Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2016-04-18

Państwo Piesto - Mieszkanie 12,18 m2 - Część 2 - Wywiad

Nadający:

Piszcie komentarze, zapisujcie się, pomnażajcie kapitał! Kanał YouTube Rafała - Rock'n'Rig https://www.youtube.com/channel/UCz3zahGobnhzFAW-NfDr4AQ Nasza stronka: www.lexainwestycje.pl Operator/montażysta - Blerim Ukići Jesteśmy na facebooku : https://www.facebook.com/pages/Pa%C5%...

KOMENTARZE

Sofronoff 2016-04-18

Ul. Targowa w Warszawie błyszczy...? Od szczyn w bramach. 
 
Kiedy ci wizjonerzy, którzy "liczą" zaczną publikować wyniki finansowe, LICZBY, a nie swoje "sny o potędze" i remontach ?

DanielPiesto 2016-04-19

No poczekaj szanowny hejterze kilka miesięcy. Przecież sprawozdania finansowe są publicznie dostępne.

Sofronoff 2016-04-19

Szanowny panie prawniku. Spółka została założona 23 sierpnia 2013. Ileż jeszcze można czekać miesięcy na publiczne dowody sukcesu drogi, do której pan zachęcasz ? Publicznie, to póki co widzę WYLEW OGÓLNIKÓW i skute mury. A te stoją w sprzeczności z konkretem ;-) Czekam zatem na LICZBY. ZYSK! Skoro podjąłeś się pan pouczania o majątkowaniu...

DanielPiesto 2016-04-19

Skąd mam wiedzieć ile można czekać? Nigdy nikt nie prosił mnie o wyniki finansowe. Sprawozdanie finansowe będzie dostępne jak zostanie przygotowane i zaakceptowane w US. czyli za kilka miesięcy. Pieprzysz chamie anonimowo o szczynach w bramach i wymagasz wyników finansowych. Publikuję zdjęcia mieszkań które kupiliśmy wyremontowaliśmy i sprzedaliśmy. Może bym nawet napisał o liczbach, ale zgodzisz się, że troszkę nie zasłużyłeś (a tu przesyłam tuzin wielokropeczków emotikonków kapsloczków)

przemo 2016-04-19

@Sofronoff 
Jak Ciebie tak interesuje czyjaś kieszeń to chyba możesz kupić raport z KRS?

Sofronoff 2016-04-19

@Daniel 
Drogi Danielu. Po pierwsze, nie obrażam cię. Po drugie, ze zdjęć nie widzę zwrotu. Po trzecie, Praga (a w szczególności ok. ul. Targowej) to nieciekawy kwartał. Obok Ząbkowskiej, Śnieżnej, Strzeleckiej, to zagłębie żulików i bram śmierdzących i połyskujących ich świeżymi szczynami. Idealne wręcz lokum do ratowania "miejscowych" zylem, fajkiem, wystawienie pośladków na pobicie lub okradzenie itd. Nie zaklinajmy rzeczywistości :-) 
 
@ przemo 
Raport mogę mieć za darmo, z akt sądowych KRS, bo średnio raz w miesiącu badam (a raczej weryfikuję) "standing" finansowy (przynajmniej oficjalny) takich i podobnych głosicieli prawd. 
 
Ależ jak najbardziej interesuje mnie zawartość cudzej kieszeni kogoś, kto poucza o sposobach mnożeniu majątku. Pytam tylko skromnie o dowód na to, czy te "teorie" głoszone przez "praktyków" w ogóle działają. A pytania nauczony jestem po lekcjach "ekonomii" i "przedsiębiorczości" w wykonaniu kilku swoich wykładowców [tychże przedmiotów], którzy na co dzień chodzili w podartych gaciach i nie posiadali się z radości wymieniając tavrię na lanosa. Nie pytam o konkretne wartości. Zadowolę się zimnymi %. Może być ? 
 
Póki co, widzę, że znakomita większość tutejszych kontestacyjnych publicystów promuje (i sprzedaje) swoje usługi EDUKACYJNE. A ja rad bym usłyszeć, jak te prawdy przekładają się na ich wyniki finansowe, bo zgodzisz się, część z nich, publicystów, nie tylko "poucza", ale i "praktykuje" w tym, w czym naucza. Naprawdę o tak dużo proszę...? 
 
Tak więc, nie denerwujcie się, obywatele! Nie jestem z ZUS :-)

DanielPiesto 2016-04-19

Jakie "teorie praktyków" - kupiliśmy z Agą 13 mieszkań w 2015 roku. Na wszystkich zarobiliśmy, albo zaraz zarobimy.  
 
Jakie kuźwa 'pytam skromnie', jakie "naprawdę o tak dużo proszę"? 
 
Nie zarabiam na usługach edukacyjnych tylko na flipach i podnajmach. 
 
Anonim walący brakiem kultury na kilometr, który ma jednocześnie przekonanie, że skromnie się spytał o niewielką prośbę.

Sofronoff 2016-04-19

"kupiliśmy z Agą 13 mieszkań w 2015 roku. Na wszystkich zarobiliśmy" 
Pochwali się pan ile dało się panu/spółce % ZAROBIĆ, ZHANDLOWAĆ, ZMAJĄTKOWAĆ ? Jedna jedyna cyferka z bilansu... 
 
"Nie zarabiam na usługach edukacyjnych tylko na flipach i podnajmach." 
Ja pisałem o "sprzedawaniu". "Zarabianie", to sztuka, precyzyjne pojęcie i nie musi iść w ślad za sprzedawaniem. Poza tym, ja nie napisałem, że pan, pana spółka, czy pana żona. Wspomina pan o żonie, zatem wypada wspomnieć, że 14 marca miało miejsce szkolenie, do którego pana żona zaprasza. Czy tak ? 
www.kontestacja.com 
 
"Anonim walący brakiem kultury na kilometr," 
Panie Danielu. Prawniku. Brak kultury, to subiektywne pojęcie, ale dużo lepiej niż "cham", na które sobie nie zasłużyłem. Dziękuję i ponawiam prośbę o konkret (%) ;-)

Grzesiek W 2016-04-19

Widzę, że na łamach Kontestacji jest ostatnio jakiś lekki hejt na ludzi zajmujących się wszelkiej maści inwestowaniem. 
 
Częściowo nawet mógłbym się z niektórymi dyskusjami zgodzić bo przyznam rację hejterom, że już trochę ciężko słuchać tych speców od inwestowania, którzy na przykład zajmują się "inwestowaniem w wynajem od 3-4 lat"i potem piszą o tym książki. Nawet nie skomentuje jakim "ekspertem" może być taka osoba :) Sławek Muturi zajmuje się tym od ponad 20 lat i często podkreśla że nie jest specjalista od nieruchomości :) 
 
Natomiast jeśli chodzi o Daniela, który skupia się na flipach to nie wiem w czym problem. Na tym da się zarobić. Sam mam na koncie inwestycje w których miałem nabywce zanim jeszcze zapłaciłem pełna cenę więc skoro Daniel i jego małżonka działają na tym rynku i chcą to robić dalej to chyba finansowo trzyma się to kupy. 
 
A co do zarabianiu "na zarabianiu". Nie przypominam sobie, żeby Daniel sprzedawał jakieś szkolenie a słucham go od pierwszego odcinka Investime (chyba mylicie Daniela z Mariuszem Matrejkiem który rzeczywiście ma "bogatą" ofertę około inwestycyjną). 
 
A szkolenie małżonki Daniela? No ludzie .... nawet jakby przyszło na nie ze 30 osób i zapłaciło po parę stów to serio uważacie że jedno takie szkolenie od wielkiego dzwonu pozwala wyżyć? Zresztą ja tam nie widziałem jakiejś oferty handlowej więc nie zdziwiłbym się gdyby Agnieszka na tym szkoleniu wcale kokosów nie zbiła o co ktoś ją tutaj chyba próbował posądzić 
 
Wielu inwestorów od czasu do czasu robi jakąś usługę jako uzupełnienie dochodów lub zajęcie się czymś pomiędzy projektami. Ja nigdy nie będę robił szkoleń, ale jakąś analizuję prawną nieruchomości albo oddłużanie chętnie zrobię zamiast patrzeć w sufit. Fakt te szkolenie, eventy, ebooki to jakaś masakra no ale przecież jak Agnieszka zrobi jedno szkolenie na jakiś czas to od razu trzeba wylewać wiadro pomyj?

Sofronoff 2016-04-20

"Widzę, że na łamach Kontestacji jest ostatnio jakiś lekki hejt na ludzi " Nie proszę pana. Natomiast widzę, że jakakolwiek próba dopytania "eksperta" o szczegół, ZAWSZE kończy się nerwowym: "ty hejterze !". Cóż, przyjdzie z tym żyć ;-) 
 
"Sławek Muturi zajmuje się tym od ponad 20 lat i często podkreśla że nie jest specjalista od nieruchomości :) " Ale z panem jest nieco inaczej. Pan dałeś się poznać "w inetrnetach", jako jawny wyznawca pana Muturi. 
 
"Natomiast jeśli chodzi o Daniela, który skupia się na flipach to nie wiem w czym problem. Na tym da się zarobić." A czy ktoś to kwestionuje ? Padło pytanie o KONKRET, o rentowność takiego przedsięwzięcia/przedsięwzięć z nadzieją na pozyskanie go z "pierwszej ręki", czyli od człowieka, który poucza o majątkowaniu. Padło w złym tonie ? Przepraszam... 
 
"nawet jakby przyszło na nie ze 30 osób i zapłaciło po parę stów to serio uważacie że jedno takie szkolenie od wielkiego dzwonu pozwala wyżyć?" 
Jeszcze raz: dałem przykład, że państwo Piesto (a dokładnie żona) zajmuje się edukacją. Tyle. A czy na edukacji zarabia, traci czy wykonuje te aktywności okazjonalnie... w ogóle mnie to nie interesuje. W kwestii ścisłości: pan Piesto, pani Piesto i ich sp. z o.o. to formalnie 3 odrębne podmioty. 
 
INTERESUJE MNIE BARDZO ODPOWIEDŹ NA PYTANIE, CZY NAUKI PANA PIESTO IDĄ W PARZE Z JEGO WYMIERNYMI SUKCESAMI. SŁOWEM, CZY PAN PIESTO WIE, O CZYM MÓWI ? A SZCZEGÓLNIE: CZY TO, CO GŁOSI, W OGÓLE DZIAŁA? A jeśli działa, to chciałbym poznać liczby/%. 
 
Pytam, bo poziomem wiedzy prawnej pana Piesto a to z zakresu Prawa budowlanego a to Kodeksu postępowania administracyjnego w obszarze zagadnienia zmiany sposobu użytkowania lokalu jestem po prostu przerażony (ale o tym już napisałem: www.kontestacja.com

Grzesiek W 2016-04-20

To, że ciepło wypowiadałem się o działalności Sławka Muturi oznacza że jestem jego wyznawcą? 
 
Czy wyznawca Sławka stwierdziłby że inwestowaniem pod wynajem jest gorsze niż flipy? Bo tak stwierdzam. Czy wyznawca Sławka stwierdziłby że rynek pierwotny jego zdaniem jest lepszy niż wtórny? Bo tak stwierdzam. Czy wyznawca Sławka stwierdziłby że akceptowanie stóp zwrotu 4-6% jest szkodliwe? Bo tak stwierdzam. Czy wyznawca Sławka uważa że na Fridomii znaczna część osób to marzyciele a nie inwestorzy czy osoby które kiedykolwiek nimi będą? Bo tak stwierdzam. Mógłbym jeszcze wymienić parę takich niezgodności pomiędzy mną "wyznawcą" a Sławkiem? Chcesz? 
 
Ale szanuję Sławka za to, że cywilizuje rynek najmu w Polsce i wskazując pewną ideę powoduje że ludzie chcą oszczędzać na przyszłość i nie liczą tylko na Państwo. Myślę że choćby z tego powodu zasługuje na szacunek nawet jeśli nie zgadzam się z nim w kwestiach merytorycznych.  
 
Czy według Pana to wystarczy aby nazwać mnie wyznawcą? Jeśli tak to jestem wyznawcą setek osób które wykonują dobrą robotę w swojej dziedzinie.

Sofronoff 2016-04-20

"Mógłbym jeszcze wymienić parę takich niezgodności pomiędzy mną "wyznawcą" a Sławkiem? Chcesz? " 
Ale sam pan napisałeś, że " Sławek Muturi zajmuje się tym od ponad 20 lat i często podkreśla że NIE JEST specjalista od nieruchomości :)" Isn't it ? ;-) 
 
"Myślę że choćby z tego powodu zasługuje na szacunek nawet jeśli nie zgadzam się z nim w kwestiach merytorycznych. " 
Jaki szacunek???? Robi to DLA zapachu KASY. CHWAŁA MU ZA TO. ALE TO TYLKO JEGO SPRAWA. Jaki ma płynąć z tego oblig jakiegokolwiek SZACUNKU? Nie krzywdźmy się nawzajem, nie rzucajmy kłód pod nogi, NIE OBRAŻAJMY I NIE OSZUKUJMY. Wystarczy. A nagroda "szacunku", to każdego prywatna sprawa! 
 
"jestem wyznawcą setek osób które wykonują dobrą robotę w swojej dziedzinie" 
I ma pan mój szacunek! :-)

Benson 2016-04-20

Sofronoff łatwo Ci się czepiać ludzi, którzy ciężko pracują na swój byt a w dodatku chcą dzieliś się swoją wiedzą i doświadczeniem. Nawet jeśli szkolenia Pana Daniela i jego żony są płatne to co w tym złego? Ja bym zapłaciła trochę kasy za dawkę solidnej wiedzy.  
Jeśli ktoś chce zostać inwestorem to wiedzy praktycznej nie zdobędzie tylko czytając książki. To tak jak z nauką języków, aby czegoś się nauczyć trzeba samemu ciężko pracować i uczyć się od lepszych od siebie i płacić im za edukację. 
Sofronoff napisz coś o swoich osiągnięciach na rynku nieruchomości lub w ogóle sukcesach odniesionych jako przedsiębiorca zanim zaczniesz krytykowac innych. Zaglądanie do portfela i dziecinne czepianie się o wyniki finansowe jest conajmniej słabe. US nie publikuje takich danych z dnia na dzień. To tak jakby zapytać ile podatku do zwrotu będzie miał Kowalski w kolejnym (2017) roku rozliczeniowym....  
To co reprezentujesz w swojej wypowiedzi to zwykły hejt podszyty zazdrością.

Sofronoff 2016-04-20

@ Benson 
 
"Sofronoff łatwo Ci się czepiać ludzi, którzy ciężko pracują na swój byt a w dodatku chcą dzieliś się swoją wiedzą i doświadczeniem." 
GDZIE ja się "czepiam" ??? Zapytałem o JEDEN parametr. 
 
" Nawet jeśli szkolenia Pana Daniela i jego żony są płatne to co w tym złego?" 
NO DO K***Y NĘDZY!!! _K_O_B_I_E_T_O_NIE_C_Z_Y_T_A_J_Ą_C_A_ ZE ZROZUMIENIEM!!! GDZIE ja się czepiam ich szkoleń, a tym bardziej, że są płatne ??? W NOSIE MAM ICH SZKOLENIA. 
 
"napisz coś o swoich osiągnięciach na rynku nieruchomości lub w ogóle sukcesach odniesionych jako przedsiębiorca zanim zaczniesz krytykowac innych" 
CZŁOWIEKA, KTÓRY w naukach swych KAŻE POŚWIĘCIĆ 2 MINUTY i SŁUCHAĆ UWAŻNIE, POPROSIŁEM O JEDEN PARAMETR! Bez efektu. NIC WIĘCEJ NIE CHCĘ o nic się nie proszę, nikogo nie krytykuję (poza niekompetencją w zakresie prawa)! 
 
"US nie publikuje takich danych z dnia na dzień." 
To nie US. To zarząd Sp. z o.o. lub jego pełnomocnik składa sprawozdanie w KRS i jest to oblig zapisany ustawą. To po pierwsze. A po drugie, tutaj Kowalski ucieka od podania konkretu (JEDNEGO) poprzestając na ogólnikowym "kupiliśmy z Agą 13 mieszkań w 2015 roku. Na wszystkich zarobiliśmy". 
Kowalski jak się wydaje UNIKA podania wyniku %. 
Dlaczego ? Niech każdy odpowie sobie sam.  
 
Czy pani rozumie różnicę? Czy pani to rozumie?

Agnieszka 2016-04-20

Sofronoff, 
 
taki pan jesteś odważny i wygadany, a odwagi własnym imieniem i nazwiskiem podpisać się nie masz. 
 
Nie znam pana, ale widzę, że śledzisz pan wszystkie nasze poczynania, dobrze, nie mamy się czego wstydzić. Swoją firmę prowadzimy według własnego uznania. A szkolenia to nasza sprawa. 
Wykłady dla Mieszkanicznika i jego spotkania są darmowe, lub za symboliczną opłatą i na ten wykład właśnie zapraszałam. 
Żądasz pan liczb, nie ma sprawy. Zapraszam na kawę, pokaże sprawozdania finansowe i liczby, bo mam co pokazać.  
Ma się rozumieć pan również pokażesz swoje dokonanie, liczby, inwestycje, nieruchomości, liczę na to że nie jesteś pan, hejterem takim z bólem pupy. 
 
Swoją drogą, pańskie wypowiedzi i działania, spełniają znamiona psychofana. 
 
Miłego dnia wszystkim życzę.

Paweł 2016-04-20

A konkretów, o które prosił Sofronof, jak nie było, tak nie ma...

Agnieszka 2016-04-20

@Paweł, 
 
Tak jak napisałam powyżej, publicznie, zapraszam, na kawę, oczywiście pokaże dane dotyczące firmy i nieruchomości. 
Pana, również zapraszam panie Pawle. 
Jako Członek Zarządu spółki, dbam o jej interesy i nie będę danych finansowych udostępniać publicznie na żądanie jakiegoś anonima. 
Panu też radzę, tak prowadzić działalność. 
Wszystkiego dobrego.

Sofronoff 2016-04-20

" Swoją firmę prowadzimy według własnego uznania" 
No nie tak do końca. Podlegacie konkretnym bezdyskusyjnym rygorom w obszarze księgowości. Prawda ? 
 
"A szkolenia to nasza sprawa." 
Dokładnie tak. 
 
"Żądasz pan liczb, nie ma sprawy. Zapraszam na kawę, pokaże sprawozdania finansowe i liczby, bo mam co pokazać." 
 
Nie chcę kawy. Chcę cyfr. I będę żądał za każdym razem CYFR, kiedy ktoś będzie podejmował się publicznego nauczania w zakresie "majątkowania", da mi na to 2 minuty i każe słuchać uważnie. Słucham, słucham... same ogólniki. 
Ergo: Jak "nie ma sprawy", a jest sukces, TO W CZYM - do diaska - PROBLEM ??? :-)

Agnieszka 2016-04-20

Sofronoff, 
Chcę, żądam, poczytaj pan samego siebie. 
Jako osoba dbająca o interesy naszej firmy, nie będę udostępniać danych finansowych jakiemuś anonimowi. 
Dyskusja ta, z tym anonimem jest niepoważna poniżej jakiegokolwiek poziomu, nikt nie bierze i nie będzie brał pod uwagę, rozwydrzonego gościa. 
Wycofuję zaproszenie na kawę.

DanielPiesto 2016-04-20

Gościu Sofronoff czy jakos tak.... jak coś Ci się nie podoba to tego nie słuchaj ani nie oglądaj i daj sobie spokój.Nikt tutaj nikogo do niczego nie zmusza, łatwo jest krytykować i narzekać! Jak potrafisz lepiej to proszę bardzo ...jestem ciekaw jak Ci wyjdzie. 
A cyfr i tak nie będzie wiec po co to Twoje nędzne mądrzenie się? Jak czegoś nie wiesz i nie umiesz to idź do szkoły ! Z Twoim zadaniem daleko nie zajdziesz i tyle w temacie!

Paweł 2016-04-20

https://www.youtube.com

Borys 2016-04-20

Sofronoff, 
 
Widzę, że hejterstwo można nazwać Twoim drugim imieniem, jakkolwiek ono w rzeczywistości brzmi. 
 
Przeglądnij sobie jeszcze raz wszystkie filmy Państwa Piesto a usłyszysz wiele cyfr, liczb, procentów. Jeśli chcesz szczegółów to umów się na spotkanie inwestycyjne, gdzie możesz poznać szczegóły a nie żądaj publicznego ściągania portek.  
 
Skoro tak bardzo nalegasz na publikowanie cudzych bilansów, dla przykładu zaprezentuj swoje. 
 
Bez odbioru.

Andrzej 2016-04-21

Słownik jężyka polskiego : Hejt - 
obraźliwy i zwykle agresywny komentarz internetowy

Sofronoff 2016-04-21

@ Agnieszka 
"Jako osoba dbająca o interesy naszej firmy, nie będę udostępniać danych finansowych jakiemuś anonimowi" 
Powiem tak: tutaj, na forum, ma pani takie prawo. Skoro prowadzi pani spółkę z o.o., szeroko rozumiane dane finansowe nie są żadną tajemnicą. O czym pani wie. Jeśli zatem jest czym pochwalić się w bilansie (pytałem tylko o % zysku), to dla osoby "dbającej o interesy [...] firmy" prośba o publikację takich danych nie powinna jak się wydaje zdziwić. Wręcz przeciwnie. A póki co reagujecie państwo jak diabeł na święconą wodę. Ciekawe dlaczego ? 
 
Smak kawy nie przesądza o sukcesie spółki. Nie chcę kawy. Chcę konkretów :-) 
 
@ DanielPiesto 
"nie słuchaj ani nie oglądaj i daj sobie spokój.Nikt tutaj nikogo do niczego nie zmusza" 
Drogi panie. Zgadza się. Proszę tylko zauważyć, że pod tym JEDNYM filmem tylko zapytałem o JEDNĄ daną. Dlaczego zapytałem, to już wielokrotnie wyjaśniłem. Jeszcze raz, krótko: skoro pan pouczasz o "pomnażaniu kapitału", to ja mówię "sprawdzam". Ot, chcę wiedzieć, czy publicysta ów wie o czym mówi. To wszystko. 
 
"łatwo jest krytykować i narzekać!" 
Zgadza się, tak jest najłatwiej. Ale wypraszam sobie. W ŻADNYM miejscu nikogo nie skrytykowałem Wyjątkiem była pana niekompetencja w obszarze Prawa budowlanego i Kodeksu postępowania administracyjnego. I tu - faktycznie - nie potrafiłem przejść obojętnie, ale tylko dlatego, że podaje się pan za absolwenta prawa. 
 
"Jak potrafisz lepiej to proszę bardzo ...jestem ciekaw jak Ci wyjdzie." 
Panie Piesto. Ależ tu nie chodzi, abyśmy sobie udowodnili kto ma dłuższego. Chodzi o to, że na stronie pana spółki widzę zachętę "INWESTUJ Z NAMI". Zachętę/ofertę publiczną i skierowaną do WSZYSTKICH. W związku powyższym publicznie zapytałem o generowany zysk. I to w %. Nic więcej. 
 
"Pieprzysz chamie anonimowo", "walący brakiem kultury na kilometr", "hejterem takim z bólem pupy", "idź do szkoły!", "znamiona psychofana", "Dyskusja ta, z tym anonimem jest niepoważna poniżej jakiegokolwiek poziomu", "Dyskusja ta, z tym anonimem jest niepoważna poniżej jakiegokolwiek poziomu". 
 
To jest dopiero kultura wypowiedzi... 
 
No kij w mrowisko. Daję słowo.

Benson 2016-04-21

@Sofronoff ile firm podało Ci swoje wyniki finansowe? Pochwal się! 
Podaj wyniki finansowe swojej firmy, albo opubluikuj swoje zeznanie podatkowe jak taki cwany jesteś 
Mam wrażenie, ze jesteś z konkurencji i próbujesz tylko oczernić Państwo Piesto. Słabe z Twojej strony.

DanielPiesto 2016-04-21

Kulturalnej osobie chętnie przedstawię konkrety, bo niby czemu nie. Sofronoff kulturalny nie jest więc koniec.  
 
PS. Zapraszam wszystkich kulturalnych ludzi na wykład Mateusza Czapli w Chasie ASBIRO dzisiaj o 19:00 o przetwórstwie mięsnym.

Sofronoff 2016-04-21

@DanielPiesto 
"Kulturalnej osobie chętnie przedstawię konkrety, bo niby czemu nie." 
 
No właśnie, "czemu nie", to pozostanie tutaj nie lada zagadką... kiedy wynik sp. prawa handlowego powinien być powodem do dumy. Jeśli jest z czego być dumnym. 
 
Wyrazów i dowodów kultury, to pan, panie Piesto, zaprezentował tutaj aż nadto. Proszę ode mnie nie wymagać, abym doń dorównał. 
 
No cóż, chyba wszystko w tej sprawie zostało powiedziane. 
 
Podsumowując: okazałem się "hejterem" oraz "niekulturalnym chamem", BO śmiałem zapytać o wynik finansowy nie byle Jana Kowalskiego, tylko - o zgrozo - spółki prawa handlowego. 
Dobrze, że nikt nie zagroził mi procesem sądowym o zniesławienie. Ale jazda...! :-)

Andrzej 2016-04-21

Sofronoff - z ciekawości sprawdziłem w KRS - spółka Pani Agnieszki i Pana Daniela złożyła sprawozdanie finansowe za okres do końca 2014 r. - czyli zgodnie z obowiązującymi przepisami.  
Nadmienię, że sprawozdania są dostępne dla każdego - zarówno bezpłatnie w sądzie jak i za kilkanaście złotych w internecie.  
Pozdrawiam wszystkich.

Sofronoff 2016-04-21

@ Andrzej 
Odpowiem pewnym wspomnieniem: dawno dawno temu, panie z dziekanatu omyłkowo wpisały mi do indeksu błędny kierunek studiów. Ja - oburzony. One - uśmiechnięte, błąd wykreśliły i wpisały kierunek prawidłowy pocieszając, żebym nie zawracał sobie głowy estetyką, bo PRZECIEŻ i tak najważniejsze jest "to, co będzie w środku" ;-)

Aleksander 2016-04-21

"A po drugie, tutaj Kowalski ucieka od podania konkretu (JEDNEGO) poprzestając na ogólnikowym "kupiliśmy z Agą 13 mieszkań w 2015 roku. Na wszystkich zarobiliśmy".  
Kowalski jak się wydaje UNIKA podania wyniku %.  
Dlaczego ? Niech każdy odpowie sobie sam.  
 
Czy pani rozumie różnicę? Czy pani to rozumie?" 
 
Sofronoff, to Ty nie rozumiesz. A dokładniej: nie chcesz zrozumieć. Nikt normalny nie podaje publicznie konkretnych wyników konkretnej inwestycji, ponieważ ZAWSZE będzie to źle odebrane, szczególnie przez hejterów. Wynik będzie (zdaniem hejtera) za mały, to wyśmieje. Będzie za duży, to napisze że nie wierzy albo że inwestor był krwiożerczym wyzyskiwaczem, który wcisnął początkującemu inwestorowi "szczyny w bramach". 
 
Poza tym, zupełnie na marginesie: trzeba być zielonym jak trawa na wiosnę, aby wierzyć w oficjalnie publikowane sprawozdania finansowe. Przecież to właściciel sp. z o.o. decyduje, jaki chce wykazać zysk, jest milion sposobów na legalne obniżenie zysku do opodatkowania.

Sofronoff 2016-04-22

@ Aleksander 
1) "Czy pani rozumie różnicę? Czy pani to rozumie?" 
Pytania powyższe [moje] skierowane były do kobiety, która nie przeczytała ze zrozumieniem moich uwag, ale szybciutko posłała wiązankę zarzutów jakobym "miał pretensję" do państwa Piesto, iż parają się szkoleniami. Co rzecz jasna nie miało z mojej strony miejsca. 
 
2) "Nikt normalny nie podaje publicznie konkretnych wyników konkretnej inwestycji, ponieważ ZAWSZE będzie to źle odebrane" 
Tak. Właśnie takie ciekawostki można wyczytać w kupionych w kiosku Ruch książkach a'la "Spółka kapitałowa w 24h". I podobnych 
 
3) "to właściciel sp. z o.o. decyduje, jaki chce wykazać zysk, jest milion sposobów na legalne obniżenie zysku do opodatkowania." 
Pan tu nam funduje błąd logiczny. 
JAKIEKOLWIEK nie byłoby źródło straty/zysku, dlaczego zainteresowany miałby NIE WIERZYĆ w sprawozdanie. ZYSK, czy STRATA pochodzi ze sfery FAKTÓW. 
Sprawozdanie oparte jest na FAKTACH, nawet, jakby zarząd (a NIE właściciel, drogi panie ! ). "milion sposobów na legalne obniżenie zysku do opodatkowania", to tylko narzędzie, owocujące takimi bądź innymi decyzjami inwestycyjnymi potencjalnych inwestorów/kontrahentów. 
 
Czy pan rozumie różnicę?

Marriusz 2016-04-23

@ 22 Paweł że niby Daniel to ten król ma być? A szewcy to my? :-) Oj ten Bareja - wiecznie żywy. ;-) .

makma69 2016-05-05

@Sofronoff 
 
Wydaje mi się, że twoje uparte domaganie się informacji o stopie zwrotu, czy zyskowności spółki - świadczy o oderwaniu od rzeczywistości. 
 
Jeśli - jak napisałeś wcześniej - rzeczywiście śledzisz i analizujesz sprawozdania finansowe spółek z o.o., to zapewne zdajesz sobie sprawę, że w przypadku spółek jednoosobowych sensem prowadzenia takiej działalności nie jest osiąganie zysku przez spółkę, a np. akumulacja majątku bądź wypłata wynagrodzenia prezesa/właściciela. 
 
Sposób w jaki domagasz się podania pewnych danych finansowych wręcz stwarza podejrzenie pracy dla U.S. lub PolSkarb.

Sofronoff 2016-05-05

@ makma69 
" przypadku spółek jednoosobowych sensem prowadzenia takiej działalności nie jest osiąganie zysku przez spółkę, a np. akumulacja majątku bądź wypłata wynagrodzenia prezesa/właściciela" 
 
Ciekawe... tym bardziej, że spółka zachęca do wspólnych inwestycji. Na tak zabawną uwagę i "spostrzeżenie" odpowiem zatem równie zabawnym (ale pasującym) cytatem: 
"- Dostaliście mieszkanie spółdzielcze i teraz musicie się przeprowadzić!  
- Przecież ja nie dostałem żadnego mieszkania!  
- Balcerek, Balcerek! Wpłaciliście swoje? Wpłaciliście. Odczekaliście swoje? Odczekaliście. No to teraz musicie się przeprowadzić.  
- Przecież ja nic nie wpłacałem!  
- Balcerek!  
- Zaraz, zaraz a kiedy to on niby płacił?  
- W 70-tym... W grudniu...  
- Aha... To było wtedy, kiedy ten ze złamanym nosem przychodził i wtedy były jakieś raty!  
- Ale to były grzywny w sprawie Magiery! No, sąd przyznał grzywnę to płaciłem!  
- Rzeczywiście. To proszę pana my dziękujemy.  
- Słuchajcie Balcerek! W tamtej sprawie to była amnestia... "

Dodaj komentarz...


Daniel Piesto – Wspólnie z żoną zajmuje się poszukiwaniem inwestorów, absolwent prawa na KUL'u, współrealizuje projekt stworzenia instytucji finansowej, pasjonuje się nieruchomościami i wiecznie poszukuje sparing-partnerów do tenisa.

Prowadzi audycję Państwo Piesto

Inne audycje tego autora:


Internetowi Hejterzy Ofert (2) - 2 lata temu


Więcej audycji...


Żelazne Zasady Najmu (2) - 3 lata temu


Nie Inwestujcie w Hiszpanii (3) - 3 lata temuNie Regulujcie Czynszów (1) - 3 lata temu

Idzie Drożyzna! (7) - 4 lata temu

Agnieszka i Remont Kamienicy (2) - 4 lata temuZwiastun Patronite - 4 lata temu

Czy home staging ma sens? (1) - 4 lata temu
Kobieta Ogarnieta Finansowo (4) - 5 lata temu19 - Budowanie Relacji (5) - 6 lat temu

Czy to jest kwantyfikowalne? (6) - 6 lat temuZacznij od NIE (2) - 6 lat temuZostan monarchista - 6 lat temu

10 metod w 3 minuty (2) - 6 lat temu

Najlepsze ubezpieczenie to... (11) - 6 lat temu

Oszczędzać czy zarabiać? (5) - 6 lat temu


Czas to pieniądz (4) - 6 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt