Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
20:00
Firma na emigracji
Jutro
21:00
Audycja odwołana z powodu wyjazdu
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (7)
3 dni temu
Janek walczy z bankami i swoim komputerem
Opowieści o niedawnych i bieżących problemach Janka i nauki z nich płynące oraz odpowiedzi na pytania od słuchaczy
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
5 dni temu
Opowieści z Zambii - Agnieszka Goleniowska |#485
Agnieszka Goleniowska Ukończyła wydział lekarski na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Na co dzień pracuje jako lekarz rodzinny. W sierpniu 2015 roku dzięki Fundacji ASBiRO Agnieszka...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: W głąb siebie 2015-10-07

Kompendium produktywności - cz. 1

Nadający: Arkadiusz Naruk

Audycja dla osób, które nie mogą zwiększyć ilości wolnego czasu, a chciałyby realizować więcej. Pierwsza część cyklu audycji podsumowujących techniki mistrzów efektywności.

KOMENTARZE

Arek Naruk 2015-10-07

Link do prezentacji Damiana, o której mowa w audycji: https://www.youtube.com 
 
Nie znam skutecznego sposobu do sprawienia, byś chciał/chciała skomentować, ale jakbym znał, to użyłbym go dokładnie W TYM MOMENCIE!. ;)

Ala 2015-10-07

hej, 
no ogólnie tak, w sumie już słyszałam to, o czym mówiłeś, jakby ktoś miał więcej czasu to bardzo polecam stronę coursera i np: kurs 'learning-how-to-learn' jest tam właśnie m.im to o czym mówisz,w tej audycji. 
Poza tym mam pewne refleksje: 
-zastanawiam się czy te wszystkie metody są hmm do końca dobre, w szczególności jakoś tak mam obawy odnośnie tych rytuałów- trochę mi to wygląda jakbyśmy się stawali jakimiś robotami, kompletnie zautomatyzowani, "włączamy" się na jakiś dźwięk itd.Rozumiem, że dążymy do efektywności, ale czy to nam czegoś nie odbiera? 
-po drugie mówisz, że wszystkie metody/narzędzia o jakich mówisz sprawdzasz na sobie (i oczywiście bardzo dobrze), no ale to wcale chyba nie musi oznaczać, że są to metody dobre dla wszystkich, czy też uważasz, że metody te opierają się na jakiś zasadach uniwersalnych dla każdego człowieka? 
 
Pozdrawiam

Arek Naruk 2015-10-08

Hej Ala, 
 
Dzięki za komentarz, pomysł na kurs z Coursery i pytania. 
 
Odpowiem w skrócie: 
1) Jeśli nie przeginasz, to nie odbiera, lecz daje. Powiedziałbym, że normalnie (czyli np. ja zanim zacząłem to stosować) byłem w takim ogólnym chaosie. Niby zabieram się za pracę, ale z kimś gadam, zajrzę na Youtube'a, Facebooka, a to ktoś zadzwoni itp. Teraz w momencie pracy jestem wydajniejszy niż byłem = mogę robić jej mniej. Nie polecam natomiast włączać dzwonka/dźwięku do wszystkiego. :D 
A inna rzecz, że przypomnijmy sobie, że nasz mózg i tak sam szuka sobie takich powtarzalnych rzeczy do celów optymalizacji. Więc już jesteśmy zrobotyzowani. :D 
 
2) To, że metody sprawdzam na sobie nie znaczy, że wszystkie metody są dla każdego, tylko że każdy powinien je sprawdzać na sobie. ;) 
Prywatnie uważam, że metody z tego odcinka są dla każdego, bo wszystkie 3 bazują na wiedzy o funkcjonowaniu mózgu i nawykach. Nawet psa i małpę możesz ich nauczyć. ;) 
 
Serdeczności

Dodaj komentarz...

Arkadiusz Naruk


Trener intelektualnego rozwoju osobistego, motywator, inżynier, podróżnik.
Niegdyś otyły, leniwy, nieszczęśliwy palacz z kompleksami, bez perspektyw na przyszłość. Teraz: szczęśliwy, wolny, żyjący rygorystycznie zdrowo łowca sukcesów. Wyróżnia się dociekliwym umysłem, który rozwiązania problemów opiera na ich źródle, a nie objawach. Działa w myśl zasady "jeśli coś nie działa, to znaczy, że coś robisz źle" - i znajduje CO nie działa. Po trzech latach porzucił doktorat z automatyki i robotyki, by móc w całości oddać się pomaganiu ludziom zainteresowanym rozwojem siebie.


Prowadzi audycję W głąb siebie i bloga anaruk.pl, w których dzieli się technikami pozwalającymi ludziom wykorzystać ich potencjał jeszcze więcej i jeszcze lepiej. 


Inne audycje tego autora:


Twoja praca marzeń (1) - 4 lata temu

13 książek (6) - 4 lata temu

Piękne ciało bez wysiłku (4) - 4 lata temu

Noworoczne zmiany (2) - 4 lata temu

Progresy i postoje (2) - 4 lata temu


Więcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Kody swift - - 30.00
Kraina Doznań - - 15.00
Bookowski Grzesiek - - 50.00
Adam Wasilczuk - - 40.00
MIND-SPA - psychoterapeuta - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt