Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2016-01-17

Niemiecka gra polityczna: Nord Stream 2 może finansować rosyjską agresje

Nadający:

KOMENTARZE

Jacek z Danii 2016-01-18

Macku,  
 
Zgadzam sie z Toba w 100%. Uwazam ze bardzo dobrze przeanalizowals obecna sytuacje z KODem, TK i Niemiecka 'zimna agresja', szczegolnie w kontekscie geopolitycznym o ktorym jest zupelnie cicho w mediach. Bardzo dobra robota! 
 
Niemcy, podbnie jak Francja w Afryce, proboja w Europie budowac kieszonkowe imperium, w ktorym Polska gra role perly w koronie, tak jak kiedys Indie byly perla w koronie Imperium Brytyjskiego. Na wszelkie proby usamodzielnienia sie zaczynaja strzelac ze wszytkiego co maja, a ze nie moga pojsc w otwarty konflikt wiec ropoczynaja zimna wojne z Polska.  
 
Czy znasz wyklady Jacka Bartosiaka na Youtube odnosnie sytuacji geopolitycznej, szczegolnie w kontekscie chinskim?

Marriusz 2016-01-18

Odpowiedź "D" jakąś część na zakup polityków zachodnich,w tym też możliwe że polskich.Wyda część na propagandę,część wyda na utrzymanie władzy,część wyda na zakupy na wschodzie i zachodzie dóbr pierwszej i drugiej potrzeby część ukradnie pzy budowie wielkich nikomu nie potrzebnych obiektów a znaczną część wyda na zatrudnienie w jedynej gałęzi jaka im w miarę wychodzi czyli w sektorze militarno zbrojeniowym.Dlatego też my powinniśmy twardo domagać się od USAi Europy dofinansowań naszych programów obronnych jako części pogramów Nato i Unii.Poza tym powinniśmy zbudować elktrownię atomową a nawet dwie.jedną przy granicy rosyjskiej a drugą przy niemieckiej.Ponadto wiemy że nie zablokujemy aczej Nodstreamu 2 więc jak już zostaniemy z ręką w Nocniku w tej sprawie to kategorycznie powinniśmy się domagać od strony niemieckiej zakopania głębiej rury nordstream1 co obiecała pani kanclerz.Jest to podobno bardzo trudne technicznie ale należysię domagać tego kategorycznie ze względu na przyszłość ,a jest okazja do wymuszenia takiego kroku.Nasze rurociągi zapewne za chwilę nie będą" technicznie w stanie przesyłać rosyjskiego gazu z Rosji w ilościach jakie byśmy chcieli ale będą utrzymywane na minimalnym poziomie przesyłu tak byśmy na tym tracili a nie zarabiali.Dlatego należałoby ppmyśleć o możliwości przesyłania nimi gazu w inne rejony(jeśli jest to opłacalne)tak by blokować trochę Rosjan na innych kierunkach-np trochę na około na południe?Nie wiem czy się tak da ale może warto by było przeanalizować i dogadać się z Ukraińcami ,Słowakami. 
Już powinniśmy negocjować dostawy gazu z Iranu.

Maciej Bienert (care24.pl) 2016-01-18

Dziękuję za miłe słowa, 
Z Panem Jackiem Bartosiakiem kontaktujemy się od zeszłego roku. Jutro będziemy rozmawiać telefonicznie i zaproszę Pana Jacka do audycji na żywo w kontestacji.

Jacek, Dania 2016-01-18

*probuja

Marek 2016-01-19

Polskojęzyczne media w Polsce w większości to media z kapitałem zagranicznym a dokładnie niemieckim. Jak ma się sprawa własności mediów niemieckich. Jak prawo niemieckie reguluje udział obcego kapitału w strukturze własnościowej niemieckich mediów?

Maciej Bienert (care24.pl) 2016-01-19

ad5 pytałem prawnika i odpowiedział ,że w Niemczech te kwestie są prawnie uregulowane w ten sposób ,że rynek medialny jest chroniony przed zagrożeniem ze strony obcego kapitału. Zagrożenie miało by polegać na ew. propagandzie. To co mówią niemieccy politycy ,dziennikarze i tak zwani specjaliści proszę nie brać na poważnie. Ta cała nagonka w niemieckich mediach jest z powodu zagrożenia ich interesów w Polsce. Smutno ,że wysługują się oni Polakami ,ba są nawet tacy ,którzy w to wierzą. Wierzą ,że "uchodźcy" to kobiety i dzieci ,oraz lekarze i inżynierowie ,którzy przyjechali do Niemiec przyjąć niemiecką kulturę ,europejskie wartości i sposób życia ,służyć innym ,płacić podatki itp. Mówiąc krótko: wszelkie pouczanie Polaków ze strony Niemców w sprawie wolności mediów porównać można reprymendy złodzieja recydywisty dla dziecka co chce ukraść cukierka.

RAdesign 2016-01-19

bo Niemcy lubią pouczać.  
 
ani chybi - kompleksy.

Maciej Bienert (care24.pl) 2016-01-19

ad7 pouczanie ,upominanie ,nakazywanie ,wychowywanie jest wynikiem sytuacji w jakiej byli wychowani. Tu jako pedagog muszę stanąć w ich obronie ,oni to jedyny świat jaki znają. Nie znają innych zachowań. Cały proces wychowania poprzez rodzinę ,szkołę ,zakład pracy itp. jest oparty na silnej hierarchiczności. Upokarzanie ,agresja ,poniżanie ,narzucanie "słusznych" poglądów bardzo często jest elementem wychowania jakie otrzymał statystyczny Schmidt. Nawet podczas rozmów między sąsiadami grożenie palcem to "normalka" zamiast wzajemnego szacunku- uśmieszki ,ładne minki a za plecami próba sił. Dlatego to społeczeństwo tak funkcjonuje. Jak wojsko ,jak jest rozkaz od władz: 
 
pracować! to pracują wydajnie i osiągają cele gospodarcze 
 
nienawidzić! to nienawidzą kogi im każą: Polaków ,Żydów itp. i nienawidzą też wydajnie KZ ,naloty ,wojny ,morderstwa ,kradzieże itp.  
 
kochać islamistów! to kochają ,witają na dworcach ,przynoszą maskotki , nawet jak ich gwałcą to mówią ,że nic się nie dzieje

Marriusz 2016-01-20

Coś czuję że Maciej szuka już nowego miejsca do życia ;-)

Maciej Bienert (care24.pl) 2016-01-20

ad9 ,hej mieszkam w Niemczech i tu będę mieszkał przez najbliższe lata ,obecnie nie mam planu mieszkać gdzie indziej. Tu wyznaczamy sobie nowe cele ,tu rozpoczynamy coraz to nowe projekty. Wszystko będzie zależało od rozwoju sytuacji: czy nadal będą to Niemcy czy Germanistan. Niestety ostatnie wydarzenia ,molestowania ,gwałty ,przestępczość a w szczególności reakcja władz na te problemy przypominają kraje 3go świata. To samo wolność mediów wolność poglądów i dostęp obywateli do rzetelnej informacji na temat wydarzeń w kraju. Te praktyki to też 3ci świat. To musi się zmienić i my będziemy o tym głośno mówić.

Dodaj komentarz...


Maciej Bienert - Dumny ojciec i szczęśliwy mąż, a poza tym pedagog z 11. letnim stażem. Zajmuje się zwykle wieloma rzeczami na raz. Od 3 lat mieszka w Niemczech w raz z rodziną.

Kiedyś urzędnik. Od 11 lat przedsiębiorca wolnorynkowiec, prowadzący działalność z sukcesami i nierzadko porażkami. 35 lat życia nauczyło go, że warto się uczyć i ciężko pracować, ale przede wszystkim być wiernym wartościom i ideom, które wyznaje.

W wieku 31 lat zrozumiał, że w życiu nie chodzi o to żeby siebie "odnaleźć" tylko siebie tworzyć. Po ukończeniu wielu szkół, kursów i uczelni, podjął się kolejnego wyzwania: prowadzenia audycji w Kontestacji.

Prowadzi wiele stron internetowych między innymi:

bienert.biz
care24.pl
deutschland-jobs.eu
fenster.bienert.biz
jazdawde.pl

Inne audycje tego autora:

Niemiecka tarcza antykryzysowa (3) - 10 miesięcy temu

Nieruchomości w Niemczech cz.1 (1) - ponad rok temu

Ile tracimy na dotacjach UE? (3) - ponad rok temu

Spór o kler (7) - 2 lata temu

Powrót po 9 latach (3) - 3 lata temuWięcej audycji...Konflikt Polska - Izrael (1) - 3 lata temuUbóstwo w Niemczech - 3 lata temu

O przetargach - 4 lata temu

Idę na studia (2) - 4 lata temuPlany na 2017 (1) - 4 lata temu

Niemiecka szkoła (5) - 4 lata temu

Pozytywne efekty 500+ (4) - 4 lata temu
Przemoc, mobbing i nękanie (2) - 4 lata temuEmerytury w Niemczech (2) - 4 lata temu


Wakacyjny nastrój (2) - 5 lata temu

Terror w Monachium - 5 lata temu

Jakie są dzisiejsze Niemcy? (1) - 5 lata temu

Terror w Monachium - 5 lata temu


Audycja niedokończona - 5 lata temu

Co łączy wp.pl i Zyklon B (1) - 5 lata temu
Niemcy państwem bezprawia? (3) - 5 lata temu
Polskie materace dla Niemców (7) - 5 lata temuKochajmy się wszyscy! (1) - 5 lata temu


Maćkowa codzienność - 5 lat temu

Maciek ma problemy... (1) - 5 lat temu


Komentarz Maćka... (1) - 5 lat temu
Kto jest lepszym "Polakiem"? (2) - 5 lat temu


Nasza nowa siedziba (5) - 5 lat temuJakich klientów unikać? (2) - 6 lat temu


Wspomnień czas (1) - 6 lat temuCo tu produkować? (4) - 6 lat temu
50 tys. VAT Maćka (1) - 6 lat temu

Okna z Polski (1) - 6 lat temu

Przewaga LTD nad GmbH - 6 lat temu


Dokąd emigrowałby Maciek? (1) - 6 lat temu

Fitblogerka w Kontestacji (1) - 6 lat temu


Niemiecka indoktrynacja (2) - 6 lat temu


O budownictwie w Niemczech (4) - 6 lat temuBytowska policja w akcji (3) - 6 lat temu

Maciej o nazizmie - 6 lat temu

Policja bytowska w akcji (1) - 6 lat temu


Socjal w Niemczech (16) - 6 lat temu

A co, jak przyjdzie kryzys? (1) - 6 lat temu

Maciej nie lubi Mercedesów! (1) - 7 lat temu


Niemcy moich marzeń (5) - 7 lat temu


Niemcy o Polakach... (7) - 7 lat temu

Policjantka lubi gaz - 7 lat temu

Delegacja to nie emigracja (3) - 7 lat temuDrutexomania (3) - 7 lat temu
Mała firma, a cieszy - 7 lat temu
MLM i inne tematy (10) - 7 lat temu
Czy czeka nas drugi Hitler? (2) - 7 lat temu


Rozmowy o emigracji c.d. (1) - 7 lat temuRozmowy o emigracji - 8 lat temu


Zostanę miliarderem! (9) - 8 lat temu

O walucie Euro - 8 lat temu

Okna i nie tylko... (5) - 8 lat temu


Polska: pierwsze wrażenie (41) - 8 lat temu

Rozbijemy układ! (7) - 8 lat temu

Za Odrą zapłacisz bykowe (1) - 8 lat temu


Układ zamkniętych okien (5) - 8 lat temu


Nie otwierajcie firm w Polsce (25) - 8 lat temu


Odwiedziny z Lichtensteinu (4) - 8 lat temu

Czy warto kupić dom w Anglii? (15) - 8 lat temu


Ciemne strony emigracji (7) - 8 lat temuO interesie Maćka (3) - 8 lat temuWybuchowy Klient (1) - 8 lat temuMaciej ujawnia swój sekret (19) - 8 lat temu


Dziś o życiu w Norwegii (15) - 8 lat temu

Gdzie tanio tankować... (19) - 8 lat temu


Wywiad z Marią i Tomkiem (11) - 8 lat temu


Pierwsza reklamacja (1) - 8 lat temu


Figielka o pracy w UK (9) - 8 lat temu


Polaku uśmiechaj się (11) - 8 lat temu

Wywiad z raperem Junior ER (16) - 8 lat temu
Samochód dojechał - 9 lat temu


Jak działa gospodarka? (5) - 9 lat temu

Pytania do emigrantów (10) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Fotowoltaika nowy sącz, nowy targ,... - - 20.00
Sklep colway Kolagen - - 20.00
Ubezpieczenia na życie nowy sącz - - 20.00
Jak wysłać fax do Niemiec - - 30.00
Nieruchomości Hiszpania - Torrevieja... - - 20.00
zarabianie przez internet - - 20.00
Praca w sieci przez internet - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt