Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
audycja odwołana
Nie
20:00
Firma na emigracji
Słuchaj radia
Wydanie Główne
dziś
Unikaj szpitali
Zaczyna brakować miejsc dla chorych. Nielogiczne zakazy. Czerwona vs żółta strefa. Zamknięte szkoły. Nadawanie nielegalne? Jawne zarobki w TVP? Nowy pomysł na ławki. Bieszczady bez 5G....
Po prostu biznes
5 dni temu
Spółka komandytowa - jak przygotować się do zmiany przepisów?
W mediach możemy poczytać sporo informacji na temat związany z zmianą sposobu rozliczania podatków w spółce komandytowej. Dla wielu przedsiębiorcow oznacza to naprawdę sporą podwyżkę...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2016-01-30

Matrix po polsku

Nadający:

Czym jest Matrix? Co mają wspólnego światy równoległe genetyka i wolna wola. Jak przestać reagować i zacząć myśleć? Jak odłączyć się od Matrixa i czy warto czekać na zbawiciela – na te i wiele innych egzystencjalnych dylematów próbuje odpowiedzieć Kuba rozmawiając ze słuchaczami programu Rozmowy w Nocy.

KOMENTARZE

SURFACE3D.EU 2016-02-01

Audycja super!

Kuba 2016-02-02

Thanks - Surface :)

Faraday007 2016-02-02

Moje pierwsze skojarzenie to matriks mitochondrialny, a w którym narządzie jest najwięcej mitochondriów? W mózgu! Przypadek !? ;) 
 
Co do DNA bycia zapisem naszego przeznaczenia to muszę się nie zgodzić. Wprawdzie może nam one wiele o nas powiedzieć i daję nam pewne ograniczenia, ale ten zakres możliwości jakie nam daję jest na tyle szeroki że absolutnie nie wolno się tym przejmować. Wręcz robienie sobie takich wymówek jest bardzo szkodliwe i okaleczające. Ludzie często potrafią zaskoczyć siebie i innych zarówno plastycznością swoich mózgów, jak i poziomem kondycji fizycznej którą potrafią osiągnąć. 
 
Co do Tworzenia nowej religii czy duchowości żeby porzucić jakieś stare koncepcje to Budda już próbował. Skończyło się tak że za jego ideologią poszli zupełnie inni ludzie niż planował i trudno powiedzieć czy w tym kierunku co chciał. 
 
Co do wychodzenia z matriksu to polecam pooglądać filmiki Mr. Freemana. Dają trochę do myślenia zwłaszcza ten: https://www.youtube.com

Biedaszybnik z Wałbrzycha 2016-02-09

Witam. Audycja bardzo dobra -gratuluje. Jednak dam mala podpowiedz z mojej strony: Szkoda nieco czasu, mysle, na wywazanie otwieranych wielokrotnie juz drzwi, poniewaz odpowiedz na wszystkie zawarte w audycji kwestie daje praktyka Buddyzmu, ewentualnie ktorejs z jego pierwotniejszych odmian tybetanskich jak Bon lub Dzogczen. Problemem dla ludzi zachodu jest jednak starozytna semantyka uzywana w naukach buddyjskich kojarzaca sie ze wschodnim folklorem i cepelia. Jednak po uwazniejszym przyjrzeniu sie a co najwazniejsze wgladzie w te nauki, latwo dojsc do wniosku ze nie ma wielkiej roznicy miedzy nimi a aksjomatami wspolczesnej fizyki kwantowej i studiami nad nimi. Szkoly buddyjskie oferuja przewodnictwo doswiadczonych a nawet oswieconych nauczycieli w praktyce buddyjskiej ( odmiana jest medytacja). Na samotne eksperymenty, z calym szacunkiem dla Kuby, wg mnie szkoda czasu bo zycie jest za krotkie. To tak jak z nauka biznesu, po co samemu powielac niebezpieczne i czasochlonne bledy skoro mozna zasiegnac nauk u mentora np.w Asbiro? 
Kolego Faraday, proponuje Tobie zapoznanie sie z rozwojem imponujacej chinskiej lini przekazu patriarchow Buddyzmu i nie tylko, np. lini nauczycieli tybetanskich. Sporo sposrod nich osiagnelo stan Buddy dlugo po smierci Buddy Sakyamuniego. O Buddach poprzedzajacych ogolnie znanego Budde "ksiecia" Sakyamuniego nie wspominam. Budda naucza usuniecia wszelkiej konceptualizacji a nawet wyjscia poza to nauczanie i intelekt w ogole.Wiec trudno tu mowic o ideologii Buddy. Budda niczego nie planowal. Po jego oswieceniu spontanicznie poszly za nim masy, podobnie jak za Chrystusem. Szkoly buddyjskie sa pelne osob roznej mentalnosci jak zreszta kazda organizacja stworzona przez ludzi. Probowac oswiecenia kazdy moze. 
 
Pozdrawiam serdecznie

Audioman 2016-02-10

POZDROWIONKA I CZEKAMY NA NOWE !!!

Tomasz Tofil 2016-02-28

to nieprawda. wiekszosc swiata jest poza usa i eu. i jest bieda i malo miejsca, amerykanie są problemem moim zdaniem.

Dodaj komentarz...Emigrant z wyboru - przekonany o racji mniejszości.
Socjalista zakochany w amerykańskiej wyjątkowości. "Political Junkie" nieprzepadający za instytucją kościoła. Mało tradycyjny - futurysta, świadomy komentator rzeczywistości. Niezależny dziennikarz, redaktor i właściciel programu Rozmowy w Nocy nadawanego z Washington DC.
Jedyny Nadający, który nie podpisuje się pod Misją Kontestacji


Prowadzi audycję Rozmowy w Nocy


Inne audycje tego autora:

Polska Laicka (2) - 4 lata temu

Koniec Świata - 4 lata temuOszustwo na 50 miliardów. (2) - 4 lata temuWięcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Inicjatywa Poznań - - 30.00
Barbara - - 30.00
Iluzjonista Marcin Muszyński - - 20.00
Mr. Bury - - 23.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt