Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
3 dni temu
Kiedy wreszcie te pieniądze będą moje?
Czy da się uczciwie płacić podatki? Lewandowski zdradzony. Norki i rozpad rządu. Analiza nowelizacji o ochronie praw zwierząt. Koniec cyrków? W kagańcu czy bez? Maczety. Dzira budżetowa...
Jan Fijor zaprasza
dziś
KRYZYS 2020. ODC #31 TWORZYMY GRUPY PRZETRWANIA
Sytuacja pandemiczna panująca w Izraelu, Argentynie, Australii, Nowej Zelandii, a ostatnio także w Wielkiej Brytanii i na Węgrzech pokazuje, że "sielanka" może się w każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady 2015-12-09

Czym dla Ciebie jest wolność? - Jacek Kubrak - Q&A | # 07

Nadający: Kamil Cebulski

Zapnijcie pasy, szykują się grube filozoficzne tematy. Dzisiaj kolejne Q & A z Jackiem Kubrakiem o wolności. Czym tak naprawdę jest wolność? Czy możną ją w ogóle osiągnąć? Będzie również trochę o programowaniu ale człowieka czyli jak stworzyć swojego własnego żywego robota ;) Jacek planuje przenieść się w eter i prawdopodobnie już niedługo zacznie nagrywać swoje własne audycje, może nawet live co by można było dołączyć do rozmowy.

KOMENTARZE

Piro 2015-12-10

Bardzo miła odmiana usłyszeć audycję światopoglądową. Naprawdę wysoki poziom i ciekawy temat. Aby komentarz był jakoś tam merytoryczny chciałem przytoczyć sytuację z książki "Magician King". Rozmawia ze sobą dwoje bochaterów oglądając przy tym zachowanie boga który zamierza zniszczyć ich świat. Jeden z nich (Quentin) zapytał się drugiego czy nie może on zmienić swojej decyzji na co otrzymał odpowiedź negatywną. Później zapytał czy bóg w takim wypadku nie ma wolnej woli i tutaj odpowiedź była bardziej interesująca. Osoby ludzkie podejmując decyzje mogą popełniać błędy, bóg natomiast posiadając wiedzę absolutną nie widzi innych decyzji które mógłby podjąć niż ta którą właśnie podejmuje, nie zastanawia się nad tym po prostu jest to dla niego jedyne logiczne wyjście. Tym stwierdzeniem chciał pokazać że wolna wola tak naprawdę nie istnieje jest po prostu złudzeniem wynikającym ze skończonej wiedzy o danej sytuacji. Nie pamiętam dokładnego cytatu bo nie mam książki przy sobie ale gdyby dokładnie ktoś chciał to zachęcam do przeczytania (chociaż czasami tematyka może się nie spodobać). Fajnie by było gdyby Jacek miał własną audycję bo widać że ma rozległą wiedzę i ciekawie się go słucha.

Jacek_vel_Blacha 2015-12-10

Ta audycja pachnie stara dobra Kontestacja za jaka najbardziej tęsknię , pachnie klimatami Koczowiska Dekadencji jakiego Jacek powinien posłuchać by wiedzieć do czego z takimi dyskusjami się odwołuje. Dziś oprócz Was Panowie Kamil i Jacek tylko ByteEatera stać na takowe rozważania na antenie , jego i jego gości . Cała reszta nadajacych łacznie z Hugonem i Martinem ,którzy przerwali kontynuację Koczowiska Dekadencji, dali dupy w tym zakresie okazali się być nygusami i parweniuszami i %*($#@+  
Ja uwielbiam takie audycje i jakoś mnie nie dziwi ,że tak wielu wtedy gdy Jacek był gościem Hugona chciało jego powrotu.To jest jak wyborne wino , które odtracaja amatorzy a smakosze nad nim płacza ze szcześcia.... 
Panowie ! Słuchałem audycji 3 razy a będę słuchał i 4 bo warto , bo nawiazujecie do starej szkoły...Proszę gdybyście jeszcze tylko mogli wrzucać jakieś przykłady z swojego życia na poparcie pewnych tez było by już całkiem genialnie. 
 
Pozdrawiam Serdecznie :-)

waterfinder 2015-12-12

Dziękujemy za audycje Kamila - tę ostatnią i pozostałe. Musisz wiedzieć że jesteś słuchany przeze mnie, żonę i dzieciaki w Arabii Saudyjskiej. Najczęściej podczas wycieczek weekendowych odpalamy podkasty, również Twój. Przez poruszanie różnorodnych tematów w poszczególnych audycjach, są one zaskakujące i ciekawe. Pozdrawiamy i czekamy na więcej.

tt 2015-12-12

Blacha czemu ty nie zrobisz audycji. umiesz dobrze mówić, masz nieco ortodoksyjne poglądy, aczkolwiek całkiem logiczne. mozesz smialo poprowadzic takie rozmowy i co warto wiedziec na bank Hugo nie mialby nic przeciwko temu.

tt 2015-12-12

wniosek jest prosty panstwowcy to komuniści ;-)

Cezary 2015-12-14

Nie ma jakiegoś rozróżnienia między "prawdziwy Ja" i "zaprogramowany Ja". Jesteśmy po prostu materią ukształtowaną na bazie genów, czynników zewnętrznych i pewnego przypadku (błędów). Działanie naszego mózgu jest kombinacją genów oraz wydarzeń z przeszłości. Możesz to sobie nazywać programowaniem, ja nazywam uczeniem ale to bez znaczenia. Twierdzenie, że nie mam wolnej woli, ponieważ podejmuję decyzję na bazie doświadczeń z przeszłości to po prostu zmienianie definicji. Brak wolności jest wtedy kiedy CHCĘ podjąć jakieś działanie, ale nie mogę ze względu na jakieś ograniczenia. Twierdzenie, że ktoś, kto robi to co chce nie jest wolny, bo jego chęci wzięły się z doświadczeń z przeszłości jest niepotrzebnym zamydlaniem pojęć. 
 
Oczywiście, człowiek nie jest wolny absolutnie. Ograniczają nas prawa fizyki, chemii. Od niepamiętnych czasów staramy się te ograniczenia przełamywać dlatego, jak choćby balon czy samolot, które niwelują pewne ograniczenia fizyczne. 
 
Problem pojawia się gdy jeden człowiek siłą ogranicza wole drugiego w zasadzie bez powodu poprzez swoje "widzi mi się". Myślę, że takim ograniczeniom wszyscy jesteśmy przeciwni.

Dodaj komentarz...

Kamil Cebulski

Człowiek, który swoją przygodę z biznesem rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy to założył swoją pierwszą firmę. W wieku 18 lat zatrudnił pierwszego pracownika, a rok później miał ich dziesięciu. W wieku 21 lat wydał książki w których opisał swoją drogę do sukcesu, które stały się bestsellerami. Prasa zaczęła nazywać go najmłodszym milionerem w Polsce.

W wieku 23 lat założył fundację promującą przedsiębiorczość, a kilka lat później szkołę biznesu ASBIRO, w której wykładają wyłącznie przedsiębiorcy.

Prowadzi audycję na żywo Świat Kamila C., w którym przeprowadza wywiady z biznesmenami.

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Byłem na Gender Fluid Poly Party (2) - ponad rok temu
O świętach #5 Jan Kubań - ponad rok temu


O świętach #4 Jan Fijor - ponad rok temu

O świętach #3 Piotr Motyl - ponad rok temu

O świętach #2 Tad Witkowicz (1) - ponad rok temu

O świętach z Jackiem Gniadkiem (2) - ponad rok temu

Otwarcie Roku 2018/2019 (1) - ponad rok temuWojciech Siryk - Namzalezy.pl (4) - 3 lata temuMarta Marzec - Mój Dietetyk (1) - 4 lata temuGrzegorz Myszor- JakZagrac.pl (3) - 4 lata temuAdam Sulimski - Ekolog relacji (2) - 4 lata temuTomasz Grzelak - People Helper (1) - 4 lata temu


Dawid Szeląg - Szkoła tańca (1) - 5 lata temu


Religia vs Bezpieczeństwo (8) - 5 lat temuPatryk Borowski - Edengrad (3) - 5 lat temu


Biznes z PASJĄ - Q&A | # 02 (5) - 6 lat temu

Fundacja - Q&A | # 01 (3) - 6 lat temu


Damian Redmer - Rozwojowiec (6) - 7 lat temu
Maciek Gudan (3) - 7 lat temu

Kamil Kosior (14) - 7 lat temu
Sprawdzanie pomysłu na handel (11) - 7 lat temu

Z kasą fiskalną na wakacje (1) - 7 lat temu
Rusza ASBIRO w UK (5) - 8 lat temuJak schować majątek? (31) - 8 lat temu
Adam i firma turystyczna (13) - 8 lat temu


Łukasz Harazim - Klaun Hary (9) - 8 lat temu


Irena Borucka - Survival (15) - 8 lat temu


Tomasz Dąbrowski - Poligrafia (10) - 8 lat temu


Błażej Kozioł (6) - 9 lat temu
Krawiec, co szył reklamy (9) - 10 lat temu
Kamil, kobiety i sukces (8) - 10 lat temu

SKC#7 - Piotr Mazurowski (8) - 11 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

poradnik jak założyć firmę - - 20.00
borówka amerykańska wysoka sadzonki borówki - - 20.00
Sklep Colway - - 20.00
Wylewki samopoziomujące Mińsk mazowiecki,... - - 20.00
PROPOLIS UK - - 20.00
Borówka amerykańska sadzonki - - 20.00
Praca dodatkowa i dorywcza przez internet w... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt