Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
4 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2015-10-07

Obsługa klienta wg Janka

Nadający: Jan Fijor

Każdy podatek jest dochodowy - mówi Janek - a idealna płaca minimalna to zero zł.

KOMENTARZE

rafic77 2015-10-08

janek, nie pierdol glupot, policja i wojsko sa utrzymywane z podatkow, jak by ich nie bylo, to byle bandzior wchodzi na twoja posesje i bierze co chce.  
minimalna stawka godzinowa: przedsiebiorcy chca na maxa wykorzystac pracownikow fizycznych, gdyby nie bylo stawki minimalnej, to pracodawca by placil 1€ na godzine. a taki zwykly robotnik wytwarza wiecej dobr, niz jakis spekulant mieszkaniowy, jak ty na przyklad, a dysproporcje sa ogromne.

Piter 2015-10-08

Jeszcze odnośnie tego dlaczego uważam że wielkim "kapitalistom" pasuje socjalizm. Bynajmniej nie neguje działania wolnego rynku ale wskazuje na jego brak ! Nie jest przecież tajemnicą iż świat wielkiego biznesu ma w naszym kraju głębokie związki ze światem polityki.  
 
Na przykład jakaś firma X dostaje koncesje na import węgła z kraju Y. Pytanie dlaczego właściciel firmy X dostał koncesje ? Bo ma transport ? Śmieszne. Bo zna właściwych ludzi , ma dojścia do świata polityki, ma $$$ aby ci ludzie pracowali dla niego. Na wolnym rynku jego możliwości są sto razy mniejsze bo pojawia się sto firm które robią dokładnie taki sam biznes. Takie przykłady można mnożyć. 
 
Natomiast podatki jakie zapłaci hmmm. Jak byłyby mniejsze to zamiast np. 20 milionów na rok zarabiałby 25 albo 30...Teoria bo w praktyce bez "wspomagania" państwa socjalnego ( i swoich koneksji ) jego biznes byłby na poziomie kilku średnich krajowych...Przecież nie są głupi i o tym dobrze wiedzą. Każdy musi dostać swoją działkę a tzw służby specjalne również. 
 
Znany dziennikarz śledczy Sumliński twierdzi iż służby dostają 50% od każdego kontraktu państwowego powyżej kilkuset milionów. Można się z tego śmiać ale dziwnym trafem budowa autostrad czy stadionów w naszym kraju jest dwa razy droższa niż na zachodzie. Przypadek ? 
 
Partia Korwin która promuje wolny rynek bez ograniczeń w kampanii wyborczej bazuje na wpłatach swoich sympatyków - młodych ludzi którzy wpłacają co mają czyli parę groszy. Efekt jest jaki jest każdy widzi. Wielki biznes ma gdzieś wolny rynek bo woli socjalizm i dostęp do rządowego koryta. Trzeba być wielkim optymistą żeby wierzyć że można to odkręcić - chyba już się nie da.

Michał Napiórkowski 2015-10-09

@ rafic77: a zatrudniałeś ostatnio pracowników fizycznych? Oczywiście nie.  
Nikogo do pracy nie zmusisz i jeśli dasz ludziom 1zł/godz, to zwyczajnie nie będą dla ciebie pracować.  
Są prace, które nie są warte tych minimalnych 13zł/godzine i są ludzie których umiejętności/chęci nie pozwalają na pracę, ża którą ktokolwiek zapłaci 13 zł/godz. (spróbuj zatrudnić ludzi nawet do kopania rowu, gwarantuję ci, żę trafią ci się tacy wartościowi pracownicy, że szybko odechce ci się zatrudniać kogokolwiek)  
Krótko mówiąc- w momencie wprowadzenia płacy minimalnej, ci pracownicy pozostaną BEZ pracy. Bez płac minimalnych - będą mieli pracę. Nisko płatną, ale odpowiednią do ich umiejętności/chęci. 
Za płacą minimalną są głównie ci, którzy nie potrafią, lub nie chcą pracować lepiej.

Dante 2015-10-09

@rafic77 
"janek, nie pierdol glupot, policja i wojsko sa utrzymywane z podatkow, jak by ich nie bylo, to byle bandzior wchodzi na twoja posesje i bierze co chce. " 
 
Ty też nie pierdol głupot ;* Teraz wojsko i policja utrzymywane są z podatków, a i tak byle bandzior może wejść na czyjąś np twoją posesję i wziąć co chce i da radę dźwignąć. I nawet nie próbuj go powstrzymać- zadzwoń po policję i czekaj aż przyjedzie. Chuj z tym, że bandyta zdąży wynieść telewizor, konsolę i kochankę, masz czekać, a jak go np postrzelisz to dostaniesz karę od tego wspaniałego państwa bez którego miałbyś źle i nie miałbyś zapewnionej obrony przed bandytami... Oh wait...  
 
@Michał Napiórkowski 
Czyżby kolejny miły gość z różowymi okularami?  
 
"Nikogo do pracy nie zmusisz i jeśli dasz ludziom 1zł/godz, to zwyczajnie nie będą dla ciebie pracować. " 
 
No zmuszać to niektórzy przedsiębiorcy nie zmuszają ale wykorzystują fakt, że sytuacja na rynku jest niefajna (bo o pracę ciężko, a ludzie w większości mają w głowach niezdrowe schematy myślenia) i nawet za bardzo efektywne, przynoszące dobre zyski wykonywanie zajęć oferują żałośnie małą stawkę godzinową. Bo ci niektórzy przedsiębiorcy mają świadomość np, że : 
a) niby istnieje sobie ta konkurencja, która lepiej płaci, ma ładniejszą kadrową etc ale nawet ta konkurencja wszystkich chętnych nie pomieści 
 
b) ktoś komu się warunki nie podobają może i zechce się po tym zderzeniu z rzeczywistością przebranżowić ale przebranżowienie trochę trwa, a człowiek jeść musi więc jest szansa, że przynajmniej chwilę zgodzi się porobić za marne ochłapy (a jak się nie zgodzi to w pogotowiu jest stos innych CV i wśród nich się jakiś "murzyn" znajdzie) 
 
c) Jeśli w mieście nie ma już wielkiego wyboru pracy to nie każdy zdecyduje się na zmianę miejsca zamieszkania i będzie wolał zostać na starych śmieciach i pracować za ochłapy niż zaryzykować przeniesienie się.  
 
"(spróbuj zatrudnić ludzi nawet do kopania rowu, gwarantuję ci, żę trafią ci się tacy wartościowi pracownicy, że szybko odechce ci się zatrudniać kogokolwiek) " 
 
Znam miejsca w których zatrudnia się nawet totalną patologię. Margines społeczny, który chleje nałogowo, jest nieprzyjemny w obyciu i ma iq na poziomie inteligentnej lodówki. Ten margines pracuje; przy wyrobie jedzenia, w ochronie, w policji, przy sprzedaży i paru innych obszarach rynku. Część tego marginesu działa w ten sposób, że pracuje miesiąc lub dwa, zwalnia się (na wolne miejsca przychodzi parę innych patologicznych jednostek), zapija się na umór, kasa się kończy więc idzie ponownie do pracy (a w tym czasie ci co przyszli na wolne miejsce się zwalniają na czas przepijania kasy) i tak w kółko.  
 
Więc może użytkownikowi rafic77 odechce się zatrudniać kogokolwiek ale inni chętnie przygarną to co rafic77 odtrąci bo- wbrew pozorom- nawet takiej nie jakoś wybitnie efektywnej patologii opłaca się dawać stawkę minimalną.  
 
 
A na koniec chcę wspomnieć, że ja wcale nie popieram płacy minimalnej i wolałbym na świecie widzieć szalejący anarchokapitalizm. Ja po prostu piszę jak jest.

RAdesign 2015-10-09

to nie stricte "kapitalistom" pasuje socjalizm, tylko dużym, leniwym monopolistom. 
struktura własności monopolu/oligoopolu nie ma znaczenia - to jest leniwy tłuścioch, który zrobi wszystko, żeby tylko próg wejścia do branży był za wysoki dla jakiejkolwiek konkurencji. 
 
w Polsce płaci się mniej pracownikom, którzy nic nie umieją, bo nie mamy prawie nagromadzonego kapitału i bardzo płytki rynek, dodatkowo obciążony tragicznie podatkiem ZUS i innymi podatkami - nikogo nie stać, żeby komuś bez umiejętności płacić dużo. 
 
tak już jest, kiedy trzeba utrzymywać z podatków prywatnych kilkumilionową budżetówkę. 
w Polsce na jedną osobę zatrudnioną w państwie pracują 2 
w biurokratycznych Niemczech - na jedną, pracują 4 
 
na dodatek Niemcy pilnują dobrze, żeby polska gospodarka była słaba, a jak się gdzieś wybijamy - albo dają cła zaporowe na polską pracę (skandaliczne przepisy nałożone na polskie firmy transportowe), albo wymyślą coś proxy Unia - np kary za nadprodukcję mleka.

Michał Napiórkowski 2015-10-10

@Dante Różowymi okularami? 
 
Nie mogę się zgodzić, że o pracę w Polsce ciężko. Pracy jest od cholery, ale jak sam mówisz - ludzie mają w głowach niezdrowe schematy myślenia.  
Każdy szuka kierowniczego stanowiska, ale takiego bez odpowiedzialności, a do tego na rękę od pierwszego dnia ma być co najmniej 4 tys. Wielu osobom wydaje się, że podstawą do takich roszczeń jest ukończenie studów, albo doświadczenie w pracy w innej firmie. Oczywistością jest jednak, że studia nie przygotowują do pracy, więc wykształcenie mogą sobie wsadzić, a praca w innej firmie też jest kiepskim argumentem za wyższymi płacami w nowej firmie, bo początkowo taki pracownik jest dla firmy kosztem, nie zyskiem. (szkolenia, wdrożenia itp) 
 
Generalnie twoja wypowiedź o 'zmuszaniu' pracowników do pracy za ochłapy dotyczy chyba pracy w korporacjach, a czy wtedy rzeczywiście rozmawiamy w kontekście płacy minimalnej? Nigdy w korporacji nie pracowałem, więc znam realia zatrudnienia jedynie z narzekań znajomych. Wydaje mi się jednak, że jeżeli ktoś decyduje się na taką pracę za minimalną krajową, to może warto by zmienić wymagania, albo pogodzić się z faktem, że wartością wynoszoną z pracy jest nie tylko wynagrodzenie. Wizja rozwoju, prestiż za tym idący, wygodne krzesło za biurkiem i pretekst, żeby nosić na co dzień garnitur, to również argumenty za akceptacją niższej płacy.  
 
Wszystko to ponownie sprowadza się do osobistego wyboru pracownika. Płace minimalne nie mogą niczego zmienić, bo nawej jak dasz każdemu pracownikowi 35 zł/godz, to wciąż sutyacja będzie identyczna, a dysproporcje pozostaną, z jednej prostej przyczyny - za zwiększeniem kosztów pracy idzie zwiększenie cen. Jeżeli ktoś nie jest w stanie się utrzymać przy pracy minimalnej teraz, to jedyną szansa na zmianę jest w zmianie ich sposobu myślenia, nie zmianie ustawy o wynagrodzeniach.

Michał z Canterbury 2015-10-10

Ja jeszce w kwestii ksiazek z poprzedniej audycji: 
 
Dziekuje Janku za polecone tytuly.  
 
Byla jeszcze jedna ksiazka przez Ciebie polecana, nie pamietam ktora; ksiazka wyjasniajaca nature potrzeb ludzkich i nieskonczonosc checi konsumpcji i sposobow na zaspokajanie tych potrzeb. 
 
Czy ktos moze kojarzy te pozycje? Czy moze bylo to ludzkie dzialanie Misesa?

tt 2015-10-13

rafic77 nie bądź debilem. podatki są wyzsze niz za nsdap, jest ich nadmiar i pieniądze są lokowane tam gdzie nie trzeba, natomiast policja i wojsko mimo ze jest podstawą w niektorych krajach w ogole nie obowiązują, m.in. np ww ameryce są sluzby najemne, ochrony - prywatne, finansowane przez zainteresowanych obroną na danym obszarze.

tt 2015-10-13

rafic77 ponadto nikt nie bedzie pracowac dla oszusta ktory placi 1 euro, bo mozesz samemu sobie placic wiecej anizeli 1 euro nie rozumiesz istoty pracy.

Piter 2015-10-13

Ostatni wywiad w Forbes z Jakubasem cytuje " Rozwarstwienie jest ogromne i ja takiego ładu nie akceptuję. Uważam, że bogatsza część społeczeństwa powinna płacić wyższe podatki, aby choć w części ulżyć najmniej zarabiającym – mówi Zbigniew Jakubas, przedsiębiorca, inwestor, jeden z najbogatszych Polaków" 
 
Chyba jednak nasi wielcy kapitaliści kochają socjalizm )

jmf 2015-10-14

Zastanawiam sie kto czy co zabrania P.Jakubasowi placic wyzszy podatek. O ile pamietam, to raczej zarzucano mu zanizanie a nie zawyzanie podatkow. I po co tak pier....c publicznie? A co mu na to powiedzial dziennikarz? Pozdr

Kamil Z Wysokiego Bloku 2015-10-14

Potwierdzam, że być może kilka Samsungów razem wziętych, lepsze będzie od jednego iPhone'a ... ;)

rafic77 2015-10-17

@Michał Napiórkowski 
 
4 tys. na kierowniczym stanowisku? tyle to powinien zarabiac pracownik na kasie w markecie. albo pomocnik na budowie.  
z takimi pseudoprzedsiebiorcami jak wy nigdy nie bedzie w polsce dobrobytu, bo jestescie jak hieny. nic dziwnego, ze wiekszosc normalnych polakow przeniosla sie do normalnych panstw gdzie pracuje za normalne pieniadze. wy sobie zatrudniajcie teraz leniwych muzulmanow, jak w ogole beda chcieli pracowac.

rafic77 2015-10-17

w polsce jest jeszcze taki paradoks, ze jak pracujesz na czarno, to zarabiasz mniej niz na etacie.

rafic77 2015-10-17

w niemczech placa na kasie w markecie 8,5€ na godzine, w polsce ten sam market, taka sama praca, wydajnosc, ceny, nizsze podatki, placa 6PLN za godzine. jak to jest, ze jeszcze te lidle i aldi w niemczech nie zbankrutowaly?

Michał Napiórkowski 2015-10-18

@rafic77: Tak. 4 tys pomocnik na budowie. Zapłacę pomocnikom na budowie po 4 tys, nie ma problemu, tylko wtedy ty kupując mieszkanie zapłacisz nie 6 tys. zł/m2, ale 13 tys. To ci dopiero dobrobyt...  
Czy tak trudno ci zrozumieć, że koszty utrzymania pracownika w praktyce pokrywa nie pracodawca, ale KLIENT? 
Zacznij w końcu logicznie myśleć, a gwarantuje ci, że zaczniesz też więcej zarabiać

Michał Napiórkowski 2015-10-18

@rafic77: a i jeszcze jedno.  
Tak plujesz na polskich przedsiębiorców - wyzyskiwaczy i krwiopijców, to może rusz swoje cztery litery do urzędu, załóż działalność i pokaż nam krwiopijcom jak się powinno dbać o pracowników. Powodzenia

rafic77 2015-11-14

@Michał Napiórkowski 
to ile ty placisz swoim pracownikom?  
ja w zbankrutowanej hiszpanii zarabiam 1500€ na miesiac jako zwykly pracownik na etacie. po chuj mam zakladac jakies gowniane mikrofirmy w Polsce i sie martwic czy wyjde na swoje.  
a miesiecznie odloze tyle, co ty placisz swoim niewolnikom.

rafic77 2015-11-14

@Michał Napiórkowski 
wy jestescie feudalisci nie kapitalisci. 
chcecie wiecej zarabiac, ale kosztem najbiedniejszych.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Nie kupuj baryłek ropy (tylko alkoholu) (28) - 10 miesięcy temu


Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 11 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 11 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 11 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - ponad rok temu

Jak się bogacić? (18) - ponad rok temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 3 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 5 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 5 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lat temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lat temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 7 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 8 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 8 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 8 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 9 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 10 lat temu

Wy ćwoki (15) - 10 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 10 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 11 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 11 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 11 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt