Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne
dziś
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
6 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2010-12-06

Ta złodziejska prywatyzacja

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Rozmawiamy z Piotrem Skulskim, kandydatem na prezydenta Warszawy nt. tego, czy lepiej prywatyzować i zwalniać, czy zostawić państwowym otaczając opieką pracownika.

KOMENTARZE

Mateusz z Kanady 2010-12-07

Hugo, jak zwykle klasa, doskonale prowadzisz tego typu wywiady. Wybacze ci nawet niezdrowa fascynacje Assangem. 
 
Gosc: "... kilka miejsc w Polsce sa odciete od mozliwosci pracy. To nie sa zarty" 
Hugo: "Kto jest odciety od moziwosci pracy?" 
Gosc: "Moze inaczej, moze ja bardziej obrazowo bede tlumaczyl..." 
Perelka.  
 
Martin, prosze przestan robic koncerty bo przez ciebie PKP nie wyrabia.

mgr inż. BlackEmperor 2010-12-07

Audycja bardzo ciekawa, oby takich więcej. 
Pan Piotr niestety nie przypadł nam do gustu. Nie odpowiadał wprost na pytania, przywoływał nie mające związku anegdoty.  
Jak widać przedsiębioraca też może mieć w sobie sporo socjalizmu.  
 
Wciąz nie rozumiem czemu ludzie mają wpojone, że w ICH MIEJSCU ZAMIESZKANIA ma być dla nich praca.  
 
Otóż szanowni państwo jest dokładnie odwrotnie! To wy powinniście być tam gdzie jest praca dla was.  
 
No cóż, ale skoro KAŻDY MUSI MIEĆ WŁASNOŚCIOWE MIESZKANIE, to pewnie trudniej to zrozumieć.

JaraS 2010-12-07

Człowiek z takimi poglądami na gospodarkę nie dostanie mojego głosu. Wierzę, że jest patriotą, ale socjalizm/etatyzm/interwencjonizm zawsze prowadzi do syfu i nędzy. Pan Piotr powinien poczytać Heydela, Taylora, czy Rybarskiego.  
Najbardziej utkwił mi przykład huty, w której pracowało 10k osób, a po prywatyzacji tylko 3k. Jeżeli pan Piotr jest zwolennikiem płacenia ludziom za nic nie robienie/ pracę nieproduktywną, to chętnie wyślę cv do jego agencji ;)

Don Camilo 2010-12-07

Piotr Skulski to coś pomiędzy Tejkowskim a Wierzejskim. Nacjonalizm panslawistyczny. Poglądy na gospodarkę typowe dla etatystycznego nacjonalizmu. Dostrzec można jednak małe ukąszenie Korwinem, czego skutkiem jest werbalne poparcie dla obniżenia podatków.

dorota 2010-12-07

aleście gościa zaprosili. takich farmazonów dawno nie słyszałam. Pierwsze pytanie od słuchacza doskonałe - przeciez to PAŃSTWO jest odpowiedzialne za to, że firma została sprzedana ZA TANIO.

terminatriks 2010-12-07

podczas tej audycji Gościu wykorzystywał wręcz podręcznikowe przykłady "argumentacji bez argumentacji". 
 
A najbardziej mnie rozwalały przykłady obcego kapitału i to "wywożenie" pieniądza.  
 
Beznadziejne było również to że chciał utrzymywać niepotrzebnych pracowników mówiąc że to jest korzystniejsze niż ich zwolnić - chyba nie rozumie podstawowych zasad gospodarki. 
 
A zresztą przez całą audycję notorycznie odbiegał od tematu i cały czas przebijał was swoją "argumentacją". 
 
Kurcze bym coś jeszcze napisał, ale nie chce mi się, jestem po "obozie pracy"więc wybaczcie niespójność i chaotyczność wypowiedzi.

terminatriks 2010-12-07

ale za to jestem za tym żeby Niemcy zapłacili przynajmniej część za odbudowę warszawy, bo równanie miasta z ziemią to nie są działania wojenne. 
 
 
Jeszcze Gościu* mówił że po 45' była 'wielka" odbudowa, w ogóle pomijając fakt że jednak bilans tego jak mogliśmy się rozwinąć w warunkach kapitalizmu jest ujemny, więc tutaj (według myśli Gościa) powinni zwrócić różnicę. (Rosja)  
 
 
*GOŚCIU - gość, nie żeby obrazić tylko tak fajniej brzmi.

Lassar 2010-12-07

"Górnicy to są porządni ludzie, którzy fedrują węgiel"- słyszeliście nacisk? Polityk z polityka zawsze wylezie. Zresztą, chyba nie był przyzwyczajony że ktoś słucha i analizuje to co mówi. 
"Proszę podać przykłady... 
Ale przykłady są nieważne!" 
Zresztą demagog często z niego wyłaził. 
@terminatriks- to może jeszcze zażądać forsy od potomków Montgomerego, w końcu gdyby gościowi wyszedł Market-Garden to alianci mogliby jeszcze do Warszawy zdążyć:). 
"równanie miasta z ziemią to nie są działania wojenne. "- jak to nie? 
Gdyby państwo niemieckie zamierzały zapłacić za wszystkie przestępstwa wojenne od 39, to najzwyczajniej by zbankrutowało. Tyle, że omijając już kwestię praktycznej niemożliwości, to żądanie odszkodowania od pra 
-wnuków= czysty idiotyzm.

terminatriks 2010-12-07

""równanie miasta z ziemią to nie są działania wojenne. "- jak to nie? " 
dobrze a więc: jak to nie - jak to nie? 
 
Widzisz tu gdzieś argumentację?

Lassar 2010-12-07

Wojna polega na, wbrew temu co niektórzy twierdzą, wzajemne mordowanie. Wszelkie próby zamknięcia jej w jakichś tam konwekcjach jest z góry skazana na niepowodzenie. Widać to chociaż po porażce wprowadzonego przez Konwencje Genewską zakazu strzelania do spadochroniarzy w powietrzu, nakazu, który był całkowicie bezsensowny. Według niego wojska miały spokojnie czekać, aż przeciwnik wyląduje (sic!), wyplącze się z nitek spadochronu i chwyci za broń. W rzeczywistości wojna rządzi się o wiele prostszymi prawami- ja strzelam do ciebie, bo ty strzelasz do mnie, a ty strzelasz do mnie, bo ja strzelam do ciebie, wszystko zaś jest uzależnione od wzajemnej nienawiści, instynktu stadnego, nakazu państwa i ideowo-patriotycznych bzdetów. W takich warunkach naprawdę nikt nie zastanawia się, kto jest winny. Lepiej zabić stu niewinnych ludzi, niż pozwolić, by sto pierwszy zabił ciebie lub twojego kompana- to filozofia prowadzonej w ten sposób walki. Dlatego WSZELKIE działania służące do zniszczenia zagrożenia, jakie stanowi przeciwnik, są działaniami wojennymi i nie można tego nazwać inaczej. Oddzielenie "Wojny" i "Zbrodni Wojennej" jest bezsensowne. Sama w sobie jest zbrodnią. 
PS: Tak nawiasem mówiąc zabawnie byłoby, gdyby germani zażądali odszkodowania za Drezno oraz zniszczenia spowodowane przez krasną armię.

Mateusz z Kanady 2010-12-07

Ja naprawde chccialem sie powstrzymac od punktowania oczywistych merytorycznych bzdetow. To jakos nie wydaje sie fair. 
 
No coz, dlaczego mam byc fair? 
 
Jak sie inwestuje w skorumpowanym bagnie jakim jest neo-sowiecka Rosja to nie nalezy sie dziwic ze na byle gest naczalstwa traci sie kontrakty. Madry inwestor wkalkulowuje takie ryzyko w koszta inwestycji. Absurdem jest domaganie sie zeby panstwo dopasowywalo polityke zagraniczna do widzimisie prezydenta obcego miasta.  
 
W Szwajcarji nie wolno robic ratingu przed wyborami. To sie nazywa cenzura. Lekarstwo gorsze od choroby. 
 
Marius, brawo. Bardzo celne uwagi.  
To nie Rosjanie zniszczyli kwiat Polski? A w Katyniu to byly plewy zgaduje? 
A 45 lat nazuconego sila komunizmu to zadne niszczenie tak?  
To nie Ruskie zaczeli wojne? A pakt z Hitlerem to kto podpisal? Boliwia? 
 
Ja prosze o odszkodowanie za rozbiory to moze mi starczy na odsetki na konto 1612.  
A tak w ogole to dlaczego Brandebugja jeszcze nie oddala za pomordowanych wojow pod Cedynia?  
A cholera, toz przeciez Slowianie pogonili Lobardow i Burgundow jak z Syberji przyjechali na dzisiejsze Polskie tereny. No tak, ci poszli na zachod i przez Polakow upadl Rzym. Nie wyplacicie sie drodzy panstwo. 
 
Acha i jeszcze dowiedzialem sie ze: 
"W Stanach gazety nie moga krytkowac wladzy. Taka jest prawda"?  
"Demokracja zachodnia sie tworzyla przez sto lat."  
Ale to na jakiej planecie przepraszam?

dorota 2010-12-07

Wojna polegać powinna zgodnie z konwencjami międzynarodowymi, przyjętymi już w 1907 roku na elmininowaniu SIŁ NIEPRZYJACIELA. Zakazane jest używanie metod i broni NADMIERNIE szkodliwych. zakazane jest stosowanie taktyk które wyrządzają NIEPOTRZEBNE straty i cierpienia. zakazane jest NISZCZENIE CYWILNYCH obiektów. Niemcy złamali praktycznie wszystkie konwencje które podpisali i nie da się przypisać ich działaniom, zwłaszcza w kontekście burzenia warszawy cech działań wojennych.

dorota 2010-12-07

"W Stanach gazety nie moga krytkowac wladzy. Taka jest prawda"?  
"Demokracja zachodnia sie tworzyla przez sto lat."  
Ale to na jakiej planecie przepraszam? 
 
z tego co wiem barack obama ocenzurował media zakazując publikacji depesz wysłanych przez wikileaks

Mateusz z Kanady 2010-12-08

Dorota: 
 
O tym co "NIEPOTRZEBNE" i "NADMIERNIE" z reguly decyduja zwyciezcy i tak oto Warszawa i Nanking byly "NADMIERNIE" ale Drezno i Hiroshima "POTRZEBNE". To nie jest zaden nihilizm ani twierdzenie ze wszyscy sa tyle samo "winni"/tak samo "dobrzy". Ja osobiscie uwazam ze zeby zwyciezyc daleko wieksze zlo jakim byly faszystowkie Niemcy i Japonia trzeba bylo lamac wszystkie konwencje. Oczywiscie ze tak. Ale nie udawajmy ze konwencje z natury nie sa lamane. 
 
"z tego co wiem barack obama ocenzurował media zakazując publikacji depesz wysłanych przez wikileaks" 
Nawet gdyby tak bylo to co z tego? Gosc twierdzil ze w Stanach media nie moga krytykowac rzadzacych co jest oczywista bzdura. Fox News i talk radio regularnie masakruja B. Husseina Ogabe a z kolei przez osiem lat Busha 90% amerykanskich mediow nie zostawialo na nim suchej nitki.

dorota 2010-12-08

Konwencje są łamane, oczywiście. Ale kiedy wojna się skończy można przynajmniej PRZEGRANYCH z tych konwencji rozliczyć. 
 
Akurat co jest nadmiernym działaniem już wiadomo. Chodzi o każde takie działanie które nie służy WYŁĄCZNIE wyeliminowaniu sił nieprzyjaciela. Tym samym nawet używanie przez wojsko amunicji typu dum dum jest zabronione, bo do osiągnięcia celu wyeliminowania przeciwnika wystarczająca jest w zupełności amunicja zwykła. 
 
Zabronione jest używanie broni nuklearnej, ale wiesz, Hiroszima była dopiero precedensem. Jeszcze oczywiście nie było przepisów które by wprost zabraniały jej użycia. Obecnie dopuszcza się użycie takiej broni tylko jako odwet - bomba za bombę. 
 
Zniszczenie Hiroszimy i Nagasaki jest jedną z największych zbrodni wojennych i ja się z tym zgadzam. Ale USA niestety wojny nie przegrały.

dorota 2010-12-08

a co do Baracka Osamy to po wysłaniu dokumentów przez wikileaks (przed opublikowaniem na stronie) do bodajże NYTimesa i jeszcze jednego dziennika obama zastosował cenzurę prewencyjną i zakazał ich publikacji. 
 
Dzień później prawdopodobnie amerykańskie media zamartwiały się nad cenzurowaniem mediów w Chinach. 
 
No i z jednej strony administracja Obamy grzmi, ze publikacje wikileaks zagrażają bezpieczeństwu "wielu narodów" a zaraz potem dodają że "nie opublikowano niczego ciekawego i ważnego". 
 
Reżim Obamy rozkwita.

Mateusz z Kanady 2010-12-08

A ja twierdze pieprzyc konwencje, zabijac tyle ile trzeba zeby wrogowi przeszla ochota na dalsza walke i w ten sposob zakonczyc wojne szybciej. Przedluzanie wojny jest daleko wieksza zbrodnia. A wojna sie konczy nie wtedy kiedy ty twierdzisz ze wygrales tylko wtedy kiedy przeciwnik twierdzi ze przegral. I dlatego pieprzenie o zbrodniach jest w tym sensie czysta hipokryzja.  
 
Jak najbardziej trzeba bylo zrownac z ziemia Hiroshime bo to bardzo oslabilo Japonski opor. Wlasnie rozmiar tej tragedji i bezsilnosc japonska zeby temu zapobiec w koncu zucila ich na kolana. Ta sama Japonia co w Nankingu wymordowala mieczami samurajskimi wiecej ludzi niz w JHiroshimie i Nagasaki razem wzietych, raptem poprzez ambasade Szwjacarska, pierwszy raz w czasie calej wojny zaczela apelowac o humanitarne wojowanie. Poddali sie pare dni pozniej. Tego raka trzeba bylo wyrwac z korzeniami i niestety nie bylo szans na to ze to rozwiazanie bedzie estetyczne.

Mateusz z Kanady 2010-12-08

Po raz kolejny niepotrzebnie upraszczasz o co chodzi z reakcja Obamy. Reakcja ktora w odniesieniu do samych publikacji jest (az mi to przez gardlo nie chce przejsc) sluszna.  
Pierwsze wikileaks (pare miesiecy temu) narazily na bezposrednie zagrozenie ze strony Talibow wielu wspolpracownikow NATO w Afganistanie. I pentagon wtedy apelowal o nie rozpowszechnianie tych danych. Gowno to dalo i wszyscy co chcieli opublikowali co chcieli. Natomiast, jezeli chodzi o ostatnie wikileaks to rzeczywiscie Obama udaje ze to zadna kompromitacja. Tyle ze te jak na razie nikogo bezposrednio nie narazaja. Tak czy ianczej nikt nikogo nie cenzuruje. I wlasnie New York Times publikuje co chce a Obama NYT nie ruszy bo wie ze zawsze moze liczyc na ich poparcie.

dorota 2010-12-08

Walka z wikileaks nie może się skończyć pozytywnie dla rezimu amerykańskiego. Obecnie można wejść na stronę wikileaks z ponad 1000 różnych serwerów, z każdym dniem przybywa jakieś 200-300 nowych serwerów, gdzie ludzie dobrowolnie udostępniają swoje miejsca na serwerze żeby strona mogła dalej publikować. 
 
A ja uważam, że przegranych z każdej zbrodni można i należy rozliczać. W wojnie nie akceptuję lubobójstwa jako środku do celu. Ludnośc cywilna nie bierze udziałi w wojnie, po prostu urodzili się i mieszkają nie w tym miejscu co trzeba. 
 
Co innego zrównanie z ziemią obiektów wojskowych lub okręgu przemysłowego, a co innego użycie broni nuklearnej która przecież nie wybiera celów. 
 
Przedłużanie wojny w której giną tylko żołnierze (a cywile tylko przypadkowo...) jest daleko bardziej humanitarne i celowe niż mordowanie dziesiątek tysięcy cywilów tylko po to, żeby zakończć konflikt. 
 
Dlaczego więc nie zrównać z ziemią całej środkowej azji? Po co jakieś tam konflikty zbrojne skoro można by zamienić cały teren w równinę i skończyć "problem" muzułmanów raz na zawsze?

dorota 2010-12-08

Poza tym, to oczywiście zależy od punktu widzenia. Zapytaj jakiegokolwiek japończyka co sądzi o zrzuceniu bomb na hiroszimę i nagasaki. 
 
Zapytaj jakiegokolwiek polaka co sądzi o tym , że Warszawa ma być celem ataku nuklearnego ze strony Iranu i/lub Rosji jeżeli tarcza antyrakietowa zostanie użyta przeciwko Rosji.

Mateusz z Kanady 2010-12-08

"Ludnośc cywilna nie bierze udziałi w wojnie, po prostu urodzili się i mieszkają nie w tym miejscu co trzeba. " 
 
Za to bierze udzial w wojnie osiemnastoolatek sila wciagniety do wojska, i wsadzony w okopy z zerdzewialym mosinem. Zabijanie jego jest juz fair bo kilka biurw gdzies tam kiedys podpisalo papier ze tak? Przeciez to jest bezsens! Jak najbardziej trzeba bylo nuknac Japonczykow bo miliony wiecej walczylyby do ostatniego jak na Tarawie, Ivo Jimie, Okinawie etc.  
 
 
"Przedłużanie wojny w której giną tylko żołnierze (a cywile tylko przypadkowo...) jest daleko bardziej humanitarne i celowe niż mordowanie dziesiątek tysięcy cywilów tylko po to, żeby zakończć konflikt. " 
 
Bo tak? 
 
 
"Dlaczego więc nie zrównać z ziemią całej środkowej azji? Po co jakieś tam konflikty zbrojne skoro można by zamienić cały teren w równinę i skończyć "problem" muzułmanów raz na zawsze?" 
 
 
Islam trzeba reformowac albo eliminowac. Od momentu kiedy prorok pedofil mial pierwsze jazdki ci trzodojebcy sa wiecznie w wojnie z calym swiatem i teraz wlasnie powolnie podbijaja Europe Zachodnia. Oczywiscie Europa sie obudzi (po faszystowsku) i z tym skonczy. Jezeli nie (ale wierze ze tak) to Islam skonczy z Europa. Daleko lepiej by bylo teraz zrobic pozadek w podobny sposob w jaki Amerykanie zrobili to z narodem fanatycznych samurajow.

dorota 2010-12-08

"Przedłużanie wojny w której giną tylko żołnierze (a cywile tylko przypadkowo...) jest daleko bardziej humanitarne i celowe niż mordowanie dziesiątek tysięcy cywilów tylko po to, żeby zakończć konflikt. "  
 
Bo tak?  
 
---> według ciebie bardziej humanitarne jest zabicie miliona cywilów i zakończenie wojny w tydzień niż toczenie wojny przez pół roku i zabicie w tym czasie 500 000? 
 
Za to bierze udzial w wojnie osiemnastoolatek sila wciagniety do wojska, i wsadzony w okopy z zerdzewialym mosinem. Zabijanie jego jest juz fair bo kilka biurw gdzies tam kiedys podpisalo papier ze tak? Przeciez to jest bezsens! Jak najbardziej trzeba bylo nuknac Japonczykow bo miliony wiecej walczylyby do ostatniego jak na Tarawie, Ivo Jimie, Okinawie etc.  
 
--> z tym się zgadzam. Status kombatanta otrzymuje również ludnośc cywilna która aktywnie uczestniczy w konflikcie. To dotyczy partyzantów, ochotników i tak dalej. Poza tym eliminowanie przeciwnika nie oznacza koniecznie jego zabijania. Oczywiście dzisiaj, wraz z postępem w produkcji broni zaczyna się ta granica zacierać. 
 
Moim zdaniem jeżeli ktoś nie bierze bezpośredniego udziału w walce, nie powinien być celem ataku zbrojnego. Czym atak zbrojny na ludnośc cywilną różni się od ataku terrorystycznego na WTC? 
 
Czemu nie można było zrzucić tej bomby nuklearnej na Iwo Jimę albo Okinawę?

dorota 2010-12-08

wiadomo przecież że USA zrzuciły bombki nie tylko dlatego żeby zakończyć wojnę, ale żeby przetestować jak dalekie będą zniszczenia spowodowane użyciem takiej broni. 
 
zrzucenie jej na instalacje wojskowe nie dałoby pełnego obrazu.

Mateusz z Kanady 2010-12-08

A zapytaj ty sie kilkunastu milionow Chinczykow pomordowanych przez armie kwantunska czy im sie wydaje ze gdyby zaszla mozliwosc wczesniejszego nukeniecia Japoni to by bylo warto? Oooops, nie mozesz sie ich zapytac? Wiesz dla czego? Bo ich Japonczycy pomordowali bo nikt ich wczesniej nie nukenal.  
 
Juz przestan z ta tarcza bo sie zupelnie gubisz. Tarcza ma wlasnie bronic przed atakiem  
nuklearnym.

dorota 2010-12-08

to samo dotyczyło przecież napalmu. Można mieć pewnośc, że jeżeli wybuchnie większy konflikt (światowy) to wtedy USa lub inne państwo użyją broni eksperymentalnej tylko po to, żeby sprawdzić jak się ona sprawuje w praktyce.

dorota 2010-12-08

Mateuszu, z depesz wynika że Rosja miała sprzedać pociski nuklreane dalekiego zasięgu Iranowi jeżeli tarcza zostanie użyta przeciwko rosji. Jeżeli by zablokowano jakieś rakiety wystrzelone przez rosję, to przed rakietami z Iranu nie mielibyśmy obrony. 
 
to tyle.

Mateusz z Kanady 2010-12-08

"według ciebie bardziej humanitarne jest zabicie miliona cywilów i zakończenie wojny w tydzień niż toczenie wojny przez pół roku i zabicie w tym czasie 500 000? " 
 
A te liczby to oparte na jakim konkretnie przykladzie? 
 
 
"Moim zdaniem jeżeli ktoś nie bierze bezpośredniego udziału w walce, nie powinien być celem ataku zbrojnego. Czym atak zbrojny na ludnośc cywilną różni się od ataku terrorystycznego na WTC? " 
 
Jeden zaczyna drugi konczy. Ja sie nie obuzelem 9/11. To bylo tylko potwierdzeniem ze z Islamem w dzisiejszym stanie nie da sie wspolzyc w zgodzie. Wiec... 
 
 
"Czemu nie można było zrzucić tej bomby nuklearnej na Iwo Jimę albo Okinawę?" 
 
Bo wtedy nie byly jeszcze gotowe, plus Amerykanie chcieli raczej tego uniknac wiec liczyli ze konwencjonalne bombardowanie i blokada przez okrety podwodne wystarczy. To wlasnie Ivo Jima i Okinawa przekonaly ich ze zlamac Japonski opor mozna tylko w sposob zdecydowanie bardziej drastyczny.  
 
 
"wiadomo przecież że USA zrzuciły bombki nie tylko dlatego żeby zakończyć wojnę, ale żeby przetestować jak dalekie będą zniszczenia spowodowane użyciem takiej broni. " 
 
Wiadomo skad?  
 
 
"zrzucenie jej na instalacje wojskowe nie dałoby pełnego obrazu." 
 
Wies zobacz ile setek bomb zostalo zdetonowanych po wojnie. Chyba sie cos z tego nauczyli, bo jak nie to myslisz ze poco to robili? Efekty takiej bomby to wcale nie trudno obliczyc jak zdetonujesz ja gdzies indziej.

Mateusz z Kanady 2010-12-08

A jezeli chodzi o Rosje i Iran to logicznym rozwiazaniem jest po pierwsze tarcza rakietowa a po drugie wiecej rakiet. Toz twoj argument ma tyle sensu jak twierdzenie za jak sie nie dasz zgwalcic Ruskiemu to zgwalci cie Iranczyk. Wiec poco sie bronic?

Biskup 2010-12-08

Powracając do wywiadu: 
 
Mam wrażenie, że gość trochę nie kontaktuje ze światem- Najpierw mówi, ze 1000 osób na niego zagłosowało, a kilka minut później, że ma tysiące zwolenników ;) Ale mniejsza o takie pierdoły. 
 
Bardziej razi w nim to, że jest w 50% kapitalistą, a w 50% socjalistą. Nie wiem czy krytykując prywatyzacje miał bardziej na myśli to, ze zbyt tanio wszystko sprzedali, czy to, że nie rozdali udziałów wszystkim obywatelom po równo? A na odszkodowania od Niemców, to chyba już trochę za późno, Bierut powinien to załatwić, a tak to przepadło. 
 
W każdym razie dziękuje za bardzo ciekawy materiał, mam nadzieje, że to nie ostatni wywiad z politykiem.  
 
PS. A potrafilibyście zorganizować rozmowę z kimś ze świecznika? Np panią Jakubiak? Tą która uważa, że pozwala przedsiębiorcom działać i która niedługo podbierze zawiedzionych wyborców PiSowi i Platformie?

Martin 2010-12-08

Spróbujemy. 
Od tego Kontestacja jest!

Lassar 2010-12-08

Wracając do tematu, który, zdaje się, sprowokowałem: 
"Wojna polegać powinna zgodnie z konwencjami międzynarodowymi, przyjętymi już w 1907 roku na elmininowaniu SIŁ NIEPRZYJACIELA. Zakazane jest używanie metod i broni NADMIERNIE szkodliwych. zakazane jest stosowanie taktyk które wyrządzają NIEPOTRZEBNE straty i cierpienia. zakazane jest NISZCZENIE CYWILNYCH obiektów." 
Problem w tym, że wszyscy mają te konwencje w głębokim poważaniu. Dziwisz się? To nie są szachy, a ołów fatalnie wpływa na zdrowie. Same próby zamknięcia wojny w przepisach były- wybacz sformułowanie- żałosne. Biurwy chyba nieco przeceniły swoje możliwości. Pierwsze siłą wpędza się człowieka do okopu, każe mu się zabijać innych ludzi, a potem mówi (!) jakie zasady moralne wprowadzono, żeby wojna była czysta i szlachetna. Śmiech na sali.  
Wygląda na to, że jakiś gigantyczny off-topic wyszedł. No, ale przynajmniej nie kretyński.

tomcio 2010-12-09

Co za ściemniacz. Musiałem się zmusić aby całe przesłuchać.

tomcio 2010-12-09

Widzę, że koleś konstytucji nie zna

adrian 2010-12-09

Ponad 1000 osób na niego zagłosowało czym się różni od reszty ??  
Konkretne pytanie ... 
wymijająca odpowiedź ... 
Moim zdaniem ten pan za długo chyba pracował na wschodzie i dlatego przesiąkł tamtymi realiami.  
 
A teraz 2 konkrety.  
 
W Szczecinie żyje jakieś 7-8 lat i wydaje mi się że jest lepiej niż było :)  
nowy basen, PKP, nowe firmy z branży usługowej nowe biurowce, osiedla, obwodnica śródmiejska, S3, Yachty, Szczecin Floating Garden, ...  
 
Bardzo dobrze że została zamknięta Stocznia, znajomy który pracował akurat na Stoczni w Gdyni (nie Szczecinie) mówił że przez 8h cały zespół nic nie robił bo czekali aż ktoś "wymieni żarówkę".

Lassar 2010-12-09

@Adrian  
"Bardzo dobrze że została zamknięta Stocznia, znajomy który pracował akurat na Stoczni w Gdyni (nie Szczecinie) mówił że przez 8h cały zespół nic nie robił bo czekali aż ktoś "wymieni żarówkę"." 
Znam trochę opowiadań tego typu, ale zwykle odnoszą się one do czasów sprzed 89. Ciekawy zbieg okoliczności ;).

Piotrek 2010-12-11

Takie tortury nad rozumem można przeżyć wyłącznie w rozmowie z blondynką:)) 
Gość jest straszny:)  
Musiałem zmusić się aby wysłuchać jego głupot do końca bo nie wierzyłem, że przedsiębiorca może pieprzyć takie farmazony... Miałem iskierke nadziei, że chociaż pod koniec powie coś mądrego... 
 
A to jego pierdolenie o tym, że cieszy się, że urodził się w Polsce a nie na Haiti bo raz musiał skorzystać ze szpitala jest szczytem głupoty. 
 
Miesięczna składka ZUS WYNOSI OKOŁO 853 za tą kase poszedłbym do lekarza, w trakcie badania masażystka masowałaby moje ciało a zamówiona ładna dziewczyna z agencji towarzyskiej robiłaby mi loda kończącego się seksem na kozetce:) Nie wspomne o zamówionym w restauracji obiedze do gabinetu lekarza... I ten głupek z tego wszystko rezygnuje, żeby być ruchanym w dupe bez masła przez Polską służbę zdrowia...  
 
Co za sieroty oddały na niego głos...?

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:
Premier znowu bredzi (2) - 3 tygodnie temu


Czy pomaganie ma sens? - 5 tygodni temu

Czy to już komunizm? (2) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
Czy Wiedźmin jest polski? (1) - 7 tygodni temu

90% Kontestacji będzie zaorane (2) - 8 tygodni temu

Państwo przepłaca za celebrytów? (1) - 2 miesiące temu

Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 miesiące temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 3 miesiące temu

Unikaj szpitali (7) - 3 miesiące temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 3 miesiące temu

25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 3 miesiące temu

Nauczyciele uciekają (6) - 4 miesiące temuNiskie podatki już były (15) - 5 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 5 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 5 miesięcy temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 6 miesięcy temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 6 miesięcy temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 7 miesięcy temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 7 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 7 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 7 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 8 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 8 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 8 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 8 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 8 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 9 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 9 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 9 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 10 miesięcy temu

Pomagał bez zgody stosownych organów! (6) - 10 miesięcy temu

Jestem na kwarantannie! (1) - 10 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 10 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 10 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 11 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 11 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 11 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 11 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 11 miesięcy temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - ponad rok temu

Idzie drożyzna (2) - ponad rok temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - ponad rok temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu


Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 2 lata temu


Magiczne szable i tarcze (1) - 2 lata temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 3 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 3 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 3 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 4 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 4 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 5 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lat temu


Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 6 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 6 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 6 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 7 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 7 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 8 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 8 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 9 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu


AgenTomasz mówi całą prawdę (49) - 10 lat temu

Ile zarabia młody dziennikarz? (17) - 10 lat temu

Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 10 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 10 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 10 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 11 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 12 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

nowy sącz rozwody sprawy - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
giełdy pracawsieci.net - - 20.00
Rozyc - - 20.00
biuro rachunkowe lider sc nowy sącz - - 20.00
rzeczoznawca majątkowy i wycena... - - 20.00
Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt