Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Proste zwierciadło 2016-03-15

Czy Amerykanie wywołali wojnę na Ukrainie?

Nadający: Krzysztof Maczyński

0% rusofobii, 50% kremlofobii, 39% Blachy i „600% libertarianizmu”

KOMENTARZE

kubujak 2016-03-15

Bardzo dobra audycja, szkoda, że nie odsłuchałem na żywo, nie zadzwoniłem.  
Gratuluję sensownego podejścia do tematu UPA i Wołynia.  
A hymn po gruzińsku był, zauważyłem, zanim powiedziałeś ;) 
 
Ale z tymi -fobami na końcu to już poleciałeś hahaha

RAdesign 2016-03-16

Przy tak postawionym pytaniu - logicznie, faktycznie - amerykanie nie wywołali. 
ale... 
To wspólne starania o wpływy USA-Rosja wywołało - konflikt. To nie jest pełnoskalowa wojna. :) 
 
Trochę głupi się już robi ten onanizm "demokracją". 
Większość ludzi wolała by mieć władzę...skuteczną :) 
Im dalej na wschód, tym mniejsza potrzeba gry pozorów. 
Na :zgniłym zachodzie: ludzie muszą mieć teatrzyk. :) 
Na wschodzie się nie certolą z teatrzykami, a wszystko działa i tak tak samo jak na zachodzie. 
 
Opłacanie tłumów ? Sorry, wystarczy opłacić liderów i trochę propagandy, a reszta sama się nakręci :) 
Tak to działa w rzeczywistości - kup naczelne barany, a reszta owiec pobiegnie za stadem "za darmo". 
Argument o opłacaniu opozycji przez USA podtrzymany. 
 
KOD nie musi odsuwać. KOD działa jako wymówka dla poszukiwania interwencji na zachodzie, inicjatora czarnego PR, głos "opozycji". KOD szantażuje samą obecnością, i zawsze można go bardziej uaktywnić, przepompować trochę kasy z którychś fundacji biorących kasę od Sorosa w Polsce, etc. 
 
Konflikt na Ukrainie może być też efektem współpracy USA-Rosja. 
Mało się mówi o potężnych inwestycjach w infrastrukturę portową na Krymie - chińskich inwestycjach. 
Ukraina zaczęła się otwierać na kapitał Chiński, oraz Turecki. 
Było by to połączenie z potężnymi inwestycjami ChRL na Białorusi - wszystko dla kontr-strategicznego otaczania Rosji. 
Gdyż Rosja intensywnie flirtuje z USA na wypadek konfliktu USA-Chiny. 
Chiny są otaczane, więc przeciwdziałają temu własnym otaczaniem. 
 
Na współpracę USA-Rosja przy tworzeniu chaosu na Ukrainie świadczy sabotaż USA przy udzielaniu informacji strategicznych i taktycznych armii ukraińskiej. 
Podczas starć pod Debalcewem, Iłowajskiem, i innych, USA celowo ograniczało świadomość sytuacyjną, m.in. wymuszało na ukraińcach brak lotów rozpoznawczych, dostarczało niepełne dane satelitarne - z opóźnieniem, zdawkowo lub wcale. 
W wyniku wspólnych działań USA-Rosja zniszczeniu uległy najlepsze jednostki ukraińskie - poświęcono je po prostu, nastąpiła demoralizacja żołnierzy, utracono najlepszy sprzęt. 
A po przejęciu Krymu - Chińczycy utracili dostęp do najnowszych instalacji portowych i możliwości rozbudowy Nowego Jedwabnego Szlaku. 
P.S. informacje wywiadowcze to zupełnie co innego niż rozpoznanie strategiczne pola walki. 
USA mogło dostarczać Ukraińcom takie dane, niczym to nie szkodziło, a mogło zapobiec tak dużym stratom Ukraińców. 
 
Sorry, Byte, przewóz lądowy towarów jest DROŻSZY niż morski. :) 
Po prostu jest. 
Natomiast ma tą przewagę, że jest poza zasięgiem floty USA i morskiej blokady - bo bardzo łatwo jest zablokować handel morski Chin. 
 
USA już nie są na 1 miejscu gospodarczo. Chiny ich wyprzedziły w zeszłym roku. Zresztą USA to przewidziało, stąd od kilku lat trwa potężna ofensywa dyplomatyczno-gospodarczo-wojskowa na Pacyfiku. Zacieśnianie sojuszy, wymuszanie rozbudowy floty. Układy handlowe - Pacyficzny - podpisany, Atlantycki (TTIP) - negocjowany. 
 
Wymuszone rozbrojenie Ukrainy - zwłaszcza z broni nuklearnej - to efekt starań wielu państw. Wystarczy przeczytać, kto "gwarantował" w zamian nienaruszalność granic - a mamy listę państw bezpośrednio zainteresowanych rozbiorem ekonomicznym Ukrainy. 
 
To wyjaśnienie Byte`a - szumu informacyjnego i dla każdego coś miłego to się nazywa - relatywizm :) 
I nie rozumiem, dlaczego ma to działać tylko na rzecz Rosji. 
Dlaczego o niby szumu nie mogą wywoływać inne kraje odnośnie swoich działań - np. Ukraińcy odnośnie zestrzelenia - swój szum ? 
 
Czyli ostatecznie Prowadzący zdąża do "moja racja jest najmojsza" bo jest moja ! Relatywizm jest zły, tylko kiedy stosują go inni ? ;-> 
 
Szczególnie fajnie wypada klamra - najpierw mówi, że Rosja szum informacyjny, i często mówi "a u was biją murzynów!" 
A pod koniec w opowieści o Wołyniu - "takie tam ludobójstwo, ale serio wolcie mieć do czynienia z Putinem?" 
 
Bardzo ładny przykład samokrytyki złożonej przed czynem krytycznym ;) 
 
A w sensie Wołynia - warto przypomnieć polski projekt WUPA, który nie wyszedł i się zrobiła UPA. 
Polacy nie przewidzieli, że idea prometejska narodów może ulec zwyczajnie - mamonie - i że ukraińskich nacjonalistów można będzie przekupić i przekręcić. :) 
 
Argumenty rozumiem, tylko sporo jest naciągana - jak to Blacha zauważył - przez ukrainofilię ;)

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2016-03-17

> Większość ludzi wolała by mieć władzę...skuteczną :) 
Zależy w czym. Bo wiadomo, że prawie każdy jest podatny na obietnice, że to jemu władza zrobi dobrze (a nawet głosuje, manifestuje i lobbuje za tym), co oczywiście może zrobić tylko kosztem innych. A on większy koszt poniesie, gdy kogo innego trzeba będzie zadowolić. Dlatego trzeba się zorganizować oddolnie i skuteczniej niż rząd zapewnić sobie nawzajem wszystko, co potrzeba. Prawa ekonomii są po stronie naszej, anarchistów. A zawód polityka polega na walczeniu z ich naturalnymi efektami poprzez wykrzywianie rynku, aby nie był wolny, tylko ustawiony pod kątem ich korzyści. 
 
> Opłacanie tłumów ? Sorry, wystarczy opłacić liderów i trochę propagandy, a reszta sama się nakręci :)  
> Tak to działa w rzeczywistości - kup naczelne barany, a reszta owiec pobiegnie za stadem "za darmo".  
> Argument o opłacaniu opozycji przez USA podtrzymany. 
Było to omówione, ale rozwinę poprzez podanie przykładu. Nieopłaceni ludzie pójdą może i na KOD za baranami alfa, ale nie na mróz i ryzyko śmierci na Majdanie. Z kolei nawet opłaceni (na to akurat są wiarygodne potwierdzenia, polecam choćby informacje we wcześniejszych audycjach) uczestnicy antymajdanów byli nieliczni i chętnie rejterowali (część nawet przyłączała się w Kijowie do Euromajdanu). Więc co za porównanie? Jestem przeciwny argumentowi, że ludzi zawsze można zmanipulować i skłonić do dowolnie wielkiego wysiłku, a nie tylko płytkiego zrywu. Tak można „wyjaśnić” wszystkie wydarzenia w historii, ale jest to perspektywa marksistowsko-korwinistyczna, oparta na koncepcji inżynierii społecznej, odmawiająca mocy sprawczej powszechnemu odczuciu wspólnoty celów i wartości w danej społeczności, umniejszająca wartość oddolnego aktywizmu i widząca jedynie w autorytarnej i brutalnej władzy potencjalnego skutecznego obrońcę wolności dla wybranych (bo „wolność dla większości nie jest dobra, tylko zła, ale liczy się mniejszość, ci najlepsi, którzy wygrywają wyścig, jak w teorii ewolucji”, „nie ma nic gorszego niż bezsilna władza”, a „na placu Tiananmen chiński rząd obronił wolność poprzez zmasakrowanie uczestników protestu”). 
 
> KOD szantażuje samą obecnością 
Na początku może tak, bo taki straszak zwykle wystarczy, żeby coś wskórać, ale nie na PiS, który co jak co, ale na takie rzeczy jest zahartowany. Teraz, po takim czasie jałowego biegu i wykruszania ludzi wiążących z nim nadzieję na skuteczność, a zamiast nich coraz bardziej żałosnych występów liderów wyciągniętych bez większego przygotowania z dalszych szeregów (a ławki, zwłaszcza poza Warszawą, są krótkie, bo nie było przygotowania do takiej formy działalności opozycyjnej), bardziej już ośmiesza siebie i swoich politycznych mocodawców. 
 
Co do Chin, to bardzo ciekawa i niejednoznaczna układanka, a także zgoła odmienna filozofia polityczna, nawet bardziej nam obca i trudna do pojęcia niż ta stosowana przez Rosję. Odcinki (celowo liczba mnoga) dotyczące Chin jak najbardziej mam w planach. 
 
Jak mówiłem, gdyby USA zależało na zaognieniu konfliktu, daliby Ukraińcom i pełnowartościowe informacje wywiadowcze, i sprzedali (a nawet dali) nowoczesną broń, i podpuszczali do ataku na Krym. Są jednak, zwłaszcza za Obamy, prawie jak UE – pełni wahania, miękkie faje, angażujący się tylko w rzeczy, co do których się spodziewają, że będą łatwe (zwłaszcza w aspekcie PR). Ale podstawowy powód, dla którego informacje są niepełnowartościowe, to taki, że na Ukrainie ludzie pracujący dla państwa, a zwłaszcza w tak strategicznych branżach, jak wojsko i wywiad, to w niemałej (wciąż, mimo znacznego przeczyszczenia, kontynuowanego zresztą) części rosyjscy agenci. 
 
> Sorry, Byte, przewóz lądowy towarów jest DROŻSZY niż morski. :) 
Trochę za duży może skrót myślowy z mojej strony. Masz oczywiście rację, że na morzu USA to potęga i trudno z wyłącznie morskim transportem handlować nie licząc się z nimi, więc dywersyfikacja wskazana. Jednak niektóre rzeczy trzeba wozić szybciej (czy to ze względu na ich trwałość, czy dynamikę popytu), a do Europy statkiem się płynie długo, i to okrężną drogą. 
 
> USA już nie są na 1 miejscu gospodarczo. Chiny ich wyprzedziły w zeszłym roku. 
Prawda, przynajmniej przy pewnym sposobie mierzenia. (Jak już wspomniałem, będzie o Chinach, więc przy tej okazji będzie się można w to bardziej zagłębić.) Jednak przynajmniej pod względem marki samej Ameryki jako dostawcy dóbr wysokiej jakości, jak też marek rozpoznawalnych na świecie, wśród których amerykańskich jest najwięcej, a chińskich prawie żadnych, nadal mamy i jeszcze długo możemy mieć USA na pierwszym miejscu, a to mi wystarczy jako oparcie do tego, co mówiłem. 
 
> Wymuszone rozbrojenie Ukrainy - zwłaszcza z broni nuklearnej - to efekt starań wielu państw. 
Oczywiście. Państwa opiekuńcze chętnie rozbrajają swoich obywateli, a także inne państwa, narody i sojusze, żeby być jedynymi zdolnymi w razie czego rozmawiać z pozycji siły. Dlatego też niełatwo będzie Polsce się wybić, nawet gdyby udało się utworzyć sojusz wojskowy od Skandynawii, przez Europę Środkową i sąsiadów z byłego ZSRR, po Adriatyk. Chyba że najpierw zostanie potęgą gospodarczą, bo to uniwersalny atut. 
 
> To wyjaśnienie Byte`a - szumu informacyjnego i dla każdego coś miłego to się nazywa - relatywizm :)  
I nie rozumiem, dlaczego ma to działać tylko na rzecz Rosji.  
> Dlaczego o niby szumu nie mogą wywoływać inne kraje odnośnie swoich działań - np. Ukraińcy odnośnie zestrzelenia - swój szum ?  

> Czyli ostatecznie Prowadzący zdąża do "moja racja jest najmojsza" bo jest moja ! Relatywizm jest zły, tylko kiedy stosują go inni ? ;->  

> Szczególnie fajnie wypada klamra - najpierw mówi, że Rosja szum informacyjny, i często mówi "a u was biją murzynów!"  
> A pod koniec w opowieści o Wołyniu - "takie tam ludobójstwo, ale serio wolcie mieć do czynienia z Putinem?"  

> Bardzo ładny przykład samokrytyki złożonej przed czynem krytycznym ;) 
Nie wiem, czy tylko Ty, czy inni też nie do końca zrozumieli; jeśli to drugie, to może słabo to wyjaśniłem. Porównanie zagrożenia ze strony ewentualnych antypolskich sił politycznych na Ukrainie i ze strony Kremla jest zasadne, opiera się na ocenie mocy sprawczej i intencji domniemanych z ewidentnych wzorców w postępowaniu (także gdy się ograniczyć do współczesności, a wręcz zwłaszcza wtedy). Co do przykładu samolotu natomiast, skoro już się go trzymamy, to ile wersji znajdziesz w liczących się źródłach innych niż Kreml i zależne od niego? Jak bardzo są one fantastyczne i ile jest w nich rozbieżności pomiędzy sobą? Na ile sprawiają wrażenie (uzasadnione, a nie oparte wyłącznie na emocjach (co do których więcej za chwilę)) wymyślanych specjalnie na tę okazję? Ile fejkowych (i profesjonalnie zdemaskowanych) materiałów wideo, podawano jako dokumentację (nieraz jedyną, bo prosty widz, czytelnik w Internecie lub kuc nie będzie wnikał w analizy, porównania, wnioskowania z połączonych przesłanek z niezależnych źródeł nawzajem się potwierdzających, i rozróżnianiu, które źródła na ile prawdopodobnie są wzajemnie niezależne)? Ilu podstawionych aktorów (nieraz tej samej osoby wcielającej się w różne postaci, np. w Donbasie, na Krymie, w Odessie) zagrało w filmikach? 
 
Mógłbyś jakieś wartościowe źródło podlinkować na temat WUPA? 
 
A do ukrainofilii się przyznaję, to nic złego, to pozytywne odczucie. Nie mam też nic do żydofilów, amerykanofilów, germanofilów, rusofilów i murzynofilów (ang. negrophiles, więc po polsku negrofilów?). Swoją sympatię do Ukraińców (którą oczywiście zamierzam zweryfikować poprzez udanie się do tego kraju; wybierałem się zresztą wcześniej, ale plany się posypały) uzasadniłem w audycji, m.in. koresponduje ona z byciem wolnościowcem (większym niż korwiniści). Starałem się jednak dochować dziennikarskim ideałom i nie przemilczać przez to rzeczy, które Ukraińcom byłoby przykro słyszeć, jak np. o korupcji u nich, tudzież o ludobójstwie na Wołyniu i niegotowości do rozliczenia się z nim w świadomości historycznej (a np. Niemcy jakoś działalność tego Hitlera z powszechnym poparciem przez ich dziadków szczerze potępili), a wręcz totalitarystyczne ekscesy na marginesie ruchów patriotycznych i militarnych, zbyt gładko tolerowane (i nieoddalająca tego zarzutu, a jedynie łagodząca, jest okoliczność, że trwa wojna, więc jak tylko ktoś chce walczyć, to choćby był wyznawcą samego diabła, ma immunitet od wszelkiej krytyki).

Seba 2016-03-20

Witam. 
 
Sadzac po ilosci kometarzy, temat juz nie jest taki goracy jak rok temu. Duzo do dodania nie mam, polecam obejrzec film "Maski Rewolucji" www.liveleak.com 
 
Mom zdaniem Ukarina popadla z jednej skrajnosci w druga.

Seba 2016-03-20

Witam. 
 
Sadzac po ilosci kometarzy, temat juz nie jest taki goracy jak rok temu. Duzo do dodania nie mam, polecam obejrzec film "Maski Rewolucji" www.liveleak.com 
 
Mom zdaniem Ukraina popadla z jednej skrajnosci w druga.

Seba 2016-03-20

Witam. 
 
Sadzac po ilosci komentarzy, temat juz nie jest taki goracy jak rok temu. Duzo do dodania nie mam, polecam obejrzec film "Maski Rewolucji" www.liveleak.com 
 
Mom zdaniem Ukraina popadla z jednej skrajnosci w druga.

kubujak 2016-03-20

Seba 
Zdecydowanie odradzam ten film. To kompletna bzdura. Rosyjska propaganda w najbardziej prymitywnej formie. Oglądałem. Mało nie pękłem ze śmiechu, kiedy słowo "pryvit" (cześć) przetłumaczono we francuskich napisach jako "Sieg heil!". Stek bzdur w fatalnym wykonaniu.

Seba 2016-03-21

Tatuaze z symbolika faszystowska, fotki z portretami Hitlera, czy tez z w gescie Sieg Hail! publikowane w sieci przez czlonkow batalionow, to zasluga rosyjskiej propagandy? W ktorym dokladnie momencie jest zle tlumaczenie jesli mozesz podac? Oczywiscie takich chorych nazioli mozna spotkac w kazdym kraju, tylko w Ukrainie dostali oni parasol ochronny od panstwa gdyz przydaja sie rewolucji.

Seba 2016-03-23

O wlasnie znalazlem ciekawy artykul jak to Sobie w Ukrainie walcza z korupcja, polecam: 
 
m.obserwatorfinansowy.pl

Dodaj komentarz...

Krzysztof Maczyński

Krzysztof Maczyński, Homo sapiens

Inne audycje tego autora:

Granice wolności słowa - 8 miesięcy temu


Kto i jak korzysta na ZAiKSie (1) - ponad rok temu
Karta smoleńska (1) - 3 lata temu

Więcej audycji...


Marks miał rację! (2) - 3 lata temu


Wanderlust i nasz gust - 4 lata temu


Egzotyczny kraj: Finlandia (2) - 4 lata temuWalentynkowo o płci i seksie (12) - 4 lata temu


Czy Hugo jest oszustem? (12) - 5 lata temu


Prasówka z dobrych źródeł (2) - 5 lata temu


Wróżenie ze szklanej kuli (4) - 5 lata temuOdcinek piekielny (6) - 5 lata temu

Trudne rozmowy na temat aborcji (16) - 5 lata temu


Politycy i pedofilia (5) - 5 lata temuJak bardzo Nowoczesna? (4) - 5 lat temu


Jak Żydzi robią biznes (5) - 6 lat temu

Prohibicja to śmierć (7) - 6 lat temu
Anarchia! (14) - 6 lat temuPolicjantka lubi gaz (1) - 7 lat temu

Kto gardzi Lechem Kaczyńskim? (11) - 8 lat temu

PrzeGoście (23) - 8 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Przemo - - 15.00
Kordian - - 15.00
scav - - 35.00
Mgd - - 10.00
Magda - - 10.00
Mgd - - 10.00
Mgd - - 10.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt