Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
4 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Po prostu biznes 2016-02-04

Obawy przed zatrudnianiem pracowników

Nadający: Justyna Broniecka

Wielu znanych mi przedsiębiorców próbuje pozyskiwać klientów, obsługiwać ich, budować firmę oraz udawać że mają jeszcze czas na zarządzanie. Zgadzam się z tym, że zatrudnianie ludzi wiąże się z pewną odpowiedzialnością. Tyle tylko, że jak ich nie zatrudnimy to trudno, aby nasza firma się rozwijała. Dziś o tym, czego jako przedsiębiorcy obawiamy się najczęściej.

KOMENTARZE

Sofronoff 2016-02-10

No kurwa! Z 2200zł które pracownik dostaje do kieszeni (netto) pracodawca wypłaca z kasy bez mała 3700zł żywej gotówki. Dlaczego ów podatek za to, że "prywaciarz" śmiał dać pracę ZNOWU jest tu przemilczany a rozwinięte są jakieś banalne drugorzędne "problemy" ??? 
 
Kodeks pracy to jedna wielka księga, w której zebrana wydaje się być cała nienawiść państwa do "prywaciarza".  
 
Nieprawdopodobna arogancja, bezprawie i działanie w poczuciu zupełnej faktycznej bezkarności PIS (Sanepidu) to temat na inną opowieść...

Piotr 2016-02-13

Popatrz na cały obraz. W alternatywnym systemie istniałby bardzo niski próg wejścia, co spowodowało by niemal pewne wykoszenie obecnych przedsiębiorców, którzy latami uczyli się zasad gry. Mając do wyboru niższą marżę i prawdziwą konkurencję co najwyżej kilka procent obecnych pracodawco-przedsiębiorców wybierze drugą opcję, a nawet ci zrobią to z braku trzeźwej oceny potencjału szarej masy na własną zgubę. Jak ktoś chce uniemożliwić rzece zalanie np. miejsc zamieszkania to buduje wały i taki jest cel kosztów pracy. Bez nich nie było by żadnych długoterminowych inwestycji i żylibyśmy jak plemiona pierwotne. Nie można mieć wszystkiego. Jak ktoś nie chce kosztów i podatków, to niech się wyprowadzi do lasu.

Sofronoff 2016-02-19

Na ten cały obraz patrzę od 25 lat tzw. wolności. 
 
"Bez nich nie było by żadnych długoterminowych inwestycji i żylibyśmy jak plemiona pierwotne." to tak, jakby powiedzieć, że nie można funkcjonować bez opłacania HARACZU. Ale najważniejsze: jakich kurwa "inwestycji" ? Najdroższego na świecie (per krzesełko) stadionu "narodowego" ?  
 
Wszystkie poważne inwestycje, (a już na pewno długoterminowe, bo każda kolejna ekipa rządząca ma w dupie obietnice ekipy poprzedniej - PO była wyjątkiem, bo w dupie miała nawet to, co poprzedniej kadencji sama "obiecała") są W LESIE. Gazoport, sieć autostrad, obwodnice, wodociągi, kanalizacja, zamówienia dla karykatury armii, chuj wie komu potrzebne stadiony i igrzyska, itd. A jak już są wybudowane w szczątkowych ilościach, to pierwszą rzeczą, którą władza robi, to zabiera się do krojenia opłat (viatoll, opłata za autostrady, płatne parkingi, uzależnienie i dyktat cen "życiodajnej" wody, przymus podłączenia do kanalizacji zamiast taniej POŚ). Słowem, najpierw buduje za NASZE PODATKI a potem długoterminowo dalej kroi ZA NASZE PODATKI. I władza nie zrobi nic (a już na pewno nic nie zrobi SAMORZĄD), zanim wykonania projektu nie przepuści przez "zaprzyjaźnioną" spółkę. 
To dzięki naszym włodarzom (czyli ostatecznie nam samym) jesteśmy Meksykanami Europy - współczesnymi plemionami pierwotnymi. 
 
Człowieku, jak ty tu trafiłeś z takim farmazonami ??? Czy ty kiedykolwiek prowadziłeś jakąkolwiek DG a jeśli tak, to czy zatrudniałeś PRACOWNIKA ? 
 
Bo na mój nos, to twoje myślenie zdradza jeśli nie stanowisko gdzieś w urzędzie, to na pewno w budżetówce :-)

Dodaj komentarz...

Justyna Broniecka


Justyna Broniecka Przedsiębiorca.

Od czasu szkoły średniej interesowałaa się przedsiębiorczością, budowaniem firmy i procesami, które zachodzą w organizacji. Mając 21 lat, została kierownikiem restauracji, która zatrudniała blisko 100 osób. W swojej 10-letniej karierze etatowego pracownika przeszła drogę od menadżera operacyjnego, szkoleniowca aż po dyrektora działu personalnego.

Pracując „u kogoś” zawsze obserwowała całe procesy starając się pracować tak, jakby to była jej własna firma. Wszystko po to, aby w przyszłości móc stać się pełnowartościowym przedsiębiorcą, unikając większości błędów popełnianych przez osoby bez doświadczenia. Następnie założyła firmę ZUS to nie MUS zajmującą się edukacją przedsiębiorców w zakresie bezpiecznego prowadzenia biznesu oraz optymalizacji podatkowych. Przez trzy lata działalności doszła do poziomu obsługi ponad 150 stałych klientów biznesowych.

Ponadto wykłada na studiach MBA oraz prowadzi cykle szkoleń stacjonarnych oraz webinarów. Jako firma wydaliła dotychczas 3 książki oraz nagrała kilkanaście wideoszkoleń.Prowadzi audycję Po prostu biznes , który ma opowiadać o polskiej rzeczywistości w prowadzeniu firmy. Skupiając się mocno na bezpieczeństwie prawnym, finansowym, organizacyjnym. I opowiadać w jaki sposób można stosować pewne luki w zapisach prawnych, by nadal było to korzystne i legalne.


Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...
Jak zatrudnić prezesa spółki z o.o. (1) - 10 miesięcy temu

Wady i zalety spółki z o.o. (1) - 11 miesięcy temuZmiany podatkowe 2019 - 2 lata temu
Dane osobowe i GIODO.mp3 (4) - 5 lata temuUmowa o dzieło gotowe.mp3 (2) - 5 lat temu

Role w spółce z o.o..mp3 (4) - 5 lat temu


Mity o spolkach z o.o.mp3 (3) - 5 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Konopny Szop - - 20.00
Wertus - upadłość konsumencka - - 50.00
Lano Meble - - 25.00
Zegarki Zielona Góra - - 20.00
mobilevoip - - 30.00
Transport-Austria.eu - przeprowadzki Austria - - 25.00
Andrzej Misiewicz - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt