Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
5 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
5 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2015-08-16

Wywiad z posłem Wincentym Elsnerem - lewicowym przedsiębiorcą

Nadający:

O tym, jak postrzegamy pracę, bycie przedsiębiorcą i życie codzienne, oraz o naszym światopoglądzie rozmawiam, wraz z wieloma słuchaczami, z posłem na Sejm VII kadencji, Wincentym Elsnerem.

KOMENTARZE

mfdoom 2015-08-17

Uważam, że byłoby dobrze gdyby w każdej audycji ( nie tylko Twojej Maćku) był określony blok czasowy na telefony słuchaczy. Nie może być tak, że mamy gościa i właściwie to nie może on często dojść do głosu bo Pan Wiesław opowiada o Gomułce itd. 
Pozdrawiam.

Wiesław 2015-08-17

Dlaczego trudno zrozumieć, że miejsca pracy nie tworzy się, dlatego, że ktoś ma pieniądze do zagospodarowania tylko, dlatego, że jest zapotrzebowanie dużej części społeczeństwa, które stać na zakup towaru lub usługi.Trzeba także wyciągać nauki z historii i z niej stawać się mądrym a nie tylko powtarzać propagandę opierającą się na kłamstwach.

HueHue 2015-08-17

Ogólnie poglądy gościa to typowo lewackie pomylenie z pomieszaniem. Punktujemy: 
- Populistyczne hasła "prawa mniejszości", zamiast równości wszystkich wobec prawa. 
 
- Wspiera ustawy ala "pomoc frankowiczom", co znowu jest populizmem. Po pierwsze faworyzuje się wybraną grupę w społeczeństwie, po drugie, zgodnie z zasadą - widziały gały co brały. 
Banki i tak sobie odbiją te koszta, ostatecznie zawsze zapłaci konsument. Szkoda tylko, że zapłaci ten konsument co kredytu nie brał. 
Od kłopotów kredyt powinno się ubezpieczyć, nie potrzebna tu pomoc państwa. 
 
- Dużo razy pada "podatek dochodowy", a gość chce finansować z niego państwowe emerytury (XDDD). 
Podatek ten jest najgorszym i najbardziej niesprawiedliwym podatkiem w Polsce i nadaje się tylko do likwidacji. 
Jego ściągalność jest tragiczna, uderza on tylko w najbiedniejszych i ledwie przynosi jakikolwiek zysk do budżetu państwa. 
Tu nie ma miejsca na żadne finansowanie emerytur, bo ten podatek sam na siebie nie zarabia - znowu populizm. 
 
- Obowiązkowe składki ZUS dla przedsiębiorców powiązane z dochodem? Rakłem... 
 
- "wpływ państwa na gospodarkę w granicach rozsądku" - rozumiem, że przepychanie ustaw specjalnych ala: pomoc frankowiczom, pozbywanie się konkurencji dla taksówkarzy (z której był taki dumny) jest w granicach rozsądku? 
 
- Płaca minimalna, znowu populistyczny temat rzeka. Brawo Maćku i Blacha za zaoranie. Każdy doskonale wie, że ona szkodzi, że zwiększa bezrobocie, że nie pozwala znaleźć pracy tym najbiedniejszym, ale hasełko jest na tyle atrakcyjne medialnie, że trzeba je wszędzie promować i wiązać ze swoim nazwiskiem. 
Problem w tym, że to Kontestacja - radio ludzi wolnych i myślących. To jest też ramach rozsądku? 
 
- Umowy śmieciowe - znowu jebany populizm. Znowu zaorane. Likwidacja najbardziej opłacalnych dla pracownika umów, też jest w ramach rozsądku? 
 
Jeden wielki zbiór populistycznych hasełek, nie rozumiem po co zapraszać takich gości.

noob_saibot 2015-08-17

Wiesio - sprzedaje ten kto ma lepszy pomysl, lepiej spelnia potrzeby klientow. A nie kupuje ktos dla tego, ze ma wiecej pieniedzy. To tez, ale dopiero na drugim miejscu, inaczej bysmy byli wciaz w epoce kamienia lupanego, i dajmy na to łuk byłby największym dorobkiem życiowym mężczyzny. Generalnie nie chodzi o miejsca pracy tylko perspektywy. Panstwo nie jest zdolne myslec w ten sposob. Nie powinno. 
 
Polska ze wzrostem PKB 2% stoi w miejscu, albo sie cofa. Kraje najbardziej rozwiniete wciaz moga taki papierowy wzrost wyrabiac, co dopieor my. Polska, zeby ludzie faktycznie odczuli wzrost potrzebuje co najmniej 5% PKB w skali roku (czyli np tyle co Wietnam, ktory zapewne stanie sie duzo szybciej druga Korea Płd od nas). To jest fakt historyczny, ze najwiekszy wzrost zapewnia calkowite opodatkowanie rzedu 10-20%, a nie 70-80% (pomijajac faktyczna sciagalnosc i laczac budzet ZUSu z budzetem panstwa). Wracaj do ksiazek.

Jacek_vel_Blacha 2015-08-17

Szczerze mówiąc też mnie zastanawia po co Maciej zaprosił takiego gościa. Sądziłem ,że to będzie osoba z jaką da się na pewnym poziomie racjonalności porozmawiać - przeliczyłem się i to mocno. 
W trakcie audycji , co szczególnie zwróciło moją uwagę , zaproszony gość stosuje jako punkt wyjścia do dalszych rozważań to co robią inni posłowie zamiast do tego co myślą jego wyborcy. Dziwne to jest. 
 
Ja rozumiem i gdzieś tam podzielam to o czym kiedyś jak jeszcze Palikot nie był w sejmie mówił odnośnie par homoseksualnych ,że Ci ludzie w sytuacjach ekstremalnych trudnych chcieliby móc się odwiedzać w szpitalu i wówczas jak model ,metodę działania podawał kulturę oświadczeń ,która tak na prawdę nie wymaga ingerencji państwa Załatwia w sposób neutralny "interesy" mniejszości . Natomiast tworzenie nowego prawa specjalnie dla poszczególnych grup jest praktyką na jakiej już wielokrotnie w Polsce się przejechaliśmy np: odcinając dostęp do niektórych zawodów z racji ich specjalnego przeznaczenia . Wówczas tłumaczenie stawiania przeszkód w postaci licencji czy egzaminu państwowego było tłumaczone dokładnie w ten sam sposób ,że to jest wymóg współczesności itd. W ten sposób tworzy się zamknięte koterie i grupy wpływu z nie wiedzieć czemu i po co ( za co?) nadanymi przywilejami. 
 
Mam też wrażenie ,że ten człowiek doskonale to rozumie ale jednocześnie wie iż polityka na tym polega by kolczykować bydło i będzie ich kolczykować idiotycznymi przepisami poniekąd na ich własne życzenie. Jakie to smutne.

Wiesiek 2015-08-18

Widzisz noob_saibot w zasadzie to poparłeś moją tezę, że człowiek pracujący musi zarabiać więcej a nie tylko na jedzenie czy uważasz, że jeżeli kupującego nie stać na zakup to kupi coś, co mu byłoby bardzo potrzebne otóż nie. W epoce kamienia łupanego, w którym człowiek wykazał postęp nie jesteśmy tylko, dlatego, że wśród ludzi oprócz pracowitych są jednostki leniwe, które zamiast zapieprzać jak mrówki wolą myśleć, co zrobić, aby się nie narobić i to te jednostki są motorem postępu, bo pracowite mrówki przez 60 milionów lat dalej noszą wszystko na plecach. Jeżeli Państwo nie ma zabezpieczać kierunków rozwoju, edukacji, ochrony zdrowia czy zabezpieczenia dla ludzi starych a wszystkie te dziedziny spełniały już wioski w dżungli to na cholerę nam takie państwo chyba, że dopuścimy do stworzenia NWO i zapanuje powszechna komuna, do czego dążą mafia Rotszyldów z resztą banksterów. Dyskutować o zabezpieczeniu emerytalnym można, jeżeli zna się ich systemy no i nie myli się składkowego ZUS-u wypłacającego dzisiejsze składki dzisiejszym emerytom bez pośrednictwa banksterów z budżetowym finansowaniem KRUZ-u, z którego korzystają tacy liberałowie jak Korwin, który dlatego, że grał w karty przy zielonym stoliku jest rolnikiem. Niedawno jeden z bajerantów tej stacji, żyjący przez wiele lat w USraelu skarżył się chyba przez przypadek, że pieniądze, które odkładał na fundusz emerytalny w banku może wybrać bez oprocentowania po zapłaceniu 20% podatku, co wyjaśnia, dlaczego solą w oku banksterów jest system stosowany w wielu krajach w tym w Polsce. Do książek raczej nie potrzebuję wracać, bo przeczytałem ich bardzo wiele i nauczyły mnie, że nie wszystko, co napisane musi być prawdą. Doświadczyłem też tego, że nie należy wierzyć we wszystko, co jest napisane, bo na parkanie pisało dupa pogłaskałem i wbiłem sobie drzazgę.

noob_saibot 2015-08-18

Jak chcesz zarabiac wiecej bez wzrostu gosp? Dodrukowac sobie piniadza? Dekretem? Dekretem to u nas sie ustala ilosc kontroli skarbowych i wplywy do budzetu z nich (a wiec plajt firm i miejsc pracy). 
 
Gdyby byly perspektywy robienia biznesu w Polsce to by powstaly i miejsca pracy. Ludzie musza miec nadzieje na lepsze jutro. Etatowcy przy braku wzrostu gosp nie maja co liczyc na lepsze płace, czy nawet w ogole na znalezienie pracy (specjalisci w nieistniejacych w Polsce branzach) a przedsiebiorcy tez maja perspektywy mocno okrojone, przez zus, przez prawo (bezprawie, samowolke i nietykalnosc urzednikow, politykow), przez koszty pracy (unijne), dopiero gdzies tam na koncu zarobki - chlonnosc rynku. 
 
To co proponujesz to sztuczne napedzanie konsumpcji co juz ma miejsce przez bardzo niskie stopy procentowe - tani kredyt (najbardziej widoczny orzyklad to chyba banka na rynku nieruchomosci napedzana tez programami rzadowymi typu mieszkanie dla mlodych, czy tez raczej dotacjami rzadowyi dla developerow jak zauwazyl independent trader). 
Niskie stopy procentowe to tez brak mozliwosc oszczedzania przez mlodych. Cos co bylo standardem na zachodzie (lokaty 8% i wiecej) przez minione 60 lat. 
Panstwo ma stac na strazy prawa i sprawiedliwosci. Ma chronic przed czynami ludzi zlej woli - jak mowi Biblia. I tyle. Przynajmniej na szczeblu panstwa i wzgledem spraw wewnetrznych. 
 
Jak ci tak brakuje wioskowego trybu zycia to wracaj do Afryki. https://pl.wikipedia.org/wiki/Komunizm_pierwotny To sa brednie zreszta, o tym jak to pieknie bylo. Pieknie to na filmach moze wygladac. A jest jak zwykle. 
 
Polecam tez panu politykowi: https://www.youtube.com

Wiesiek 2015-08-18

Czy ty naprawdę tak myślisz jak piszesz czy może jesteś niekumaty. Drukować mogą dolary tylko banksterzy w Usraelu i to bez wpływu rządu a z Polski to można je tylko wywozić do rajów podatkowych. Kto pozwala na nietykalność złodziei rządowych nie można postawić ich przed Trybunałem Stanu to istnieją latarnie jak w PRL coś nie podobało się społeczeństwu to robili zadymę a zły komunistyczny Rząd podkulał ogon i robił porządek po myśli robotników a dziś to robotnicy podkulili ogony i stali się niewolnikami, bo tylko niewolnik pracuje za strawę.

noob_saibot 2015-08-19

Panstwo by sie nie zadluzalo to nie bylo by wogole problemu banksterow. Odlatujesz Wiesiek, a to z tymi banksterami, a to z PRL, czy z plemienna sluzba zdrowia. 
 
ZUS trzeba zlikwidowac za wszelka cene - wszystkim pracujacym zamrozic skladki i tyle ile uzbierali wyplacac po 65 roku zycia czy ilu tam. Emerytom wyplacac na tyle na ile sie da - oni i tak sa najwiekszymi wygranymi obecnej sytuacji kosztem mlodszych. Byc moze wprowadzic jakis dodatkowy podatek w miejsce zusu np o polowe mniejszy do czasu az staruszki powymieraja, ograniczyc wszystkie inne wydatki budzetowe, sprywatyzowac to co zostalo - pkp, loty, sroty. 
Oczywiscie jest to samobojczy ruch dla kazdej partii politycznej. Kazde inne rozwiazanie tylko powiekszy problem. Trzeba to bylo zrobic co najmniej 10 lat temu. Wprowadzic obowiazek odkladania, nie bawic sie w zadne minima z budzetu. 
 
Niech wroca emigranci i mamy Grecje - bezrobocie x2, zero wplywow z zagranicy pracujacej, dodatkowe koszty z budzetu.

Wiesiek 2015-08-19

Tak jednak niekumaty chcesz pozostawić ludzi starych bez środków do życia chorych bez opieki zdrowotnej a ty będziesz wiecznie młody z gotówką odłożoną w banku, której nie zje inflacja lub bankructwo. Tylko uważaj, bo los bywa okrutny i nagle stajesz się niezdolny do pracy nawet w wieku 30 lat i co proponujesz komorę gazową, bo na rodzinę nie masz, co liczyć. Życzę ci długiego życia abyś doświadczył tego wszystkiego, o co tak zaciekle walczysz, ale na pewno nie będziesz pamiętać tego, przed czym ostrzegali inni niewierzący w propagandę.

Wiesiek 2015-08-19

Znalazłem na Internecie ciekawą wyliczankę, którą warto by było sprawdzić, bo może rzeczywiście ze składek wypływają olbrzymie pieniądze i trzeba złapać złodziei. 
Pomnóżmy urzędową i oficjalną liczbę zatrudnionych i oficjalną i bardzo urzędową średnią składkę emerytalną do ZUS. Powinno nam wyjść miesięcznie 11.375.519.400 zł, czyli ponad jedenaście miliardów trzysta siedemdziesiąt pięć milionów złotych. To gigantyczne pieniądze, a jest to tylko składka emerytalna. Hmmmm… No to pobawmy się dalej! Pomnóżmy to razy 12 miesięcy. Wyjdzie na to, że w skali roku jest to 136.506.232.800 zł. Kończą się Wam okienka w kalkulatorze? Spokojnie! Mnie też. Zatem powiem, że jest to słownie ponad 136 miliardów 506 milionów zł w roku. Mamy w Polsce około 5 mln emerytów, dokładnie – w marcu 2011 – było ich 4,979 mln. To znowu wg oficjalnych, rządowych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk. Rencistów nie liczę, Bo już na pewno nie zmieszczą mi się w kalkulatorze, a poza tym – na nich jest OSOBNA składka!!!. Wychodzi mi zatem na to, że rocznie jest to średnio 27.301 zł na emeryta, czyli miesięczna emerytura średnio powinna wynosić 2.275,00 zł. Tymczasem średnia emerytura – znowu wg rządowych, oficjalnych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk wynosiła w tymże marcu 2011 zaledwie 1721,00 zł. Czyli o 554 mniej niż wynika ze składek wyliczonych na podstawie danych statystycznych rządu RP, GUS, ZUS, KRUS i każdy inny SRUS. Jeśli policzymy dalej, to wyjdzie nam NADWYŻKA rzędu 32% w stosunku do wydatków na emerytury (czyli średnio ZUS jest na plusie około 2,5 miliarda zł miesięcznie, czyli 30 miliardów rocznie!!!).

noob_saibot 2015-08-19

W ktorym miejscu chce zabrac starym dupkom ich emerytury? Wiesiek wez ty sie naucz czytac ze zrozumieniem. 
 
Ten podatek zamiast ZUSu tak powinien sie nazywac: "na starych dupkow co glosowali na innych dupkow". Ciagnac temat dalej: obowiazek oszczedzania powinien byc progresywny - zaczynajac od 30 roku zycia co 5 lat wieksza suma. Miesieczne oszczednosci powinny byc liczone od sredniego czasu zycia po przejsciu na emeryture i minimalnej kwoty na przezycie na miesiac. Ta minimalna kwota powinna byc wyliczana raz do roku, ale nie powinna uwzgledniac oszczednosci (nie powinna dzialac wstecz). Oszczedzac nie trzeba koniecznie na lokacie (czy w ogole w pieniadzu). Poki co to zus bankrutuje. 
 
 
Sluzba zdrowia jak najbardziej moze byc calkowicie prywatna (jedynie wprowadzic obowiazek ubezpieczenia sie).

Wiesiek 2015-08-19

Zacznij czytać ze zrozumieniem, ja nie jestem w stanie wlać ci rozumu do mózgu którego nie masz.

RAdesign 2015-08-20

Ale właśnie ZUS jest patologią dlatego, że to wspólny worek.... 
 
Większość emerytów wykorzysta najwyżej 30% swoich składek, potem umrze. 
Na co idzie pozostałe 70% ? 
Dlaczego prosta instytucja wpłat-wypłat, informatyzuje się już od dekad, za ponad 2 miliardy PLN, i nadal nie może się zinformatyzować. 
Dlaczego musi zatrudniać 50 tysięcy ludzi, mieć prestiżowe biurowce, limuzyny dla prezesów oddziałów i wydatki na PR i reklamę.... 
 
Może dla ratowania tego faktycznie trzeba zrealizować mokry sen komunistów - równe, minimalne emerytury, dla wszystkich jak leci - mundurowych, sędziów, tłustych księży-generałów (vide - Sławoj "Flaszka")..... 
Ciąć wszystkim uprzywilejowanym, i nie ma, że boli - idziemy wymarzoną drogą Polaków - socjalizmem ;) 
 
A skoro emerytury równe, to po co cała biurokracja - tam też ciąć, co najmniej połowę.  
Z komisją majątkową dało się stworzyć decyzje administracyjne bez odwołań, to tutaj też trzeba. 
 
(ironia) 
Alternatywnie - skoro "każdy ma swoje indywidualne konto emerytalne", ale budżet i tak musi dopłacać, to można ZUS zlikwidować całkowicie i emerytom z prawami płacić bezpośrednio z budżetu, np. Pocztą Polską. 
A reszcie wypłacić te "zgromadzone" pieniądze. 
No chyba że pieniądze gdzieś wyparowały, to trzeba by poszukać, może na kontach rip Kulczyka się znajdą. 
(/ironia) 
 
Każdy rozsądny wie, że tej kasy nie ma, bo państwo ją przejada na bieżąco, m.in na utrzymywanie biurokracji.... 
To się da uleczyć tylko przez kilka dekad ostrych cięć wydatków państwa, zaczynając od głowy - po co tyle urzędasów w ministerstwach, skoro większość spraw załatwiają przez outsourcing? 
etc... 
Ale do tego to chyba musiała by zapanować w PL oświecona dyktatura, na co się nie zanosi.....

Wiesiek 2015-08-23

RAdesign czy ty naprawdę nie rozumiesz tego, co kilka razy pisałem, że w ZUS nie odkłada się składek tylko wypłaca się składkę aktualnym emerytom. Dlatego temu systemowi nie grozi żadna inflacja ani bankructwo, ale złodzieje szczególnie na wysokich stołkach, na które ich sadzamy potrafią ukraść nawet umrzykowi na przykład odprawę pośmiertną. Gdybyś przeczytał mój poprzedni post to może byś zrozumiał, że Państwo nic nie dopłaca do ZUS-u, lecz jeszcze okrada emerytów z tego, co im się należy. To nie ZUS trzeba likwidować, lecz bandę banksterskich agentów w Rządzie, którzy nie mają obywatelstwa polskiego.

noob_saibot 2015-08-24

https://pl.wikipedia.org/wiki/Piramida_finansowa

Wiesiek 2015-08-25

W systemie emerytalnym nikt nikomu nie obiecuje przyszłych zysków, lecz pracujący składają się na emerytury tych, którzy wcześniej składali się na innych. Natomiast piramidę finansową oferuje OFE i banki mamiąc, że jak im dasz teraz pieniądze to oni za 30 lat dadzą ci tyle, że będziesz żył dostatnio albo nie dadzą ci nic, bo zbankrutują lub pieniądze zje inflacja. Inwestowanie w nieruchomości też ma duże ryzyko, bo inwestycja może się zawalić lub stracić wartość, dlatego wolę, aby moja dzisiejsza składka emerytalna była dzisiaj spożytkowana a na moją emeryturę niech składają się przyszli pracownicy. Jest do tego potrzebna stabilizacja w kraju a nie niszczenie przemysłu i wyprowadzanie kapitału.

Darek 2015-08-30

@Wiesiek 
"W systemie emerytalnym nikt nikomu nie obiecuje przyszłych zysków, lecz pracujący składają się na emerytury tych, którzy wcześniej składali się na innych." Czyli typowa piramida finansowa, która zawali się gdy zabraknie ludzi, którzy będą do niej przystępować. 
"...dlatego wolę, aby moja dzisiejsza składka emerytalna była dzisiaj spożytkowana a na moją emeryturę niech składają się przyszli pracownicy." Tym zdaniem dałeś bardzo dobry przykład lewackiego myślenia i złodziejskiej natury lewaka. Ty coś wolisz i ok, twoja sprawa ale dlaczego zmuszasz innych, żeby woleli to co ty? Tę wyliczankę, którą przytoczyłeś też już kiedyś widziałem. Ty czytając ją widzisz, że ZUS ma 30 miliardów zysku, a ja widzę, że 30 miliardów jest ukradzione przez urzędników ZUSowskich dlatego należy ZUS zlikwidować, a bandę złodziei rozgonić na cztery wiatry.

Dodaj komentarz...


Maciej Bienert - Dumny ojciec i szczęśliwy mąż, a poza tym pedagog z 11. letnim stażem. Zajmuje się zwykle wieloma rzeczami na raz. Od 3 lat mieszka w Niemczech w raz z rodziną.

Kiedyś urzędnik. Od 11 lat przedsiębiorca wolnorynkowiec, prowadzący działalność z sukcesami i nierzadko porażkami. 35 lat życia nauczyło go, że warto się uczyć i ciężko pracować, ale przede wszystkim być wiernym wartościom i ideom, które wyznaje.

W wieku 31 lat zrozumiał, że w życiu nie chodzi o to żeby siebie "odnaleźć" tylko siebie tworzyć. Po ukończeniu wielu szkół, kursów i uczelni, podjął się kolejnego wyzwania: prowadzenia audycji w Kontestacji.

Prowadzi wiele stron internetowych między innymi:

bienert.biz
care24.pl
deutschland-jobs.eu
fenster.bienert.biz
jazdawde.pl

Inne audycje tego autora:

Niemiecka tarcza antykryzysowa (3) - 10 miesięcy temu

Nieruchomości w Niemczech cz.1 (1) - 11 miesięcy temu

Ile tracimy na dotacjach UE? (3) - ponad rok temu

Spór o kler (7) - 2 lata temu

Powrót po 9 latach (3) - 3 lata temuWięcej audycji...Konflikt Polska - Izrael (1) - 3 lata temuUbóstwo w Niemczech - 3 lata temu

O przetargach - 4 lata temu

Idę na studia (2) - 4 lata temuPlany na 2017 (1) - 4 lata temu

Niemiecka szkoła (5) - 4 lata temu

Pozytywne efekty 500+ (4) - 4 lata temu
Przemoc, mobbing i nękanie (2) - 4 lata temuEmerytury w Niemczech (2) - 4 lata temu


Wakacyjny nastrój (2) - 4 lata temu

Terror w Monachium - 5 lata temu

Jakie są dzisiejsze Niemcy? (1) - 5 lata temu

Terror w Monachium - 5 lata temu


Audycja niedokończona - 5 lata temu

Co łączy wp.pl i Zyklon B (1) - 5 lata temu
Niemcy państwem bezprawia? (3) - 5 lata temu
Polskie materace dla Niemców (7) - 5 lata temuKochajmy się wszyscy! (1) - 5 lata temu


Maćkowa codzienność - 5 lat temu

Maciek ma problemy... (1) - 5 lat temu


Komentarz Maćka... (1) - 5 lat temu
Kto jest lepszym "Polakiem"? (2) - 5 lat temu


Nasza nowa siedziba (5) - 5 lat temuJakich klientów unikać? (2) - 6 lat temu


Wspomnień czas (1) - 6 lat temuCo tu produkować? (4) - 6 lat temu
50 tys. VAT Maćka (1) - 6 lat temu

Okna z Polski (1) - 6 lat temu

Przewaga LTD nad GmbH - 6 lat temu


Dokąd emigrowałby Maciek? (1) - 6 lat temu

Fitblogerka w Kontestacji (1) - 6 lat temu


Niemiecka indoktrynacja (2) - 6 lat temu


O budownictwie w Niemczech (4) - 6 lat temuBytowska policja w akcji (3) - 6 lat temu

Maciej o nazizmie - 6 lat temu

Policja bytowska w akcji (1) - 6 lat temu


Socjal w Niemczech (16) - 6 lat temu

A co, jak przyjdzie kryzys? (1) - 6 lat temu

Maciej nie lubi Mercedesów! (1) - 6 lat temu


Niemcy moich marzeń (5) - 7 lat temu


Niemcy o Polakach... (7) - 7 lat temu

Policjantka lubi gaz - 7 lat temu

Delegacja to nie emigracja (3) - 7 lat temuDrutexomania (3) - 7 lat temu
Mała firma, a cieszy - 7 lat temu
MLM i inne tematy (10) - 7 lat temu
Czy czeka nas drugi Hitler? (2) - 7 lat temu


Rozmowy o emigracji c.d. (1) - 7 lat temuRozmowy o emigracji - 8 lat temu


Zostanę miliarderem! (9) - 8 lat temu

O walucie Euro - 8 lat temu

Okna i nie tylko... (5) - 8 lat temu


Polska: pierwsze wrażenie (41) - 8 lat temu

Rozbijemy układ! (7) - 8 lat temu

Za Odrą zapłacisz bykowe (1) - 8 lat temu


Układ zamkniętych okien (5) - 8 lat temu


Nie otwierajcie firm w Polsce (25) - 8 lat temu


Odwiedziny z Lichtensteinu (4) - 8 lat temu

Czy warto kupić dom w Anglii? (15) - 8 lat temu


Ciemne strony emigracji (7) - 8 lat temuO interesie Maćka (3) - 8 lat temuWybuchowy Klient (1) - 8 lat temuMaciej ujawnia swój sekret (19) - 8 lat temu


Dziś o życiu w Norwegii (15) - 8 lat temu

Gdzie tanio tankować... (19) - 8 lat temu


Wywiad z Marią i Tomkiem (11) - 8 lat temu


Pierwsza reklamacja (1) - 8 lat temu


Figielka o pracy w UK (9) - 8 lat temu


Polaku uśmiechaj się (11) - 8 lat temu

Wywiad z raperem Junior ER (16) - 8 lat temu
Samochód dojechał - 9 lat temu


Jak działa gospodarka? (5) - 9 lat temu

Pytania do emigrantów (10) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Fotowoltaika nowy sącz, nowy targ,... - - 20.00
Sklep colway Kolagen - - 20.00
Ubezpieczenia na życie nowy sącz - - 20.00
Jak wysłać fax do Niemiec - - 30.00
Nieruchomości Hiszpania - Torrevieja... - - 20.00
zarabianie przez internet - - 20.00
Praca w sieci przez internet - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt