Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
4 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Myśleć jak przedsiębiorca 2016-04-10

Przestać płacić ZUS i nie stracić milionów…

Nadający: Ireneusz Osiński

Przenieśli biznes do Wielkiej Brytanii i mogą stracić miliony! Jedni przedsiębiorcy zrobili to rozważnie, po spotkaniu z firmami konsultingowymi, inni – bo słyszeli, że to się opłaci. Na początku nie mogli uwierzyć, że tak łatwo można zaoszczędzić na kosztach pracy. Potem weszła kontrola skarbowa. Zaległy ZUS, odsetki i wysokie kary – straty rosły w oczach. Firmy konsultingowe umywały ręce. Czy to musiało się tak kończyć? O tym porozmawiam z Wioletą Biel, doświadczonym doradcą podatkowym Prezesem Zarządu firmy Profit Plus Doradztwo Podatkowe. Sprawdzę komu rzeczywiście opłaci się współpraca z firmami w Wielkiej Brytanii, a komu grozi za to kara. I znajdziemy rozwiązanie: legalne sposoby cięcia kosztów pracy, zapewniające równocześnie bezpieczeństwo prowadzenia biznesu.

KOMENTARZE

przemo 2016-04-10

W audycji pomieszano kilka tematów. 
1.Fikcyjne umowy o pracę,jest to jawne oszustwo,co to za praca za którą płaci pracownik a nie pracodawca.  
2.Prowadzeni spółki LTD w Anglii. Nie ma ŻADNYCH prawnych przeciwwskazań do prowadzenia takiej spółki a jeśli są to proszę o informację jakie prawo zabrania zarejestrowania takiej spółki. Spółka LTD tak samo jak spółka z o.o. nie płaci ubezpieczenia społecznego .  
3. Jeśli chodzi o sztuczne konstrukcje to ciekawe co Pani z profit plusa powie o spółkach cywilnych osób prawnych które profit plus sprzedawał za duże pieniądze. Czy były to rzeczywiste konstrukcje? 
4.Powołanie spółki z o.o. jest oczywiście metodą na uniknięcie ZUS ale koszt księgowości będzie zawsze większy niż rzeczywisty koszt ZUS. Z niewiadomych mi powodów firmy optymalizujące podatki nigdy nie podają ile właściwie kosztuje ZUS. 
5.Najlepszą metodą na obronę przed polskim fiskusem jest nieposiadanie majątku w Polsce. Największym błędem osób prowadzących spółki LTD jest posiadanie kont bankowych i majątku prywatnego w Polsce. Niestety o tym mało osób mówi. Jeśli ktoś np ma spółkę LTD w UK, konta w Estonii a dom w Polsce kupiony na żonę z którą ma rozdzielność majątkową może pokazać środkowy palec każdej biurwie która ma jakiś problem.

HueHue 2016-04-11

Hę? Ale to W OGÓLE nie opłaca się ładować z firmą do Anglii? 
Tylko komandyt i zoo? Czekam na kolejną audycję. :) 
 
Przy okazji zaproponuję taki temat; pan Janusz ma budkę z kebabem, a pani Grażyna własny mały zakład fryzjerski. Po 2 latach ZUS, przy typowej działalności, staje się ogromnym finansowym ciężarem. Nie planują zatrudniać ludzi i nie zatrudniają - czy w tej sytuacji spółka i pełna księgowość się opłaca? Czy da się i jak, pozbyć największego kosztu jednoosobowej działalności?

przemo 2016-04-11

@2  
Trzeba policzyć to na konkretnym przykładzie. Tak naprawdę zus kosztuje ok 550 zł (po odliczeniu składki zdrowotnej od podatku i wliczeniu społecznych w koszty). Dla dwóch osób będzie to ok 1100 zł.  
Za tą kwotę można mieć pełną księgowość dla około 100 dokumentów,mniej więcej tyle może wyjść przy takich firmach. 
Czyli na razie wychodzimy na zero. Do tego trzeba doliczyć koszt sprawozdania finansowego(sporządzenie i publikacja w KRS). Co pewien czas zmiany umowy spółki u notariusza. Licząc sam ZUS nie zaoszczędzimy ale reszta zależy od indywidualnego przypadku. 
Na przykład jeśli ten kebab i zakład fryzjerski są własnymi nieruchomościami można je wynająć spółce. Kwota wynajmu może być przy tej skali taka jak cały zysk. Płacimy wtedy podatek 8% od najmu. Wtedy oszczędzamy na PIT. 
 
Nie opłaca się robić spółek i optymalizacji dla samego ZUS. Jeśli ktoś dla kogoś 550 zł miesięcznie jest olbrzymim kosztem należy pomyśleć jak zarabiać więcej ale warto założyć spółkę z wielu różnych względów. Jest to o wiele lepsza forma do rozwoju biznesu. Dlaczego nie otworzyć kolejnego kebabu i zakładu? Może zatrudnić nowych pracowników? W pewnym momencie dochodzą kredyty i inne zobowiązania i prowadzenie tego w formie jednoosobowej działalności staje się ryzykowne.

Szymon 2016-04-12

@przemo 
Masz rację. ZUS w Polsce na działalności jest barierą tylko na początku ( choć te pierwsze 2 lata są właśnie na rozpęd ). Jak człowiek zarabia kila tysięcy to co mu tam te 550 zł. W UK zarabiając tyle samo zapłaci się więcej ZUS-u ( z poprawką oczywiście na sporą kwotę wolną ). Pamiętajcie jeszcze jedno - jak zakładacie spółkę , nie ważne gdzie, nie zawsze to będzie spółka minimum dwuosobowa - to jest dopiero gwarancja że nic nieprzyjemnego ze strony ZUS was nie spotka. 
 
Masz może konto w Estonii na spółkę LTD? Trudno jest założyć konto? Jakich dokumentów wymagają i czy trzeba być osobiście? 
 
Pozdrawiam 
Szymon

przemo 2016-04-12

Konta w Estonii nie mam ale wiem że dosyć łatwo założyć tam konto dla spółki. Trzeba napisać maila do kilku banków i będzie wiadomo. Sam chcę się dowiedzieć może zrobię jakaś usługę pośrednictwa.

Dodaj komentarz...

Ireneusz Osiński


Ireneusz Osiński - z wykształcenia psycholog i producent filmowy. Obecnie Przedsiębiorca, Wykładowca i Ekspert Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, Łowca Talentów, Networker i Mentor Biznesowy. Twórca wielu projektów w tym programów szkoleniowych, programów telewizyjnych i audycji radiowych. Zawsze uśmiechnięty, energiczny, nastawiony na działanie. Potrafi w każdej osobie znaleźć unikalną wartość, którą trzeba pokazać światu.

Ambasador Etycznego Biznesu i Networkingu. Edukator z misją stworzenia świata, w którym każdy osiąga wymarzone cele i jest szczęśliwym człowiekiem.Prowadzi audycję Myśleć jak przedsiębiorca - podcast o przedsiębiorcach, z przedsiębiorcami i dla przedsiębiorców, Tych z doświadczeniem i tych którzy dopiero chcą nimi zostać. A jeżeli, jak twierdzą ludzie sukcesu, przedsiębiorczość to stan umysłu, w tym cyklu odnajdziesz upragnioną drogę do wolności, między innymi finansowej. Da Ci dostęp do wiedzy ukrytej, której gdzie indziej nie znajdziesz.


Inne audycje tego autora:HISTORIA PEWNEGO SUKCESU. - 8 tygodni temuGADAĆ CZY DZIAŁAĆ? - 4 miesiące temu


Więcej audycji...Co nas czeka - recesja czy depresja? (1) - 9 miesięcy temu
Anna Milczanowska - Sukcesja - ponad rok temu


Sukces i szczęście - 4 lata temuZbawienny wyścig szczurów. (1) - 4 lata temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Rankingi.net - - 20.00
The land of the Polyglots - - 25.00
Adrian - - 1.00
Leca Keramzyt - - 15.00
SpiralaZadłużenia - - 20.00
Komody - - 20.00
Proszę wyłączcie tą muzyczkę - - 10.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt