Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne
przedwczoraj
Czy Wiedźmin jest polski?
670 tys. pozwoli odpowiedzieć na to kluczowe pytanie. Przywłaszczenie kulturowe. Czy kapitał ma narodowość. Tarcza 2.1 - czyli dlaczego rząd znowu wspiera wielki biznes. Czy można...
Myśleć jak przedsiębiorca
przedwczoraj
O PROSTYM SPOSOBIE POZYSKIWANIA KAPITAŁU.
Rynek crowdfundingu udziałowego rośnie w siłę̨. W roku 2019 zainwestowano na nim ponad 40 mln zł., zaś́ w tym roku, mimo pandemii, już ponad 35 mln zł. Dzieje się tak, ponieważ...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2015-11-18

Komu Kaczyński zrobi dobrze?

Nadający: Jan Fijor

Dziś o frankowiczach, mieszkaniach dla młodych, podatkach i innych obietnicach rządu. A także o spotkaniu z Pinochetem oraz ubezpieczeniach.

KOMENTARZE

Endriu 2015-11-18

Wg mnie Kaczyński zrobi laskę przede wsystkim USA.

Marcin 2015-11-19

Odnośnie tego że "państwo płaci za parking": 
Większość dorosłych ludzi ma podejście do "państwa" takie jak 6 letnie dzieci do rodziców. Dziecko wie, że "mama płaci" i "mama ma pieniądze" ale nie rozumie relacji pomiędzy tym, że mama musi pracować aby "płacić". Dziecko nie rozumie do końca skąd rodzice mają pieniądze - wie tylko że "rodzice mają" 
 
Państwowa, obowiązkowa "edukacja" rozpoczyna sie w wieku 6-7 lat. I od tego momentu dzieci są "wychowywane" w wierze że państwo to taki "rodzic" który "zawsze ma" i który "powinien zajmować sie wszystkim" i że "dobrze że ono jest" 
 
Możliwe więc, że wielu ludzi przestaje myśleć z chwilą rozpoczęcia państwowej edukacji, lub że państwowa edukacja zabija myślenie - i stąd taki efekt. 
 
pozdr.

Pcimek 2015-11-19

@2 
Ciekawe ja się uczyłem w komunistycznej szkole i wyniosłem z niej, że komuna to zło, własność prywatna to świętość, że rodzice zarabiają a ja mam im to wynagrodzić w nauce, że trzeba po sobie posprzątać, nie kraść i takie tam. Ale wiesz co jak się bliżej przyjrzeć to zdaje mi się, że to wyniosłem z domu, z lekcji religii i z harcerstwa. W szkole zdobywałem wiedzę, a nie przymioty moralne.

jan M Fijor 2015-11-19

@Marcin to co napisałeś to mistrzowska analiza przyczyn, la których ludzie dorośli myślą jak dzieci, a także, w jaki sposób udaje się ten infantylizmi utrzymać przez całr dorosłe życie. Gratuluję! jmf

Robi 2015-11-19

Janku wyjaśnij proszę, jaka motywacja kryje się za tym, że dajesz ludziom pieniądze. Ja uważam, że altruizmu nie ma w przyrodzie. Sam bodajze tez to przyznałeś. Jakaś motywacja musie więc za tym się kryć.

jan M Fijor 2015-11-19

@5 nie daję jakichś wielkich kwot, ale daję, bo  
 
1. uważam, że na tym polega wolny rynek: pomogę słabszemu; 
2. cieszę się, bo tak mnie nauczył ksiądz katecheta; 
3. jestem z siebie dumny, czuję się lepiej, a czując się lepiej stać mnie na więcej; 
4. wierzę, że człowiek dostaje to co daje.I jak na razie to mi sie sprawdza. Poważnie! 
 
pozdr 
 
P.S. Jak widzisz, to nie jest żaden alrutizm, lecz czysty egoizm. czy coś w tym złego?

tt 2015-11-20

podczas 2 wojny swiatowej kazdego dnia ginelo ok 12-15tys ludzi dziennie, dzisiaj w wyniku konfliktow zbrojnych ginie srednio 300 osob dziennie. 
 
...

Marcin 2015-11-20

@Pcimek - dziękuje za odniesienie sie do mojego postu.. Napisałem "wielu ludzi" a nie "wszyscy" lub "każdy". Ze względu na wielką różnorodność ludzkich charakterów, te same bodzce moga oddziaływac na różnych ludzi z róznym efektem. Np. sportofiwec Kozakiewicz przeszedł przez bardzo ciężkie dzieciństwo, co go uczyniło silnym i zdeterminowanym człowiekiem. Osoba o innych cechach "wrodzonych" po tkaich przejściach byc może zostałaby dewiantem albo kryminalistą.

Marcin 2015-11-20

@jan M Fijor dziekuję. Z wyżej wymienionych podowodów uważam, że kluczowe jest pokonanie państwowego monopolu edukacyjnego.  
Nawet w prywatnych szkołach jest "minimum programowe" - poprzez które dzieciom od małego wpajane są poglądy etatystyczne ("dobrze że służba zdrowia jest państwowa" itd.) 
 
Nie bez przycyzny, francuzki generał stwierdził w 19 wieku "Państwowa, powszechna edykacja jest nam potrzebna, abyśmy mieli ludzi jednakowo myślących n apolu bitwy" 
 
I nie bez przyczyny, dwa pokolenia po wprowadzeniu powszechnej, państowej edukacji w Prusach, Francji i UK - tysiące ludzi zgłosiły się na ochotnika na wojne w 1914 roku. Bo było to drugie, w pełni już "wyedukowane" pokolenie w państwowych szkołach, gdzie dzień zaczyna się od śpiewania hymnu państwowego i oddawania czcie fladze państwowej. 
 
pozdrawiam

Piter 2015-11-20

Panie Janku ludzie do końca nie są tacy głupi żeby myśleli że coś jest "darmo" czyli z księżyca. To jest taki skrót myślowy. Chodzi o to żeby się załapać na "darmoche" ale nie płacić za nią. Na przykład ktoś dostaje dotacje na którą składa się x ludzi ale on jest finansowo do przodu kosztem innych. Podobnie z zasiłkami. Natomiast ewedentnie traci ten kto nie korzysta z tego socjalu. To znane psychologom zjawisko że większość woli dostać za free tysiaka niż zarobić pięć tysiaków. Taka jest ludzka natura i na nic tłumaczenia.

jan M Fijor 2015-11-20

@Piter Ludzka natura jest taka, że człowiek wybiera to co woli od tego, czego nie wybiera. I aksjomat szkoły austriackiej (Mises). Więc niektórzy wybieraj.a tak, jak napisałeś, inni inaczej. Każdy z nas ma inną hierarchię wartości i pod tym względem jesteśmy tacy sami. Co więcej hierarchia wartości nie jest stała - zmienia się i to nawet w jednym człowieku. czółko

Pcimek 2015-11-20

@8 
Nie zrozumieliśmy się. Czy państwowa czy prywatna szkoła nie jest miejscem formowania postaw moralnych. Rodzina jest takim miejscem. Podwórko może być takim miejscem. Szkoła może być miejscem zdobywania wiedzy albo indoktrynacji, albo oboma na swój sposób.  
Nie twierdzę, że państwowe jest lepsze albo gorsze, ale ... prywatne tworzone przez uformowanych na państwowym, będzie tak samo złe (uogólniam).  
A co do ilu ludzi zdaje sobie lub nie sprawę z tego i owego. Znacząca większość nie wiąże płaconych podatków z wydatkami administracji rządowej. Taka sama ilość nie umie liczyć procentów. Słowo "bilans" chyba większości kojarzy się z lansowaniem się biseksualistów. Niemal nikt nie dostrzega, że większość podawanych danych statystycznych to wyliczenia jednostronne. To samo na przykład dotyczy energetyki tzw. odnawialnej. Nikt nie podaje ile kosztuje energii wytworzenie tych wszystkich paneli i wiatraków. I tak można cały czas. Mamy inwazję socjalizmu europejskiego połączonego z duraczeniem.

Robi 2015-11-20

@6 
Trzeci i czwarty punkt rozumiem. Drugi - jest dla mnie niezrozumiały. Pierwszego punktu natomiast kompletnie nie rozumiem. To jakaś herezja.

jan M Fijor 2015-11-21

@13 Jeśli ja chcę wolnego rynku muszę brać pod uwagę ludzkie porażki czy nawet klęski. pewnym ludziom może się powinąć noga, inni nie potrafią, jeszcze inni zachorują - kto im pomoże pod nieobecność "państwa" które ja chcę likwidować? my musimy to robić, w przeciwnym razie wkroczą dobroczyńcy ludzkości i nas urządzą. Wzajemna, szczera i wszechobecna pomoc (bez jakiegokolwiek przymusu) jest alternatywą państwa. Jesteśmy wspólnotą. Biznes to też jest forma pomagania innym. Zwierzęta też sobie pomagają, współpracują ze sobą, zwierają siły etc.

Szymon 2015-11-21

Dlatego należy dzieci uczyć w domu. Nie jest to łatwe, zwłaszcza na poczatku, ale to w tej chwili i tak jeden z prostszych sposobów na wyrwanie dzieci spod wpływu reżimu.

Robi 2015-11-21

@ 14 
ale czy nie uważasz, że to jest wbrew naturze, że stwarzasz w ten sposób lokalną nierównowagę, tzn. czasowo i lokalnie dany człowiek zyskuje przewagę względem innych. Np. może byc sytuacja, że taki obdarowany zewrze siły, naje się i pójdzie zgwałcić np. moją dziewczynę. A na pewno będzie miał większe szanse, by jej zaimponowac moim kosztem, bo za te parę złotych d ciebie może się umyć i prysnąć dezodorantem. Przykład może śmieszny, ale logiczny. I ja mam to popierać?

jmf 2015-11-21

@robi narabales sie? Wyksztalcenie jest zrodlem przewagi? W tej sytuacji nalezy dziecko zawiezc do lasu i oddac wilczycy na wychowanie?

Robi 2015-11-21

@17 
O czym ty mówisz? Ja nie pisałem nic o wykształceniu, tylko o dawaniu innym pieniędzy za nic. Pomaganiu ludziom, których kompletnie nie znamy. To jest niezgodne z prawami natury.

jan M Fijor 2015-11-22

@robi Normalny człowiek zakochuje się bezinteresownie, ma swoje sympatie, antypatie, jest życzliwy, przyjacielski i robi w stosunku do wielu obcych sobie ludzi dużo bezinteresownych gestów. To nie jest żaden altruizm, ani szkodliwa działalność. Gorzej: jeśli nie będziesz kochać swojej sympatii, to za ciebie nie wyjdzie i możesz być nieszczęśliwy całe życie. Jaka przewaga? A zresztą, co mi szkodzi, że ktoś jest lepszy od innych? Ja popieram lepszych, bo oni tworzą, wymyślają, produkują,c usprawniają. Jestem wrogiem egalitaryzmu i uważam, że posiadanie przewagi jest społecznie korzystne. wystarczy? pozdr

Robi 2015-11-22

Ja tez byłbym w stanie dać te parę zlotych człowiekowi, który mnie czymś pozytywnym zaskoczy, polubię go, zaimponuje mi. ale obcemu? Tylko dlatego, że drze mordę, aby mu dać bo on jest biedny? w dupie go mam. i taka jest prawda. tylko, ze wy się tej prawdy boicie. 
Przewaga, tak przewaga. W tym kraju danie komus 5 zł za nic, to jest przewaga w stosunku do pana Kazia, który zapieprza jak mróweczka. 
Janku, czy naprawdę byś chciał, żebym miał lepiej od ciebie? A gdybym się kręcił wokół aktorki z Janosika tak jak ty, to też byś chciał? Musisz wziąć poprawkę na to, że spadł w twojej krwi poziom testosteronu. Założe się, że gdybyś miał kilkadziesiąt lat mniej to byś miał ostrzejsze poglądy w tej materii.

jan M Fijor 2015-11-22

@20 Robi, jak będziesz takim palantem, to będziesz musiał nieustannie pilnować wszystkich, żeby ci w czymś nie zagrozili. Zabraknie ci czasu i energii na doskonalenie siebie i swoich walorów. Twoje życie będzie koszmarem ciągłego zagrożenia. Zaufaj mi, wiem co mówię. Ludzie przesiąknięci nieufnością i zawiścią mają bardzo marne życie. Czy o to ci chodzi? pozdr

Robi 2015-11-22

Dlaczego pan ciągle dyskredytuje tak ważną cechę ludzką, jaką jest nieufność? A co w tym złego, że jestem nieufny? Nawet pan sobie sprawy nie zdaje, ile razy cecha ta pomogła mi uniknąć wielu kłopotów. Śmiem twierdzić, że gdyby ludzie z policji i resortu sprawiedliwości mieli rozwiniętą tę cechę, to wymiar sprawiedliwości działałby sprawniej. To samo dotyczy elit rządzących na Zachodzie. 
Jedni są ufni, drudzy nie. Zobaczymy kto przetrwa. Wierzę tylko w prawa przyrody.

Robi 2015-11-25

PRAWO WŁASNOŚCI w POLSCE w praktyce 
https://www.youtube.com 
Co Pan na to? Kto tutaj ma rację? Dlaczego urzędasów, którzy dopuścili do takiej sytuacji nikt nie nęka? Popieram większość działań Stonogi, ale jak czytam, że wynajmuje ludzi, by zakłócali właścicielce spokój i oferuje za to umowę o pracę i zarobki na poziomie 20 zł/h, to jest to chore.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 10 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt