Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2015-11-05

Jak wykorzystać formy prawne z innych krajów do prowadzenia biznesu w Polsce?

Nadający:

Wywiad z Odysem Karalisem o różnych formach prawnych wystepujących w Unii Europejskiej do prowadzenia skutecznego biznesu w Polsce. Odys jest założycielem firmy Ariadni, która pomaga przedsiębiorcom obniżyc koszty prowadzenia biznesu. Oczywiście wiele wątków odnosi się do nieruchomości. Co można a czego nie można i na ile jest to opłacalne?

KOMENTARZE

przemo 2015-11-05

Byłem na stronie Ariadani i nie dodaje ona wiarygodności gościowi. Nie ma tam informacji o danych firmy,numerze licencji doradcy podatkowego, OC.Podejrzewam że gość takiej licencji nie posiada(nie mając wykształcenia nie może). Przy zaczynaniu takiej współpracy poprosił bym o weksel na zabezpieczenie przyszłych roszczeń urzędów. 
Usługi menadżerskie są działalnością wykonywaną osobiście,w Polsce usług menadżerskich nie może wykonywać osoba prawna(jest to możliwe w systemach anglosaskich).  
 
 
Spółka LTD jest super narzędziem wykorzystywanym na całym świecie,niestety źle użyta działa tak jak młotek wycelowany w głowę. 
 
 
Jeśli ktoś chce prowadzić działalność w Polsce najlepiej prowadzić w formie spółki z o.o. lub spółki z o.o. komandytowej wypadku małych działalności najlepiej skorzystać z jednoosobowej działalności. 
 
Dlaczego angielska firma jest bez VAT? Jest tylko inny próg wejścia w VAT. 
 
Pan Karalis otacza swoje rozwiązania aurą tajemnicy i tak naprawdę nic nie wiadomo. 
 
Najbardziej rozbawiła mnie emerytura brytyjska. Najpierw mówienie żeby nie płacić na ZUS a potem okazuje się że jednak warto płacić na emeryturę tylko w UK. Za ubezpieczenie zdrowotne w UK też się płaci. Ludzie narzekają na NFZ. Instytucja ta rzeczywiście jest sama chora. Prawdą jest też że realny koszt ubezpieczenia w ZUS dla przedsiębiorcy to 50 zł miesięcznie. Ubezpieczenie prywatne jest rzeczywiście super. 40 000 przy dzisiejszych kwotach opłat za usługi medyczne to nic. Taką kwotę lepiej jest mieć na koncie(podobno zaoszczędziliśmy na samochodzie) i nie bawić się z ubezpieczycielami. System ochrony zdrowia jest taki sam jak w UK,tam też osoby nawet nie płacąca na ubezpieczenie(jest tam coś co można nazwać kwotą wolną od zus) mają taką samą opiekę jak ktoś kto płaci setki tysięcy podatków w Polsce. 
 
 
Ja doradzę ludziom tak. 
Zaczynacie biznes otwórzcie jednoosobową działalność koszt ZUS(przy pełnej składce) i księgowości to ok 600 zł. Na pewno mniej niż zapłacicie optymalizatorom a podatek płacicie liniowo 19% bez żadnych kombinacji.  
Jak myślicie o poważniejszym biznesie otwórzcie spółkę z o.o. lub spółkę komandytową które wiążą się z pełną księgowością ale są formami o wiele bezpieczniejszymi, bardziej transparentnymi i umożliwiającymi lepszy rozwój. Warto zapłacić wtedy za profesjonalnego doradcę podatkowego i radcę prawnego. 
Jeśli ktoś ma duży majątek to warto by żeby wtedy użyć spółki LTD która poprzez oddział posiada majątek w Polsce. Wtedy majątek jest praktycznie nie do przejęcia przez komornika albo UKS.

Odyseusz Karalis 2015-11-09

Dziękuję za komentarz. 
 
Dzięki również, że w pierwszych słowach komentarza zostałem uznany "gościem" - choć nie do końca wiem, czy mam uznać to za komplement. 
 
A teraz już na poważnie: 
cieszę się, że wywiad ze mną prowokuje do dyskusji. Życzyłbym sobie, by była merytoryczna i zdroworozsądkowa - natomiast pozbawiona bezsensownego hejtu, pewnie prowokowanego przez nieudolną konkurencję. Również osobiste wycieczki w publicznych wypowiedziach są passe. 
 
Dziwi mnie, że ocenia się moje usługi przez pryzmat "jakości" strony internetowej ( www.ariadni.biz ) - teraz przynajmniej domyślam się dlaczego konkurenci i adwersarze "ociekają" dobrem wszelkim na własnych stronach internetowych. W przeciwieństwie do nich jestem skromnym człowiekiem i tak prowadzę swój biznes. Chwalę się jedynie pewną wiedzą i dokonaniami, a nie żadnymi domniemaniami, że "zrobiłbym tak", albo "ja doradzam ludziom tak". 
 
Czy otaczam się tajemnicą? Nie. 
Mój telefon i mail był jest podany podczas wywiadu - cała rzesza ludzi dzwoni, dopytuje o szczegóły, rozmawiamy. Już wiem, że z częścią z nich domówimy się biznesowo. Mniej ich interesuje czy mam OC firmy (mam i to spore, ponadto odpowiedzialność za moje błędy skutkujące finansowo dla klienta literalnie wpisane w umowę współpracy), czy piękną witrynę w internecie (nie mam). Dla nich ważnym jest, że dzięki naszej kooperacji mają dostęp do specjalistów z wielu dziedzin prawa, administracji i księgowości. Nikt - w tym ja - nie jest nieomylny, co niejednokrotnie podnosiłem podczas wywiadu, stąd nasi klienci nie są zdani wyłącznie na mnie, a na cały zespół za mną stojący. 
 
Nikogo nie namawiam do współpracy, nie stosuję socjotechnik, NLP, nie jestem rycerzem Jedi. Współpraca z moimi klientami to rzetelna relacja pielęgnowana przez obie strony i to długofalowo. Nowi przybywają polecani przez tych istniejących - co jest najlepszą rekomendacją [konkurencja za to wiesza na swoich stronach referencje :-) ].  
 
Post Pana "przemo" jedynie potwierdza regułę, że nie z każdym się domówimy. Żeby była jasność - jako ARIADNI GROUP nie dążymy do tego. Chcemy mieć (i mamy) klientów, którzy wybrali nas świadomie, a my dajemy im o wiele więcej niż za co jesteśmy wynagradzani. Właśnie tak to widzę, ale - jak już wspominałem podczas wywiadu - mogę się mylić :-) 
 
W jednym jednak się zgadzam: "Spółka LTD jest super narzędziem wykorzystywanym na całym świecie,niestety źle użyta działa tak jak młotek wycelowany w głowę." - stąd operatora tej usługi należy wybrać rozsądnie, a przede wszystkim świadomie. Jakość strony www nie może być żadnym kryterium... 
 
Pozdrawiam 
Odyseusz Karalis 
tel. 533 388 882 
[email protected]

Dawid 2015-11-09

Damian, w audycji wspomniałeś o atrakcyjnych cenach nieruchomości na Sycili. Zwracam sie do Ciebie jako do osoby kompetentnej z prośbą o zbadanie jak wygląda sytuacja cen nieruchomości oraz ich rentowności w takich miejscach Europy jak Baleary i Wyspy Kanaryjskie.  
Było by super gdybyś poświecił jedną audycje na wywiad z osobą która zajmuje sie inwestowaniem w takich miejscach. 
 
Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Damian Kleczewski 2015-11-10

Dawid, w takich miejscach raczej znam osoby, które ... odpoczywają. Taniej jest coś wynająć niż kupić i związać się z miejscem. Rentierzy to często mobilni ludzie, którzy nudzą się byciem w jednym miejscu na dłużej. Lubią zwiedzać. Kupno apartamentów w Bułgarii (popularny temat) czy innych słonecznych krajach jak Chorwacja to grunt dość niestabilny, bo zawsze musisz mieć kogoś kto ogarnie Ci biznes. Jednak jeśli spotkam kogoś, kto kupuje tam apartamenty i żyje z najmu tam to zrobię z nim audycje - masz moje słowo:)

Rafał 2015-11-10

Witaj Damianie,  
 
Z tej strony Rafał z Gdańska (podnajem). Czy mógłbyś napisać nazwę tej aplikacji z greckimi nieruchomościami? 
 
Dzięki z góry. 
 
ps. wywiad bardzo ciekawy

Damian Kleczewski 2015-11-11

witam Rafał, to pytanie do Odysa, jak wejdzie na stronę pod nagraniem to Ci pewnie odpisze. Co do aplikacji to niebawem nagram audycję z tym tematem, wyczekuj:)

Odyseusz Karalis 2015-11-11

www.xe.gr 
 
Jest wersja anglojęzyczna.  
W 2016 roku będziemy w stanie pomóc w zakupie (pomoc prawna, notariusz, etc.) jak i w zarządzaniu nieruchomościami. Zapraszam serdecznie

Dodaj komentarz...Od 2010 roku inwestor na rynku nieruchomości, autor książki: 'Skuteczne sposoby inwestowania w nieruchomości', pasjonat zdrowego odżywiania i dobrej kuchni.
Więcej o nim: zrozumiecnieruchomosci.pl


Prowadzi audycję Zrozumieć nieruchomości


Inne audycje tego autora:Moje podejście do szkoleń - 6 tygodni temuKomfortowy dom (4) - 9 miesięcy temu


Więcej audycji...

Potencjał gruntów rolnych (5) - 2 lata temu

Życzenia Świąteczne - 2 lata temu


Książki i edukacja dzieci (1) - 2 lata temuJak wyposażać kawalerki? (6) - 3 lata temu

Subiektywna analiza rynku (2) - 3 lata temu
ROZRUCH INWESTYCYJNY - 4 lata temu

Amortyzacja nieruchomości (20) - 4 lata temu
Księgi wieczyste (12) - 4 lata temu

Inteligentne domy (8) - 4 lata temu
Kamienice (5) - 4 lata temu

Umowa dożywocia - 4 lata temuProgram Mieszkanie Plus (2) - 5 lata temu

Profesjonalny home staging (1) - 5 lata temu
Jak inwestować w strychy? (5) - 5 lat temuJak inwestować w garaże? (20) - 6 lat temu

ABC home stagingu (4) - 6 lat temuPodcast powitalny (9) - 6 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Rzeczoznawca Emun - - 20.00
Pożyczka pod zastaw mieszkania - - 20.00
Japonia - - 30.00
Okapy kuchenne Toflesz - - 20.00
Jacek Kopa - - 20.00
meble na wymiar wrocław - - 15.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt