Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2016-02-08

Jak oszczędzić na kosztach utrzymania domu?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Maciej Turski opowiada o nowoczesnych domach oraz tym, dlaczego może to być wygodne lub oszczędne rozwiązanie. I ile kosztuje. I promuje swoja książkę '10 mitów inteligentnych domów'.

KOMENTARZE

Tomasz Tofil 2016-02-09

pozdrawiam https://www.youtube.com

Maciej Turski 2016-02-09

Dziękuję wszystkim za uczestnictwo w audycji. Zachęcam do zapoznania się z moją książką pt. "10 mitów inteligentnych domów" na 
www.odpalprojekt.pl 
 
Odniosłem się tam Tomku również do tego nagrania. Przykro mi, to jest bajka. Kilka zaworów grzejnikowych już przekracza kwotę 500 złotych. Zrobienie inteligentnego domu wg. tego przepisu za 500 zł porównam do samodzielnego zrobienia pralki ze starego silnika od fiata i blachy kupowanej na metry. Niby się da, ale po co?

Sofronoff 2016-02-10

2...3 dychy No ładnie :-) Zainwestowanie 20-30 tys.zł NIC NIE ZAŁATWIA zważywszy na rachunek ekonomiczny. Utrzymanie 200m2 domu kosztuje mnie 600zł miesięcznie (wraz z podatkiem od nieruchomości, abonamentem za ochronę, prąd, wodę z własnego ujęcia, ścieki itd...). Jeśli ogrzewałbym się drewnem a nie gazem, koszt utrzymania zatrzymałby się na poziomie 400zł. Za 30 tys. mam więc c.a. 4 lata mieszkania niejako JUŻ TERAZ (i to przy komfortowym ogrzewaniu gazem) a jedyna automatyka, to pogodowe sterowanie kotłem gazowym. Czyli 4 lata mieszkania mam w prezencie od samego siebie, w nagrodę, że nie wpadłem na pomysł uzbrojenia domu w "inteligencję" ;-) 
 
Poza tym, rozmówca zakłada absurdalnie wysokie szeroko rozumiane finansowe oszczędności (na poziomie do 50%, jeśli dobrze usłyszałem) i nie podaje ŻADNYCH konkretów, wyliczeń, kalkulacji. Tymczasem w naszej szerokości geograficznej największym kosztem (od którego nie ucieknie się) jest OGRZEWANIE a następnie PODATEK (od nieruchomości). 
 
Słowem, inteligentny dom jest dobry. Ale analiza kosztowa powoduje, że dom inteligentny będzie póki co dobry, aby zrobić tzw. dobre wrażenie na zorganizowanym przez siebie, w swoim domu, party. Nie o oszczędnościach myśli właściciel takiego domu. Ale podstawowe kluczowe oszczędności można załatwić bez jakiejkolwiek inteligencji. Poza swoją i wydatkiem kilkudziesięciu złotych na sterowniki czasowe ;-) A wygoda ? Być może. Tylko, czy aż o taką "wygodę" nam chodzi za 20-30 klocków, na które... trzeba wcześniej ZAPRACOWAĆ.

Maciek Turski 2016-02-10

Sofronoff - dzięki za Twój komentarz. Audycja, to nie miejsce, by prezentować wyliczenia i kalkulacje - te znajdziesz w mojej książce. Link powyżej. Oszczędności dzięki automatyce mają kilka źródeł i - zgodzę się - ogrzewanie jest jednym z istotniejszych.

Sofronoff 2016-02-10

Audycja to nie miejsce ???? Miałeś pan 78 minut żeby sprzedać ideę. A ta od początku do końca nie trzyma się ekonomicznej kupy. Poza brakiem ekonomicznego uzasadnienia dla instalacji z audycji zapamiętałem jakiś garnitur za 10.000 zł, jakiś biokominek, wiatraki - nie a fotowoltaika - tak ALE PO DOFINANSOWANIU, czyli też nie ma ekonomicznego uzasadnienia poza przepuszczeniem kolejnych milionów przez urzędniczą machinę. Nic więcej sensownego w mojej pamięci nie utkwiło. NA PEWNO nie sięgnę po książkę.

Piter 2016-02-12

Sofronoff sorry ale mnie rozbawiłeś tymi kosztami rzędu 600 zeta ) Żeby w domu ca 200m2 było jako tako ciepło trzeba wydać 1000 zeta na samo ogrzewanie gazem. Powtarzam "jako tako" bo jak chcesz mieć temperaturę około 20 C cały czas to nie wiem czy dwa tysiaki wystarczą.  
 
Generalnie ogrzanie domu na poziomie do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni w mieszkaniach w bloku z CO to mega wydatek i wielu ludzi na to nie stać. I wcale nie mówię o starych domach tylko tych zrobionych z najnowszych materiałów, z wysokiej jakości oknami, ociepleniem itp, itd. Kłania się tutaj termodynamika ; oddzielny budynek jakim jest dom to obiekt otoczony przez dużo niższą temperaturę czyli jest to "pompa cieplna" gdzie ciepło z domu jest stosunkowo szybko wyrównywane przez temperaturę otoczenia. 
 
Co do samej audycji to nie za bardzo widzę jakieś oszczędności jeśli na dzien dobry zainwestujemy 20 czy 30 tys zeta. Owszem jest to fajny gadżet a naturą gadżetu jest to że ma być fun a nie oszczędność ) Z samego sterowania elektryką nie uzyskamy większych oszczędności. Pozostaje inteligentne sterowanie ogrzewaniem/klimatyzacją np w nieużywanych pomieszczeniach. Ale do tego wystarczą pokrętła w grzejnikach które są za free no i trochę fatygi. Ale pewnie ten biznes ma swój "target" a są nimi zamożni klienci dla których oszczędność mediów nie jest decydująca.

Sofronoff 2016-02-12

"bo jak chcesz mieć temperaturę około 20 C cały czas to nie wiem czy dwa tysiaki wystarczą" 
No właśnie... 
Szanowny panie termo-teoretyko-dynamiku! TO WIESZ, CZY NIE WIESZ??? Mój dom jest wykonany z Ytonga 40cm, 2x 10cm polistyrenu na podłodze i 30cm wełny w połaci. Żadnych pomp, żadnych rekuperacji. A koszt budowy OBIEKTU zamknął się w kwocie 360.000zł. Zatem nic szczególnego. Żeby w domu ca 200m2 było jako tako ciepło MOŻNA WYDAĆ I 10.000zł. Pytanie co do za obiekt. Nie ważne. Z zasady unikam JAKIEJKOLWIEK dyskusji ukierunkowanej na osiągnięcie poziomu: "kto ma dłuższego", ale tym razem zrobię wyjątek i zapytam tylko: masz pan dom i doświadczenie w tym obszarze, czy tak sobie tylko dywagujesz ? A potem przejdziemy do kalkulacji. Swoją drogą: gratulować konstrukcji która pożera 1000zł (zakładam na miesiąc). I tak to z naszym budowaniem jest: najpierw "zaoszczędzimy" a potem "kombinujemy".

RAdesign 2016-02-13

Oczywiście że podstawą oszczędności jest samo rozsądne rozplanowanie bryły budynku, położenie i orientacja domu. 
 
Natomiast ze wszystkich szmerów-bajerów, ostatecznie najbardziej opłacalnym okazuje się być kominek z płaszczem wodnym i rekuperacją. 
Ceny drewna zależą trochę od lokalizacji, ale rekordowo, w zimnych miesiącach zimowych (średnio -5st) udało się osiągnąć koszt - ogrzanie domu+ogrzanie wody dla 3 osób dorosłych, na poziomie 400 PLN. 
I to w dość starym domu, źle zaplanowanym, o rozproszonej bryle, nie w pełni ocieplonym (strych, zimna piwnica).  
 
Minus - trzeba palić i utrzymywać ogień. No i składować, układać i nosić drewno. Koszt dla drewna już pociętego z transportem, buczyna, grabina, brzoza.

Sofronoff 2016-02-14

Głowy mamy pełne mitów zasłyszanych w mediach.  
Ja twierdzę, że najniższy koszt budowy (w systemie gospodarczym) i mieszkania (per m2) to właśnie prosty, nieduży, NIEPRZEKOMBINOWANY dom jednorodzinny na niedużej działce. Ale na tyle dużej, aby możliwa była instalacja POŚ i własne ujęcie wody. 
 
Po zakupie działki jedyne rozsądne rozplanowanie sprowadzało się u mnie do zachowania odległości od granic działki i max. linii zabudowy od ulicy. Tak więc w zasadzie żadnej możliwości manewrowaniem orientacją budynku. A projekt typowy. 
 
Mam dwa "awaryjne" piecyki wolnostojące na drewno (takie "nowoczesne" przeszklone kozy). Jeden na parterze i jeden na poddaszu. Zanim podłączono gaz, cały budynek ogrzewany był Z POWODZENIEM tymi urządzeniami (cały listopad i grudzień). Bez jakichkolwiek płaszczy wodnych i DGP, bo ciepłe powietrze, jak się okazało, skutecznie (i wystarczająco) rozprowadza już sam ruch domowników (CWU miałem z zasobnika z grzałką 3kW, ale oczywiście płaszcz + pompka 4W z powodzeniem załatwiłaby temat). Do dziś nie zapomnę zdziwienia majstrów z PGNiG zakładających któregoś mroźnego poranka licznik: "to tu ktoś JUŻ mieszka???". Min jaśniepanów monopolistów, którym wydawało się, że bez gazu (w domu) żyć się dziś już nie da. 
 
Lubię popracować przy drewnie, palić drewnem i chętnie bym to robił dalej. Niestety, "wyuczone lenistwo" i wygoda wzięło górę, a przede wszystkim tryb życia, powoduje, że muszę zdać się na gaz i automatykę, która wyręcza mnie z obowiązków podczas nieobecności. Ale też niedrogo. I bez jakiejś specjalnej "inteligencji". Oczywiście można pójść w kierunku domu pasywnego.... pytanie o koszt versus faktyczny (a nie domniemany) zysk.

Tomek.K 2016-02-16

Tak, tak! dziś inteligentny dom a jutro inteligentna stodoła!  
 
A co do automatycznego podajnika dla pupili, zachodzi obawa że w sytuacji zagrożenia w momencie krytycznym zwierzak obroni podajnik a nie właściciela!

IRAs108 2016-02-26

Witam. Może prześle filmiki z Domoticzem w akcji. Chciałem zadzwonić na antenę, ale nie zdążyłem. Filmiki kompletna amatorka: 
https://www.youtube.com 
Steownik CO: 
https://www.youtube.com

IRAs108 2016-02-26

Witam, niestety nie zdążyłem zadzwonić na antenę aby opowiedzieć więcej o DOMOTICZu. 
Moje filmy (kompletna amatorka): 
https://www.youtube.com 
i sterownik CO: 
https://www.youtube.com

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:
Premier znowu bredzi (2) - 3 tygodnie temu


Czy pomaganie ma sens? - 5 tygodni temu

Czy to już komunizm? (2) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
Czy Wiedźmin jest polski? (1) - 7 tygodni temu

90% Kontestacji będzie zaorane (2) - 8 tygodni temu

Państwo przepłaca za celebrytów? (1) - 2 miesiące temu

Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 miesiące temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 3 miesiące temu

Unikaj szpitali (7) - 3 miesiące temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 3 miesiące temu

25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 3 miesiące temu

Nauczyciele uciekają (6) - 4 miesiące temuNiskie podatki już były (15) - 5 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 5 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 5 miesięcy temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 6 miesięcy temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 6 miesięcy temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 7 miesięcy temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 7 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 7 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 7 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 8 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 8 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 8 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 8 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 8 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 9 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 9 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 9 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 10 miesięcy temu

Pomagał bez zgody stosownych organów! (6) - 10 miesięcy temu

Jestem na kwarantannie! (1) - 10 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 10 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 10 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 11 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 11 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 11 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 11 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 11 miesięcy temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - ponad rok temu

Idzie drożyzna (2) - ponad rok temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - ponad rok temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu


Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 2 lata temu


Magiczne szable i tarcze (1) - 2 lata temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 3 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 3 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 3 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 4 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 4 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 5 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lat temu


Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 6 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 6 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 6 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 7 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 7 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 8 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 8 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 9 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu


AgenTomasz mówi całą prawdę (49) - 10 lat temu

Ile zarabia młody dziennikarz? (17) - 10 lat temu

Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 10 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 10 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 10 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 11 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 12 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

nowy sącz rozwody sprawy - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
giełdy pracawsieci.net - - 20.00
Rozyc - - 20.00
biuro rachunkowe lider sc nowy sącz - - 20.00
rzeczoznawca majątkowy i wycena... - - 20.00
Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt