Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
przedwczoraj
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Myśleć jak przedsiębiorca
3 dni temu
HISTORIA PEWNEGO SUKCESU.
„Zamiast gadać o faktach, opowiadaj ludziom historie! Fakty nikogo nie interesują, to historie sprzedają.” Tak uczył mnie dawno temu jeden z moich mentorów. W związku z tym chciałbym...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady 2010-12-14

Sławomir Sikora - Wielki biznes, haracze, morderstwa i fundacja

Nadający: Kamil Cebulski

Gościem jest Sławek Sikora, bohater (Stefan) z filmu Dług (dostępny w KontestKinie). Rozmawiamy o dzikim kapitaliźmie na początku lat dziewięćdziesiątych, jego mrocznych stronach, haraczach, morderstwach oraz o sytuacji więźniów w Polsce.

KOMENTARZE

adrian 2010-12-15

Ja mam pytanie do pana Sławka o Szachy w więzieniu. W Polsce z tego co wiem jest miejsca w zakładach karnych i aresztach na 75 tyś. osób. Jak pan uważa ile z tych 75 tyś. osób gra w Szachy, czyta książki szachowe? Czy więźniowie mogą mieć szachy w celi, czy tylko podczas tej jednej godziny kiedy nie muszą siedzieć w celi? Czy w więźieniach są książki Szachowe, które można wypożyczyć? Czy więźniowie mogą mieć swoje książki lub swoje szachy w celi i czy mają takowe? 
 
Wreszcie czy jest możliwe, aby skazany rozgrywał partię szachową z osobą nadzorującą, klawiszem?

Verde 2010-12-15

adrian - trzeba bylo zadzwonic, bo teraz ciezko zeby ci p. Slawek odpowiedzial. 
a same pytania pozostawie bez komentarza.

Michal 2010-12-16

Sławku, drodzy słuchacze: 
Nie zgadzam się z tezą, że należy dbać o dobre warunki więźniów. Uważam, Iż więzienie winno być prawdziwym piekłem na ziemi, aby jak najskuteczniej odstraszało potencjalnych zbrodnicieli. Im więcej więźniów zdechnie z głodu/zatłuką się między sobą tym lepiej dla reszty społeczeństwa. 
 
Inna rzecz że do więzień trafia wiele osób, których tam być nie powinno - i to w tym kierunku trzeba w/g mnie działać, aby wyeliminować tą sytuację. 
 
Twoi oprawcy zaś to jak dzikie wściekłe psy. 
 
Zabiłeś dwóch ludzi - uratowałeś życie KILKUNASTU !!!! 
Dziekuję Ci że to zrobiłeś. 
 
Jesteś bohaterem narodowym i należy Ci się nagroda. 
 
Prawa człowieka są dla ludzi, którzy szanują prawa drugiego człowieka!!!

Marius 2010-12-16

Tak jest, prawa człowieka obowiązują człowieka. A im więcej wściekłych humanoidalnych bydląt odstrzelisz dzisiaj, tym więcej ludzi uratujesz jutro.

Klient 2010-12-16

Powszechnie istnieje przekonanie, że więźniowie dostają wolność, łagodniejsze warunki itp. w zamian za dogadanie się z władzą, np. tajną współpracę na wolności, dokonanie zaplanowanych przestępstw, fałszywe zeznania obciążające niewygodnych przeciwników, donoszenie, podsłuchiwania itd. Czy Sławomir Sikora kategorycznie zaprzecza istnieniu czegoś takiego? Czy osobiście zetknął się z jakąś "propozycją"?

Biskup 2010-12-16

W amerykańskich filmach?

Radek 2010-12-16

Klient nie slyszałeś o instytucji świadka koronnego? Koronny przykład to pan "MASA". Dzisiaj szanowany biznesmen mający wiele legalnych interesów. Swoją drogą też można by Pana "Masę" zaprosić o Kontestacji ,żeby poopowiadał o przedsiębiorczości. 
Kamil ,Michal, Marius Osobiście nie wydaje mi się za właściwe tak kategorycznie popieranie Sławka za to co zrobił w przeszłości i wmawianie , i że zrobił dobrze. Sławek chyba sam to zauważył i troche starał się folgować Kamila podczas audycji. Stała się tragedia ale trzeba to traktować jako rozdział zamknięty i już do tego nie wracać. Mógł wybrać inaczej. Zgłosić sprawę policji prokuraturze(chyba nie było zgłoszone wogle) itp służbom wyjechać z kraju ,ukryć się. Tego nie zrobił. W tamtym czasie chyba Sławek też miał myślenie podobne "chłopcom z miasta " Pruszkowa czy Wyłomina. - Ja chcę się dorobić a jak to zrobię mnie nie obchodzi. Pozatym on zabił w bardzo okrutny sposób tak chyba nawet tak zwana Polska Mafia nie robiła. Nie wiem dlaczego został on ułaskawiony. Czy dlatego że był młody inteligenty itp a jego kolega nie był i dalej siedzi? Czy jego rola była tylko pomocnicza? 
Czasu nie wrócimy a należy docenić Sławka za to co robi teraz. Fajnie ,że teraz założył fundację i działa społeczenie jednak wracanie do przeszłości i tak jak Kamil ocenianie churraoptymistycznie że zrobił coś właściwego jest złe. Bo anuż ktoś bedzię w podobnej sytuacji i zrobi coś podobnego?

Yhcrana 2010-12-16

Telewizor w celi gdzie na kilku metrach non-stop przebywa ze sobą kilku skazańców to nie jest żaden luksus! A poza tym 80% ludzi która siedzi powinna być na wolności - handel narkotykami, przemyt, stręczycielstwo, różne "przestępstwa" gospodarcze, alimenty, itd... może najpierw wypuścić niewinnych ludzi z klatek a potem się zastanawiać czy w więzieniach nie jest za lekko. Zresztą, jak ktoś chce trzymać nawet przestępcę w klatce to niech to robi za własne pieniądze.

Radek 2010-12-16

Teoretycznie to większość ludzi siedzi po to żeby cały aparat urzędniczy miał robotę. Policjanci prokuratorzy sędziowie służba więzienna. Rozmaici biegli. Adwokaci. Pracownicy sądów. Wszyscy napewno dostają premię jak "plan jest wykonany" a wszelkie statystyki wysokie. Karanie pijanych rowerzystów więzieniem to jest kuriozum. Jeszcze nie słyszałem żeby przez pijanego rowerzystę ktoś zginał w wypadku poza nim samym. Podobno prawo zabierania pijanym rowerzystom prawajazdy jest niedobre bo pijanym kierowcom nie zabiera się karty rowerowej. Druga sprawa to ,część polityków(kaczor, ziobro) ubzdurała sobie, że na straszeniu społeczeństwa układami przestępcami zbudują swoją karierę polityczną. Nawiasem mówiąc oglądał ktoś z was teraz wywiady ze sławetnym Agentem Tomkiem? Jakie on ma wielkie poczucie przynależności do "Państwa" i jak chce dbać o te Państwowe interesy?

Radek 2010-12-16

News : Dzisiaj Prezydent Komorowski ułaskawił Artura Brylińskiego www.tvn24.pl

Biskup 2010-12-16

www.youtube.com Jaki kraj taki Bond - czemu on jest taki zdziwiony tym, że 'elyty' dbały o własne tyłki? I ile forsy poszło na na obkupienie go gadżetami, żeby mógł wkupić się w towarzystwo? No i ile osób udało się dzięki jego pracy wsadzić do pudła? Bo trochę krew mnie zalewa, że dla jednej szopki z Sawicką tyle czasu zmarnowano.

Martin 2010-12-16

A ja chciałem tylko wtrącić, do którego komentarza wyżej, że w Polsce nie ma czegoś takiego jak "szanowany biznesmen". 
 
Biznesmenów się w Polsce nie szanuje z definicji.

michal 2010-12-17

Radku : co byś zrobił, gdyby Ci ktoś napastował dziewczynę / siostrę ??? Gdyby Cię szantażował że obetnie palce Twojemu dziecku? A jak pójdziesz na policję to spali dom Twoim rodzicom ? Co byś zrobił ??? Czekał i patrzył co będzie ? Czy liczyłbyś na ochronę policji ? Czy uciekałbyś z kraju, twierdząc że twój prześladowca to taki biedny nieszczęśnik, któremu nie poszło i trzeba mieć dla niego zrozumienie ? Czy może siedziałbyś całymi dniami w piwnicy ??? miesiąc, dwa, trzy..............................................................Co byś Radku robił ?

Radek 2010-12-17

Teraz jest X służb tak jak mówił to Pan Sikora w audycji . Oprócz Policji jest cała masa innych specjalne komórki od zwalczanie przestępczości zorganizowanej. W komendzie głownej w CBŚ czy w prokutarze. Więc poprostu bym poszedł na policję. W latach 90 tych gdy szałał pruszków to może policja trochę gorzej walczyła z przestępczością , ale bez przesady dwóch bandziorów wyłudzających characze to nie jest to cała mafia czy cały pruszków. Przecież z tym by sobie poradził nawet średnio rozgarnięty dzielnicowy. Jak by były dowody. Dlaczego Pan Sikora nie nagrywał rozmów? Dlaczego Pan Sikora nie zgłosił do Komendy Głownej jak się bał w lokalnej zgłosić? Napewno był nikomu nie obciał łba ,dostając odsiadkę 25 lat i dożywocie i liczył później na cud i ułaskawienie. Przecież takich sikorów to może być wiele. Akurat ten miaj fuksa bo sprawa została nagłośniona i został nakręcony film. Jakby tego nie było to siedział by dalej. A żona która zabija męża który ją bije i prześladuje to co ? Siedzi w więzieniu. Nikt o niej nie kręci filmów nie zaprasza do kontestacji i nie ma szans na ułaskawienie...

Radek 2010-12-17

Zamiast "był" powinno być "bym". Ja bym napewno nie obcinał nikomu głow i nie zabijał. Może ci faceci poprostu chcieli go tylko postraszyć. To były chyba raczej drobne badziorki i wątpię ,że mieli wogle jakieś zabójstwo na koncie. Przecież to że Pan Sikora jest na wolności to jest wielki cud od boga. Dostał drugie życie. Napewno trzeba mieć do aparatu scigania państwa ograniczone zaufanie. Pokazuje to sprawa Olewnika. Ale w tym przypadku trzeba było przynajmiej dać szansę zadziałąć tym służbom. Pan Sikora mógł wyjechać za granicę. Do 2000 roku cała polska mafia została już wyłapana i rozbita. Oczywiście ta droba mafia. Bo jak to pisze red. Michalkiewicz "Siły Wyższe" rozwiedka działają nadal ,ale oni sie nie zajmują takimi drobnymi sprawami jak długi Pana Sikory.

Radek 2010-12-17

Jeszcze wracając do agenta Tomka i CBA to wszystkie te znane akcja CBA to porażki  
-przeciwko lepperowi to było kuriozum. Żadnej działki w Mrągowie nie było do odrolnienia. Dokumentacja spreparowana i sfałszowana. Pan Ryba i ten drugi którzy mieli być znajomymi leppera i pomagać w odrolnieniu w przeszłości byli agentami służb. Sprawa smierdzi. 
Sprawa marczuk-pazurowej to też smierdząca. Chciała zrobić wałek na 100 czy 400 tysięcy ale ciekawe czy wogle miała takie możliwości. Ja też mogę powiedzieć że pomogę w prywatyzacji pałacu kultury dajcie mi tylko 500 tysięcy. Na Agenta Tomka i jego wystawne życie poszło X milionów. Podliczyć jego apartamenty samochody zegarki. Rachunki w restauracji na tysiące złotych stawianie wszystkim itp. Taki agent Tomek to coś jak syn jakiegoś milionera który starał się przechulać jego majątek. :) Tylko ,że tym milionerem jesteśmy my wszyscy.  
Sprawa Kwiaśniewskich nieudana. 
Sprawa Sawickiej zobaczymy. Budżet agencji z 200 milionów chyba. Same nieprawidłowości i partactwo. Np przy wydawaniu broni. Podobno broń dawali nawet funkcjonariuszom którzy nie mieli na broń pozwolenia... !!! Totalne partactwo... Mogli zrobić jedną akcję ale dobrze a tak "Salon" się przestarszył. I rozmaite ITI-je, wyborcze. Tvny mogą sobie jeździć po Agencje Tomku i Panu Kamińskim jak po łysej kobyle.

michal 2010-12-17

OTO GDZIE PROWADZĄ PRAWA CZŁOWIEKA  
 
Od 4 lat mieszkam w UK. Ma mentalność jest już bardziej anglosaska niźli polska. 
Rozumiem, że mieszkając tylko w jednym miejscu człowiek nie ma porównania, nie zna innego i wydaje się że jego rzeczywistość jest jedynie realna. Toteż będąc bąbardowanym polskimi info o zbrodniach, wypadkach, kradzieżach, oszustwach itp. można "przywyknąć" i częściowo akceptować tego typu zachowania, co jest drastycznie ZGUBNE !!!!!!!!!!!!!!! 
 
Oto trzy prawdziwe zdarzenia : 
 
1. Na farmera we wsi Norfolk napadł złodziej. Przeszukał dom, ukradł mały sejf i począł uciekać w pola. W międzyczasie farmer zorientował się że ma w domu złodzieja. Złapał za dubeltówkę, wybiegł na podwórko i zobaczył że ktoś ucieka z jego sejfem; strzelił więc - tamten dostał w kostkę u nogi - przewrócił się na sejf trzymany przed sobą - wybił sobie zęba. FINAŁ : 
Farmer dostał karę więzienia za próbę zabójstwa ! 
Sędzia w sądzie : dlaczego próbował pan zabić tamtego mężczyznę ? 
Farmer : nie chciałem go zabić tylko zatrzymać, jakbym chciał go zabić to bym strzelił w głowę a nie w nogę. 
...Nie pomogło tłumaczenie jednak... 
A biedny złodziej? Cóż, w gazetach został przedstawiony jako OFIARA nadużycia siły. I jeszcze najlepsze........... 
Złodziej dostał 70 tys funtów ODSZKODOWANIA !!! bo chodzić biedak nie mógł i musiał przejść operację stopy :(  
 
2. Obok domu pewnej nauczycielki codzień dzieci ze szkoły wracały, często dla zabawy niszcząc jej kwiatki w przydomowym ogródku (wiecie jak to w anglii przednie ogródki są bez płotków zaraz przy szosie ) 
Po kilku próbach słownego upominania kobieta nie wytrzymała i przy gorącym uczynku złapała jednego gówniarza za UCHO i go wyprowadziła ze SWOJEGO ogródka. FINAŁ: 
Kobieta trafiła do sądu, została notowana za przemoc wobec dzieci, dostała 500 funtów kary, straciła PRACĘ !!! I jako nauczyciel już pracy nie znajdzie... 
 
3. PRAWO DO WOLNOŚĆI I SWOBÓD RELIGIJNYCH: 
Pewna pielęgniarka katolicka powiedziała do ciężko chorego pacjenta na oddziale przy jego łóżku:  
" będę się dziś modlić w kościele abyś wyzdrowiał ... "  
ktoś usłyszał, podkablował. FINAŁ : 
tak tak, dobrze zgadujecie............ pielęgniarka wyleciała z pracy. powód: mieszanie religii w sprawy zawodowe...sam pacjent nic przeciwko modlitwie nie miał. 
 
Takich sytuacji jest wiele. Są one wynikiem takiego właśnie myślenia:  
a bo każdy ma prawa człowieka, wszyscy są równi, a bo broniący się nie powinien nadużywać siły, a bo bandyta też człowiek.... 
NIE NIE NIE NIE NIE NIE NIE  
TO JEST CHORE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 
TO nie Sławek ma się przed bandytą płaszczyć, ten kto pierwszy zaczyna atak jest winny !  
Ta nadmierna ochrona wszystkich i wszystkiego powoduje, że coraz lepiej mają Ci, którzy oszukują, kradną, wyłudzają zasiłki, są gejami, muzułmanami, ogólnie wszyscy tylko nie pracujący, prawi ludzie. Uwierzcie mi, widzę to na co dzień. 
Nie wszystko co w UK jest super. Już co mądrzejsi anglicy głośno mówią że prawa człowieka i system opieki zaszły za daleko.  
Na szczęście nowy rząd D.Camerona pomału robi porządek z tym ścierwem marginesu społecznego; przynajmniej próbuje coś zrobić. 
 
Ostatnio gazeta "daily express" zrobiła ankietę ilu ludzi chce wystąpienia UK z unii. 99% ankietowanych chce wyjścia z unii.

Radek 2010-12-17

Michał: 
Ad 1 : Farmer dostał słuszną Karę. Strzelanie do ludzi tylko dlatego że ktoś ukradł papier(pieniądze) jest głupotą. Farmer sam wymierzył sprawiedliwość. Może złodziej do końca życia zostanie kaleką? 
Ad 2: Pani dostała słuszną karę. Podczas szarpania dziecka za ucho można to ucho naderwać albo urwać.  
Ad 3. Tutaj akurat przegięcie i niesłuszna kara.  
 
Co to tej antydyskryminacji w brytyjskich urzędach na ktora tak narzekasz to akurat to by się przydało w polsce jako "Bat" na urzędników. W angli każdy urzędnik chodzi na paluszkach bo możesz go oskarżyć o dyskryminację ze względu na to żę jesteś czarny , zielony, arab czy polak i on cię dlatego traktuje inaczej. A w polsce urzędnik jest Panem a ty jesteś olewany.

Mateusz z Kanady 2010-12-17

Radku jestes typem czlowieka ktory naprawde powinien zostac skrzywdzony. Zycze ci tego z calego serca. Chcialbym zebys poznal co to znaczy zostac upokozonym przez paru zbirow, i jak malo to obchodzi policje. Chcialbym zebys sie tulal po uzedach, wypelnial tony bzdurnych formulazy, czekal w nieskonczonosc na laske jakiejs biurwy i bankrutowal wydajac pieniadze na prawnikow i wykonczyl sie nerwowo szukajac zadoscuczynienia w sposob legalny. I jeszcze zebys czaly czas ogladal sie za siebie i uwazal na kazdy cien bo ci chlopcy powiedizeli ze jak pojdziesz na policje to dopiero zobaczysz. 
 
Az w koncu sam bys nie wytrzymal i nastepnego chuja co ci sie do domu wlamie, zabilbys z czystym sumieniem zakopal i nawet na policje nie dzwonil. Wtedy bys zrozumial jak durne jest twoje moralizowanie o wartosci zycia skurwysyna zywiacego sie cudzym szczesciem i dorobkiem.

Mateusz z Kanady 2010-12-17

"Może złodziej do końca życia zostanie kaleką? " 
 
Mozna miec taka nadzieje, prawda? Przynajmniej mialby pasozyt problemy z okradaniem jak by byl ograniczony do wozka.

Biskup 2010-12-17

@Radek: 
 
Odnośnie farmera: nie możesz ukradzionych pieniędzy traktować w kategoriach zwykłej celulozy, to tak ja by po wybiciu komuś zębów stwierdzić, że to tylko trochę wapnia polanego fluorem:) . Włamywacz zabierając te pieniądze zabrał nie tyle papier, ale wszystko to, co rolnik mógł sobie kupić za to - nową maszynę do pracy w polu, nowy budynek gospodarczy; może musiał sobie dach wyremontować, a po stracie pieniędzy musiał wziąć na to pożyczkę z banku i założyć sobie śliczną pętle na szyje w postaci długu? A co jeśli jego córka była chora na raka, a pieniądze z sejfu miały sfinansować jej leczenie w klinice? Pamiętaj, że okradając kogoś, kradniesz czyjś czas, wysiłek, chęci i zdrowie, które musiał włożyć w zdobycie tego. Kradniesz nie tylko to - zabierasz jeszcze pole manewru, ograniczasz możliwości działania tej osoby. No bo jeśli dalej trzymać się tego rolnika (i hipotetycznej sytuacji w jakiej go umieściłem) to po stracie sejfu nie może już wyleczyć córki w renomowanej klinice tylko musi ją wysłać na państwowe leczenie w mniej skutecznej; już sobie nie kupi nowych maszyn, które byłyby bardziej wydajne, i teraz jago konkurenci wygryzą z rynku, bo kiedy on wyprodukuje (liczby z księżyca) 1000 ton kukurydzy i każdą sprzeda za 100 funtów (pisałem że z księżyca) to inni wyprodukują 2000 ton i sprzedadzą za 90 za tonę. A koncentrując się na włamywaczu- penisek mu w dupcię, po kiego czorta ruszał nieswoje? Niech popierdziela teraz na wózku i niech będzie przykładem dla innych debili. Prawo ma być ludzkie, ale dla ludzi a nie małych skurwieli! 
 
Odnośnie bachorów i ogródka: jak mocno trzeba szarpnąć takie ucho, żeby je uszkodzić? Jeszcze linijką po łapach powinna dać, pójść z tym gówniarzem do jego rodziców i im po ryjach strzelić, za to że gnoja nie potrafią wychować. A potem smarki wysłać do pracy w ogródku, żeby nauczyły się szanować cudzą pracę. Dzieci trzeba uczyć zasad i zaradności, a czego je nauczysz patrząc bezczynnie jak niszczą czyjąś pracę i okazują brak szacunku dla tej osoby? - że są bezkarne i wszystko mogą zrobić, że rządzą na dzielni ;) Cholera, następnym razem, jak już się znudzą głupimi kwiatkami, to zbiją szybę, pomażą ściany, a na koniec, jak im nikt po dupach nie da w międzyczasie, włamią się jej do domu, zwiążą, zgwałcą, obleją wrzątkiem i zakopią w ogródku - bo skoro mogli se u niej bezkarnie harce urządzać, to widocznie nikt nie lubi starej cholery i nikomu nie będzie jej żal... Niby co ona miała zrobić? Wysadzić szkołę w powietrze, żeby dzieciaki nie przechodziły koło jej domu?

Doro-ta 2010-12-17

Bardzo ciekawa audycja, w której padl temat bezposrednio ze mna zwiazny. Studiowalam projektowanie wnetrz i wystaw. Jako dyplom projektowalam... wnetrza wiezienia.  
 
Konkretnie, obiekt ten nazywal sie oddzialem zewnetrznym i byl pólotwarty. Wiezienie to jest budynkiem nowym i podczas tworzenia dyplomu bylo w trakcie budowy. Przeznaczone bylo dla drobnych przestepców, skazanych na krótkie, kilkumiesieczne wyroki a nie tzw. "prawdziwych szumowin". 
 
Jak to sie stalo, ze osoba taka jak ja robila taki projekt? (kiedys w jednej z audycji Kamila i Janka w odpowiedzi na mój komentarz zostalam nazwana... mimoza. Choc sie nie znamy, obu panów pozdrawiam ;)) A nie jakis hotel czy restauracje? 
 
W trakcie studiów wspólpracowalam z architektem jako dekoratorka wnetrz w ramach praktyk. Kiedy szukalam pomyslu na dyplom spytalam sie czy akurat projektuje jakis budynek, w którym mozna zaaranzowac wnetrza. Bylo nim wlasnie to wiezienie. Przemyslalam i zdecydowalam sie. Promotor wyrazil zgode, aczkolwiek wiecej konsultowalam sie z architektem niz z nim oraz odwiedzalam obiekt w trakcie budowy. 
 
Obiekt byl niewielkim kompleksem, w sklad którego wchodzil budynek z celami i swietlica oraz osobny gmach z sala widzen i stolówka. Nie przypominal obrazu wiezienia, jakie znamy glównie z filmów. Do tego polozony byl w ladnej okolicy.  
 
Przeznaczony byl na ok 200 osób (nie pamietam dokladnie), co wykluczalo tlok. Cele byly dosc przestronne, w kazdej z nich mialo przebywac od 2 - 3 skazanych. W ciagu dnia byly one otwarte, a wiezniowie mieli swobode wychodzenia i poruszania sie zarówno w budynku jak i na zewnatrz. Zamykane byly tylko na noc. Co ciekawe oddzial ten byl przystosowany dla... niepelnosprawnych. Mial pochylnie oraz specjalna cele dla osoby niepelnosprawnej odopwiednio wieksza i z osobna lazienka.  
 
Szczerze, trudno bylo popisac sie jakas wymyslna kreatywnoscia w takim miejscu, poza doborem materialów i kolorystyki. To nie hotel czy restauracja. Najciekawszymi obiektami byla sala widzen i stolówka, do której zaprojektowalam specjalne umeblowanie dobrane do funkcji. A takze kaplica - jako aneks do dyplomu zrobilam projekt witrazy do niej, przedstawiajace sceny biblijne zwiazane z prawem i przebaczeniem (motywy takie jak dekalog i powrót syna marnotrawnego). 
 
Nie obylo sie bez przejscia konfliktu wewnetrznego. Czyli tego jakie naprawde powinno byc takie wiezienie. Wprawdzie widzialam budynek, poznalam prawo, historie wieziennictwa i normy, rozmawialam z dyrektorem obiektu, funkcjonariuszami ale nie mialam kontaktu z nikim, kto pracuje z z wiezniami na np. na zajeciach resocjalizacji lub sam ma za soba doswiadczenie odsiadki. Zastanawialam sie czy warunki maja byc surowe czy w miare przyjazne. Czy ludzie po wyjscu z wiezienia staja sie lepsi, bo nabyli nowych doswiadczen czy gorsi bo wyzwolilo w nich agresje. W koncu zdecydowalam sie na funkcjonalnosc, nowoczesnosc i wygode gdyz, skazani nie byli tzw "przwdziwymi przestepcjami". Wiele z nich mialoby tam trafic za przestepstwa nieumyslne i nawet kilkumiesieczne pozbawienie wolnosci mogloby byc dla nich bardzo trudne. 
 
Dlatego zaluje, ze wtedy nie wiedzialam o czyms takim jak fundacja Slawka, czy wogóle o istnieniu tego pana (film Dlug po raz pierwszy objerzamalm dlugo po obronie). Dyplom zrobilam 4 lata temu, wiec bohater audycji powinien juz byc na wolnosci. 
Gdybym boronila sie teraz to, pewnie poruszylabym w czesci pisemnej historie Slawka i wnioski z tej audycji. Ale skontaktowalabym sie ze Slawkiem po telefonie Kreatora ;)) 
 
Pozdrawiam

dorota 2010-12-17

o, jakaś inna dorota? :)

Michal 2010-12-17

Radku  
 
Tak właściwie to do której grupy społecznej się zaliczasz ? 
Do ludzi prawych czy do bandytyzmu ? 
 
Bo jakoś ciężko jest mi to zrozumieć, aby osoba uczciwa tak zaciekle broniła popapranych wykolejeńców.....

Dodaj komentarz...

Kamil Cebulski

Człowiek, który swoją przygodę z biznesem rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy to założył swoją pierwszą firmę. W wieku 18 lat zatrudnił pierwszego pracownika, a rok później miał ich dziesięciu. W wieku 21 lat wydał książki w których opisał swoją drogę do sukcesu, które stały się bestsellerami. Prasa zaczęła nazywać go najmłodszym milionerem w Polsce.

W wieku 23 lat założył fundację promującą przedsiębiorczość, a kilka lat później szkołę biznesu ASBIRO, w której wykładają wyłącznie przedsiębiorcy.

Prowadzi audycję na żywo Świat Kamila C., w którym przeprowadza wywiady z biznesmenami.

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Byłem na Gender Fluid Poly Party (2) - ponad rok temu
O świętach #5 Jan Kubań - ponad rok temu


O świętach #4 Jan Fijor - ponad rok temu

O świętach #3 Piotr Motyl - ponad rok temu

O świętach #2 Tad Witkowicz (1) - ponad rok temu

O świętach z Jackiem Gniadkiem (2) - ponad rok temu

Otwarcie Roku 2018/2019 (1) - 2 lata temuWojciech Siryk - Namzalezy.pl (4) - 3 lata temuMarta Marzec - Mój Dietetyk (1) - 4 lata temuGrzegorz Myszor- JakZagrac.pl (3) - 4 lata temuAdam Sulimski - Ekolog relacji (2) - 4 lata temuTomasz Grzelak - People Helper (1) - 4 lata temu
Religia vs Bezpieczeństwo (8) - 5 lat temuPatryk Borowski - Edengrad (3) - 6 lat temu


Biznes z PASJĄ - Q&A | # 02 (5) - 6 lat temu

Fundacja - Q&A | # 01 (3) - 6 lat temu


Damian Redmer - Rozwojowiec (6) - 7 lat temu
Maciek Gudan (3) - 7 lat temu

Kamil Kosior (14) - 7 lat temu
Sprawdzanie pomysłu na handel (11) - 8 lat temu

Z kasą fiskalną na wakacje (1) - 8 lat temu
Rusza ASBIRO w UK (5) - 8 lat temuJak schować majątek? (31) - 8 lat temu
Adam i firma turystyczna (13) - 8 lat temu


Łukasz Harazim - Klaun Hary (9) - 8 lat temu


Irena Borucka - Survival (15) - 9 lat temu


Tomasz Dąbrowski - Poligrafia (10) - 9 lat temu


Błażej Kozioł (6) - 9 lat temu
Marek Oko - odnawianie kamienic (12) - 10 lat temu
Krawiec, co szył reklamy (9) - 10 lat temu
Kamil, kobiety i sukces (8) - 10 lat temu

SKC#7 - Piotr Mazurowski (8) - 11 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

poradnik jak założyć firmę - - 20.00
borówka amerykańska wysoka sadzonki borówki - - 20.00
Sklep Colway - - 20.00
Wylewki samopoziomujące Mińsk mazowiecki,... - - 20.00
PROPOLIS UK - - 20.00
Borówka amerykańska sadzonki - - 20.00
Praca dodatkowa i dorywcza przez internet w... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt