Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
przedwczoraj
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Myśleć jak przedsiębiorca
3 dni temu
HISTORIA PEWNEGO SUKCESU.
„Zamiast gadać o faktach, opowiadaj ludziom historie! Fakty nikogo nie interesują, to historie sprzedają.” Tak uczył mnie dawno temu jeden z moich mentorów. W związku z tym chciałbym...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2016-02-29

Jak przekonywać ludzi do idei wolnościowych?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Blisko 30 praktycznych metod przekonywania innych do wolnego rynku.

KOMENTARZE

Marcin 2016-03-01

Mam sporo ponad 30lat prowadzę swoją firmę prawie 10 lat i z czego u Korwina miałbym wyrosnąć. Można mieć obiekcje co do formy prezentacji ale jeśli chodzi o poglądy to nie wiem z czego można wyrosnąć?

Paweł 2016-03-01

A ja tam z reguł zaczynam od przykładu z akcyzą na wódkę. Pytam czy jak była mniejsza akcyza, to pił więcej (co sugerowało wiele z mediów, że niby tani alkohol rozpił społeczeństwo), czy pił mniej z nie wiadomego pochodzenia? 
 
A tak na poważnie, niestety jakąkolwiek metodę byśmy nie zastosowali, to działają one TYLKO w niektórych przypadkach, ale jest ich mniejszość. Rozmawiając z wieloma osobami zauważyłem, że dominują dwie postawy: "to nie prawda, bo w mediu xyz, powiedzili, że nie, że tak musi być" lub "bo państwo musi pomagać, a bogaci muszą płacić więcej...". I odwoływanie się do danych, logiki, literatury czy historii nic nie dają. Najlepszy przykład tego typu postawy miałem, gdy osobie, która do upadłego broni państwowej opieki zdrowotnej, podesłałem linka do audycji ByteEater, który zaprosił farmaceutę i lekarza, w odpowiedzi usłyszałem, że nie przesłuchał, bo nie był w stanie zdzierżyć prowadzącego, który jest jakimś wolnorynkowym sekciarzem.

Sopran 2016-03-01

Niejednokrotnie próbowałem znajomych choćby zainteresować ideami wolnościowymi. Jaki był rezultat? Marny, mimo że potrafię się w sposób całkiem sympatyczny porozumiewać. 
 
To są pewne schematy, które mocno już wżarły się w umysły, inaczej nie umiem tego wytłumaczyć. Może poza osobami, które świadomie, powiedzmy ideowo, bycie pod butem instytucji wybierają. Tak jak napisał Paweł, "w mediach powiedzieli to i tamto" i to staje się absolutem. Są książki, takie piękne wolnościowe stacje jak ta, ale i tak nie zawsze da się coś przekazać, przykre. 
 
Nie tracę wiary co do tego, że kiedyś ludzie z większym szacunkiem podejdą do wolności, dalej będę robił swoje, ale jak na razie - to jest mizeria. I to taka niekoniecznie smaczna mizeria. Wśród wielu młodych, do których się zaliczam, również wbrew pozorom.

Piter 2016-03-01

Argumenty nie są takie ważne bo ludzie liczą na konkrety . A konkretem jest 500 zeta do kieszeni na ten przykład ) Poza tym ludzie zawsze kombinują że będą w tej części społeczeństwa która dostaje a nie dokłada. Argumenty wolnorynkowe są zawsze odległe w czasie - to znaczy że na ich rezultaty trzeba zawsze poczekać. Dlatego socjaliści są górą bo mogą coś dać coś już teraz. Z psychologicznego punktu widzenia bardziej działa na wyobraźnię fraza "dostaniesz 1000 zł za free" niż " zarobisz 5000 zł". Bo pierwsze to konkret a drugie to obietnica w dodatku związana z jakimś wysiłkiem. Generalnie wolnorynkowcy są postrzegani jako co co chcą "coś zabierać" a socjaliści jako ci "co dają za free". Finalny efekt takiej konfrontacji nietrudno sobie wyobrazić. 
 
Najbardziej liberalna gospodarczo ustawa "Wilczka" została wprowadzona jeszcze przez "komunistów" jeszcze przed wolnymi wyborami. Co dowodzi iż wolny rynek jest możliwy do wprowadzenia ale w warunkach niedemokratycznych. Natomiast w systemie demokratycznym musi wygrać opcja "kto da więcej". Nieliczne wyjątki jak USA czy UK potwierdzają tą regułę. Niestety jesteśmy społeczeństwem postkomunistycznym i ciężko tutaj o wyjątki.

RAdesign 2016-03-01

@4."Co dowodzi iż wolny rynek jest możliwy do wprowadzenia ale w warunkach niedemokratycznych." 
 
Co dowodzi, że wolny rynek tak naprawdę nie jest wolny, skoro można go wprowadzić odpowiednim ukazem :) 
Ale serio, jest to prawda, układy społeczne zawsze dążą to wyższego poziomu zorganizowania, i zawsze ktoś/coś zostaje "szefem wszystkich szefów". Dlatego odpowiednie porcje wolności i odbiurokratyzowania można wprowadzić mając władzę i odpowiednio jej używając. Dodatkowo władza ma tendencje do rozszerzania struktur i korupcji, dlatego korwinizm o jednym mądrym dyktatorze jest prawdą. W Chinach nie ma dyktatora, ale jest technokratyczna, skuteczna partia, z mechanizmami oczyszczania (np. "rewolucja kulturowa" była w istocie kontr-przewrotem Mao przeciwko usunięciu go przez partię z funkcji decyzyjnej ).

Dante 2016-03-02

A ja najczęściej spotykam się z tymi oto dwiema postawami: 
 
Postawa1.  
"Dante, bardzo fajnie, że wolisz ten wolny rynek. Na szczęście dla mnie jesteś w mniejszości. Ty wolisz karmić się frazesami o tym, że jak urzędnicy nie będą się za bardzo wtrącać to zostanie uwolniony potencjał ludzki, będziesz więcej zarabiał i w ogóle będzie lepiej. Ja natomiast wolę konkrety i mnie nie przekonuje wizja, że coś tam gdzieś tam się wydarzy. Mnie przekonuje, że w mieście w którym mieszkam urzędnik z pieniędzy podatników kazał wybudować most, który poprawił efektywność i w ogóle jakość podróżowania. Na wolnym rynku ten most mógł zostać wybudowany, a mógł też nie zostać wybudowany. W dodatku ja wolę zapłacić raz składając się z innymi i sobie jeździć po tym moście ile zechcę niż za każdym przejazdem płacić 'prywaciarzowi' za korzystanie bo mi prawdopodobnie drożej wyjdzie ta opcja z 'prywaciarzem'."  
 
Postawa2. 
"No fajnie. Ty mówisz o tym, żeby przedsiębiorców nie cisnąc podatkami. Spoko. Tylko co nas to obchodzi? My przedsiębiorcami nie jesteśmy, tylko oferujemy im swoje usługi. Poza tym, myślisz, że nie ma jak od podatków uciec? Księgowa mojej koleżanki takie cuda robi, że ta moja koleżanka niby powinna płacić ileś tam tysięcy ale płaci kilkaset złotych i się śmieje z tych wszystkich pomysłów o zmniejszeniu obciążeń podatkowych bo ona nie płaci na tyle żeby ją zabolało, a jak konkurencja zapłaci to tym lepiej dla niej. Ludzie biorą sobie też dotacje, starcza i na podatki i na resztę. Poza tym myślisz, że płace skoczą w górę bo firmy zaczną więcej zarabiać? Nie skoczą. A przynajmniej nie w Polsce bo tu nie ma dobrej kultury pracy. Tutaj większość przedsiębiorców woli sobie kupić nowy samochód i dom niż podnieść swoim współpracownikom pensje, zatrudnić dobrych fachowców czy zainwestować w technologię. Ja dobrze pamiętam jak mi płacili w Szwecji, Anglii czy innej Norwegii i jak mnie traktowali, a jak mi chujowo płacą i jak mnie traktują w Polsce". 
 
Ja bardzo chcę wiedzieć jak by szanowni kontestatorzy te dwie postawy skontrowali.  
 
Chcę też wspomnieć, że ja nie przekonuję ludzi do "drogi wolnościowej" i nie mam zamiaru, ja po prostu sobie luźno gadam z nimi o różnych rozwiązaniach i wymieniam poglądy. A co do tej kultury pracy z opisanej przeze mnie postawy nr2 to nawet się trochę zgadzam. Może w kontestacji i paru innych wolnościowych pierdolnikach ;) zbierają się ci "fajni" przedsiębiorczy ludzie ale poza takimi miejscami jest (tak wśród ludzi z własnymi firmami jak i tych tzw zwykłych pracowników) masa dupków, kretynów i krwiożerczych psychopatów więc ja na polepszenie kultury pracy, a tym bardziej na zaistnienie tego naszego kochanego wolnego rynku w Polsce nie liczę.

RAdesign 2016-03-03

@6 Dante 
 
Bardzo dobre argumenty. Życiowe. 
Trudno na nie odpowiedzieć, żeby nie wyjść na jakiegoś zacietrzewionego ideologa (wspólny mianownik z ideologami lewicy). 
 
Punkt 1 tak naprawdę zależy od skuteczności władzy. Skuteczność władzy musiała by być zastąpiona skutecznością innej organizacji. A małe organizacje ZAWSZE kostnieją i dążą do rozszerzania władzy dalej. 
Alternatywą wobec tego byłby system rozproszony / demokracji plemiennej / klanowej, który był u nas w okresie przed wstąpieniem do Unii Europejskiej ad 966, a potem w charakterze demokracji szlacheckiej. 
Ale ten system nie wytrzymał w konfrontacji z systemami autorytarnymi - zawsze skuteczniejszymi, np. w budowaniu mostów. 
 
2. Bliższa ciału koszula. Ale to wynika wprost z niedostatku kapitału, i tego że zarządzający kapitałem jednak mają narodowość. 
 
Na strukturalne zmiany wolnościowe, które przyciągnęły by kapitał inny, niż spekulacyjny, potrzebujemy zgody suwerenów - Unii, USA. 
Może być tylko kilka rajów w UE - Lichtenstein, Luksemburg.... 
 
Już się tak nie raz zdarzało, że kiedy jakiś kraj zwiększał konkurencyjność - to coś mu się przydarzało ze strony krajów ościennych - a to jakaś rewolucja , a to jakieś rozbiory, albo chociaż mała prowokacja - podwyżka cen mięsa i nieuchronne zamieszki. 
 
Nie jesteśmy niezależną wyspą, i na reformy liberalne musimy uzyskać zgodę szefostwa i kolonizatorów. Inaczej coś się nam może przydarzyć ze strony państw, które nie muszą nic reformować bo i bez tego są silne i nie chcą konkurencji. 
O tym zapominają idealiści.

Pcimek 2016-03-04

Jeszcze nie słuchałem audycji, ale Hugo nie uda się nigdy przekonać ludzi do idei wolnościowych. Ludzi trzeba od małego wychowywać na wolnych i samodzielnie myślących.

keneida 2016-03-04

Mówcie, że jesteście umiarkowanymi Libertarianami i Libertynami 
to pierwsze przekona dziewczyny to drugie chłopaków :D 
A tak na serio to w tej i poprzedniej audycji aż miło słuchać Jacka. Inaczej go zapamiętałem ze starych nagrań a tu taka zmiana

Tomasz Tofil 2016-03-06

hugo marek i reszta - obejrzyjcie to wideo jest inicjatywa. https://www.youtube.com

kundel 2016-03-08

Film SciFuna, (nie)"Krótki film o prawdzie i fałszu", idealnie w temacie Waszej audycji, czyli o tym jak trudno pogodzić się z prawdą i dlaczego: 
https://www.youtube.com

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:

90% Kontestacji będzie zaorane (1) - przedwczoraj


Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 tygodnie temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 4 tygodnie temu

Unikaj szpitali (7) - 5 tygodni temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 7 tygodni temu

Nauczyciele uciekają (6) - 8 tygodni temuNiskie podatki już były (15) - 3 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 3 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 4 miesiące temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 4 miesiące temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 4 miesiące temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 5 miesiące temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 5 miesiące temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 5 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 5 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 6 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 6 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 6 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 6 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 7 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 7 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 7 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 7 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 8 miesięcy temu


Jestem na kwarantannie! (1) - 8 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 8 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 9 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 9 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 9 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 10 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 10 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 10 miesięcy temu


Bezpłatna komunikacja może być droga (4) - 11 miesięcy temu


Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - 11 miesięcy temu

Idzie drożyzna (2) - 11 miesięcy temu

Polacy nie zasługują na prywatność? (1) - 11 miesięcy temu

Muzeum z najwyższej półki (1) - 11 miesięcy temu

WK nareszcie wchodzi na giełdę! - 11 miesięcy temu

Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - ponad rok temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - ponad rok temu

Kiedy można zabić intruza? - ponad rok temu

Magiczne szable i tarcze (1) - ponad rok temu


Kto zaorał Hugo? - ponad rok temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 2 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 2 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 2 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 2 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 3 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 3 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 4 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 5 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 5 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 5 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 6 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 6 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 7 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 7 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 8 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 8 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 9 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 9 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 9 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 10 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00
Przemyslaw Teterycz - - 20.00
Blog technologiczny Wirtualny wojownik - - 20.00
wypełnianie płatnych ankiet na eankiety.pl - - 20.00
Agencja pracy Gorzów - Praca jako opiekun... - - 20.00
wypożyczalnia samochodów victoria nowy sącz - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt