Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2016-02-17

Jan Fijor - Skok na OFE 2.0

Nadający: Jan Fijor

Janek komentuje zapowiadane ogromne wydatki państwowe i obawia się powtórki skoku na OFE w amerykańskiej versji MyRA. No i opowiada też jak grał w kasynie i poznał przemytników heroiny ze Sri Lanki.

KOMENTARZE

martin 2016-02-18

mógłbyś wyjaśnić w jakiejś audycji dlaczego pomimo sterowania centralnego gospodarki w chinach kraj ten sie rozwija. więc może u nas jak zaczna sterować tylko mądrze to też zaczniemy się rozwijać.

martin 2016-02-18

mógłbyś Janku wyjaśnić w jakiejś audycji dlaczego pomimo sterowania centralnego gospodarki w chinach kraj ten sie rozwija. więc może u nas jak zaczną sterować tylko mądrze to też zaczniemy się rozwijać.  
czytałem ostatnio wypowiedź Pana Petru że wydając u nas złotówke dostajesz usługę wartą 20 gr, a reszta się traci gdzieś w podatkach i jakiś opłatach. jest to możliwe?

Tomasz Tofil 2016-02-18

no, ja też jestem podłamany i zastanawiam się już wprost: nie za wyjazdem, ale ucieczką stąd i nawet nie od chorego rządu, ale od ludzi, którzy wierzą w złą ideologię. myślałem, że nastąpi roszada pokoleniowa, okazuje się, że będzie paradoks generacyjny. młodzi wyjadą, przedsiębiorczy ludzie wyjadą, zostaną rozczeniowcy, postkomuniści i dziady, wiecznie domagające się czegoś od pracowitych ludzi, choć sami są wiecznymi pokoleniowymi nierobami. wszystko stoi więc na głowie, z tego wynika paradoks, mam nadzieję że się po prostu mylę, ale nadzieja to nawinosc.

Tomasz Tofil 2016-02-18

martin, to moze ja napiszę. bo chiny są dobrze zarządzane i dają gospodarce to czego naprawdę potrzebuje. to tak jak zły dyktator, który dobry jest ale tylko dla swego ludu.

MusicMan 2016-02-18

@Tomasz Tofil Mam podobne odczucia. Z tym, że ze mnie trochę nierób. Ale nie mam do nikogo pretensji o swój los.

kug 2016-02-18

chiny rozwijają sie pomimo interwencjonizmu. Rozwijalaby sie znacznie szybciej, np. hong kong pokazal jaki tam rzeczywscie jest potencjal. 
Wszytskie gospodarki, w ktorych sa elementy kapitalizmu i nie dokonuje sie jakichs tragicznych posuniec interwencjonistycznych - rozwijaja sie. Chiny maja wiekszą moc przerobową, bo maja przytlaczajaco wiecej ludzikow. Ot, tajemnica ich dynamiki..

Paweł 2016-02-18

Czego można oczekiwać od syna komuno-socjalisty, który z jakichś niezrozumiałych (dla mnie) względów cieszy się opinią wielkiego "opozycjonisty"... Dla mnie to tacy kolejni Bolkowie: Wałek Bolek agent, noblista, co to komunizm sam obalił i synalek, który nigdy nie przepracował uczciwie jednego dnia, futrowany sporymi pieniędzmi podatników. Tak i tu mamy wystruganego na marszałka komunistę i synka (co to jest niby wielkim specem ekonomem) opłacanego z ubeckiego banku ogromną gotówką... Rzygać się chce, jak takich się widzi.

rafal 2016-02-18

@martin Zwróć uwagę do jakiego poziomu jest to "centralne sterowanie" gospodarki w Chinach. Możesz sobie np. bez problemu otworzyć stragan z jedzeniem na ulicy i nikt nie będzie cię ścigał tam podatkami, zusami, sanepidami i innymi pozwoleniami. Nie będzie cię ścigała straż miejska tak jak babcie w Polsce, które handlują jajkami i pietruszką . Na poziomie zwykłego człowieka Chiny to raj gospodarczego liberalizmu. Socjalizm != socjalizm.

RAdesign 2016-02-18

@ martin - kwestia skali. 
Tak naprawdę ta cała niekompetencja państwa to niekompetencja i inercja wynikająca ze skali przedsięwzięć. 
Większa skala = większa inercja. 
Dlatego wielkie korpo także cierpią na marnotrawstwo i paraliż proceduralny, i wydają kupę kasy na ciągłe optymalizowanie struktur. 
 
Łatwiej jest, kiedy mamy ścisłą hierarchię i autorytaryzm. Jak np. w wojsku - gdyby w woju była odrobina demokracji to zapanował by chaos totalny.  
 
Dlatego Rosja musi być państwem autorytarnym - inaczej zawsze się rozpada, bo jest za duża. 
 
Dlatego Chiny zawsze były autorytarne i hierarchiczne. Możliwość potraktowania skorumpowanego urzędnika ostrzegawczym strzałem w tył głowy lub wakacjami w kamieniołomach jest tym, co ratuje Chiny przed rozpadem i napędza im skuteczność. Tam nie ma litości dla długotrwałej niekompetencji i jest ostra selekcja. Inaczej by nie dali rady przy takiej skali. 
 
Przy tym faktycznie nie czepiają się ludzi w skali mikro - którzy chcą po prostu przeżyć.  
Aczkolwiek są problemy - np. chcą napędzić konsumpcję wewnętrzną i wytworzyć klasę średnią, a z powodu drogich kosztów leczenia większość Chińczyków odkłada mnóstwo oszczędności na wypadek choroby. Władze kombinują jak wrzucić te pieniądze na rynek. 
Udało im się już z turystyką - Chińscy turyści podróżują już głównie wewnątrz państwa i zasilają kapitałem nieuprzemysłowione tereny - biedacy z prowincji mogą zarobić, i mniej będą myśleć o buncie. 
 
Chińskie władze to czysta technokracja - to nie są tępogłowi ideolodzy socjalistyczni czy libertariańscy, dla których ideologia jest ważniejsza od faktów. 
 
Chińczycy robią to, co przynosi efekty i prowadzi do celu - do Wielkich Chin - potężnego, bogatego i stabilnego państwa.

Pcimek 2016-02-18

Nie można zwiększyć rezerwy finansowej banków, bo jak tworzyć rezerwę faktyczną na nieistniejące środki? Przecież ponad połowa tzw. pieniędzy to czysta fikcja. Bitcoin przy tym to betka.  
Plan jest znacznie szerszy i w zamierzeniach ma skończyć się podziałem kastowym, w opcji minimum świata Zachodu, w opcji maksimum całej ludzkości. Będziemy mieli kastę biedoty żyjącej z Obowiązkowego Świadczenia Minimalnego. Nieliczną kastę pracujących, podlizujących się władzy i żyjących nieco lepiej niż powszechna biedota i kastę rządzącą trzymającą łapę na wszystkim.  
W Europie wdraża się kolejno te etapy testując zachowanie społeczeństw. Działania wspierane są powszechnym duraczeniem w mediach i szkolnictwie.

RAdesign 2016-02-18

Jakby kto nie znał - prezentacja lorda Moncktona nt "globalnego ocipienia".  
 
https://www.youtube.com 
 
Jak się wypisać z tego socjalistycznego szaleństwa CO2 ?

kug 2016-02-18

RAdesign, Pierdoly wypisujesz. USA, Brazylia, Argentyna jakos sie nie rozpadają - pomimo, że nie ma u nich tak silnego autorytaryzmu jak w Chinach czy w Rosji. 
Zamordyzm chinski doprowadza dokladnie do odwrotnego efektu, tzn. do marnowania potencjału jakim dysponują (wystarczy zobaczyc na casus Hong Kongu za rzadow brytyjskich)... 
 
Przypominam, że kazda gospodarka, oparta chocby na szczatkach kapitalizmu, musi sie rozwijac i nie czyni sie to za sprawą interwencjonizmu ale za pomocą przedsiebiorczych dzialan jednostek. 
Chiny dysponują najwiekszym zageszczeniem ludnosci a wiec rozwoj musi byc siłą rzeczy dużo wiekszy niz w innych krajach swiata. 
 
Chinski duch kulturowy jest konfucjanski, dlatego poki ten duch nie przeminie, dopoty zamordyzm bedzie odgrywal tam decydujacą role a wartosc jednostki bedzie sprowadzona do bycia podnozkiem rzadzacych tam oligarchow...

Tomasz Tofil 2016-02-18

" USA, Brazylia, Argentyna" oj, to nie do konca prawda. usa są bardzo zamordystyczne w skali globalnej, ogromnie zadluzone i ogolem duzo fermentu i kontroli nad swiatem. ameryka pld to najgorsze miejsce do zycia pod wzgledem bezpieczenstwa, argentyna i brazylia nie są zamoznymi i rozwijającymi się narodami w błyskawicznym tempie. nawet w socjalizującej europie wybralbym nawet predzej polske, a jakbym chcial klimat nieco bardziej zblizony to tereny bardziej na pld moze czechy, moze włochy płn, płd francji albo szwajcarie.  
 
moim zdaniem chiny przestają być tak zamordystyczne wraz z przyrostem kapitału, w takim tempie rozwoju podejrzewam ze zaczeliby nawet wprowadzac wzorce z europy odnosnie np swiadczen socjalnych czy przywilejow. chinczycy są bardzo pracowici, przedsiebiorczy i hierarchiczni. kazda wieksza firma to w zasadzie wojsko na polu bitwy, armia musi byc zwarta, wspolpracująca i wierząca w swoje zwyciestwa. tacy są czesto azjaci, scheda po przodkach. chiny demokratyczne? nie wyobrazam sobie tego, popatrz na eu, chiny jak tajlandia2007? predzej mozliwe, ale pozniej co, inny zamordysta, a demokracja obawiam się ze demoralizuje wzorcowe postawy kulturowe - baza spojnosci w panstwie, niekoniecznie o wielkosc czy ilosc tu chodzi.

Kwiat126p 2016-02-19

Janku nie kłam bo internet właśnie że rząd wymyslił(w sensie że to nie była jakaś prywatna inicjatywa lecz inicjatywa Pentagonu). Był to projekt dla wojska amerykańskiego, i ten "internet" miał na celu dowodzenie w czasie wojny nuklearnej.

kug 2016-02-19

Co do za przedpotopowy mechanizm zamieszczania komentarzy?!?! Zrobcie porzadek wreszcie z tymi komentarzami na kontestacji, bo nie dochodzą albo opozniają sie na czas nieokreslony. Dlaczego nie mozna sie zalogowac przez google czy fejsa?! :/ 
 
 
@Tomasz Tofil, Przeciez ja nic nie pisalem, gdzie jest wspanialej! Napisalem tylko, że duze panstwa nie muszą sie rozpasc terytorialnie, gdy nie ma siilnych wladz autorytarnych na wzor Chin czy Rosji (przeciwny poglad przedstawil RAdesign). We wspomnianych przeze mnie krajach nie ma dyktatury czy jednopartyjnosci - i jak narazie nie zanosi sie na rozpad ani USA, Brazylii czy Argentyny... 
Juz pomijam, że szczesliwosci spoleczenstwa nie koniecznie sprzyja zamieszkiwanie molochow terytorialnych. Celem jest wolnosc a czasem rozpad panstwa i secesja moze byc drogą do niej.

Tomasz Tofil 2016-02-19

"narazie nie zanosi sie na rozpad ani USA," a moim zdaniem się zanosi, kazdy zadluzony narod czy skonfliktowany ideologicznie bedzie mial predzej czy pozniej tarcia od wewnątrz.

RAdesign 2016-02-19

kug - widzę, że bardzo się pienisz, za to w ogóle nie przeczytałeś i/lub nie zrozumiałeś poprzednich komentarzy. 
 
z tego pieniactwa i nie czytania nie zauważyłeś np. że system autorytarny nie musi mieć nic wspólnego z wolnością gospodarczą. 
 
inaczej Pinochet byłby ikoną demokracji ;> 
 
co do USA - od klęski wolnościowców podczas wojny secesyjnej, USA są państwem coraz bardziej autorytarnym. 
De facto sama wojna była właśnie wojną o suwerenność stanów od władzy centralnej - i wolność przegrała. 
A faszystowski system dwupartyjny nie za bardzo różni się od monopartyjnego, po prostu lobbyści muszą się więcej nabiegać. 
 
Co do porównywania wielkości Chin do Argentyny - serio ?  
Argentyna ma 40 mln ludności.  
 
zaś Brazylia - jest zaludniona bardzo nierównomiernie, i - nadal nie radzi sobie z rozmaitą partyzantką. 
zresztą - dlatego często popada w okresy dyktatury =) 
no i mimo "rozwoju" w czasach wolności (socjalista da Silva), żyje się średniawo, np. wypada umieć posługiwać się bronią.

Andrzej 2016-02-20

Brazylia to wygląda tak jak by wyglądały USA po zwycięstwie południa w wojnie secesyjnej.

soltys 2016-02-20

Panie Janie ciekawy artykuł specjalnie dla Pana. 
 
Skoro w Polsce było tak dobrze to czemu Kamil jak sam mówi swoje firmy ma np w Anglii zarejestrowane- to gdzie ten dobry przykład którym zachwycał się Jan Fijor. Obawiam się, iż jest i było tak jak opisuje poniższy tekst: 
Na pracę poświęcamy znacznie więcej czasu niż wynosi średnia unijna. Mimo to, zarabiamy kilkukrotnie mniej. Kapitalizm jaki zapanował nad Wisłą po 26 latach trwania III RP śmierdzi patologią. Jeszcze nigdy bowiem tak wielu, nie pracowało tak wiele, za tak niewiele, na tak niewielu... 
 
Jak wynika z danych opublikowanych przez Eurostat - w 2013 r. przeciętny Polak w ciągu tygodnia pracował niemal 41 godzin, to jest o 3,5 godz. więcej niż wynosi średnia dla Unii Europejskiej. W tej kategorii Wyprzedzili nas tylko Grecy. Według oficjalnych danych rządowego GUS w 2013 r. ponad 14 proc. Polaków spędzało w pracy minimum 50 godz. tygodniowo. Statystyki te mają potwierdzenie innym raporcie - tym razem OECD z 2012 roku - w którym Polacy również byli wice-liderami w UE pod względem ilości przepracowanych godzin. Przeciętny Polak miał w ciągu roku przepracować 1929 godzin. Dla porównania - statystyczny Brytyjczyk w pracy spędził 1654 godziny, Francuz - 1479 godzin, Niemiec - 1397 godzin, a Holender jedynie 1381 godzin. 
 
 
 
Ten sam Eurostat opublikował również dane na temat wydajność pracy. Ale uwaga! Nie należy mylić ekonomicznej wydajności pracy (w rozumieniu Eurostatu) z ogólnie rozumianą wydajnością (jako pracowitością)! I tak - wydajność pracy w Polsce mierzona wartością PKB w cenach stałych na przepracowaną godzinę była aż o 67,7 proc. niższa niż średnia dla Unii Europejskiej. Jak podaje Eurostat - zajmujemy 5. miejsce od końca w Unii (z wynikiem 10,6 euro na godzinę). Wyprzedzamy tylko Litwę, Łotwę, Rumunię i Bułgarię. W tym miejscu należy jednak wyraźnie podkreślić - nie oznacza to wcale, że Polacy są leniwi lub wkładają w pracę mniej wysiłku (jak czasem sugerują co niektórzy publicyści mediów pro-rządowych). Słynną "wydajność" pracy mierzy się bowiem przez pryzmat wartości pieniężnej danej czynności czy usługi, która zasili PKB danego kraju. Odwołując się do przykładu: Niemiec z fabryki akcesoriów biurowych ulokowanej pod Hamburgiem wyprodukuje w ciągu godziny 100 długopisów. Każdy z nich jest w Niemczech warty dla przykładu 1 euro, tj. równowartość około 4,30 zł. To znaczy, że w ciągu tylko jednej godziny pracy niemiecki robotnik jest w stanie powiększyć PKB swojego kraju o 100 euro (tj. ok. 430 zł). Polak z fabryki akcesoriów biurowych spod Warszawy jest w tym samym czasie wyprodukować, aż 200 takich samych długopisów. Problem w tym, że każdy z nich jest w naszym kraju warty tylko 0,80 zł, a to oznacza, że jego "wydajność" pracy mierzona wartością dodaną PKB wnosi tylko 160 zł na godzinę. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że bardziej produktywny jest Polak spod Warszawy. Wszak jest w stanie wyprodukować, aż 200 długopisów na godzinę. I to jest prawda - pracownik fabryki w Polsce wyprodukuje więcej, ale to pracownik fabryki za naszą zachodnią granicą będzie uznany w oficjalnych statystykach ekonomicznych jako ten bardziej "wydajny", mimo że w rzeczywistości potrafi wyprodukować w ciągu godziny dwa razy mniej niż Polak. Ponadto - w pracy w ciągu miesiąca spędzi o 1/4 czasu mniej, a mimo to otrzyma 4-krotnie wyższą pensję niż jego kolega z Polski... 
 
Jaki z tego wniosek? W ciągu ćwierćwiecza "transformacji" w Polsce wykształciło się pokolenie ciężko pracujących niewolników, którzy za to, że przeciętnie pracują o 1/4 dłużej niż ludzie na Zachodzie dostają na konto jako wynagrodzenie 4-krotnie mniej pieniędzy. Tak wygląda nowoczesny kapitalizm po polsku!

Marta i Marcin 2016-02-21

Czy uważasz ,że za rządów Po było lepiej jak teraz?? Można odnieść takie wrażenie wszak wcześniej zachęcałeś do pozostania w Polsce a teraz padł pomysł na emigrację. Jakże możesz być przeciwny Polskiej rodzinie i programowi 500+!? To przecież nic innego jak obniżenie podatków:) Problem jedynie tkwi w tym skląd Pis weżmie te pieniądze nie prawdaż?:)) A tak już bardziej serio uważamy (Marta i Marcin) ,że Pis przynajmniej realizuje swoje obietnice fajnie by było gdyby to w Polsce stało się normą i żeby kolejne rzady były rozliczane z tego co powiedziały z tego co zrobiły i z tego z jakim skutkiem. Nie negujemy Twojego pomysłu na emigrację sam (Marcin) wielokrotnie pracowałem za granicą w obecnej chwili w Norwegii i młodzi ludzie nie mają aż tyle czasu czekać na dobrą koninkturę w Polsce, tak więc polecanie dobrych miejsc na świecie jest ok jednak dajmy może troche czasu Pisowi. Jest też kilka argumentów za jak np chęć podwyższenia kwoty zwolnionej z podatku, obniżkę podatku CIT, pewnie to dla Ciebie słabszy argument jednak pis jest partią konserwatywną w przeciwieństwie do Petru Palikociarni czy PO..? Pomijając już to pisowskie bredzenie na temat gospodarki poczekajmy na to co rzeczywiście zrobią.

Dyllu 2016-02-21

I jeszcze odpowiedź do Sołtysa. Niewolnikiem się jest mentalnie. Oczywiście można być zniewolonym poprzez np wysokie podatki lub z jakiejś innej przyczyny ale priorytetem jest to co my jako jednostka z tym robimy?Artykuł jest nie kompletny ponieważ nie zawiera danych jaką mają siłę nabywczą ? I powołując się tylko na Twój artykuł i posta można z niego wyciągnąc ,że Niemiec zarobi 4 razy więcej czyli biorąc okolice najniższej krajowej powiedzmy 10 euro za godzinę Czyli Niemiec może kupić około 10 długopisów za jedną roboczo godzinę. Polak zarobi cztery razy mniej i kupi ich 13 sztuk.. Oczywiście nie uwzględniłem podatku jednak już na pierwszy rzut oka widać ,żę nie jest tak źle jak przedstawia Eurostat.. A co do wydajności no to niestety nie wygląda tak dobrze..to tylko z moich prywatnych obserwacji widać jak w Norwegi niby takiej socjalistycznej jednak jadę na budowę z dwoma kolegami i potrafimy montować fasady aluminiowe które maja kilka pięter a w Polsce widzę jak 9 robotników zasypuje jedną dziurę w ulicy pół dnia pozostawiając 20 innych i odjeżdzając no to co my możemy o takiej wydajności powiedzieć? To są poprostu niewolnicy i wygodnie im zarabiać 2500zł bo się nie narobią już nie mówiac o myśleniu..

soltys 2016-02-21

Odpowiedz do Dyllu: 
 
Oj Dyllu Dyllu oczywiscie masz racje. 
Polacy sa wydajniejsi na zachodzie bo dostaja wiecej kasy tak wiec maja wieksza motywacje. Za 2500 euro polak za granica by latal jak kroliczek z bateria duracell w dupsku. Sam bylem za granica i widze jak tam polacy zapier... Natomiast w Polsce za ta jalmuzne co sie zarabia gorzej to wyglada. Nie mow mi ze jakby Polak tu sie bardziej staral i bardziej zapier.. to by dostal wiecej bo to nie prawda.. Pogodz sie z tym ze kolesie zrobili z nas murzynow europy, ktorzy moga zapier.. za granica dzieki temu ze jestesmy w unii. A do Fijora to nie rozumiem tego bo raz mowi ze glosuje na Dude a potem namawia do emigracji.

Tomasz Tofil 2016-02-21

"Jakże możesz być przeciwny Polskiej rodzinie i programowi 500+!? To przecież nic innego jak obniżenie podatków:)" co za brednie oddasz panstwu pod przymusem 2500, a oni ci dadzą w prezencje 500. to jest po prostu obłęd.

Tomasz Tofil 2016-02-21

"wielokrotnie pracowałem za granicą w obecnej chwili w Norwegii i młodzi ludzie nie mają aż tyle czasu czekać na dobrą koninkturę w Polsce" dobra koniunktura nie bierze sie z czasu, tylko z pracy, poswiecenia i dobrych intencji grupy budującej baze kapitałową w danym regionie. dzisiaj w polsce jest duzo pracy nawet etatystycznej, za to nie ma rąk do pracy. do tego jeszcze regulacje panstwowe i zły sposob pojmowania rzeczywistosci powoduje ze ludzie jadą tam zniecheceni elitami i niestety za pieniedzmi, a nie o pieniadze w tym wszystkim chodzi tylko o odpowiednią ideologie i postawy wzgledem srodowiska, z ktorego sie wywodzimy. tego nie rozumieją czesto polacy. inaczej, jezeli robi sie cos wiecej niz tylko praca etatystyczna.

mateo 2016-02-21

co za bzdura dyllu kto ci naopowiadal bredni ze za polska pensje Polak kupi wiecej olowkow od niemca otoz nie!! to niemiec kupi wiecej olowkow i to o wiele wiecej tak samo jak wiecej paliwa kupi za swoja pensje, jedzenia, wodki itp. 
i tu jest wlasnie problem sila nabywcza zlotowek jest bardzo slaba powiedz czemu pracownik na lini w rozlewni powiedzmy coca coli w posce zarabia 10 pln netto a 2 litrowa coca cola kosztuje 5,5 natomiast w niemczech pracownik ma 12 e netto a 2 litrowa cola kosztuje 2,5 euro rozumiesz? czy mam ci podac inne przyklady ??

Dyllu 2016-02-21

Hej Tomasz.. To był żart zdajemy sobie sprawę z tego ,że program 500+ to program socjalistyczny i troche bez sensu lepiej jakby nam po prostu mniej zabierali.. Jednak z drugiej strony zauważamy pewien plus tego ,że partia realizuje to co zapowiedziała. Dodatkowo nie było by w tym nic złego ba nawet było by super gdyby tylko program 500+ szedł w połączeniu z likwidacją np zusu:) i jakiegoś nie potrzebnego ministerstwa.. :) pozdrawiamy Marta i Marcin

Faraday007 2016-02-22

Z tego co mi wiadomo to internet po raz pierwszy przewidział Mark Twain w roku 1898. Opisał go w krótkim opowiadaniu SF, które opublikowała gazeta. Ludzka wyobraźnia i wizjonerstwo może odsłonić rąbka tajemnicy który skrywa przyszłość.Trzeba Tylko wiedzieć jakich ludzi słuchać i brać na poważanie.  
 
Z niecierpliwieniem czekam na odcinek o emigracji. Na serio myślę żeby się zabrać z Polski. Na początek Pewnie pojadę do UK, ale nie jest to kraj w którym chcę spędzić resztę życia.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt