Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
przedwczoraj
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Myśleć jak przedsiębiorca
3 dni temu
HISTORIA PEWNEGO SUKCESU.
„Zamiast gadać o faktach, opowiadaj ludziom historie! Fakty nikogo nie interesują, to historie sprzedają.” Tak uczył mnie dawno temu jeden z moich mentorów. W związku z tym chciałbym...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2016-04-24

Jan Fijor - Wieści z Liberlandu i Niemcolandu

Nadający: Jan Fijor

Przez ostatni weekend Kamil gościł w Liberlandzie, a Janek w Niemczech. W audycji możecie posłuchać o doświadczeniach z podróży oraz o tym, jak jeden ze słychaczy zaorał prowadzących argumentem, którego ci nie zauważyli.

KOMENTARZE

Endriu 2016-04-24

Panie Janku. Dwie wieże WTC które runęły są pierwszym (i ostatnim) wieżowcem na świecie który zawalił się na skutek pożaru paliwa lotniczego z rozbitych samolotów (tak brzmiała oficjalna przyczyna zawalenia się wież). Z Saudami (sunnitami) Ameryka od zawsze robi najlepsze deale na ropie. Na chwilę obecną ropa od ISIS idzie przez Turcję -sojusznika USA - na cały świat, i dzięki temu cena ropy szoruje po dnie, po to żeby ekonomicznie dobić Rosję.  
 
Panie Janku kiedyś grałem w szachy na Kurnik.pl z pewnym całkiem przypadkowym gościem, który po przedstawieniu się mówił brazylijczykiem. Na moje pytanie o to co tam w Brazylii się dzieje itd on powiedział słowa które zapadły mi po dziś dzień w pamięci "BUSH IS DEVIL". 
 
Panie Janku świat już dawno nie wierzy w to, że WTC rozwalili jacyś islamiści z Arabi Saudyjskiej, wszyscy wiedzą że w pogorzelisku znaleziono termit, i były też w necie zdjęcia ładnie popalonych głównych dźwigarów nośnych WTC. 
 
Po prostu partia wojny w Ameryce potrzebowała pretekstu do wojny w Iraku no i sobie go sama sprefabrykowała ....

Sofronoff 2016-04-25

"Po prostu partia wojny w Ameryce potrzebowała pretekstu do wojny w Iraku " 
Zamach na WTC stał się przyczynkiem i poprzedził bezpośrednio inwazję w Afganistanie a NIE w Iraku.

Endriu 2016-04-25

Kolego Sofronoff. Afganistan to zadupie i oprócz produkcji narkotyków które przerzucane stamtąd na cały świat, to kraj ten nie przedstawia żadnej wartości.  
 
Natomiast Irackie i Syryjskie pola naftowe to co innego. Kolego Sofronoff są takie dwa powiedzenia "nie ma przypadków są tylko znaki" i "po owocach ich poznacie".  
 
Mam taką teorię spiskową, że o tym, że w obrębie Irackich terenów zamieszkałych przez sunnitów powstanie państwo islamskie ISIS... 
 
www.nowastrategia.org.pl 
 
... (dowodzone prze byłych saddamowskich generałów którzy przejdą na strone ameryki) George W. Bush wiedział jeszcze przed wysadzeniem WTC .....

Tomasz Tofil 2016-04-25

a niemcy budują rurociągi z putinem i przyjmują imigrantow z bliskiego wschodu, a turcy zniesli wizy dla polakow, w teheranie są cmetarze polskich bohaterow, no i na koniec - zawliły się trzy wieże, a nie dwie. pozdrawiam.

Tomasz Tofil 2016-04-25

"Po prostu partia wojny w Ameryce potrzebowała pretekstu do wojny w Iraku no i sobie go sama sprefabrykowała ...." no dokladnie, ameryka tak sie wzbogacila na tych wojnach, ze szok. najlepsza inwestycja w dziejach stanow chyba.

Tomasz Tofil 2016-04-25

endriu to moze napisz nam wszystkim co uderzyło w pentagon.

Sofronoff 2016-04-25

@ Endriu 
"Afganistan to zadupie i oprócz produkcji narkotyków które przerzucane stamtąd na cały świat, to kraj ten nie przedstawia żadnej wartości" 
Kiedy tylko o opium chodziło. Ponoć. 
 
Co do reszty. Proszę pana. Ja tylko chciałem zauważyć, że atak na WTC był oficjalną przyczyną rozpętania wojny z tzw. terroryzmem, który zaowocował atakiem U.S. Army NA AFGANISTAN, a nie Irak. I tyle. Tu nie potrzebna żadna wiedza tajemna, teorie takie czy siakie, bo Amerykanie tego nie kryją. A prawdziwych przyczyn inwazji jest pewnie kilka razy więcej.

Pcimek 2016-04-26

Nie widzi Pan Panie Janku, nic niezwykłego w fakcie przejęcia niemal całego rynku medialnego przez kapitał niemiecki?

Jazz 2016-04-27

Jakie przejęcie? Ktoś sprzedawał, więc znalazł się kupiec. Jest rynek czytelniczy, więc pojawiają się tytuły. Przemycanie treści proniemieckich to działalność polityczna od której utopijny wolny rynek nigdy wolny nie będzie i dlatego każdej społeczności narodowej potrzebna jest ochrona tożsamości, nawet kosztem wolności ekonomicznej. Opinii obcych narodowo mas nie kształtuje się po to, żeby na tym tracić.

Patryk 2016-04-27

Witam. 
Jestem autorem ciekawej koncepcji przerobienia silnika spalinowego na elektromagnetyczny. 
Problem w tym, że spotkałem się z pewnym wpływowym człowiekiem z mojego miasta i powiedział mi tak: 
Pierwszy etap to badania i na to trzeba co najmniej 100.000zł. 
Oczywiście nie mam tyle i jest to niepewna inwestycja, a kraj jest za biedny na takie inwestycje w ciemno 
Potem można zrobić... prototyp. Jak wybić się z tego bagna w tym kraju i zrobić coś by te państwo było silne :D ? 
Paranoja jakaś. Paranoja.

Adam 2016-04-28

Zrób prototyp (działający...) w piwnicy i testuj. Jeśli testy wypadną pomyślnie, opatentuj. I dopiero wtedy szukaj inwestora. Jeśli nie zabezpieczysz swojej własności intelektualnej, to możesz być pewien, że zostaniesz okradziony, nie tylko w Polsce. 
Generalnie, uważam, że koncepcja przeróbki jest zwyczajnie głupia, bo postęp i rozwiązania techniczne idą w kierunku wyparcia silników spalinowych (chyba że wymyśliłeś tłokowy silnik elektryczny:-) ). Prace nad wydajnymi bateriami są bardzo zaawansowane - pisząc "wydajnymi" mam na myśli takie, które mają pojemność 10000:1 w porównaniu z obecnymi - i to silniki elektryczne (nie przeróbki) będą napędzać XXI wiek.

Paweł 2016-04-28

Adam, ale co ma pojemność z wydajnością?? Wydajny to by był silnik z np. "kieszonkowym" reaktorem jądrowym.

Sofronoff 2016-04-29

"Grupa suwalskich inżynierów skonstruowała jednokołowy samochód. Na razie samochód nie jeździ". 
 
Pójdźcie po rozum do głowy, zapytajcie fachowców i zastanówcie się, ile jest warte to, co pan Patryk (?) napisał... 
bo to tak, jakby napisać "jestem autorem ciekawej koncepcji przerobienia poloneza na samolot". Z jednym wypada się zgodzić - koncepcja... ciekawa :-) 
 
Cóż, mamy piękny przykład "myślenia" chyba całego pokolenia, które przez ostatnie 20 lat wybierało marketing i kulturoznawstwo nad mechanikę, elektrotechnikę czy medycynę. No to teraz mamy.

Sławek 2016-04-29

Jestem Pana wielkim fanem, ale w tej kwestii zupełnie się nie zgadzam że nie ma znaczenia w kogo rękach jest czwarta władza - media. W "polskich" mediach wielokrotnie można przeczytać jak szkodliwy dla środowiska jest węgiel, a już rosyjski gaż, ropa naftowa jest ok, to samo ma się do niemieckiego prądu produkowanego z atomu. Każdy z tych wielkich ekspertów omija szerokim łukiem temat Fukushimy.  
 
Chociaż od kilku lat mieszkam za granicą, to będąc w Polsce na spotkaniu ze znajomymi pije piwo Namysłów, ponieważ obok Ciechanowa to jedyne piwo polskie. Podobnie z innymi rzeczami jak Orlen czy market Piotr i Paweł. Llokalny patriotyzm to fajna sprawa, ale niestety nie jest popularny wśród naszych rodaków, a to jedyna droga żeby wychodować polskiego Shella bądź DHLa.

LIBERTARIUM.PL 2016-04-30

Uważam, że powinno się w końcu rozprawić na antenie z mitem patriotyzmu gospodarczego, który ostatnimi czasy bardzo zyskuje na popularności!

Sławek 2016-05-01

Mieszkam w Kanadzie, tutaj ludzie z dumą mówią "wspieram lokalny biznes", w Polsce to niestety powód do wstydu, za duża zawiść w nas jest. Tesla już by dawno upadła gdyby nie patriotyzm, takich przykładów jest wiele. Efekt jest taki, amerykańskie firmy podbijają kosmos za prywatne pieniądze, a u nas się lud zachwyca stadionem narodowym który kosztował tyle co teleskop Kepler.

Tomasz Tofil 2016-05-04

"i dlatego każdej społeczności narodowej potrzebna jest ochrona tożsamości," tak a niby dlaczego? to moze kazdej spolecznosci swiatowej potrzebna jest ochrona tozsamosci tez? np przed kosmitami.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - 11 miesięcy temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 8 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 10 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt