Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
4 dni temu
Turkmenistan pokonał wirusa!
Kasy mobilne. Zakaz wstępu do lasów (ale tylko państwowych). Policja przepytuje i sprawdza zakupy. Prywatne kasy i krzesła. TVP Szkoła - co poszło źle? Dochód podstawowy i nacjonalizacja....
Myśleć jak przedsiębiorca (1)
4 dni temu
Co nas czeka - recesja czy depresja?
W niełatwym czasie przyszło nam żyć. Brutalnie przerwano nasze plany związane z wakacjami, zakupem domu, na który właśnie przyznano kredyt, czy tak zupełnie przyziemne czynności jak...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Państwo Piesto 2015-08-28

Państwo Piesto 27 - Samosplacający się dom

Nadający: Daniel Piesto

Samo spłacający się dom - Każdy by chciał mieć samo spłacający się dom. Tylko co to jest? Piszcie komentarze, zapisujcie się, pomnażajcie kapitał!

KOMENTARZE

Dawid 2015-08-28

OK p.Piesto. Wyłączył Pan komentarze na YT i muszę pisać jeszcze raz.  
A muszę, bo opowiadasz Pan dyrdymałki. 
Otóż mam PV w UK, gwarancje rządowe są na 25lat, przyzwoite stawki za kWh itd. Jednak ABSOLUTNIE nie jest to (i nigdy nie będzie) opcja dzięki której dom sam by się splacal. No chyba że ma ktoś raty na poziomie £150/kwartał.  
Konkretnie: instalacja 4kW. Koszt +-£5000 oszczędności na pradzie do 40% plus cash back ok £150/kwartał. Jak łatwo policzyć inwestycja zwraca się po ok 7-10latach(w zależności of zużycia energii) więc,tak, nie ma tu mowy o wielkich zyskach. Niemniej jednak przy sprzedaży nieruchomości jest to już ogromny atut! Dzięki takiej stosunkowo taniej inwestycji (1-3% wartości nieruchomości) ma się atut, którego najczęściej nie ma u konkurencji i sprzedajemy z zyskiem i praktycznie na pniu. 
A teraz na grunt PL. Jako że ten temat jest w kraju zupełnie nowy, nikt nic nie wie i nie wiadomo jak to ugryźć to ludzie raczej nie zainteresują się tym na większą skalę do momentu aż zacznie to mieć ręce i nogi (np. jak w UK). Nie ma zatem najmniejszego sensu pakować grubych dziesiątków tysięcy PLN w coś co jest patykiem na wodzie pisane-racja- ale rąk szybko jak stopa zwrotu Zacznie się zbliżać do 10%/rok- nie zobaczycie dachówki na południowych stronach dachów w Polsce. Na bank. Polacy UWIELBIAJA pakować kasę w swoje domy, a jeśli jeszcze idą za tym profity... 
Reasumując: nigdy nigdzie żadna instalacja domowa rzędu kilku kW nie będzie w stanie zarobić większych pieniędzy. Niemniej jednak za jakiś czas, jak wszystko dobrze pójdzie, powinny takie inwestycje zacząć się opłacać. Stosunkowo szybko zwrócą się koszty zakupu plus zwiększy to atrakcyjność nieruchomości.  
 
Uff... 
 
Sorry za ścianę tekstu. 
 
Pozdro.

Daniel Piesto 2015-08-29

Komentarze są włączone. Jeszcze sprawdzę.  
W Polsce ten temat nie jest taki nowy. Jest mnóstwo forów i firm zajmujących się tylko tylko tematem prosumentów.  
Opłacalne to jest, ale ze względu na te gwarancje (weszła w lutym ustawa dająca gwarancję ceny na 15 lat, ale nominalnej, a inflacja?). Jednak nawet, jak przyjmiemy dużą rentowność inwestycji (niech to będzie nawet 10%), to wolę władować te pieniądze w działalność komercyjną na 100% i bez dopłat. Przy PV już wiadomo, ile zarobię, a przy działalności komercyjnej sky is the limit. 
 
To moje zdanie. Proszę wyprowadź mnie z każdego błędu. 
 
Pozdrawiam

Michał z Canterbury 2015-09-02

Dawid bardzo zastanawia mnie to, ze koszt zakupu paneli to 1-3 % wartosci domu. Skoro cena systemu paneli to okolo 10tys £ to wychodzi na to ze Twoj dom warty jest milion funtow.... 
 
Ja rowniez rozwazalem zakup paneli slonecznych 4kW. 
Jednak po dokladnym przeliczeniu kosztow, zyskow, oraz analizie sposobu, jak panele dzialaja, kiedy prad jest z nich produkowany (szczyt dnia) a kiedy moj dom realnie potrzebuje prad ( wieczor i kiedy jest ciemno ), to fakty i liczby jasno pokazuja ze dla typowego uzytkownika domowego panele sa bezuzyteczne. 
 
Bedzie wspaniale, jesli po 20latach od zakupu finansowo wyszedlbym na zero, JEZELI rzad dotrzyma slowa w kwestii wysokosci doplat. 
 
W/g mnie solar panels to jedno z najwiekszych oszustw i klamstw. 
 
Sprzedawcy tych systemow w UK nie maja pojecia o czym mowia, nie potrafia odpowiedziec na najprostsze pytania z dziedziny fizyki i dzialania elektrycznosci, klamia i uciekaja w statystczne srednie, gdy tylko zaczynamy rysowac godzinowy wykres produkowania pradu przez panele a nastepnie nakladajac ten wykres na godzinowy wykres zuzycia pradu w naszym domu.  
 
Dlatego na sile probuja nam wepchnac zarowki LED, z ktorych to wlasnie powstaje ta rzekoma oszczednosc na elektrycznosci. 
 
"Nasz system paneli zaoszczedza do 40% zuzycia energii"..... 
 
Tyle ze oszczednosc pochodzi od zarowek a nie od paneli elektrycznych. 
 
Wystarczy kupic sobie zarowki LEDY, panele sa totalnie nie oplacalne.

qkiz 2015-09-03

Pod 25. dodałem komentarz, bo... akurat tak mi pasowało :)

Dawid 2015-09-07

wtf? Ktoś ma taki sam nick jak ja ? :> Wcześniej pisałem z "Davvid" ale i tak wszyscy w "@ wpisywali Dawid..."  
teraz widzę, że powyższe komentarze nie zostały przeze mnie wpisane, adminie?

Dodaj komentarz...

Daniel Piesto

Daniel Piesto – Wspólnie z żoną zajmuje się poszukiwaniem inwestorów, absolwent prawa na KUL'u, współrealizuje projekt stworzenia instytucji finansowej, pasjonuje się nieruchomościami i wiecznie poszukuje sparing-partnerów do tenisa.

Prowadzi audycję Państwo Piesto o tym, jak skutecznie inwestować. Swoim subiektywnym okiem ocenia określone branże i tematy inwestycyjne.

Inne audycje tego autora:


Internetowi Hejterzy Ofert (2) - ponad rok temu


Więcej audycji...


Żelazne Zasady Najmu (2) - 2 lata temu


Nie Inwestujcie w Hiszpanii (3) - 2 lata temuNie Regulujcie Czynszów (1) - 3 lata temu

Idzie Drożyzna! (7) - 3 lata temu

Agnieszka i Remont Kamienicy (2) - 3 lata temuZwiastun Patronite - 4 lata temu

Czy home staging ma sens? (1) - 4 lata temu
Kobieta Ogarnieta Finansowo (4) - 4 lata temu19 - Budowanie Relacji (5) - 5 lata temu

Czy to jest kwantyfikowalne? (6) - 5 lat temuZacznij od NIE (2) - 5 lat temuZostan monarchista - 5 lat temu

10 metod w 3 minuty (2) - 5 lat temu

Najlepsze ubezpieczenie to... (11) - 6 lat temu

Oszczędzać czy zarabiać? (5) - 6 lat temu


Czas to pieniądz (4) - 6 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt