Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (5)
5 dni temu
Pomagał bez zgody stosownych organów!
Cezary opowiada jak próbował walczyć z wirusem. Nowe regulacje. Czy rząd ma zawsze racje? Zus trzeba płacić. Termin wyboprów wciąż aktualny! Nocna zmiana kodeksu wyborczego. Głosowanie...
Myśleć jak przedsiębiorca
przedwczoraj
Czy relacje to nasze nasze największe aktywa?
Przygotowując tę audycję, zastanawiałem się czy poruszać kolejny raz temat ważności relacji w biznesie. Jednak wątek ten naturalnie wpisuje się w nasze codzienne życie, a mając na uwadze...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Państwo Piesto 2015-10-12

Państwo Piesto 30 - Ziemia Rolna

Nadający: Daniel Piesto

Piszcie komentarze, zapisujcie się, pomnażajcie kapitał! Nasza stronka: www.lexainwestycje.pl Operator/montażysta - Blerim Ukići Jesteśmy na facebooku : https://www.facebook.com/pages/Pa%C5%84stwo-Piesto/1405083653150746

KOMENTARZE

DanielPiesto 2015-10-12

Piszcie o waszych typach najbardziej komunistycznych, najgorszych ustaw 3RP.

Andrzej 2015-10-12

Ustawa o ochronie praw lokatorów

Krzysiek Jurczak 2015-10-12

Cześć Daniel. Temat jest ciekawy i pomyślałem, że go uzupełnię. Ustawa wg mnie rzeczywiście mocno spowolni jeśli nie zatrzyma obrót ziemią rolną. Ceny mogą więc spaść. Przy założeniu możliwości obejścia tej ustawy to będzie więc raczej dobry czas na inwestowanie w ziemię rolną, bo pewnie z czasem ją nowelizują i będzie można sprzedać drożej. Na temat tej ustawy nie wypowiedziała się jednak dotychczas izba notarialna i sami notariusze nie wiedzą jak to będzie działać od 1 stycznia 2016, czyli gdy ustawa wejdzie w życie. Jest tak jak mówisz, że przy zakupie ziemi trzeba będzie być rolnikiem indywidualnym, zamieszkującym daną gminę co najmniej 5 lat, prowadzącym osobiście gospodarstwo rolne i że ANR będzie się wypowiadać w temacie możliwości podziału gospodarstwa i sprzedaży jednej z działek je tworzących. Jeżeli się rolnikiem nie jest, zakup będzie bardzo utrudniony.Po pierwsze, Agencja Nieruchomości Rolnych będzie miała pierwokup działki, to znaczy że przy zakupie notariusz sporządza akt warunkowy i agencja ma miesiąc na skorzystanie z tego prawa lub nie. Dotyczyć to będzie działek już powyżej 1 ha. Co więcej, w dalszej kolejności pierwokup będzie należał do sąsiadów działki, czyli zazwyczaj 4 osób. Można więc zapomnieć o tanim zakupie działki przez inwestorów- nie rolników. Notariusz wyśle im zawiadomienia o transakcji. Gorzej jeżeli ktoś uprawniony do pierwokupu jest za granicą lub nie żyje, bo teoretycznie powinna ta wiadomość do nich dotrzeć. Ale tu praktyka pokaże jak to będzie. Ustawę można przeczytać na stronie sejmu. 
W ogóle dużo też mówiono przy okazji tej ustawy, że może być problem z dziedziczeniem ziemi rolnej, ale po poprawkach senatu nie wczytywałem się w te "szczegóły" i nie wiem jak to jest ostatecznie. 
Ta ustawa jest dla mnie najbardziej komunistyczna. Aha, pojawiły się ponoć ogłoszenia ludzi którzy oferują że znajdą działki rolne dla inwestorów jeszcze przed wejściem tej ustawy.Jednak chyba słaby to biznes jeżeli ceny raczej spadną.

gok 2015-10-12

przecież trybunał obali tę ustawę :) z tego co pamiętam jest tam zapis, że ROLNIK może kupić ziemię w gminie swojej oraz sąsiedniej, co z tego wynika? że rolnik nie może kupić ziemi rolnej w tym samym powiecie ale gminie nie sąsiadującej z jego gminą "rodzimą" a odległość pomiędzy polami może wynosić np. 20km.

DanielPiesto 2015-10-13

#3 jest dużo zapisów typu "kupujący może...". A przecież co nie jest zabronione jest dozwolone!

Pawel 2015-10-13

przed wyborami nic pewnie sie nie wyjaśni ,a po wyborach pewnie ustawa do kosza i  
PSL chciał dobrze ,a za czasów PiS to rolnika okradną z ziemi -taka będzie retoryka 
 
banda czworga socjalne durnoty wymyśla na potęgę

DanielPiesto 2015-10-13

Pawle, a ja sobie pomyślałem tak: PSL jest na granicy progu wyborczego, więc taki filmik, choć o małym zasięgu, może ich dobić :)

Bezimienny 2015-10-16

Zdjęcie jak kadr z filmu Ziemia Obiecana.

Dodaj komentarz...

Daniel Piesto

Daniel Piesto – Wspólnie z żoną zajmuje się poszukiwaniem inwestorów, absolwent prawa na KUL'u, współrealizuje projekt stworzenia instytucji finansowej, pasjonuje się nieruchomościami i wiecznie poszukuje sparing-partnerów do tenisa.

Prowadzi audycję Państwo Piesto o tym, jak skutecznie inwestować. Swoim subiektywnym okiem ocenia określone branże i tematy inwestycyjne.

Inne audycje tego autora:


Internetowi Hejterzy Ofert (2) - ponad rok temu


Więcej audycji...


Żelazne Zasady Najmu (2) - 2 lata temu


Nie Inwestujcie w Hiszpanii (3) - 2 lata temuNie Regulujcie Czynszów (1) - 3 lata temu

Idzie Drożyzna! (7) - 3 lata temu

Agnieszka i Remont Kamienicy (2) - 3 lata temuZwiastun Patronite - 4 lata temu

Czy home staging ma sens? (1) - 4 lata temu
Kobieta Ogarnieta Finansowo (4) - 4 lata temu19 - Budowanie Relacji (5) - 5 lata temu

Czy to jest kwantyfikowalne? (6) - 5 lat temuZacznij od NIE (2) - 5 lat temuZostan monarchista - 5 lat temu

10 metod w 3 minuty (2) - 5 lat temu

Najlepsze ubezpieczenie to... (11) - 5 lat temu

Oszczędzać czy zarabiać? (5) - 6 lat temu


Czas to pieniądz (4) - 6 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt