Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
audycja odwołana
Nie
20:00
Firma na emigracji
Słuchaj radia
Wydanie Główne
dziś
Unikaj szpitali
Zaczyna brakować miejsc dla chorych. Nielogiczne zakazy. Czerwona vs żółta strefa. Zamknięte szkoły. Nadawanie nielegalne? Jawne zarobki w TVP? Nowy pomysł na ławki. Bieszczady bez 5G....
Po prostu biznes
5 dni temu
Spółka komandytowa - jak przygotować się do zmiany przepisów?
W mediach możemy poczytać sporo informacji na temat związany z zmianą sposobu rozliczania podatków w spółce komandytowej. Dla wielu przedsiębiorcow oznacza to naprawdę sporą podwyżkę...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2015-10-22

Sp. z o.o. w pigułce

Nadający:

Paweł Korzenecki opowiada dosyć ogólnie o spółce z o.o. Jest sporo podstawowych informacji dla osób, które jeszcze nie czują się pewnie w tym temacie. Pawła można znaleźć na www.eprofitplus.pl

KOMENTARZE

Przemysław Michalak 2015-10-25

Spółka z o.o. jest o wiele lepszą formą od DG ,czasami lepsza jest sp z o.o. komandytowa,czasami lepsza LTD ale nie zgodzę się z kilkoma punktami. 
-Koszt ZUS nie jest to 1000 zł. Jeśli przedstawiciel firmy księgowej tak mówi to bał bym się tam prowadzić księgowość. Proponuję przeliczenie sobie w Excelu ile przy DG na zasadach ogólnych lub liniówce kosztuje ZUS.  
-Dlaczego 5 % udziałów a nie np 4,5% albo 8%? Zawsze jest pytanie jakiej wielkości spółka. 1% Orlenu to całkiem sporo a 5 % nowej spółki z minimalnym kapitałem to mało. Sensownie jest żeby było to min. 10% bo jest to ujawniane w KRS 
-Mylenie zarządu z udziałowcami. 
-Wynajmowanie samochodu do spółki.Przy wynajmie samochodu przez firmę trzeba prowadzić kilometrówkę a koszty paliwa wliczamy tylko do wysokości kilometrówki!!!Jak można mówić takie porady 
-Brak podania minusów,na prawdę spółka z o.o tak jak każda inna forma ma wiele minusów i ze względu na rzetelność należało by to omówić. 
-Od zabezpieczenia się od należności są stosowne ubezpieczenia. Gdyby firmy ogłaszały upadłość zawsze wtedy kiedy ktoś nie zapłacił to nie było by już spółek w KRS. 
 
Wniosek jest taki spółka z o.o. albo komandytowa jest dobra wtedy kiedy kogoś stać na dobrą księgowość i najlepiej zintegrowanie systemy firmy z programem księgowym co może spowodować spore oszczędności.

Sam Sobie Sterem 2015-10-30

Możliwe, że trochę znaczenie "zarząd i udziałowcy" w tym nagraniu jest nie zrozumiałe. Chodziło o to, że udziałowcom spółki z o.o., nie warto wypłacać zysków w formie dywidendy, a poprzez wynagrodzenie zarządu. Dlatego warto, mianować udziałowców na członków i prezesa zarządu. Jednak wynagrodzenie zarządu jest opodatkowane na zasadach ogólnych dlatego, gdy już się wchodzi w 32%, warto pomyśleć nad np. Sp. z o.o. Sp. K. 
Co do reszty to już pewnie gość audycji, odpowie na Twoje wątpliwości, przekażę, że taki komentarz się pojawił. 
Świetnie, że napisałeś! Mam nadzieję, że więcej słuchaczy będzie tak aktywnych :)

Paweł Korzenecki 2015-11-06

Panie Przemysławie, 
Dziękuję za komentarz i zainteresowania materiałem. Spieszę z wyjaśnieniami podniesionych przez Pana wątpliwości. 
- zgadzam się z pierwszą myślą dotyczącą przewagi spółki zoo nad DG. Zgadzam się ze spostrzeżeniem związanym z komandytem. Jednocześnie pozwolę sobie nie zgodzić się w kwestii LTD. Ale jak wiadomo diabeł zawsze tkwi w szczegółach. 
- w sprawie kwoty nie odnotowałem w trakcie wywiadu abym posłużył się tą kwotą. Jeśli jednak to nastąpiło to tylko i wyłącznie jako uproszczenie i skrócenie wypowiedzi. Tak jak przy progach podatkowych posługiwałem się uproszczeniem w postaci 85 tysięcy złotych (gdzie dokładna kwota to 85.528 zł) tak w przypadku łącznej kwoty związanej z przelewami do ZUS mogłem użyć sformułowania "ponad tysiąc złotych". W moim odczuciu wyciąga Pan za daleko posunięte wnioski na podstawie takiego uproszczenia. 
- wydaje mi się, że udział procentowy w spółce opisany był wyczerpująco w wywiadzie. (Chyba gdzieś między 5 a 10 minutą) 
- czy mylenie zarządu z udziałowcami było w trakcie wywiadu powielanym błędem merytorycznym czy tyko przejęzyczeniem. Odnoszę wrażenie, że bardziej to drugie. Czy wytykanie czegoś takiego nie jest małostkowe? 
- o kwestiach związanych wynajmem samochodu prywatnego do spółki chętnie Panu opowiem osobiście więcej. Kilometrówka to nie jedyne rozwiązanie w tej kwestii. 
- w sprawie minusów, biję się w pierś. Możliwe, że w którymś z kolejnych materiałów o tym porozmawiamy z Panem redaktorem ;) 
- oczywiście stawianie spółki w stan upadłości to ostateczność i każdy chciałby jej uniknąć. Jeśli jednak taka sytuacja miałaby miejsce to mamy spokój, że nie obciążamy tym naszego majątku prywatnego i naszych spadkobierców. 
 
Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do kontaktu z nami :)

Dodaj komentarz...Działa m.in. jako doradca biznesowy optymalizujący podatki oraz pośrednik nieruchomości inwestycyjnych.

Pomaga wystartować z firmą osobom będącym świetnymi specjalistami w swojej branży, jednak mającymi problem ze znalezieniem klientów, kontrahentów, ułożeniem biznesu. Działa w kilku projektach, z których w przyszłości ma w planie rozwinąć firmy.
Jego strona: http://marcinmlynarczyk.pl/


Prowadzi audycję Sam sobie sterem


Inne audycje tego autora:
Jak zdemaskować sprzedawcę? (4) - 5 lata temu
Więcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

ProfesjonalnaWindykacja.pl - - 20.00
Wodoodporny smartfon - - 30.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt