Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady 2015-10-21

Jacek Kubrak - Na podbój kosmosu

Nadający: Kamil Cebulski

Wizjoner, przedsiębiorca ściśle związany z rynkiem IT od paru lat również kosmicznym. Stworzył wiele firm, jedną z nich sprzedał. Firma w latach 98 miała obrotu 140 – 160 mln zł co jak na tamte czasu było dużym osiągnieciem. Kolejny biznes wprowadził na parkiet giełdy, a dzisiaj zajmuje się technologią kosmiczną i w 2016 r planuje pierwsze komercyjne wystrzelenie satelity w Polsce.

KOMENTARZE

Pako 2015-10-22

Bardzo fajna audycja. Jeszcze przynajmniej jedna taka dla mnie osobiście byłaby rewelacja. Szczególnie że w waszej wymianie zdań mimo wspólnych celów były różnice poglądów. Można było spojrzeć szerzej z obydwu stron na dany temat. Dla mnie czyli młodej osoby to była audycja która dała bardzo dużo do myślenia.  
Pozdrawiam

Seweryn 2015-10-22

Świetna audycja! Bardzo ciekawy Gość.

Krzysztof Czarnobrody 2015-10-22

Kochany Panie Kubraku! 
 
Doszedłem do wniosku, że nasze rozbieżności jeżeli chodzi o profesorów i patenty są wywołane różnymi punktami obserwacji. Więc przedstawię swój: 
- przeważnie dr inż. dość kiepsko się zna na dziedzinie którą wykłada, robi wiele błędów w publikacjach [książkach, skryptach itp.] i to błędów merytorycznych, poważnych, 
- jeżeli zapadnie decyzja o tym, by wykosić studentów to wszystkich wykoszą, zdarzyło się tak, że wykładowca oblał 95% swoich studentów na studiach dziennych, semestr ten był o tyle inny, że studenci napisali na niego skargę do dziekana, skargę, którą wspomniany wykładowca czytał studentom. Na jednym z kierunków elektrycznych dziennych oblali pierwszy semestr magisterki, wykosili wszystkich, a był to jeden z najpoważniejszych kierunków wydziału, więc przypadkowych ludzi tam nie było, bo odpadli na studiach inż. 
- dostosowanie programu nauczania do realiów ma się jak pięść do nosa, po prostu jest zwykle o czym innym, 
- czym bardziej wykładowca uważa się za prestiżowego tym bardziej jest wredny, okrutny i uwala studentów, 
- jak się dowiedziałem grono doktorskie, wielokrotnie swoje doktoraty zgodnie z prawem zdobywało na tłumaczeniu publikacji przedmiotowych lub ich fragmentów z rosyjskiego i dodawaniu czegoś od siebie, 
- nie mam zamiaru kopać się z koniem, jeżeli chodzi o polskie prawo czy te karne czy skarbowe, więc przy pierwszej okazji zakładania firmy będzie ona poza Polską, bo chciałbym w mojej firmie popracować, a niekoniecznie zajmować się zaspokajaniem potrzeb urzędników, 
- "zróbmy" to fajne myślenie, jak Pan zrobi, to przyjadę ze zmywaka z Anglii i może nawet będę tutaj inżynieryjnym kierowcą szambiarki. 
 
Nie neguję, ze Pan mówi to co widział o tym patentach i profesorach, bo wierzę Panu na słowo, ale ja też sporo widziałem, może więcej niż Pan w tym temacie i nie liczyłbym z tego średniej. Mieliśmy taką sytuację, że zmieniło się od stycznia 2015 rozporządzenie o tym komu wolno robić uprawnienia zawodowe geodezyjne. Z tegoż zaszczytnego grona wykluczono studentów politechniki, więc nasi geodeci po zrobieniu studiów inżynierskich musieli iść do technikum, żeby mieć podstawę prawną do zrobienia pierwszych uprawnień zawodowych - polityka głównego geodety kraju, który skończył AGH w Krakowie i zniszczył geodezję na politechnikach krajowych od tak. Więc bardzo bym chciał, żebyśmy "zrobili" lepsze jutro, ale jak już wspominałem nie będę się kopał ze stadem koni, bo mnie zabiją.

bigtom 2015-10-26

Gość Jacek Kubrak wymiata! Choć się nie znamy, wiele nas łączy: IT, biznes, podejście do wychowania dzieci itd. dlatego z przyjemnością słuchałem kogoś o takich poglądach i sposobie myślenia z którym się utożsamiam. 
Chętnie posłuchałbym jeszcze kilku rozmów z p.Jackiem, osoba bardzo podnosząca poziom całego portalu. 
Kamil, jesteś wymagającym rozmówcą i fajnie wyciągasz opinie, ale momentami drażni mnie twoja pewność siebie granicząca z brakiem pokory - trochę mnie to zraża do twoich audycji. No bo jak ma z Tobą gość rozmawiać kiedy twierdzisz że NIE BO NIE, ponieważ ty wiesz.

BigTom 2015-10-26

Gość Jacek Kubrak wymiata! Choć się nie znamy, wiele nas łączy: IT, biznes, podejście do wychowania dzieci itd. dlatego z przyjemnością słuchałem kogoś o takich poglądach i sposobie myślenia z którym się utożsamiam. 
Chętnie posłuchałbym jeszcze kilku rozmów z p.Jackiem, bo to osoba bardzo podnosząca poziom całego portalu. 
Kamil, jesteś wymagającym rozmówcą i fajnie wyciągasz opinie, ale momentami drażni mnie twoja pewność siebie granicząca z brakiem pokory - trochę mnie to zraża do twoich audycji. No bo jak ma z Tobą gość rozmawiać kiedy twierdzisz że NIE BO NIE, ponieważ ty wiesz.

Krzysztof Czarnobrody 2015-10-26

A ja lubię brak pokory, bo nie wiem dlaczego ta pokora względem drugiego człowieka ma być okazywana. W tym miejscu internetu miała być wolność, więc czym więcej wolności tym bardziej mi się podoba. Tak, pana Kubraka bardzo chcemy jeszcze posłuchać, bo to ciekawa osoba.

lukasz 2015-10-28

Pan Jacek wymiata, przewyższa o kilka poziomów Kamila - pod każdym względem. Z Panem Jackiem zgadzam się o podejście do biznesuw 100% - że trzeba myśleć o rozwiązaniu problemu a pieniądze przyjdą, jak myślał o pieniądzach to było ciężko coś zarobić. Kamil nawet w swojej książce podaje aby zrobić biznes to trzeba myśleć jak zarobić pieniądze - a tak w ogóle nie jest,może kumuś się coś uda zarobić ale chcąc zarobić duże pieniądze to nie tędy droga.  
Bardzo denerwuje mnie podejście aroganckie Kamila i jego pewność siebie, a w wielu rzeczach nie ma zielonego podejścia.  
Dużo lepiej by się słuchało audycji gdyby ktoś prowadził rozmowę z gościem ktoś inny. 
Pozdrawiam

SURFACE3D.EU 2015-10-28

Super audycja. Według mnie najlepsza audycja Kamila w tym roku. Szacunek dla gościa i Kamila, ponieważ przy tak skrajnych "przekonaniach" ładnie się dogadywali. 
 
Tylko Kamilu mniej krzycz, bo czasem jak nasz kochany Janek zakrzykujesz rozmówcę. 
 
Audycja super!

SURFACE3D.EU 2015-10-28

Super audycja. Według mnie najlepsza dotychczas audycja Kamila w tym roku. Szacunek dla gościa i Kamila, ponieważ przy tak skrajnych "przekonaniach" ładnie się dogadywali. 
 
Tylko Kamilu mniej krzycz, bo czasem jak nasz kochany Janek zakrzykujesz rozmówcę. 
 
Audycja super! Czekam na więcej!

Krzysztof Czarnobrody 2015-10-29

Wybaczcie moją ignorancję, ale gdzie Kamil był arogancki?

Maciej Antończyk 2015-11-27

Świetna rozmowa. Więcej takich ludzi bądz tego człowieka!

Dominik 2015-12-10

Cześć, Jak można skontaktować się z Jackiem?

hns 2016-10-01

creotech.pl  
Ta flaga UE mnie odrzuca.

Dodaj komentarz...

Kamil Cebulski

Człowiek, który swoją przygodę z biznesem rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy to założył swoją pierwszą firmę. W wieku 18 lat zatrudnił pierwszego pracownika, a rok później miał ich dziesięciu. W wieku 21 lat wydał książki w których opisał swoją drogę do sukcesu, które stały się bestsellerami. Prasa zaczęła nazywać go najmłodszym milionerem w Polsce.

W wieku 23 lat założył fundację promującą przedsiębiorczość, a kilka lat później szkołę biznesu ASBIRO, w której wykładają wyłącznie przedsiębiorcy.

Prowadzi audycję na żywo Świat Kamila C., w którym przeprowadza wywiady z biznesmenami.

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...


Byłem na Gender Fluid Poly Party (2) - ponad rok temu
O świętach #5 Jan Kubań - ponad rok temu


O świętach #4 Jan Fijor - ponad rok temu

O świętach #3 Piotr Motyl - ponad rok temu

O świętach #2 Tad Witkowicz (1) - ponad rok temu

O świętach z Jackiem Gniadkiem (2) - ponad rok temu

Otwarcie Roku 2018/2019 (1) - 2 lata temuWojciech Siryk - Namzalezy.pl (4) - 3 lata temuMarta Marzec - Mój Dietetyk (1) - 4 lata temuGrzegorz Myszor- JakZagrac.pl (3) - 4 lata temuAdam Sulimski - Ekolog relacji (2) - 4 lata temuTomasz Grzelak - People Helper (1) - 4 lata temu
Religia vs Bezpieczeństwo (8) - 5 lat temuPatryk Borowski - Edengrad (3) - 6 lat temu


Biznes z PASJĄ - Q&A | # 02 (5) - 6 lat temu

Fundacja - Q&A | # 01 (3) - 6 lat temu


Damian Redmer - Rozwojowiec (6) - 7 lat temu
Maciek Gudan (3) - 7 lat temu

Kamil Kosior (14) - 7 lat temu
Sprawdzanie pomysłu na handel (11) - 8 lat temu

Z kasą fiskalną na wakacje (1) - 8 lat temu
Rusza ASBIRO w UK (5) - 8 lat temuJak schować majątek? (31) - 8 lat temu
Adam i firma turystyczna (13) - 8 lat temu


Łukasz Harazim - Klaun Hary (9) - 8 lat temu


Irena Borucka - Survival (15) - 9 lat temu


Tomasz Dąbrowski - Poligrafia (10) - 9 lat temu


Błażej Kozioł (6) - 9 lat temu
Marek Oko - odnawianie kamienic (12) - 10 lat temu
Krawiec, co szył reklamy (9) - 10 lat temu
Kamil, kobiety i sukces (8) - 10 lat temu

SKC#7 - Piotr Mazurowski (8) - 11 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

poradnik jak założyć firmę - - 20.00
borówka amerykańska wysoka sadzonki borówki - - 20.00
Sklep Colway - - 20.00
Wylewki samopoziomujące Mińsk mazowiecki,... - - 20.00
PROPOLIS UK - - 20.00
Borówka amerykańska sadzonki - - 20.00
Praca dodatkowa i dorywcza przez internet w... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt