Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
4 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
4 dni temu
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady 2015-12-09

Czym dla Ciebie jest wolność? - Jacek Kubrak - Q&A | # 07

Nadający: Kamil Cebulski

Zapnijcie pasy, szykują się grube filozoficzne tematy. Dzisiaj kolejne Q & A z Jackiem Kubrakiem o wolności. Czym tak naprawdę jest wolność? Czy możną ją w ogóle osiągnąć? Będzie również trochę o programowaniu ale człowieka czyli jak stworzyć swojego własnego żywego robota ;) Jacek planuje przenieść się w eter i prawdopodobnie już niedługo zacznie nagrywać swoje własne audycje, może nawet live co by można było dołączyć do rozmowy.

KOMENTARZE

Piro 2015-12-10

Bardzo miła odmiana usłyszeć audycję światopoglądową. Naprawdę wysoki poziom i ciekawy temat. Aby komentarz był jakoś tam merytoryczny chciałem przytoczyć sytuację z książki "Magician King". Rozmawia ze sobą dwoje bochaterów oglądając przy tym zachowanie boga który zamierza zniszczyć ich świat. Jeden z nich (Quentin) zapytał się drugiego czy nie może on zmienić swojej decyzji na co otrzymał odpowiedź negatywną. Później zapytał czy bóg w takim wypadku nie ma wolnej woli i tutaj odpowiedź była bardziej interesująca. Osoby ludzkie podejmując decyzje mogą popełniać błędy, bóg natomiast posiadając wiedzę absolutną nie widzi innych decyzji które mógłby podjąć niż ta którą właśnie podejmuje, nie zastanawia się nad tym po prostu jest to dla niego jedyne logiczne wyjście. Tym stwierdzeniem chciał pokazać że wolna wola tak naprawdę nie istnieje jest po prostu złudzeniem wynikającym ze skończonej wiedzy o danej sytuacji. Nie pamiętam dokładnego cytatu bo nie mam książki przy sobie ale gdyby dokładnie ktoś chciał to zachęcam do przeczytania (chociaż czasami tematyka może się nie spodobać). Fajnie by było gdyby Jacek miał własną audycję bo widać że ma rozległą wiedzę i ciekawie się go słucha.

Jacek_vel_Blacha 2015-12-10

Ta audycja pachnie stara dobra Kontestacja za jaka najbardziej tęsknię , pachnie klimatami Koczowiska Dekadencji jakiego Jacek powinien posłuchać by wiedzieć do czego z takimi dyskusjami się odwołuje. Dziś oprócz Was Panowie Kamil i Jacek tylko ByteEatera stać na takowe rozważania na antenie , jego i jego gości . Cała reszta nadajacych łacznie z Hugonem i Martinem ,którzy przerwali kontynuację Koczowiska Dekadencji, dali dupy w tym zakresie okazali się być nygusami i parweniuszami i %*($#@+  
Ja uwielbiam takie audycje i jakoś mnie nie dziwi ,że tak wielu wtedy gdy Jacek był gościem Hugona chciało jego powrotu.To jest jak wyborne wino , które odtracaja amatorzy a smakosze nad nim płacza ze szcześcia.... 
Panowie ! Słuchałem audycji 3 razy a będę słuchał i 4 bo warto , bo nawiazujecie do starej szkoły...Proszę gdybyście jeszcze tylko mogli wrzucać jakieś przykłady z swojego życia na poparcie pewnych tez było by już całkiem genialnie. 
 
Pozdrawiam Serdecznie :-)

waterfinder 2015-12-12

Dziękujemy za audycje Kamila - tę ostatnią i pozostałe. Musisz wiedzieć że jesteś słuchany przeze mnie, żonę i dzieciaki w Arabii Saudyjskiej. Najczęściej podczas wycieczek weekendowych odpalamy podkasty, również Twój. Przez poruszanie różnorodnych tematów w poszczególnych audycjach, są one zaskakujące i ciekawe. Pozdrawiamy i czekamy na więcej.

tt 2015-12-12

Blacha czemu ty nie zrobisz audycji. umiesz dobrze mówić, masz nieco ortodoksyjne poglądy, aczkolwiek całkiem logiczne. mozesz smialo poprowadzic takie rozmowy i co warto wiedziec na bank Hugo nie mialby nic przeciwko temu.

tt 2015-12-12

wniosek jest prosty panstwowcy to komuniści ;-)

Cezary 2015-12-14

Nie ma jakiegoś rozróżnienia między "prawdziwy Ja" i "zaprogramowany Ja". Jesteśmy po prostu materią ukształtowaną na bazie genów, czynników zewnętrznych i pewnego przypadku (błędów). Działanie naszego mózgu jest kombinacją genów oraz wydarzeń z przeszłości. Możesz to sobie nazywać programowaniem, ja nazywam uczeniem ale to bez znaczenia. Twierdzenie, że nie mam wolnej woli, ponieważ podejmuję decyzję na bazie doświadczeń z przeszłości to po prostu zmienianie definicji. Brak wolności jest wtedy kiedy CHCĘ podjąć jakieś działanie, ale nie mogę ze względu na jakieś ograniczenia. Twierdzenie, że ktoś, kto robi to co chce nie jest wolny, bo jego chęci wzięły się z doświadczeń z przeszłości jest niepotrzebnym zamydlaniem pojęć. 
 
Oczywiście, człowiek nie jest wolny absolutnie. Ograniczają nas prawa fizyki, chemii. Od niepamiętnych czasów staramy się te ograniczenia przełamywać dlatego, jak choćby balon czy samolot, które niwelują pewne ograniczenia fizyczne. 
 
Problem pojawia się gdy jeden człowiek siłą ogranicza wole drugiego w zasadzie bez powodu poprzez swoje "widzi mi się". Myślę, że takim ograniczeniom wszyscy jesteśmy przeciwni.

Dodaj komentarz...

Kamil Cebulski

Człowiek, który swoją przygodę z biznesem rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy to założył swoją pierwszą firmę. W wieku 18 lat zatrudnił pierwszego pracownika, a rok później miał ich dziesięciu. W wieku 21 lat wydał książki w których opisał swoją drogę do sukcesu, które stały się bestsellerami. Prasa zaczęła nazywać go najmłodszym milionerem w Polsce.

W wieku 23 lat założył fundację promującą przedsiębiorczość, a kilka lat później szkołę biznesu ASBIRO, w której wykładają wyłącznie przedsiębiorcy.

Prowadzi audycję na żywo Świat Kamila C., w którym przeprowadza wywiady z biznesmenami.

Medale:

Prowokator miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Firma patentowa - Dawid Pijanka |#558 (1) - 4 miesiące temu
Byłem na Gender Fluid Poly Party (2) - ponad rok temu
O świętach #2 Tad Witkowicz (1) - 2 lata temu


Otwarcie Roku 2018/2019 (1) - 2 lata temuWojciech Siryk - Namzalezy.pl (4) - 3 lata temuMarta Marzec - Mój Dietetyk (1) - 4 lata temuGrzegorz Myszor- JakZagrac.pl (3) - 4 lata temuAdam Sulimski - Ekolog relacji (2) - 4 lata temuTomasz Grzelak - People Helper (1) - 4 lata temu
Religia vs Bezpieczeństwo (8) - 5 lat temuPatryk Borowski - Edengrad (3) - 6 lat temu


Biznes z PASJĄ - Q&A | # 02 (5) - 6 lat temu

Fundacja - Q&A | # 01 (3) - 6 lat temu


Damian Redmer - Rozwojowiec (6) - 7 lat temu
Maciek Gudan (3) - 7 lat temu

Kamil Kosior (14) - 7 lat temu
Sprawdzanie pomysłu na handel (11) - 8 lat temu

Z kasą fiskalną na wakacje (1) - 8 lat temu
Rusza ASBIRO w UK (5) - 8 lat temuJak schować majątek? (31) - 8 lat temu
Adam i firma turystyczna (13) - 8 lat temu


Łukasz Harazim - Klaun Hary (9) - 8 lat temu


Irena Borucka - Survival (15) - 9 lat temu


Tomasz Dąbrowski - Poligrafia (10) - 9 lat temu


Błażej Kozioł (6) - 9 lat temu
Marek Oko - odnawianie kamienic (12) - 10 lat temu
Krawiec, co szył reklamy (9) - 10 lat temu
Kamil, kobiety i sukces (8) - 10 lat temu

SKC#7 - Piotr Mazurowski (8) - 11 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

poradnik jak założyć firmę - - 20.00
borówka amerykańska wysoka sadzonki borówki - - 20.00
Sklep Colway - - 20.00
Wylewki samopoziomujące Mińsk mazowiecki,... - - 20.00
PROPOLIS UK - - 20.00
Borówka amerykańska sadzonki - - 20.00
Praca dodatkowa i dorywcza przez internet w... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt