy i kupuje to co rosło już jak go nie było jeszcze na świecie to sorry ale to pójście na łatwiznę. Niech kupi kawał pola i uprawia od zera !

jmf 2015-08-16

@pcimek i ty chcesz zostawic majatek ludu w rekach politykow, ktorzy robia lewe przetargi, korumpuja narod, kradna? Mozesz tak robiz ze swoim majatkiem, ale od mojego lasa wara wam. Pozdr jmf

Mateusz 2015-08-16

@6 jeżeli nie posadzili drzew owocowych to z całym szacunkiem gówno mają, a nie las. W Polsce nikt nie MA prywatnego lasu i nie może zasiać lasu, który byłby jego. I to jest zasadniczy problem.

DanielPiesto 2015-08-17

Podobno polscy producenci jachtów bardzo starają się nie trąbić, że osiągnęli sukces, bo zaraz rząd by się zainteresował i weszłyby regulacje. Tak mówi Roman Kluska w Businss Misja.

DanielPiesto 2015-08-17

No i wspomnę jeszcze fabrykę Volkswagena pod Poznaniem, która w tokfm jest przedstawiana jako wielki polski sukces. Faktycznie zwolniono ich z podatku CIT, VAT i podatku od nieruchomości w ramach tworzenia nieuczciwej konkurencji.

soltys 2015-08-17

za dużo telewizji Panie Janku za dużo. 
 
Przecież Pan na Dude głosów a teraz nie wierzę własnym uszom co Pan wygaduje o możliwościach w Polsce. Wyjedź za granicę Warszawy niby coś tam się buduje drogi rozkopane . Ale ludzie szczęśliwi mają uśmiech na ustach a nie piszą donosów na swoich ziomków do wladzy. Niestety kraj jest piękny ale ludzie niestety strasznie wkurwieni...

Piter 2015-08-18

@Mateusz można mieć swój las zrobiony od zera i nie ma to nic wspólnego z drzewami owocowymi ) I wcale nie potrzeba na to jakiś mega środków. Problem w tym że mało ludzi myśli w kategoriach dekady czy kilkunastu lat bo tyle trzeba żeby drzewka trochę wyrosły. Ale to uczy szacunku do natury bo las to nie fabryka że zapuścisz maszyny i za chwile z taśmy schodzi gotowy produkt. Poza tym problem jest wyolbrzymiony bo ludzi dla których posiadanie kawałka lasu jest jakąś priorytetową sprawą jest bardzo mało...A jeżeli już maja takie zachcianki to niech kupią puste pole i do roboty. W końcu na jakieś ferrari czy lamborgini też muszą się trochę napracować )

Mateusz 2015-08-18

@12 Nie można, bo nie możesz (według prawa) zrobić z tym lasem co chcesz. Jeśli zasadziłem 30 lat temu drzewo i dziś stwierdzę, że potrzebuje ławkę. To mając to drzewo mogę odpalić piłę spalinową i je obalić (zachowując środki ostrożności) i zrobić z niego to co potrzebuję. Obecnie musisz prosić o pozwolenie, a z tego wynika, że ani drzewo, ani las nie należy do Ciebie.

Gumiś 2015-08-18

Janek najprawdopodobniej nie zna cyklu produkcji w gospodarce leśnej. Nie od dzisiaj mówi się, że leśnik to jedyny zawód, w którym do końca życia nie widzi się owoców swojej pracy (tj. własnoręcznie zasadzonego lasu osiągającego wiek drzewostanu dojrzałego czy starodrzewu). Są ludzie mający prywatny teren z lasem i uprawiający normalną gospodarkę leśną, tj. ścinający drzewa posadzone przez przodków i sadzący drzewa dla swoich potomków, ale w tym, co Janek mówi, chodzi nie o biznes, a o geszeft (tzn. kupić "gotowy" las, wyciąć drzewa, sprzedać drewno a potem grunt). Szybki zysk bez myślenia co było i co będzie.

Metatron 2015-08-18

Z ciekawości się zapytam czy pan Jan interesował się wydaniem książki www.amazon.com tak dla równowagi dla Adama Smitha, szkoły austriackiej, Rothbarda i innych promujących ideę tego, że ekonomia jest dziedziną ewolucyjną, wbrew faktom przedstawionym przez Graebera.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2015-08-19

Nie warto. Graeber z faktami jest na bakier, a gdy nie jest, to przynajmniej traktuje je wybiórczo. Orałem go tutaj: www.kontestacja.com Vide też mój komentarz tamże.

Pcimus 2015-08-19

@16 
A macie jakąś lekturę napisaną przez człowieka, który z 1000 dolarów zrobił 10 milionów na wolnym rynku, posługując się wymyśloną przez siebie teorią ekonomiczną? Czy tylko prawoskrętni drukują wyssane z palca teorie na prawą nóżkę, a lewoskrętni na lewą nóżkę. Oczywiście nie mówię o cwaniaczkach, którzy zarobili na baśniach i bajkach własnoręcznie pisanych. Z takich wolę Lema czy Asimova.

jmf 2015-08-19

@Gumiss ja nie znam cyklu lesnego, dlatego trzzeba aby lasy nadzorowal Kaczunski, Tusk, Szydlo, seniszyn i inni polityczni nadzodcy lasow. Nie pamietasz, ze kiedys oni nadzorowali wszystko? I wszystko bylo do dupy! Chociaz to zrozum, ze panstwo ma chronic prawo a nie lasy czy ludzkie zdrowie. Pozdr

Vombato 2015-08-19

Pomocy 
Pewien człowiek w komentarzach na YT [https://www.youtube.com napisał takie coś: 
 
"Tyle że dziś podatki są mniejsze niż 30-40 lat temu gdy świat rozwijał się szybciej. A krzywa Laffera to głupawy populizm. Szczelne prawo podatkowe i te śmieszne teorie można wyrzucić na śmietnik. Mamy progresywne podatki, kwoty wolne od podatku dla najuboższych, więc nie jest możliwe by podatki tłamsiły zwykłych obywateli. A w przypadku firm nie są opodatkowywane pieniądze wydane na inwestycje, więc rozwoju firm wysokie podatki też w żaden sposób nie tłamszą. Tak więc głupawe teoria Laffera można wyrzucić na śmietnik, a to co sprawia że ludzie unikają to dziurawe prawo podatkowe i tutaj jest problem a nie w jakiejś mitycznej krzywej która nijak ma się do realnej sytuacji." 
 
Czy on ma racje? Czy jednak bredzi jak gamoń? 
Proszę Was o merytoryczną odpowiedź.

jan M Fijor 2015-08-19

@19 facet ma rację, bo jest lepiej; nie jedzą ludzi, jest cieplej (globalne ocieplenie), tyle tylko, że na Ukrainie wciąż głodują. W lagrach też się czasem poprawiało; w kwietniu nie było meszek, a w czasie wony afgańskiej z oszczędności, nadzorcy nie dostawali ostrej amunicji. Przyglądnę się temu mędrcowi. 
 
Ukłony

jan M Fijor 2015-08-19

@19 facet ma rację, bo jest lepiej; nie jedzą ludzi, jest cieplej (globalne ocieplenie), tyle tylko, że na Ukrainie wciąż głodują. W lagrach też się czasem poprawiało; w kwietniu nie było meszek, a w czasie wony afgańskiej z oszczędności, nadzorcy nie dostawali ostrej amunicji. Przyglądnę się temu mędrcowi. 
 
Ukłony

Paweł 2015-08-19

@14 Już to widzę, jak wycinają te lasy, zalewają rynek drewnem, które przez to staje się tanie... normalnie złoty interes. Swoją drogą w mojej okolicy (a także w okolicy dziadka w Zachodniopomorskiem) wszędzie są zakazy wjazdu, albo nawet zakaz wejścia do lasów (i nie mam na myśli zakazów czasowych w zw. z suszą)... to ja mam w d#pie taki las państwowy, co mi po nim?!

eldamianos 2015-08-27

Do Kamila  
Utożsamianie artysty z zaćpanym, mało inteligentnym osobnikiem jest tak samo mądrym stereotypem jak to, że przedsiębiorca to wyzyskiwacz biednego konsumenta... 
pozdrawiam - artysta menel

Metatron 2015-08-30

@16 Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 
Przesłuchałem twoją audycje i tylko powtórzyłeś czyjąś opinię. Z czym jak z czym ale z faktami to akurat Graeber nie jest na bakier, a jeśli jest to podaj choć jedno przekłamanie z numerem strony.  
 
Mimo, że model ewolucyjny Rothbarda z jego "Ekonomii wolnego rynku" za którym Jan Fijor powtarza androny ekonomiczne brzmi ładnie i ma pozory logiczności to nigdzie czegoś takiego nie zaobserwowano (zresztą jak innych ewolucji). 
 
Dla przykładu inwestycje w nieruchomości mają tylko dlatego sens, że wpierw było prawo budowlane wprowadzające jakąś formę reglementacji, bez tego prawa narzuconego siłą cały rynek nigdy by nie zaistniał, bo mieszkaniem mogło by być wszystko. Tak samo jest z rynkiem małżeńskim, dzieł sztuki, złota, broni, szkolnictwa. Najpierw był projektant na tyle silny i wspaniałomyślny, że dawał do wyboru albo przestrzeganie zasad albo przeniesienie się na tamty świat. Ewolucja występuje tylko w ramach tego pierwotnegu aktu stworzenia.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:

Obligacje dla debili (3) - 7 dni temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - 5 tygodni temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - 7 tygodni temu

40 lat i fajrant! (27) - 8 tygodni temu

Więcej audycji...
Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - 2 miesiące temu

Życie w Hiszpanii dla początkujących (13) - 2 miesiące temu

Rekordowo krótki odcinek (3) - 3 miesiące temu

Mocz to moc (11) - 3 miesiące temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - 3 miesiące temu

Hiszpania pod dokładniejszą lupą (1) - 4 miesiące temu

Wystarczy języczek u wagi (8) - 4 miesiące temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - 4 miesiące temu

O strajku nauczycieli (20) - 5 miesięcy temu

Wady i zalety UK (13) - 6 miesięcy temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - 6 miesięcy temu


Szkolenia z nieruchomości to ściema (25) - 7 miesięcy temu

Żydzi, nieruchomości i dolary (15) - 7 miesięcy temu

Rynek złota w Polsce wciąż raczkuje (20) - 7 miesięcy temu

Pełzająca detronizacja dolara (2) - 7 miesięcy temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - 8 miesięcy temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - 8 miesięcy temu

Janka porady na nadwagę (13) - 8 miesięcy temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 8 miesięcy temuJan Fijor - Delfin z torebką foliową (16) - 10 miesięcy temu


Jan Fijor - Wybory w USA i w Polsce (9) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Listy (1) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Norweski Klub Inwestycyjny. (5) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - To wszysto leci w dół (8) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 11 miesięcy temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - ponad rok temu

O wyższości gór nad morzem (11) - ponad rok temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - ponad rok temu


Co zacząć, jak nie skończyć (7) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - ponad rok temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - ponad rok temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - ponad rok temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - ponad rok temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - ponad rok temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - ponad rok temu


Jan Fijor - Na policji mnie trzymali (10) - ponad rok temu


Jan Fijor - Co chwila leci w dół (28) - ponad rok temu

Jan Fijor mówi, że się zaczyna (42) - ponad rok temu


Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - ponad rok temuJan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - ponad rok temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - ponad rok temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - ponad rok temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Zarobki i molestowanie (63) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolność (104) - ponad rok temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 2 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 2 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 3 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 3 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 3 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 3 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 3 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 3 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 3 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 4 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 4 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 4 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 4 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 4 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 4 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 4 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 4 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 5 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 5 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (31) - 5 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 5 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 5 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 5 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 5 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 5 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 5 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 5 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 5 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 5 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 6 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 6 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 6 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 6 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 6 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 6 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 6 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 6 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 6 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 6 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 6 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 6 lat temu

Ostro (64) - 6 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 6 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 6 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 6 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 6 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 6 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 6 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 6 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 7 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 7 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 7 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 7 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 7 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 7 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 7 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 7 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 7 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 7 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 7 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 7 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 7 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 7 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 7 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 8 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 8 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 8 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 8 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 8 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 8 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 8 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 8 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 8 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 8 lat temu


Oburzeni (11) - 8 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 8 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 8 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 8 lat temu

Portugalia (17) - 8 lat temu

Wy ćwoki (15) - 8 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 8 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 8 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 8 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 8 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 8 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 8 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 8 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 9 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 9 lat temu


Żona milionera (10) - 9 lat temu

Afryka Afryka (27) - 9 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 9 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 9 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 9 lat temu

Fijor w Californi (17) - 9 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 9 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 9 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 9 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 9 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 9 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 9 lat temuPaństwowe akcje (20) - 10 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 10 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 10 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 10 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

BASMAR PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE - - 50.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Konrad - - 50.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Szkoła rysunku format studio kraków - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt