Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Kiedy wreszcie te pieniądze będą moje?
Czy da się uczciwie płacić podatki? Lewandowski zdradzony. Norki i rozpad rządu. Analiza nowelizacji o ochronie praw zwierząt. Koniec cyrków? W kagańcu czy bez? Maczety. Dzira budżetowa...
Po prostu biznes
wczoraj
Na co zwrócić uwagę podczas zakładania spółki z o.o.?
Często wracacie do nas z pytaniami, jak wybrać numery PKD, jak załatwić adres dla spółki z o.o., czy taką nazwę nam zarejestrują. Dziś kilka słów o tym, co naszym zdanem najważniejsze...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Myśleć jak przedsiębiorca 2016-02-21

Jak nie dać się łupić – rozmowa z Tomaszem Parolem

Nadający: Ireneusz Osiński

Przedsiębiorcy są łakomym kąskiem dla różnej maści naciągaczy. Między innymi dla firm windykacyjnych, które przedsiębiorców traktują jak dojne krowy, dzięki którym starają się rozwijać swój „biznes” ordynarnie jadąc po tak zwanej „bandzie”. W kolejnej rozmowie z Tomaszem Parolem, prawnikiem prowadzącym portal pomagający szarym zjadaczom makaronu w walce z cwaniakami, mówimy o sposobach zabezpieczania się przed takimi praktykami.

KOMENTARZE

GrzesiekW 2016-02-22

Przyznam, że z każda minutą podcastu to robiło mi się coraz słabiej :) 
 
Tzw firmy "antywindykacyjne" robią bardzo dobry biznes na osobach zadłużonych i myślę, że ich działalność jest w dużej mierze mniej moralna niż tych złych firm windykacyjnych. 
 
Dlaczego? Większość z nich ogranicza się do zainkasowania zryczałtowanej opłaty za analizę dokumentów czy sporządzenie pisma, a nie biorą odpowiedzialności za wynik sprawy więc mogą nabrać masę zleceń i ograniczyć się do absolutnego minimum.  
 
A druga sprawa to trochę nieładnie na łamach Kontestacji sugerować, że można uniknąć płacenia starych przedawnionych długów. 
 
Jako Libertarianie/Wolnościowcy powinniśmy wychodzić z założenia, że nie Państwo decyduje o tym czy coś można robić lub nie tylko czy nasze czyny w sposób negatywny wpływają na ograniczenie prawa własności drugiej osoby/firmy. 
 
To że dług się przedawnił nie oznacza, że znika. Staje się zobowiązaniem naturalnym i wierzyciel może je wciąż odzyskiwać ale nie na drodze sądowej. 
 
Czy jako zwolennicy WOLNEGO RYNKU powinniśmy korzystać z możliwości uniknięcia spłaty NALEŻNEGO drugiej stronie długu tylko dlatego, że państwo daje nam taką możliwość? Moim zdaniem absolutnie nie. 
 
Choć są sytuacje kiedy uważam za zasadne skorzystanie z instytucji przedawnienia i chodzi głównie o sytuacje gdy spłacamy długi innej osoby na której decyzje nie mieliśmy wpływu np gdy dziedziczymy po rodzicach dług. 
 
Ale gdy sami zrobiliśmy zadłużenie to nawet jeśli ktoś się zgłosi po należne mu pieniądze za 100 lat to musimy mu je oddać i tyle.

Bart 2016-02-23

Chciałbym potwierdzić skuteczność strony anulujmandat.pl 
Straż gminna w Karlinie chciała wystawić mandat za przekroczenie prędkości - forma wezwania okazała się niezgodna z prawem. Za 10 zł dostałem dokładną informację co należy zrobić. 
300 zł zostało w kieszeni, dziękuję!

Dodaj komentarz...

Ireneusz Osiński


Ireneusz Osiński - z wykształcenia psycholog i producent filmowy. Obecnie Przedsiębiorca, Wykładowca i Ekspert Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, Łowca Talentów, Networker i Mentor Biznesowy. Twórca wielu projektów w tym programów szkoleniowych, programów telewizyjnych i audycji radiowych. Zawsze uśmiechnięty, energiczny, nastawiony na działanie. Potrafi w każdej osobie znaleźć unikalną wartość, którą trzeba pokazać światu.

Ambasador Etycznego Biznesu i Networkingu. Edukator z misją stworzenia świata, w którym każdy osiąga wymarzone cele i jest szczęśliwym człowiekiem.Prowadzi audycję Myśleć jak przedsiębiorca - podcast o przedsiębiorcach, z przedsiębiorcami i dla przedsiębiorców, Tych z doświadczeniem i tych którzy dopiero chcą nimi zostać. A jeżeli, jak twierdzą ludzie sukcesu, przedsiębiorczość to stan umysłu, w tym cyklu odnajdziesz upragnioną drogę do wolności, między innymi finansowej. Da Ci dostęp do wiedzy ukrytej, której gdzie indziej nie znajdziesz.


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Co nas czeka - recesja czy depresja? (1) - 6 miesięcy temu


Czy niebawem znów dopadnie nas kryzys? (2) - 11 miesięcy temu


Anna Milczanowska - Sukcesja - ponad rok temu


Sukces i szczęście - 4 lata temuZbawienny wyścig szczurów. (1) - 4 lata temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Rankingi.net - - 20.00
The land of the Polyglots - - 25.00
Adrian - - 1.00
Leca Keramzyt - - 15.00
SpiralaZadłużenia - - 20.00
Komody - - 20.00
Proszę wyłączcie tą muzyczkę - - 10.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt