Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
4 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
4 dni temu
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2010-12-14

Konserwa - Program antyjaruzelsko-antylewacki

Nadający:

Audycja o wyzwaniu na pojedynek jaruzelskiego i wyrwaniu mu watroby (to byl zart tajne sluzby jesli to sluchacie!). O kulawej transformacji ustrojowej PRL i zepsuciu samoczynnej transformacji jaka nastepowala w spoleczenstwie po sierpniu 1980 jak inwestycje zagraniczne i powstawanie prywatnej przedsiebiorczosci oddolnej. [audycja zawiera niebezpieczne pogl¹dy prawicowe przed sluchaniem skonsultuj sie z Michnikiem lub Jaruzelskim]

KOMENTARZE

Kreator z koczowiska :) 2010-12-14

Te audycje nagrywaliśmy wcześniej by ominęło nas medialne pitolenie o tym wydarzeniu, bo by nas szlag trafił zupełnie. 
 
Suplement mały: 
O ile mi wiadomo po "wiośnie solidarności" oprócz głupawych postulatów, zaczęła się rozwijać prywatna przedsiębiorczość (bo nie było tego strachu) podobnie jak kilka lat później dopiero po ustawie Wilczka. 
 
O ile lepiej by wyglądała ten kraj, gdyby nie przeszkodzono w samoczynnej transformacji o ile płynniej (nawet wg Miltona Friedmana w 1989 o tym mówił) by szło przejść od socjalizmu do namiastki kapitalizmu chociaż. 
 
Wszystko szlag trafił przez stan wojenny i uwłaszczenie się komuny za nasze pieniądze! Drukowano kasę i rozdawano swoim. 
 
co więcej: 
2 faza reform jakie planowano robić w 1981 zakładała większą elastycznośc produkcji, wprowadzenie ekonomistów do fabryk i zarządów z różnych grup złożonych pracowniczych. OCZYWIŚCIE TO DALEJ NIE JEST WOLNY RYNEK. Ale firma sama decydować mogła by o tym co i jak produkuje a to duży postęp względem gospodarki planowej. 
 
Rozkwitu przedsiębiorczości, samodzielności i odebrania władzy nad firmami - tego bali się komuniści i dlatego też między innymi wprowadzono stan wojenny. Wprowadzono go by zniszczyć oddolnąchęc wprowadzania zmian. 
 
Dla sceptyków. Ten śmieszny długopis jakim Wałęsa podpisał porozumienia co teraz urasta do jakiegoś tam symbolu. TEN DŁUGOPIS BYŁ CAŁKOWICIE PRYWATNEJ PRODUKCJI - czytałem o gościu co firmę założył po strajkach i długopisy sam produkował różnorakie. To był efekt braku strachu przed komuną. Komuna sama by się rozpadła bez jednego wystrzału ale wtedy komuniści by nie nakradli się. 
 
Jaruzelski i spółka Z S.R.R.o. to wiedzieli dlatego postanowili wydłużyć agonie, zastraszyć ludzi i ustawić się sami. Efekty widać do dziś. Niewolnictwo we własnym kraju ;).

Mateusz z Kanady 2010-12-14

Jezeli chodzi o tego slepego skurwysyna i jego przydupasow to chyba najlepiej zsumowal moje uczucia Jacek Kaczmarski w ostatniej zwrotce Prosby: 
 
Bo kiedyś może się przydarzyć 
Że z którymś z nich powtórzę błąd 
Szukając uczuć w jego twarzy 
Zamiast go zabić z zimną krwią. 
Zamiast zacisnąć drut na szyi 
I krtań w ostatni skręcić krwiak. 
Chcę słyszeć, jak przed śmiercią wyje - 
Mów mi, ach mów, że będzie tak! 
 
Jacek Kaczmarski  
27.1.1982

Marius 2010-12-14

Ja to co najwyżej mógłbym Jaruzelowi i jego przydupasom rzec: "W imieniu Armii Krajowej zostałeś skazany na śmierć!" i kulturalnie odstrzelić łeb. 
 
Dziwi mnie wręcz ta całą chryja jak go zapraszają na obchody zakończenia wojny do Moskwy itd. bo już dawno można było gnoja sprzątnąć. Niestety Polacy w ostatnich czasach to bardzo tchórzliwy naród.

sprae 2010-12-14

Wg. Miltona Friedmana należało też całkowicie zlikwidować (zburzyć) wielkie kombinaty komunistyczne. 
Co do reszty to "romantyczny patriotyzm" mnie nie pociąga :-)

sprae 2010-12-14

Nie wiem czemu Kreatorze nie odróżniasz rad robotniczych od związków zawodowych. I to i to jest tak samo głupie. 
Co do stanu wojennego to dla mnie jest to zwykła socjalistyczna kontrrewolucja. To samo działo się w innych krajach socjalizmu. Gdy ludzie zachłysnęli się romantyczną ideologia socjalizmu pragnęli mieć to w rzeczywistości, a nie tylko w teorii z czerwonej książeczki.

sprae 2010-12-14

Jak chcecie wiedzieć jak się prowadziło firmę za czasów komunistycznych bez ideologii to wystarczy popytać pana Blikle (może Kamil go zaprosi - zna fajne historie z tamtych czasów) lub poczytać kilka wywiadów z przedsiębiorcami tamtego okresu np. ten (można się fajnie uśmiać z absurdów) www.ca

sprae 2010-12-14

Co do Korwina, to uważam, że jako konserwatysta ma rację. Wszyscy mieszkańcy tej ziemi brali dowody osobiste, zatem uznawali prawnie to państwo. Konserwatysta mógłby powiedzieć, że jeśli ustrój (nawet totalitarny) sprawuje realną władzę (demokraci mogliby powiedzieć, że w interakcji z większością społeczeństwa) to znaczy, że jest realną władzą na danym terenie. 
Co do mitu korporacyjności. Takie coś jak podajesz istniało właśnie za Gierka. Wtedy inwestowano w rozwój kraju przez kupowanie nowoczesnych technologii i edukację. Ba! Nawet nawiązywano stosunki handlowe z zachodem i bliskim wschodem. 
Tak właśnie wygląda korporacjonizm - to taka gospodarka centralnie sterowana na mniejszą skalę. I właśnie to centralne sterowanie ma ten sam problem, który ma eugenika i próby hodowlane. Po jakimś czasie rozwój środowiska w którym żyją sprawia, że stają się nieefektywne i przestarzałe. Potem albo się je utrzymuje kosztem czegoś innego na siłę, albo pozwala zdychać.

Kreator z koczowiska :) 2010-12-14

1. sprae korwin pieprzy! bo sam za komuny miał dobrze ile on siedział rok? 
2. korwin nie jest konserwatystą w pełni. Wierzy, że nagle ludzie zmądrzeją. Konserwatysta jest pewny, że ludzie są słabi ułomni i bez zasad i religii popadną w taki bajzel jak mamy teraz. Monarchia ewentualnie republika ale taka pradawna wręcz (Wenecka, Florencja, USA przed 1860) 
 
Jeden dziadek siedział 7 lat 1948-1955 więc Korwin może się... co do legalności komuny i praworządności. KOMUNA TO ZBRODNICZY PLUGAWY USTRÓJ I NIKT MNIE NIE ZMUSI BYM TE GÓWNO, KTÓRE OKRADŁO MOJĄ RODZINĘ !CAŁĄ! I CZĘŚĆ Z NIEJ ZABIŁO UZNAĆ ZA COŚ LEGALNEGO! NIGDY SKOCZCIE MI KUR... NA ŻYWO MI TO POWIEDZCIE JAK TACY MĄDRZY JESTEŚCIE. 
a brat tego dziadka zginął do tej pory nie wiadomo gdzie jedynie data rozstrzelania jest z wyroku jakiegoś ŻYDA! WIĘC KORWIN NIECH NIE PIER... O LEGALNOŚCI CZEGOKOLWIEK ZA PRL - to był sajgon a nie żadna praworządność czy normalność! Jak się grzecznie siedziało cicho to było ok... tchórze. 
 
Drugi dziadek miał kamienicę, rozlewnie wody mineralnej, motorówkę-wodolot, jacht, 10 patentów naukowych i dolary. Wszystko poza dolarami stracił. Więc ja lepiej wiem kiedy można było za komuny robić interesy. Za stalinizmu wszystko stracił. Bo ktoś doniósł, że wspierał katolickie harcerstwo i nie lubi komuny. i dostał 4 miesiące więzienia gdzie ukradli mu drogi '24 kamieniowy' szwajcarski zegarek! 
 
1945-1949 okres kiedy było wmiarę, bo komuna była słaba, powstaje masa firm prywatnych w tym mojego dziadka! 
1949-1968 okres kiedy było do bani i terror (1949-1951 dziadek stracił prawie cały majątek) 
1968-1978/80 okres 'gierappa' było do bani bo tylko duże firmy mogły się rozwijać i to z namaszczeniem. Socjalizm pełną gębą wciąż firmy prywatne są na cenzurowanym. 
1978/80-1981 okres solidarności ALE od roku 1978 coraz luźniej traktowano prywaciarzy. początek lat 80 to spółki joint-venture polonusów. Koniec epoki gierka jak się ktoś upiera, ale nie jej środek ani początek! Jak trwoga to do kapitalisty i tyle.  
Znajomy moich rodziców wtedy firmę handlującą rodzynkami założył ok 1980go. nie był w partii! Władza się wtedy słaba robiła i można było duużo więcej niż kiedykolwiek za komuny. 
1981-1986 stan wojenny czyli rozpad gospodarki DNO zupełne jak za stalinizmu. prywatna działalność znowu zamiera. Ten znajomy bankrutuje bo nie sposób prowadzić działalności gdy wkółko legitymują cie w każdym wyjeździe poza miasta. 
1987-1993 okres pseudokapitalizmu (najbliższego realnemu kapitalizmowi) 
wtedy powstało najwięcej firm prywatnych w całym okresie komuny. Ale ważny jest okres pomiędzy 1978-1981. Ten znajomy wtedy znowu handlem się zajmował ale zrezygnował w 1993 gdy VAT podniesiono i pracuje na etacie chyba do dziś nawet :P 
 
I GDZIE MOJA KAMIENICA MOJA ROZLEWNIA WODY MINERALNEJ. GDZIE KU...A? TO MA BYĆ LEGALNE PAŃSTWO SKORO JEGO SCHEDY NIE UMIE PRZEJĄĆ III RP(L)? NIECH UZNAJĄ KOMUNĘ ZA NIELEGALNĄ WTEDY OK NIE BĘDĘ SIĘ DOMAGAŁ, ale wtedy całe te g... jakie stworzono będzie niebyłe razem z zobowiązaniami emerytalnymi, przywilejami itd. HAHAHA bardzo proszę zobaczymy komu będzie lepiej. Na wolnym rynku sam sobie kamienice i firmę założę. A komuchy zdechną z głodu ot i cała legalność PRL. Kpina! 
 
Podkreślam jeśli komuna była legalna III RP bierze na swoje barki wszystkie szkody jakie komuna wyrządziła. GDZIE MÓJ MAJĄTEK? pytam się po raz kolejny?

Kreator z koczowiska :) 2010-12-14

GDZIE?????????????????????

sprae 2010-12-14

Współczuję za przejścia Twojej rodziny. O majątek raczej powinieneś zawalczyć na miarę swoich i rodziny możliwości (bez romantycznych uniesień [walka za wszelką cenę odpada]). Jednak jeśli uprzedzenia i ideologia przysłaniają zdrowe obiektywne myślenie to staram się interweniować. 
Sam nie wiem czy prawdziwy konserwatysta to wada, czy zaleta. Czasem mi się wydaję, że nadmierne oddanie władzy państwu po prawej czy po lewej stronie kończy się niemal identycznie. Pewnie dlatego dziś tak trudno odróżnić prawicę od lewicy.

Marek 2010-12-15

Super audycja. 
 
Co to za utwór leci jak podkład?

sprae 2010-12-15

Aby jeszcze po wkurzać Kreatora dodam b.imagehost.org 
Smacznego ;-)

Mateusz z Kanady 2010-12-15

Trzecia od konca piosenka, ta spiewana przez Kaczmarskiego? Czy ktos moze podac tytul?

Kreator z koczowiska :) 2010-12-15

piosnki bardziej niż Jaruzelski interesują? ...skoro tak to: 
 
podkład: 
Panzerchrist - Surrender Is Not An Option [1999] 
 
piosnki: 
Wańka-wstańka - Takiego wała, jak Polska cała (Jarocin '87) 
Awantura - Czerwone Skurwysyny 
 
Behemoth - Intro+The Dark Forest (Cast Me Your Spell) [1996] 
De Press - Bij bolszewika II 
 
Leszek Czajkowski - Pułkownik Kukliński  
Strachy na Lachy - Czerwony autobus remix 
Pietrzak - Nielegalne kwiaty

Mateusz z Kanady 2010-12-16

Dzieki za tytul. Ale to nie jest tak ze piosenki bardziej niz Jaruzel interesuja. To tylko ze ja jestem w pelnej zgodzie jezeli chodzi o ta kreature i jak o nim mysle to reka sama siege po spluwe.  
 
To o co bedziemy sie klucic? Czy powiesic go na konopnej linie czy na nylonowej?

Marius 2010-12-16

Na sznurze od snopowiązałki.

Ziutek 2010-12-18

A Wilczek za jakiej wladzy byl? 
Za panowania tak zwanej komuny i Jaruzelskiego czy juz za panowania solidarnosci?

Kreator z koczowiska :) 2010-12-18

Wilczka ja nie wliczam do komuny tzn to oficjalnie komuna, ale w zasadzie agentura działała już ledwo co po 1988. A reforma zaczęła działać tak na pełnym gazie dopiero między 1988-1989. 
 
Ja jestem z małego miasta. Z małolata 6 letniego pamiętam 1989 jako zupełny luz. Uczniowie unikali noszenia mundurków w szkołach, nikt nie uczył się wierszy komunistycznych ZUPEŁNE ROZPRĘŻENIE. Agentów była masa wg statystyk 990tys. Ale to były ostatnie tchnienia. 
 
TERAZ WIEMY, ŻE PRAWDZIWA KASA I KAPITALIZM BYŁ TYLKO DLA TYCH CZERWONYCH ŚCIERW TO ONI NAKUPOWALI PEŁNO ZIEMII, NIERUCHOMOŚCI, FIRM. A dla szaraczków zostały ochłapy. Ale wtedy wydawało się, że komuna została unicestwiona. A po prostu zeszła do podziemia układów i układzików. 
 
Kto zaczyna grzebać natknie się na minę i albo ginie w tajemniczych okolicznościach jak PAPAŁA albo nastraszą go jak ZYZAKA.

Kreator z koczowiska :) 2010-12-18

ALE no 1989 kojarzy mi się osobiście i z opowieści starszych osób jako już względna normalność. Mogłeś robić interesy (BYLE MAŁE BO INACZEJ KOŃCZYŁEŚ JAK BOHATER FILMU DŁUG :P) 
 
dużo było wolno. W zasadzie była wolność słowa ile razy słyszałem jak z sąsiadami rodzice gadają o komuchach i to bardzo negatywnie. Nawet z tymi sąsiadami co okazali się czerwoni. No rozprężenie po prostu. 
1988 rok to w zasadzie koniec komuny przemocy obywatelskiej. 
dalej były zabójstwa polityczne dalej komuna podskórnie istnieje i kradnie na potęgę, ale już szary obywatel może powiedzieć. CHWDUrban i CHWDKwasior i nic mu nikt nie może zrobić. Póki co :P bo cenzura narasta teraz unijna...

sagem 2010-12-19

komentuje bo macie mało komentarzy i pewnie jest wam smutno

Mateusz z Kanady 2010-12-21

Re 18: 
 
Na drucie kolczastym co sie bedzie godzinami powoli zaciskal... a pod nim postawic Urbana zeby sie w ostatnim skupieniu miesni na leb mu zes...,, a potem przestawic Urbana pod szubiennica Kiszczaka, a potem ... i tak dalej po liscie KC PZPR i ... dobranoc... to wszystko przez ta Wigilje na Syberji w nastepnej audycji....

Suszarka 2010-12-28

Kreator, weź pod uwagę, że nie każdy chce słuchać Behemota podczas audycji. Ja też jestem za mówieniem prawdy i nazywaniem zła złem. Ale, czy taka hodowana nienawiść pomaga Ci w życiu?

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 5 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lat temu

Ludobójstwo - film - 5 lat temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 7 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 7 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 7 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 7 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 9 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 9 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 9 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 9 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 10 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 10 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 10 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 10 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt