Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne
dziś
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
6 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2010-12-06

Mikołajkowe ustawy, globalny Kraśnik i zapowiedzi cenzury.

Nadający:

Polska: Nowe ustawy związane z deficytem finansów publicznych (i nie tylko), afera z żoną ministra, skok PO na media na przykładzie TV Kraśnik. Unia: UE- cenzura i eurotytoń. Świat: Afera Wikileaks, cenzura w USA, earmarks, ubezpieczenia zawodowe, oryginalna podrabiana żubrówka, wieści z Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Węgier, Wenezueli i Burundi.

KOMENTARZE

Mateusz z Kanady 2010-12-06

EstEst, tak dlugo jak wierzymy ze (i) panstwo powinno istniec i (ii) obywatel danego panstwa aktywnie sabotazujacy wisilek wojenny swojego panstwa jest zdrajca. To Assanhe jest wlasnie zdrajca.  
 
On jest Australijczykiem. Zolnierze Australijscy biora udzial w wojnie w Afganistanie. Informacje poprzednio opublikowane przez Wikileaks byly bardzo cenne dla Talibow gdyz zdradzaly tozsamosc Afganow wspolpracujacych z koalicja i miejsce ich pobytu (lacznie ze wspolzednymi na mapie). Narazajac tym samym zarowno danych agentow jak i ich wspolpracownikow. Wiec Asaange dziala na kozysc wroga kolaicji w ktorej biora udzial Australijczycy. Jest zdrajca i powinien wisiec tak samo jak zdrajaca zaslugujacym na stryczek byl by, dajmy na to, mieszkaniec Halifaxu circa 1942 z radjostacja, emitujacy w eter informacje o wychodzacych w morze konwojach.

EstEst 2010-12-06

Ale tym razem, o ile się nie mylę, akurat informację Assenge'a to były takie ,,ploteczki z życia gwiazd polityki'', a konkretnych informacji militarnych praktycznie nie było. A tym, że jest zdrajcą ewentualnie powinni się bardziej zajmować politycy australijscy, a nie amerykańscy.

EstEst 2010-12-06

Aha, 6 grudnia jest dziś...Ostatnio trochę mam zaburzony rytm dni i nocy i daty mi się przestawiają :) 
 
Wszystkie linki są pod adresem: 
radio.kontestacja.com/tydzien 
 
Adres kontaktowy to: 
[email protected] 
 
A wątek na forum, o którym wspominam, to: 
forum.kontestacja.com

EstEst 2010-12-06

Dodatek do audycji: pan Czubiński przegrał jednak dość wyraźnie wybory na prezydenta Kraśnika, mimo, że właściwie wszyscy kraśniczanie go popierali (jak wynika z ankiety). 
 
lublin.gazeta.pl

jacek 2010-12-07

Co do dorabiania do rent. Chodzi napewno o renty, bo na gazecie prawnej doczytałem że chodzi o emerytury! Zakaza dorabiana (zależnie od formy pracy) do rent można częsiowo uzasadnić, jednakże zakaz dorabiania do emerytury (i to jeszcze dzialający wstecz na istniejących emerytów), jest bezprawie i jawną kradzieżą. 
 
O wikileaks narazie nie mam zamiaru się wypowiadać, bo to mało znaczące analizy, które każdy kraj robi, i nie przebiera w nich w słowach. Oczywiście krytynami sa ci którzy dopuścili do wycieku tych danych (no chyba że ktoś z rządu USA, celowo chce skompromitować obecną administrację). 
 
Nie zapomnicie wspomnieć nastęnym razem o braku odliczania VAT za samochody osobowe i paliwo dla przedsiębiorców. Zresztą to dobry temat na oddzielną audycję. 
 
Na forum nie mam konta (aktywuje się), ale ja zbieram linki na reddit.com coś jak wykop, tyle że ogólny poziom ludzi, dyskusji oraz jakość materiału zwykle jest lepsza. :) Można by tam wrzucać linki, rozpropagować, i na podstawie ocen, przygotowywać cotygodniową audycję. 
 
pozdrwiam. 
 
PS. Dzięki EstEst za linki w komentarzu, mała rzecz a cieszy :)

jacek 2010-12-07

Jak ktoś chce poczytać więcej o Aleksandrze Gradzie, jego żonie i małopolskiej spółce geodezyjnej, to sporo materiałów znajdzie w Najwyższym Czasie - to oni ujawnili tą aferę i chyba od jakiegoś czasu mają sprawę w sądzie. Najłieksza aferta była nie tyle z zamówieniami dla PKP, a jeszcze większym projektem, dla robienie map w związku z zagospodarowaniem gruntów, co było niezbęzbędne i wymagane przez UE w celu rozliczania subwencji i dotacji jak dobrze pamiętam. Sprawa rozchodzi się o kilka milionów złotyych.

Mateusz z Kanady 2010-12-07

Apropo Wikileaks: duzym echem odzywa sie leak cabla z ambasady amerykanskiej w Warszawie na temat rozmowy pomiedzy polskimi dyplomatami a wyslannikami B. Hussein Ogabe na temay tarczy rakietowej. Zwlaszcza podoba sie kolom konserwatywnym wypowiedz Waszczykowskiego jak pytal sie amerykanskich senatorow "Ile wam zajmie zeby zrozumiec ze nic sie nie zmieni na skutek ruskiej mediacji w Iranie". Brawa dla pana Waszczykowskiego za to ze nie staral sie byc dyplomatyczny jak Ogabe zdradzal sojusznika.

Dodaj komentarz...


Twórca i szef zespołu. który przygotowuje cotygodniową audycję Tydzień w sieci

Inne audycje tego autora:

TM - Socrealizm (10) - 8 lat temu

A co z biednymi dziećmi? (17) - 8 lat temu

Ekonomia do góry nogami (19) - 8 lat temu

A co z biednymi dziećmi? (20) - 8 lat temu


Wieści z Biurwolandu IV (7) - 8 lat temu


Więcej audycji...

Łapy precz od deszczu! (9) - 8 lat temu


Wieści z Biurwolandu III (8) - 8 lat temu


Wieści z biurwolandu II (17) - 9 lat temuPecunia non szalet (2) - 9 lat temu

Wieści z biurwolandu (14) - 9 lat temu


ZOMO-wcy dawniej i dziś (5) - 10 lat temuWydanie specjalne (13) - 10 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

TM - - 50.00
Marcin z Jarocina - - 50.00
Tom - - 50.00
Marcin z Szczecina - - 20.00
Adam z Warszawy - - 20.00
Marcin z Szczecina - - 10.00
na zachętę dla EseEsta - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt