Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
3 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
wczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2015-09-16

Bierzcie zasiłki

Nadający: Jan Fijor

O emigrantach w UK oraz o uchodźcach w Europie, a także o zarobkowaniu w Norwegii.

KOMENTARZE

RAdesign 2015-09-17

1.Duda mówi jak jest. Serio, wolę prezydenta, który nie pieprzy od rzeczy, obiecanki i myślenie życzeniowe. 
Jakby PAD gadał, że jest fajnie i pięknie - to by było znowu, że nierealistycznie i buja w chmurach. 
 
2.Zarobki w Polsce są wysokie ?. Fakty typu "bo znam kolegę...".  
 
Mam dostęp do porządnych raportów statystycznych GfK. 
Siła nabywcza za 2014 dla Europy, liczona dla jednostek typu "powiat". 
SIŁA NABYWCZA - czyli już kasa netto.  
Pełen koszyk potrzebny do życia: 
Niemcy - najbiedniejsze regiony 2-3 razy większa niż Polska 
Najbogatsze rejony (czyli praktycznie całe landy południowe i pd-zach) - siłą nabywcza większa 4-5 razy od Polskiej. 
Norweska siłą nabywcza w 2014 praktycznie w całym kraju była 4 razy wyższa niż w Polsce. 
Norwegowie wyprowadzają się z Norwegii, bo jest tam generalnie nudno i brzydka pogoda. Tyle. 
Miasta północne mają populacje typu 60+ i trochę zdesperowanych rodzin z dziećmi. 
W Norwegii nie ma na co wydawać. 
Wykorzystując jankowy argument "znam osobę" - mój znajomy pracuje w państwowej instytucji kulturalnej na północy. Ma 60 dni płatnego urlopu i 30 dni bezpłatnego. Lata na praktycznie każdy festiwal muzyczny w Europie, zbiera na dom. Ma na tyle czasu i kasy. Nie oszczędza. Stać go. Bo siła nabywcza jego pensji jest potężna. 
Ale w tam gdzie pracuje, nie ma co robić przez cały kwartał. 
Jak na ledwie 5-milionowy kraj Norwegia stoi sceną muzyczną - na całym świecie jest znana głównie z jazzu i black metalu. 
Z popu najbardziej znane są A-ha czy Royksopp. 
Sport - zimowe, biathlon, szachy. Sztuka - Munch. 
Niby kraj mały, ale coś tam tworzą, norweski black metal jest marką światową. 
 
Co takiego nie ma w Polsce ?  
KAPITAŁU nie ma. 
Dlatego wydajność pracy może być i 10 razy wyższa niż w Europie, ale zyski z tej pracy będą marne, bo są tam, gdzie jest ostatnia komórka w łańcuchu dziobania - najczęściej tam gdzie są dobre podatki, lub tam gdzie państwo trzyma za mordę zbieranie tych podatków. 
 
Gromadzenie kapitału w Polsce wygląda tak, jakby ktoś to celowo sabotował. 
Np. Roman Kluska miał spore szanse stworzenia potężnego koncernu dostarczającego sprzęt i usługi dla całego regionu środkowej europy. I ściągałby kapitał na inwestycje i rozwój biznesu, który przynosił więcej zysku z pracy.  
 
Z drugiej strony dowiadujemy się, że Lidl i Kaufland dostały 1 miliard euro taniego kredytu na "zapewnienie biedakom z Polski dostępu do jedzenia". 
Czyli spory zastrzyk kapitału do zdobycia rynku i wykoszenia potencjalnych lokalnych konkurentów. 
 
3. edukacja w USA - fakt, te prestiżowe uniwersytety dają korzyści głównie dlatego, że można poznać właściwych ludzi - tych co pochodzą z wpływowych klanów. i po studiach koledzy robią biznes z kolegami.  
 
4. Orban - Janek nie ma zielonego pojęcia o obowiązującym prawie. 
Węgry musiały zatrzymać migrantów w celu rejestracji. 
Takie jest unijne prawo. Gdyby Orban olał to i puścił ich od razu wszystkich do Niemiec, to UE dopiero by siadła na Węgry, łącznie z wielkimi karami. 
 
Z tymi dziećmi to proszę nie pierdolić bez sensu. Dzieci są traktowane jak już instrumentalnie - ot, uchodźcy grożą, że wyrzucą dzieci za burtę, albo pod pociąg, jeśli ich nie puszczą. 
Tak kochają te dzieci. 
Uchodźca uciekający przed wojną zatrzymuje się w pierwszym bezpiecznym kraju. 
Leń szukający wygodnego socjalu lezie przez 12 krajów - byle do Szwecji lub Niemiec. 
Większość z nich to młodzi, sprawni ludzie, którzy liczą na "prawo łączenia rodzin". Sprowadzi się 1 koleś, zaraz będzie 10 osób rodziny...

zarobki 2015-09-17

Musze się zgodzić 
ostatnio oglądałem mieszkania w Nowym Jorku i miesięczny podatek od 330metrowego mieszkania wynosi 6700USD, ale dodatkowo płaci się także 6500USD miesiecznie na utrzymanie budynku w którym to mieszkanie się znajduje; wiec ponad 13tys USD miesiecznie na same opłaty, wiem ze mieszkanie duże, ale mala kawalerka to 1/10 tych opłat czyli 1300USD samych opłat za 35metrowe condo, a do tego trzeba doliczyć koszty zakupu bądź wynajmu 
 
i żeby nie było ze NY to drogie miasto, to średnie roczne podatki od nieruchomości w USA wynoszą 1,29% wartości tej nieruchomości

Pcimek 2015-09-17

@1 
Zgadzam się co do Dudy. Przynajmniej nie wciskał kitu. Panie Janku czym innym jest koloryzowanie wobec obcych a czym innym okłamywanie rodaków.  
 
A co do wynagrodzeń, Pan Janek za dużo w Warszawie i na Krupówkach przebywa. Standardowa stawka za podstawowe prace waha się od 3,5 do 7 zł. Do tego trzeba mieć rentę. Takie są polskie realia.

jan M Fijor 2015-09-17

Blefujecie wszyscy. Mogę się założyć z każdym z was, że w ciągu 3 dni znajdę zajęcie, które mi przyniesie dziennie 1000 zł. Podatku od nieruchomości nie płaci się miesięcznie, lecz dwa razy w roku. Ja sam zatrudniam ludzi do pracy fizycznej, najprymitywniejszej płacąc im 10 zł na godzinę, w rejonie gdzie bezrobocie wynosi 35 proc. i mam problemy ze znalezieniem chętnych. bezrobocie się. bardziej opłaca. jeśli imponuje wam Duda, że mówi, jak jest, to sami zaczniecie pisać jak jest. czółko

Mateusz 2015-09-17

"nawet jeżeli jest przekonany że jest źle w Polsce powinien powiedzieć: Jest w Polsce źle Polska was potrzebuje przyjeżdżajcie" Serio Janek uważasz że tak powinien powiedzieć? Jeśli tak to jesteś takim samym komunistą jak Ci, którzy omamili mojego pradziadka po II WŚ zeby wracał do Polski bo Polska go potrzebuje żeby zapierdalał na nich w kopalni, a jak przyjechał z żoną i 2 dzieci (jechał w wagonie zwierzęcym kilka dni jak bydło) przywitali go z karabinami i zaprowadzili do baraków. Na szczęście teraz jest internet i inne źródła informacji i żaden duda nie skłoni nikogo żeby ty przyjechał.

zarobki 2015-09-17

"Podatku od nieruchomości nie płaci się miesięcznie, lecz dwa razy w roku." 
może i płaci się 2 razy w roku, ale w ofertach podawali koszty w ujęciu miesięcznym

Bezimienny 2015-09-17

Moja siostra w USA płaci za duży dom w NJ jakieś 10 tys. $ katastru na rok. Można by powiedzieć no tak w Polsce to za te 10 tysiaków to większość ludzi żyje cały rok....Tyle że to jest głupie gadanie bo na dom zarobili w USA a nie w Polsce . Ten kraj dał im możliwość zarobku więc użalanie się na wysokie opłaty jest nie na miejscu...Może lepiej siedzieć w Polsce nie mieć domu i nie płacić 10 tys $ na rok - to jest taka logika właśnie ) 
 
 
Druga sprawa wydajność pracy w Polsce. Łatwo powiedzieć że Polacy się op...Tyle że ten argument ma się nijak do rzeczywistości. W Polsce wiele firm zachodnich ma swoje fabryki które są dokładną kopią tych na zachodzie - czyli taki sam park maszynowy, taka sama logistyka te same zasady pracy. Wszystko jest takie same oprócz ... płacy która jest 4 czy 5 razy niższa. I teraz Janku powiedz sam czym różni się praca Polaka np w fabryce Opla od tej samej pracy Niemca ? Niczym - to jest dokładnie to samo. Albo ostatnio Amazon ma już swój magazyn w Polsce. Tam każdy pracownik jest "podpięty" do GPSa który dokładnie sprawdza gdzie jest i w jakim czasie robi... 
Jeżeli natomiast mówimy o wydajności małych rodzimych mikrofirm to jest ona uzależniona od siły nabywczej klientów. Jeżeli jest ona mała to siłą rzeczy wydajność również musi być mała. Oczywiście można sobie wyobrazić firmę która wytwarza jakiś produkt / usługę ma świetną wydajność i pełne magazyny tych produktów na które nie znajduje klientów... 
 
Reasumując Polska nie jest dobrym miejscem na biznes (no może oprócz dużych koncernów) bo siła nabywcza jest mała - ludzie po prostu nie mają kasy. Stąd też wynika fakt iż prawie każdy rodak to "złota rączka" czyli sam se wyremontuje mieszkanie, naprawi samochód czy ugotuje obiad. Aby to zmienić należy przekierować strumień $$$ aby nie zasilał budżetu państwa tylko zostawał w kieszeni obywateli . Można to zrobić już na jesień jednym krzyżykiem ) Albo dalej harować jak woły robocze w kraju czy szukać szczęścia za granicą.

Pcimek 2015-09-17

@4 
Nie chciałbym Pana urazić ale mam nadzieję, że jest Pan jednym z tych kapitalistów za dychę, co to się męczą przy drugiej fakturze za usługi.

jan M Fijor 2015-09-17

@Pcimek Jest gorzej niż myślisz. Ja się już przy pierwszej fakturze męczę. Składam hołd twemu doświadczeniu życiowemu; znasz się na ludziach, jak mało kto. czółko

Robi 2015-09-17

Nie ze wszystkim się zgadzam, ale generalnie dobra audycja. Bo ja szukam prawdy o życiu. Jedno czy dwa zdania dały mi dużo do myślenia, a mianowicie to o nieznanych konsekwencjach - ogólnie mówiąc - lewicowego podejścia do człowieka. Janku, to jedna z mądrzejszych uwag, jakie ostatnio słyszałem, czy czytałem. Inspirujące.

jan M Fijor 2015-09-17

@Robi Nic nowego. Bastiat pisał o tym (pośrednio) w książeczce o tym, co widać, i czego nie widać. Pisze o tym bardzo głęboko Gilder w "Bogactwie i nędzy. wydanie na XXI wiek". Pozdrówko .

Pcimek 2015-09-17

@9 No wyszła dupa. Miało być: "Mam nadzieję, że nie jest Pan ...", ale tak to jest jak się czyta, pisze i robi jeszcze parę innych rzeczy na raz.

piwpaw 2015-09-18

Jestem zadowolony z wypowiedzi prezydenta. Taka jest prawda. Wazeliny i papki wyborczej mamy dość. Cały wywiad prezydenta też przedstawia jego tę konkretną wypowiedź w nieco innym świetle.

Tomek 2015-09-18

Janek odleciał i to mocno :) Cały ten projekt kontestacji zamienia się w śmieszny biznesik, polegający na opowiadaniu i wciskaniu Filmików, Książeczek, wykładów - " Jooo ci powie,. Joooo ci powiem, jak zarobić na " - Tylko podaj maila i zapłać :)

Rysiek 2015-09-18

@RAdesing 
 
Gromadzenie kapitału w Polsce wygląda tak, jakby ktoś to celowo sabotował.  
Np. Roman Kluska miał spore szanse stworzenia potężnego koncernu dostarczającego sprzęt i usługi dla całego regionu środkowej europy. I ściągałby kapitał na inwestycje i rozwój biznesu, który przynosił więcej zysku z pracy. 
 
Amen, że tak napisze. Masz racje to jest celowe działanie , ludzie maja miec tylko tyle pieniędzy aby przeżyć czyli nie za duzo nie za mało , tak jest skonstruowany ten system, ma nie pozwolic sie dorobić normalnie 
 
@Tomek ty tak na poważnie ?:) ty wiesz jaki jest biznes z książek dla prywatnej firmy ?? i to w Polsce ? w tym siedzą tylko pasjonaci , ludzie którzy chcą coś przekazać , nie mowie o oplacanych propagandzistach z panstwowej/unijnej kasy

David 2015-09-18

Z innej beczki - odwiedziłem nową witrynę www.fijor.com i przyznam szczerze, że zdziwiło forma biznesu - Fijorr Publishing Jan Fijor - czy to jednoosobowa działalność gospodarcza potępiana przez Kamila Cybulskiego w "Dziadach"?  
 
PS: 
1) www.fijor.com po przejściu w zakładę "zamów" polecam wstawić bezpośrednie linki do danej pozycji w e-sklepie - im dłuższa ścieżka do zakupu, tym mniej klientów dochodzi do końca procesu :) 
2) www.fijor.com - radzę usunąć pola "temat i telefon" - wiele badań użyteczności wskazuje, że im mniej pól w formularzu, tym większa szansa na konwersję (zapytanie). W przypadku Pana modelu (wygenerowanie pytania/opinii) zdają się to być pola zupełnie zbędne.

rafał kamiński 2015-09-19

sorry, ale janek jak zacznie pieprzyć to pieprzy niemożebnie, na jedną jako tako mądrą rzecz dokleja swoje pięć głupot / uprzedzeń (do Niemców, Hindusów) / impresji / porad człowieka poczciwego, bywałego w świecie a tak zamkniętego w pipidówie, którego reszta świata "nie rusza", bo wiadomo - najlepiej w Polsce. 
Cały początek o Dudzie, który wiadomo, że prochu nie wymyśli, ale skłamać nie skłamał.

biedaszybnik 2015-09-19

Janek, znowu mierzysz innych swoja miara. Nie wszyscy sa tak genialni jak Ty, pomyslales o tym? Chodzi o to aby stworzyc takie warunki aby nawet prostak mogl zostac klasa srednia, a nie jedynie osoby z twoim IQ. 
 
RAdesign, na poparcie twojej tezy o sabotowaniu generowania sily nabywczej w Polsce, wklejam wstrzasajacy dla czytajacych po raz pierwszy tekst. Dla mnie nie jest on wyssanym z palca spiskiem, poniewaz dalem go do przeczytania osobie bedacej wyzszym urzednikiem panstwowym szczebla powiatowego za PRL. Jej reakcja byla taka: 
- Skad to wziales?  
-Z internetu... 
-No coz, to jest prawda. To trwa do tej pory sila rozpedu ale z malymi aktualizacjami ... 
 
oto tekst: 
 
Poniższy tekst – tłumaczenie z języka rosyjskiego instrukcji znalezionej w kancelarii Bolesława Bieruta, pierwszego powojennego prezydenta Polski – jest dokumentem niezwykłym i wstrząsającym. Wynika z niego jasno, że jest to instrukcja przeznaczona dla placówki KGB w ambasadzie sowieckiej w Warszawie, która jakimiś drogami dotarła do polskich władz komunistycznych. Być może drogi te nie były zbyt kręte, przecież Bierut to przedwojenny agent NKWD. Nie to zresztą jest najważniejsze. Najważniejsza jest treść tej instrukcji pochodzącej z 1947 roku. Lektura 45 punktów nakazujących totalne podporządkowanie kraju interesom ościennego mocarstwa, zniszczenie gospodarki, samodzielności społeczeństwa i wszelkiej inicjatywy jednostek, budzi grozę. Tak jak grozę budzą dziś u wielu obserwatorów Polski skutki komunistycznych rządów po 45 latach. Dokument ten, nadesłany z kraju, opublikował „Nowy Dziennik”. 
Ściśle tajne 
K. AA/OC113 Moskwa, 3.IV.1947 r. 
Instrukcja NK/003/47 
(Odpis dokumentu pochodzącego z kancelarii Bolesława Bieruta) 
 
1. W gmachu ambasady nie należy przyjmować żadnych informatorów terenowych rekrutujących się z krajowców. Spotkania z tymi ludźmi organizują nasze służby specjalne w miejscach publicznych. Informacje przyjmuje ambasada za pośrednictwem naszych służb specjalnych. 
 
2. Należy szczególnie zadbać o to, aby nie było żadnych kontaktów pomiędzy naszym wojskiem a ludnością cywilną kraju. Niedopuszczalne jest składanie wizyt w domach krajowców przez naszą kadrę oficerską, ani nawiązywanie kontaktów przez naszych żołnierzy szeregowych z miejscowymi kobietami, ludnością lub żołnierzami krajowców. 
 
3. Przyśpieszyć likwidację krajowców związanych z KPP, PPS, Walterowców, KZMP, AK, BCh i innych ugrupowań, które powstały bez naszej inspiracji. Wykorzystać w tym celu fakt istnienia zbrojnej opozycji. 
 
4. Dopilnować, aby do wszystkich akcji bojowych w pierwszej kolejności kierowano żołnierzy, którzy przed wstąpieniem do Armii Kościuszkowskiej przebywali na naszym terytorium. Doprowadzić do ich całkowitej likwidacji. 
 
5. Przyśpieszyć zjednoczenie wszystkich partii w jedną organizację i dopilnować, aby wszystkie kluczowe stanowiska obsadzone były przez ludzi zatwierdzonych przez nasze służby specjalne. 
 
6. Doprowadzić do połączenia całego ruchu młodzieżowego w jedną organizację, a stanowiska od szczebla powiatowego wzwyż obsadzić przez ludzi zatwierdzonych przez nasze służby specjalne. Do czasu zjednoczenia zlikwidować znanych przywódców harcerstwa. 
 
7. Spowodować i dopilnować, aby delegaci wyznaczeni na zjazdy partyjne nie zachowali mandatów na okres kadencji wybranych przez siebie władz partyjnych. W żadnym wypadku delegaci nie mogą zwoływać posiedzeń międzyzakładowych. W razie konieczności zwołania takiego posiedzenia należy wyeliminować ludzi, którzy wykazali się aktywnością w wysuwaniu koncepcji i postulatów. Na każdy następny zjazd wybierać nowych kandydatów (ruchowo) tylko wytypowanych przez nasze służby specjalne. 
 
8. Należy zwrócić baczną uwagę na ludzi wyróżniających się zmysłem organizacyjnym, umiejących sobie jednać popularność. Ludzi takich należy pozyskać, a w razie odmowy nie dopuszczać do wyższych stanowisk. 
 
9. Doprowadzić do tego, aby pracownicy na stanowiskach państwowych (z wyjątkiem służb ścigania i pracowników przemysłu wydobywczego) otrzymywali niskie pobory. Dotyczy to w szczególności służby zdrowia, wymiaru sprawiedliwości oświaty i kierowników różnych szczebli. 
 
10. Do wszystkich organów władzy i większości zakładów pracy wprowadzić ludzi współpracujących z naszymi służbami specjalnymi (bez wiedzy władz krajowych). 
 
11. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby prasa krajowców nie podawała sumarycznych ilości i rodzajów towarów wysyłanych do naszego kraju. Nie można też nazwać tego handlem. Należy dopilnować, aby prasa krajowa podkreślała ilość towarów wysyłanych przez nas do krajowców, ale wspominała, że to w ramach wymiany handlowej. 
 
12. Wpłynąć na władze krajowców, aby nabywcy ziemi, parceli i gruntów nie otrzymywali aktów własności, a jedynie akty nadania. 
 
13. Ukierunkować politykę w stosunku do rolnictwa indywidualnego tak, aby prowadzenie gospodarstw stało się nieopłacalne, a wydajność jak najmniejsza. W następnej kolejności przystąpić do kolektywizacji wsi. W razie wystąpienia silniejszej opozycji należy zmniejszyć dostawy środków produkcji dla wsi i zwiększyć powinność wobec państwa. Jeżeli to nie pomoże, spowodować, aby rolnictwo nie dawało pełnego pokrycia potrzeb żywnościowego kraju i oprzeć wyżywienie na imporcie. 
 
14. Spowodować, aby wszystkie zarządzenia i akty prawne, gospodarcze, organizacyjne (z wyjątkiem wojskowych) nie były precyzyjne. 
 
15. Spowodować, aby dla każdej sprawy powoływano kilka komisji, urzędów, instytucji społecznych, ale żadne z nich nie powinno mieć prawa podejmowania skutecznej decyzji bez konsultacji z pozostałymi (nie dotyczy przemysłu wydobywczego). 
 
16. Samorządy w zakładach pracy nie mogą mieć żadnego wpływu na kierunek działania przedsiębiorstw. Mogą się zajmować jedynie sposobem wykonywania zleconych zadań. 
 
17. Związki zawodowe nie mogą mieć możliwości sprzeciwu wobec poleceń dyrekcji. Obciążyć związki inną pracą, jak organizowanie wczasów, zaopatrzenia, działalności rozrywkowej i oświatowej, wycieczki oraz rozprowadzanie atrakcyjnych towarów, potwierdzanie opinii i decyzji władz politycznych. 
 
18. Należy spowodować, aby awansowano tylko tych pracowników i kierowników, którzy wzorowo wykonują przydzielone im zadania i nie wykazują skłonności do analizowania spraw wychodzących poza te działania. 
 
19. Krajowcom na stanowiskach partyjnych, państwowych i gospodarczych należy stworzyć warunki do działań, które będą kompromitować ich w oczach podwładnych i zamykać im powrót do środowisk, a których pochodzą. 
 
20. Kadrze oficerskiej rekrutującej się z krajowców można powierzać odpowiednie stanowiska pod warunkiem, że są tam już nasze służby specjalne. 
 
21. Otoczyć szczególnym nadzorem ilość amunicji do wszystkich rodzajów broni z każdego arsenału akcyjnego i ćwiczeń w ostrym strzelaniu, prowadzić swoiste rozliczenie. 
 
22. Objąć szczególnym nadzorem wszelkie laboratoria i instytucje naukowo-badawcze. 
 
23. Należy zwrócić szczególną uwagę na ruch racjonalizatorów i wynalazczy, rozwijać go i popierać, ale wszystkie odkrycia dokładnie rejestrować i zapisem przekazywać do centrali. Dopuszczać do realizacji tylko te wynalazki, które przydatne są w przemyśle wydobywczym, wstępnej obróbki i określone w specjalnej instrukcji. Nie mogą być realizowane te odkrycia, które mogłyby doprowadzić do wzrostu produkcji kosztem ograniczenia wydobycia surowców lub zaniechania zalecanych działań. W wypadku głośnych odkryć spowodować ich sprzedanie za granicę. Nie dopuszczać do publikacji zawierających wartości i opisy wynalazków. 
 
24. Spowodować zakłócenia w punktualności transportów (z wyjątkiem transportu określonego w instrukcji NK55246). 
 
25. Inspirować zwoływanie narad środowiskowych i problemowych, zbierać stawiane tam wnioski i propozycje, rejestrować wnioskodawców, a realizować linię określoną w instrukcjach. 
 
26. Spopularyzować wywiady z ludźmi pracy na aktualne tematy produkcyjne, w których zawarta jest krytyka przeszłości lub lokalnego bałaganu, ale nie doprowadzać do likwidacji przyczyn krytykowanych zjawisk. 
 
27. Wystąpienia publiczne władz krajowców mogą zawierać akcenty narodowe i historyczne, ale nie mogą prowadzić do zjednoczenia ducha narodu. 
 
28. Zwrócić baczną uwagę, czy w odbudowywanych i nowych większych miastach i osiedlach nie budowano ujęć wodnych niezależnych od głównej sieci wodociągowej. Stare ujęcia wodne i studnie uliczne systematycznie likwidować. 
 
29. Przy odbudowie i rozbudowie przemysłu dopilnować, aby ścieki przemysłowe spływały do rzek mogących stanowić rezerwaty wody pitnej. 
 
30. Mieszkania w nowych osiedlach i odbudowywanych miastach nie mogą zawierać dodatkowych pomieszczeń pozwalających na hodowlę inwentarza lub gromadzenie żywności na dłużej i w większych ilościach. 
 
31. Spowodować, aby prywatne przedsiębiorstwa i rzemieślnicy otrzymywali surowce i urządzenia nie pozwalające na produkcję artykułów dobrej jakości, a ceny tych produktów powinny być wyższe od podobnych wytwarzanych przez państwo. 
 
32. Doprowadzić do maksymalnej rozbudowy administracji biurowej wszystkich stopni. Można dopuszczać krytykę działalności administracyjnej, ale nie wolno pozwolić na jej zmniejszenie ani sprawną pracę. 
 
33. Należy dopilnować wszystkich planów produkcyjnych w przemysłach wydobywczych i w działach określonych odpowiednimi instrukcjami i nie wolno dopuścić do wykonania zaopatrzenia rynku krajowego. 
 
34. Szczególnej obserwacji poddać Kościół i tak ukierunkować działalność oświatowo-wychowawczą, aby wzbudzić powszechny wstręt do tej instytucji. Objąć baczną uwagą i kontrolą kościelne drukarnie, biblioteki, archiwa, kazania, kolędowania, treści nauk religijnych oraz obrzędy pogrzebowe. 
 
35. W szkolnictwie podstawowym, zawodowym, a w szczególności w szkołach średnich i wyższych doprowadzić do usunięcia nauczycieli cieszących się powszechnym autorytetem i uznaniem. Na ich miejsce wprowadzić ludzi mianowanych. Doprowadzić do zerwania korelacji między przedmiotami, do ograniczenia wydawania materiałów źródłowych, do usunięcia ze szkół średnich łaciny, greki, filozofii ogólnej, logiki i genetyki. W historii nie można podawać, co który władca chciał zrobić lub zrobił dla kraju, trzeba natomiast ukazywać tyranię królów oraz walki uciemiężonego ludu. W szkolnictwie zawodowym doprowadzić do wąskich specjalizacji. 
 
36. Inspirować organizowanie imprez państwowych związanych z walką krajowców z zaborcami (z wyjątkiem zaboru rosyjskiego), szczególnie z Niemcami i walki o socjalizm. 
 
37. W publikacjach krajowych nie dopuszczać opracowań traktujących o krajowcach przebywających w naszym państwie do rewolucji i w czasie II wojny światowej. 
 
38. W razie powstania organizacji popierającej sojusz z naszym państwem, ale zmierzającej do kontroli działalności gospodarczej oficjalnych władz kraju, należy natychmiast podjąć działalność (niezależnie od władz kraju) obciążając te organizacje tendencjami nacjonalistycznymi i szowinistycznymi. Formy działalności: burzenie naszych pomników i cmentarzy, publikowanie ulotek wyszydzających nasz naród, naszą kulturę, sens zawartych układów. Do prac propagandowych angażować krajowców i wykorzystywać istniejącą nienawiść do nas. 
 
39. Zadbać o budowę i rozbudowę mostów, dróg i licznych połączeń, aby w razie konieczności interwencji wojskowej można było szybko i z każdej strony dotrzeć do punktu oporu lub koncentracji sił opozycji. 
 
40. Pilnować, aby aresztować przeciwników politycznych. Rozpracować przeciwników z autorytetem wśród krajowców. Likwidować w drodze tzw. zajść sytuacyjnych przypadkowych, zanim staną się głośnymi, lub aresztować ich wcześniej za wykroczenia kryminalne. 
 
41. Nie dopuszczać do rehabilitacji osób skazanych w procesach politycznych. W razie konieczności rehabilitacji można ją przeprowadzić tylko pod warunkiem, że sprawa będzie uznana za pomyłkę sądową, bez wszczynania dochodzenia i stawiania przed sądem winnych pomyłki (sędziów, świadków, oskarżycieli, informatorów). 
 
42. Nie wolno stawiać przed sądem ludzi na stanowiskach kierowniczych obsadzonych przez partię, którzy swą działalnością spowodowali straty lub wywołali niezadowolenie podwładnych. W sytuacjach drastycznych należy ich odwołać ze stanowiska i przenieść do innych miejscowości na stanowiska równorzędne lub wyższe. W skrajnych sytuacjach ulokować na stanowiskach niekierowniczych i traktować jako rezerwę kadrową do późniejszej wymiany. 
 
43. Ogłaszać publicznie procesy ludzi ze stanowisk kierowniczych (wojsko, minister, główne zarządy, szkolnictwo) oskarżonych o działalność przeciw ludowi, przeciwko socjalizmowi, przeciwko industrializacji. Będzie to mobilizować czujność mas pracujących. 
 
44. Dbać o wymianę ludzi na stanowiskach roboczych przez dopuszczanie do tych funkcji ludzi z awansów, mających najniższe kwalifikacje. 
 
45. Spowodować napływ do szkół wyższych ludzi pochodzących z najniższych grup społecznych, którzy nie wykazują zainteresowań zawodowych, a tylko chęć zdobycia dyplomu.

howlin wolf 2015-09-20

Z innej beczki: 
 
Jak było w Liechtensteinie? Wiem, że to już kawałek czasu temu ale chyba przeoczyłem audycję. 
 
Chętnie posłucham relacji [ewentualnie proszę o link]

Pcimek 2015-09-21

https://www.youtube.com 
Tu jest prawdziwy talent ekonomiczny. Najbardziej spodobał mnie się tekst o quasi kapitalizmie państwowym.

Kwiat126p 2015-09-22

Janku rozczarowałeś mnie mówiac że Orban to drugi najgorszy prezydent po naszym(a ja marzę o takim Orbanie w Polsce) i "co by sie stało jakby przeszli przez Węgry?". Byłaby taka rozpierducha że by sprzątali po nich 5 lat i przyczyniliby sie przez to do inwazji islamu na kontynent Europejski(czym to grozi nie muszę tlumaczyć). Co Ty gadasz że bronisz tą dzicz tępą i wrogą nam wszystkim? Że potonęli, że biedne dzieci powpadały do morza(takie kity propagandowe o dzieciach to można słuchaczom Tok FM wciskać)....tak ,powpadali chrześcijanie głównie bo ich muzułmańscy pokojowi bracia(i glownie oni dopłynęli do Europy) ich wyrzucali za burty to raz a dwa to sami na własne ryzyko płynęli do nas. To slynne dziecko co utonelo i zdjecia wszedzie sie ukazaly w mediach to dziecko turka ktory chcial przeplynac z nim do Europy bo myslal ze mu tam zęby za darmo zrobią wiec to ofiary własnej głupoty i eurosocjalizmu dla tego nie rozczulałbym się. Albo argument "zobacz co sami grecy zrobili ze swoim krajem, co tam uchodźcy"..co to za argument? To oznacza że skoro grecy zrujnowali swoj kraj to można go dobić falą muzułmańskich najeźdźców? Bronić granic! Po co są granice państw? Zatapiać ich jak podpłyną do granicy i szlus, koniec pieśni. To od razu im rura zmięknie i skończą się te najazdy. Popieram słuchacza ktory z tobą dyskutował w tej kwestii. Pozdrawiam i więcej zdrowego rozsądku Janku! Pamiętaj że ekonomia to nie wszystko :)

Kwiat126p 2015-09-22

https://www.facebook.com 
 
Masz tu Janek pooglądaj sobie schorowanych starców i dzieci, którym utonęła rodzina i są źli więc mogą wszystko tak?  
 
Filmik Erfurt, Niemcy. Tego jest masa w necie. Nic tylko deportować w trybie pilnym przy akompaniamencie gumowych pał policyjnych.

Paweł 2015-09-22

Kfiat126p dobrze gada. Pierwszy raz chyba się nie zgadzam z Jankiem, bardziej mnie przekonuje w tym temacie np prof. Wolniewicz ( https://www.youtube.com - ostatnie 3 filmiki - 63,64,65). Może Janek jest odważniejszy, bo w razie czego wyciągnie sobie swój amerykański paszport i się ewakuuje z kraju.

zarobki 2015-09-22

@Kwiat126p 
wkleiłeś film z nazistowskiej demonstracji w Dortmundzie nakręcony 4lata temu - 03.09.2011 
tu oryginał 
https://www.youtube.com

Kwiat126p 2015-09-22

a to przepraszam, zmyliło mnie źródło ktore to udostępniło w nieoryginale. Ale nie wiem czy mam teraz nawklejać 10 innych linkow co do ktorych autentycznosci nie bedzie wątpliwosci. Chyba już Janek sam sobie znajdzie bo o to nie trudno. 
 
Janek to gość od spraw ekonomii, biznesu, handlu(i jako takiego raczej należy go postrzegać), powie ci coś o Misesach itd ale reszta to tylko takie "tak czuję i już". Kiedyś nawet powiedział że Izrael z Palestyną przestałby się tłuc(a tlucze sie od 50 lat) gdyby był tam wolny rynek i zaczeliby handlować :D Śmiechu warte, odrealnione. Nie wie że jest jeszcze coś co stoi ponad handlem, handlem z wrogiem np fanatyczna religia i ruch polityczny jakim jest islam(po co handlować z wrogiem jak można go pokonać i złupić). Hamas i Fatah mają w dupie żydowskie szekle, im skapnie kapustka od bogatych krajow muzułmańskich na finansowanie wojny. Ale...co ja będę gadał :)

Robi 2015-09-23

W sprawie uchodzcow zgadzam sie z Kwiat126p. Niestety, ale to co sie dzieje na zachodzie Europy jest porazajace. Naiwnosc tych ludzi obezwladnia. Ciagle argumenty o kierowaniu sie sercem i empatia. Przepraszam bardzo, a gdzie rozum, logika, gdzie wyciaganie wnioskow z bledow innych. oni licza na zmilowanie sie brodatego muzulmanina?  
Niestety wydaje mi sie, ze zdrowy rozsadek w tej sprawie nie ma szans na dluzsza mete w dobie demokracji. Wiecej jest ludzi naiwnych niz tych rozsadnych. Muzulmanow zdominuja radykalowie, a pozniej oni wszyscy zdominuja nas. Tak bedzie wygladala przyszlosc. To, ze teraz nie jest tak zle wynika z tego, ze muzulmanow wciaz jest jednak cos kolo 8% , ale jak bedzie ich wiecej, to ja bym nie liczyl na ich milosierzie i pole do dyskusji, czy negocjacji.  
Przeczytajcie to: www4.rp.pl

k2i 2015-09-23

Janku z całym szacunkiem, piszesz że możesz dla siebie znaleźć zajęcie które przyniesie Ci dziennie 1000zł, OK wielki szacunek ! A podpowiedz może jak zwykły przeciętny człowiek ciężko pracując w Polsce może zarobić powiedzmy 200 zł dziennie albo inaczej wysyokosc trzech minimalnych krajowych (ok 3000 zł miesięcznie). Ja na dwa tysiące muszę mocno pracować i ograniczać się z wydatkami a moi rówieśnicy za granica robiąc to samo zarabiają pieniądz co-najmniej z 3krotną siłą nabywczą. 
pozdrawiam k2i

jan M Fijor 2015-09-23

K2i Dowiedz się, kto w Polsce zarabia 6000 zl miesięcznie i rób to co robi taka osoba. Jeśli nie potrafisz, to albo się naucz, albo obniż swoje aspiracje. Twoi rówieśnicy zagranicą zarabiają 100 razy tyle, co ty, inni dwa razy mniej niż ty, a jeszcze inni giną w wojnach lub z głodu.Zależy gdzie żyją, jakie mają umiejętności i czy mają szczęście. Nikomu nikt nie płaci za to tylko, że ma tyle lat co ty. Nie żyj statystyką tylko realiami. Staraj się, ucz, miej ambicje, żyj uczciwie, bądź życzliwy, lojalny, pracowity, uczciwy- od tych czynników/umiejętności zależy najwięcej. Ukłony 
 
Ukłony

Ajs 2015-09-24

Niestety muszę powiedzieć, że o Norwegii Pan Janek to czyto teoretyzuje i mija się z prawdą a o samej Norwegii to wie niewiele.

rafic77 2015-11-14

Janku, bron dalej muzulmanow, zapros ich do swojego domu.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu


Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 8 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 10 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt