Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
Czy Wiedźmin jest polski?
670 tys. pozwoli odpowiedzieć na to kluczowe pytanie. Przywłaszczenie kulturowe. Czy kapitał ma narodowość. Tarcza 2.1 - czyli dlaczego rząd znowu wspiera wielki biznes. Czy można...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Branża budowlana - Łukasz Murat |#568
Łukasz Murat Przedsiębiorca, przygodę z biznesem rozpoczął prawie 12 lat temu. Aktualnie działa w sektorze zamówień publicznych. Są to projekty infrastrukturalne, głównie budowa...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2016-02-12

Piękne ciało bez wysiłku

Nadający:

Odchudzanie/przemiana, ale bez zmuszania, siły woli, determinacji? Idę pod prąd - pokażę Ci, że tak się da!

KOMENTARZE

Piro 2016-02-15

Uwielbiam jak ludzie wyznają zasadę "nie znam się ale się wypowiem". Na podstawie jakich danych twierdzisz że energy drinki są gorsze od innych napoi słodzonych? Ogólnie to na jakiej postawie twierdzisz że picie tych energy drinków jest przyczyną tycia? Nie pamiętam nazwiska ale ktoś tam przeprowadzał badania czy na diecie Mac-owej się tyje. Okazało się że nie. Później poszedł dalej... sprawdził dietę oparta na batonach i coca coli. I co nadal nie przytył. Dlaczego? Bo trzyma się ilości zalecanych kalorii. Nie przytyjesz jeżeli będziesz spożywał 2500kcal (zakładam faceta 85kg) nie ważne jakie będzie źródło tych kalorii. Oczywiście na takiej diecie nie zbudujesz mięśni ale z pewnością nie będziesz tyć. Istnieje tylko jedna zasada na to aby schudnąć: "Mniej żryj" i to chyba tyle.

Arek Naruk 2016-02-16

@Piro 
Dzięki za komentarz i pytania. Nie rozumiem agresywnego tonu, ale pomimo tego odpowiem. 
 
Z punktu widzenia tego, co wziąłeś pod uwagę, to oczywiście każde Twoje zdanie jest słuszne. Nie spojrzałeś na całościowy kontekst, a to już moja wina, bo prawdopodobnie nie było to czytelne w audycji tak, jak miało być. 
 
Sednem metody jest przejście na zdrowy (albo wg niektórych ultra-zdrowy) tryb życia. Czy energy drinki zawierają się w nim? Nie, podobnie jak żadne inne przetworzone produkty. Celem tego całego procederu jest dojście do w pełni zdrowej (*100%* zdrowej) diety. A dochodzisz kroczkami, komponentami, modułami - jakkolwiek to nazwiemy. I zdrowa, to nie znaczy, że "pewne ilości są dopuszczalne", tylko z pełnym reżimem. 
 
Czemu energy drinki są najgorsze? 
- cukier - tutaj oczywiście remisują ze wszystkimi innymi słodzonymi produktami, w szczególności innymi słodzonymi napojami 
- "chemia" - również remisuje z innymi konserwowanymi/aromatyzowanymi produktami 
- kofeina - nie daje "energii", tylko pobudza wydzielanie hormonów stresu (tzw. pożyczka z nadnerczy), dodatkowo kofeina w organizmie uniemożliwia przejście do głębokiej fazy snu (kofeina w kawie robi to samo, żeby nie było - dlatego w tej 100% zdrowej diecie nie ma na nią miejsca!) 
 
"Mniej żryj", które proponujesz, to zbyt daleko idące uproszczenie. Ja jem teraz wiele więcej niż kiedykolwiek - a mimo to, nie tyję, wręcz przeciwnie - i co? "Mniej" to też pojęcie względne, bo można odpowiedzieć, że przecież mamy jeść 5 posiłków ze względu na utrzymywanie poziomu cukru, a nie 3, które prowadzi do wahnięć glukozy, a co za tym idzie dereguluje poziom insuliny itp. itd.  
 
W skrócie: energy drinki są najgorsze, ponieważ są (kolokwialnie mówiąc) "największą chemią", a droga, którą idziemy, prowadzi nas do zdrowego żywienia - a w niej chemii nie ma. 
 
A jak uważasz, że najgorsze jest coś innego, to wywal jako pierwsze coś innego i też będzie dobrze. :D 
 
Serdeczności ;)

Alkoholik 2016-02-16

Małymi kroczkami odstawiać alkohol i jaki pierwszy ?

Arek Naruk 2016-02-17

@Alkoholik 
 
Współczuję problemu. Jak rozumiem chcesz podjąć kroki, by uporać się z nałogiem. Tutaj polecam akurat radykalne działania i obcięcie wszystkiego naraz. Oczywiście, wtedy poza alkoholem nie ruszałbym nic innego.  
 
Nie będę czarował - nie wychodziłem z alkoholizmu, więc nie powiem z doświadczenia. Wiem natomiast, że rzeczy, które oferuję palaczom są łatwe do przeniesienia na inny grunt. Narzędzia mentalne uzbrajające nałogowca w samoświadomość i samokontrolę są uniwersalne. Możesz rzucić uchem na audycję 11 o paleniu. Nie zdradzam tam najwazniejszych rzeczy, ale może coś Cię natchnie.

Dodaj komentarz...Trener intelektualnego rozwoju osobistego, motywator, inżynier, podróżnik.
Niegdyś otyły, leniwy, nieszczęśliwy palacz z kompleksami, bez perspektyw na przyszłość. Teraz: szczęśliwy, wolny, żyjący rygorystycznie zdrowo łowca sukcesów. Wyróżnia się dociekliwym umysłem, który rozwiązania problemów opiera na ich źródle, a nie objawach. Działa w myśl zasady "jeśli coś nie działa, to znaczy, że coś robisz źle" - i znajduje CO nie działa. Po trzech latach porzucił doktorat z automatyki i robotyki, by móc w całości oddać się pomaganiu ludziom zainteresowanym rozwojem siebie.


Prowadzi audycję W głąb siebie


Inne audycje tego autora:


Twoja praca marzeń (1) - 5 lata temu

13 książek (6) - 5 lata temu

Piękne ciało bez wysiłku (4) - 5 lata temu

Noworoczne zmiany (2) - 5 lata temu

Progresy i postoje (2) - 5 lata temu


Więcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Kody swift - - 30.00
Kraina Doznań - - 15.00
Bookowski Grzesiek - - 50.00
Adam Wasilczuk - - 40.00
MIND-SPA - psychoterapeuta - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt