Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2016-02-24

Alternatywne sposoby finansowania inwestycji

Nadający:

Wywiad z Dariuszem Górniewskim o bridgingu, czyli pożyczkach finansowych pod zastaw nieruchomości. Jest to alternatywa dla finansowania bankowego swoich inwestycji, często okazuje się bardziej korzystna. Przekonajcie się sami przesłuchując audycję

KOMENTARZE

Marek 2016-02-24

Z punktu widzenia kogoś, kto właśnie poszukuje finansowania na nabywanie nietypowych nieruchomości: 
- Gość zachował się co najmniej niewłaściwie/nieetycznie podając w audycji nazwy firm, które wystąpiły do niego o pośrednictwo (wątek o "piramidach finansowych"),  
- oczekiwanie aż 18-25 % koszt całkowityw skali 6 miesięcy jest "letką" przesadą, i do tego wskazuje na lombardy jako stosujące stawki lichwiarskie, eh.  
 
A jaki to bank ma rzekomo koszt całkowity pożyczki po stronie pożyczkobiorcy na ponad 40% w skali roku - o czym ten Pan mówi ? 
 
Na stroną trzeba popracować darekgorniewski.pl  
 
Dziękuję natomiast za zwrócenie uwagi na ryzyko przy przewłaszczaniu nieruchomości na zabezpieczenie wierzytelności - muszę to jeszcze zgłębić.

Dariusz Górniewski Negocjator Bankowy JEŚLI UWAŻASZ ŻE WIEDZA JEST DROGA TO POLICZY ILE KOSZTUJE JEJ BRAK 2016-02-27

Cześć Marku! 
Dzięki że chciałeś się podzielić swoim zdaniem i wątpliwościami:)! 
Postaram się po kolei odnieść do Twoich słów. 
Z tego co pamiętam nie podałem żadnej nazwy firmy, która się do mnie zwróciła. Dodam, iż celowo zmieniam pewne parametry z przypadków o których opowiadam, żeby nie można było ich powiązać z konkretnymi osobami:)! 
Jednocześnie dobrze obrazuje to mechanizm jak to może funkcjonować.  
 
Jeśli masz problem iż nazywam po imieniu pewne piramidy finansowe, to mógłbym powiedzieć "pewnie w nich uczestniczysz" -jednak moim celem nie jest moralizowanie.... 
Natomiast daje pod rozwagę czy??? po kilku lub kilkunastu latach gdy już będziesz zamożny (tudzież bogaty:)) będziesz się chwalił iż na początku drogi do wolności finansowej z powodzeniem korzystałeś z piramidy finansowej?!!!! 
Pamiętajmy, że na końcu tej piramidy finansowej są ludzie którzy tracą wszystko...Czy to nie jest po prostu kradzież??? 
Odnośnie kosztów pożyczki prywatnej - 
-podałem przykłady jak to działa dla przedsiębiorcy, któremu biznes funkcjonuje ((szczegół dla zainteresowanych w moim e-booku))!!! 
-podałem informację, iż za każdym razem przeprowadzam z osobą analizę potrzeb czy w danym przypadku to ma sens oraz czy będzie się to opłacało; TYLKO WÓWCZAS DOJDZIE DO TRANSAKCJI Z MOIM UDZIAŁEM!!! 
-weź pod uwagę koszt alternatywny -aby pojawiła się zdolność kredytowa trzeba zapłacić wyższe podatki + poświęcić na to czas.....  
-jeśli uważasz, że to zbyt drogo -to masz do tego prawo i zarazem nie widzisz możliwości jak na nieswoich środkach zarobić; eh. 
Czasem trochę jestem zły, że ludzie nie zdają sobie sprawy z rzeczywistych kosztów pożyczek bankowych i tak łatwo dają się omamić bankom i ich oprocentowaniem nominalnym (patrz reklamy)! 
Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę poczytać tabelę w linku poniżej... 
direct.money.pl 
Tu jest dowód, że wiem o czym mówię:)) 
 
Dodam tylko że w tym zestawieniu brak droższych propozycji następujących banków: 
Getin, Ideabank, FMbank itp.... 
Drodzy słuchacze pamiętajcie, że koszty w tych tabelach są przy założeniu dobrego BIK-u i zdolności finansowej -w sytuacjach troszkę bardziej skomplikowanych jest znacznie drożej:) 
Dobrze, że dostrzegasz zagrożenie ze strony aktów notarialnych "na przewłaszczenie" -dzięki temu nasza audycja z Damianem spełnia swoja rolę:)!!!

Andrzej 2016-02-27

Panie Marku. Przy zabezpieczeniu na dz. IV KW nie zagwarantuje np. nikt, że właściciel ubrudzi przedmiot zabezpieczenie np. poprzez ustanowienie służebności.  
Przewłaszczenie na zabezpieczenie daje wierzycielowi większy zakres bezpieczeństwa.

Jerzy Sempowicz 2016-02-28

Tak się składa, ze realizuje podobne projekty jak Darek. Co najśmieszniejsze również podobnie to nazywam i realizuję. Zabezpieczenie przez przewłaszczenie może mieć jasną i legalną i dobrą stronę jeśli się do tego podejdzie uczciwie i na zasadach win-win. Będę o tym mówił na spotkaniu poznańskich mieszkaniczników w czwartek, za kilka dni. Oprocentowanie banków... heheheh, toście mnie rozśmieszyli. Na kilkukrotnie powtarzające się propozycje zjawiłem się wreszcie we wrocławskim oddziale pewnego banku z pewnej wrocławskiej grupy kapitałowej (wiadomo o kogo kaman;)? ) . Oferta świetna, cudowna, pożyczka firmowa, bez hipoteki nawet na jakieś 9% rocznie, 0% prowizji, 0% opłat, 0% czegokolwiek, 0% na zabezpieczenie, nawet bez specjalnego pakietu ubezpieczeniowego.... oferta kierowana bo biznesu z ewentualną możliwością faktoringowania w razie czego. Cud, miód i orzeszki. Więc ja wyczuwam od razu smród.... proszę i kilka danych i w 12 sekund na kalkulatorze finansowym , po wbiciu 4 danych wychodzi mi, ze to oferta na ponad 36% rocznie... Pokazuję i pytam ogłupiałego doradcę co to ma kur.a być??!! Jak już mu mowa wróciła, to mi wytłumaczył, ze no tak owszem to prawda, a te ponad 600 pln dodatkowo w racie to opłata nie za kredyt, a zryczałtowana opłata miesięczna za ów faktoring, gdybym potrzebował. Wywaliłem kawę na ławę, że próbował mnie okłamac i naciągnąć, naciąć na CHOLERNIE DROGI KREDYT. Na co on potwierdził, oraz wreczył mi prywatną wizytówkę i numer telefonu, bo on stąd odchodzi na swoje i będzie załatwiał naprawdę dobre kredyty. Sam udzielam czasami prywatnych pożyczek pod zabezpieczenie, robiłem też przewłaszczenie. Niełatwe to. czasami trafi się deal, że kasa potrzebna natychmiast.Procesuj to z bankiem przez 2 miesiące.Powodzenia.. A biznes ci ucieka, jak mawia Marcin Osman. Zapraszam do Poznania na czwartkowe spotkanie z mieszkanicznikami 3 marca mieszkanicznik.org.pl/poznan-spotykamy-sie-3-marca/

Kamil 2016-03-04

Hej Darek, 
 
ciekawa audycja dużo ciekawych wątków też pobocznych. 
 
Mam pytanie, gdzie w księgach znajduje się informacja za ile nieruchomość została sprzedana. Widziałem księgi gdzie była informacja o kredycie zabezpieczeniu. Natomiast czy jeśli jest sprzedana za za gotówkę to też jest taka informacja?

Krzysztof 2016-03-09

czy za alternatywny sposób finansowania można uznać przedsprzedaż książki, która nigdy nie została wydana?

andrzej 2016-03-09

Krzysztof a któż to taki "sprytny" ?

Damian Kleczewski 2016-03-09

Krzysztof, myślę że to nie jest miejsce na pisanie uszczypliwości tego rodzaju. Książka jest już w drukarni a my czekamy na wysyłkę. Andrzej, chodzi o mój poradnik: "Poradnik inwestora rynku nieruchomości", którego jestem współautorem wraz z Kazimierzem Turalińskim i Justyną Broniecką-Klim a z przyczyn prawnych proces wydania jej przesunął się o 3 miesiące o czym informowałem wszystkich klientów. Każdy kto chciał mógł otrzymać zwrot, i Krzysztof go otrzymał na swoje życzenie - więc dogryzanie teraz jest wg mnie nie na miejscu. O otwartej sprzedaży poinformuję na początku kwietnia. Pozdrawiam 
DK

Krzysztof 2016-03-09

opóźnienie wydania książki wiązało się z koniecznością konsultacji prawnych. Były one konieczne zw na nowy rząd w Polsce czy może groźbę pewnej grupy inwestorów, z której zostałeś usunięty, gdy zarzucili ci zarabianie na ich własności intelektualnej?

Damian Kleczewski 2016-03-09

Krzysztof, myślę że komentarze tego typu pod audycją o sposobach finansowania nie są adekwatne do tematu.  
Wydanie książki przesunęło się z powodu zmian prawnych o czym wiemy z mediów, gazet i aktów prawnych. Każdy widział co się działo po zmianie rządu, więc na to nie mieliśmy wpływu jako autorzy. Co do insynuacji o groźbach jakich piszesz to uważam temat za zamknięty. Po konsultacjach prawnych z kancelariami zajmującymi się stricte własnością intelektualną, otrzymałem jasną, konkretną i logiczną interpretację przepisów w związku z tym co sugerujesz w swoim komentarzu. Dla uświadomienia dodam, że pomysły, tym bardziej z zakresu szeroko pojętego inwestowania w nieruchomości nie są objęte ochroną własności intelektualnej. Polskie prawo chroni m.in. utwory, ale nie pomysły czy idee funkcjonujące np. na rynku obrotu nieruchomościami, które z tej racji nie mogą należeć na wyłączność do konkretnych osób, sprawdź proszę sobie przepisy, pogadaj z prawnikami i sam się przekonasz, że to co piszę jest prawdą.  
W przeciwnym razie inni szkoleniowcy, a takich nie brakuje, nie mogliby prowadzić szkoleń czy pisać książek, bo jeden uznałby się za guru i jako pionier przyblokowałby rynek. Czy szkolenia o inwestowaniu w nieruchomości czymś się między sobą różnią w swoim zasadniczym kontekście? Nie sądzę. Sugeruję więcej powściągliwości w oczernianiu i nadawania złego tonu moim działaniom. Krzysztofie, jeśli nie odpowiada Ci forma w jakiej wiedza jest podawana, to nie masz obowiązku/przymusu kupować, słuchać czy płacić mi za cokolwiek. Zaznaczam, że kierowanie oskarżeń, pomówień czy publiczne obrażanie innej osoby jest umocowane w przepisach prawa cywilnego.  
Hejt zawsze był, anonimowo nasila się przez Internet a Ci co hejtują najczęściej niewiele wnoszą w życie innych osób. 
Kierujmy się zatem zasadą : psy szczekają, karawana jedzie dalej :)

Marriusz 2016-03-09

Krzysztofie wyluzuj.Takich grup inwestorów w Polsce ja znam pięć może sześć.Wszyscy oni mówią i robią mniej więcej to samo.Wszyscy oni organizują szkolenia na ten sam temat. No tak już jest z ludźmi że na podobny lub ten sam pomysł czasem wpadają prawie jednocześnie.Owszem czasem jeden od drugiego coś podpatrzy ale na prawdę to nic złego jeśli przećwiczy sprawdzi co u niego działa a co nie coś uzupełni i opowie innym.Na tym polega postęp.Podobno wiedza to jest to czego jest tym więcej z im wiekszą liczbą osób się ją dzieli.Nie warto drążyć tematuco kto i komu bo może się czasem okazać że i grupa o której piszesz nie zawsze stosuje wymyślone przez siebie metody ,albo też metody te są wymyślone przez jej członków wtórnie.Po prostu może odkrywają Amerykę? I dobrze,niech odkrywają ,każdy ma do tego prawo.A podziały na pokoje są znane i popularne od lat np. w GB.Są dostepne materiały dokładnie na ten temat także w języku polskim na YT.Tam jest nawet dużo więcej niż na razie sobie w Polsce wyobrażamy.A to czy ktoś brał czy nie brał udziału w działalności jakiejś grupy nie może być wyznacznikiem tego co ma robić ze swoją wiedzą.To jakieś zaściankowe myślenie.Skąd u Ciebie taka zawiść w stosunku do Damiana?Z tego co wiem grupa mu podziękowała i tym samym odcięła się od jakiejkolwiek możliwości wpływania na to co robi Damian.Czy dobrze zrobiła grupa,nie wiem -to sprawa grupy ale to już przeszłość? Krzysztofie,zastanów się!A swoją drogą ciekawe co na to wszystko np.p. Staniszewski albo Fesnak...albo Kiyosaki i jeszcze kilku szkoleniowców zarówno polskich jak i zagranicznych (pewnie nic bo nie są małostkowi) .Myślę że nie warto sprawdzać kto co od kogo wziął a co zapożyczył .Kto z kim chciał rozmawiać a kto kogo olał .Kto sprzedawał sprawdzone schematy a kto tylko fantazje i sprawdzał co w praniu innym wychodzi a co nie.Kto w jakimś okresie posługiwał się czyjąś wiedzą dla własnej korzyści bez wiedzy osób udzielających informacji a kto za ich zgodą.To nie ma wielkiego znaczenia.Krzysztofie,zaciśnij zęby i DO PRZODU bo to buduje.Nie ogladaj się do tyłu bo fantazje i rozpamiętywania Cię zrujnują.Powodzenia w nauce i inwestycjach życzę .Z grupą lub bez grupy? Pozdrawiam

Krzysztof 2016-03-09

ja jestem zwykłym szeregowym odbiorcą wiedzy, którą eksperci sprzedają. Coś zostało mi przekazane to zamiast powiedzieć "ojj, jaki ten Kleczewski zły", pytam wprost czy jest tak jak mi powiedziano czy inaczej. Szukam mentorów, staram się ich jakoś weryfikować. Więc jaki hejt? jakie oczernianie? jakie groźby kieruję? gdzie zawiźć..? 
 
Rozumiem, że tej wiedzy jest jakaś ograniczona ilość i zwyczajnie podczas szkoleń musi się powtarzać. Eksperci nie wymyślą nowych nieruchomości. Dzięki, że mi to wytlumaczyliście.  
 
A co gdyby któryś z tych ekspertów, autorytetów w dziedzinie nieruchomości, wziął słowa drugiego, napisane na przykład na forum i skopiował je słowo w słowo, nie zadając sobie nawet trudu przeredagowania zdania i wykorzystał je w swojej książce bez wiedzy i pozwolenia tego drugiego?  
Czy wtedy jest to 'jeden u drugiego coś podpatrzył'?  
Czy jest tak jak piszę Mariusz, że wpadli na ten sam pomysł jednocześnie?  
Pytam, bo podobno zdarzają się takie praktyki wśród autorytetów w dziedzinie nieruchomości w Polsce i dopiero wchodząc w ten świat, powiedzcie mi, w jaki sposób powinienem to traktować?

Marriusz 2016-03-10

No przykładem takiego działania jest np. cały panel nauki obsługi kalkulatora finansowego .Krzysztofie zakończ te dywagacje i odpuść bo wywołasz niepotrzebny ferment.I jak to nazwiemy?Hejt?

Marriusz 2016-03-10

Odnośnie pytania zadanego mnie.To mniej więcej tak .W złej wierze można powiedzieć skopiował,posłużył się tajną wiedzą którą tylko jeden ma prawo ujawniać .W dobrej wierze można pomyśleć tak.Może sobie skopiował jako jeden z dobrych tekstów do prywatnego archiwum.Może cała ta książka wywodzi się z prywtnej instrukcji dla rodziny na wypadek gdyby coś się stało i trzeba by si e zająć nieruchomościami a potem jak k0olega zobaczył jak inni zarabiają na wiedzy postanowił zredagować coś dołożyć i wydać.Chyba umieścił w niej informację o źródłach,i chyba tam umieścił szkolenia które przeszedł.Ale na pomysł inwestowania w nieruchomości i dzielenia się zdobytą wiedzą wpadło jednocześnie dużo więcej osób.(powiem Ci w zaufaniu że czasem wiedza ta jest gówno warta choć wypowiadana jest z ust najwyższych guru, którzy wkręcają innych w niesrawdzone schematy a czasem sprawdzona ale przedwniona!)

Krzysztof 2016-03-10

oki. wkrótce zamieszczę zdjecia z ksiazki o ktorej piszę z przypisanymi wypowiedziami ze wspomnianego forum.  
Łącznie z datami oczywiscie.  
Mniejsza już o wiedzę i jej sprzedawanie. Chodzi o etykę i kreowanie siebie na eksperta na bazie cudzej wiedzy, cudzych zdan i bez zgody autora.

Dodaj komentarz...Od 2010 roku inwestor na rynku nieruchomości, autor książki: 'Skuteczne sposoby inwestowania w nieruchomości', pasjonat zdrowego odżywiania i dobrej kuchni.
Więcej o nim: zrozumiecnieruchomosci.pl


Prowadzi audycję Zrozumieć nieruchomości


Inne audycje tego autora:Moje podejście do szkoleń - 6 tygodni temuKomfortowy dom (4) - 9 miesięcy temu


Więcej audycji...

Potencjał gruntów rolnych (5) - 2 lata temu

Życzenia Świąteczne - 2 lata temu


Książki i edukacja dzieci (1) - 2 lata temuJak wyposażać kawalerki? (6) - 3 lata temu

Subiektywna analiza rynku (2) - 3 lata temu
ROZRUCH INWESTYCYJNY - 4 lata temu

Amortyzacja nieruchomości (20) - 4 lata temu
Księgi wieczyste (12) - 4 lata temu

Inteligentne domy (8) - 4 lata temu
Kamienice (5) - 4 lata temu

Umowa dożywocia - 4 lata temuProgram Mieszkanie Plus (2) - 5 lata temu

Profesjonalny home staging (1) - 5 lata temu
Jak inwestować w strychy? (5) - 5 lat temuJak inwestować w garaże? (20) - 6 lat temu

ABC home stagingu (4) - 6 lat temuPodcast powitalny (9) - 6 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Rzeczoznawca Emun - - 20.00
Pożyczka pod zastaw mieszkania - - 20.00
Japonia - - 30.00
Okapy kuchenne Toflesz - - 20.00
Jacek Kopa - - 20.00
meble na wymiar wrocław - - 15.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt