Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Proste zwierciadło 2016-05-08

Odcinek piekielny

Nadający: Krzysztof Maczyński

Z Danielem Piesto o tym, jak jest w piekle, kto i dlaczego tam trafia

KOMENTARZE

Faraday007 2016-05-08

Przestraszona duszyczka niewiernego oczekuję w przedsionku piekła i nagle wielkie wrota się przed nią otwierają. Wyłania się z nich Szatan! Wielki rogaty demon w całej okazałości witając duszyczkę okrzykiem - Za mną! 
W piekle okazuje się że są radośni, dobrze ubrani ludzie piękne domy i fontanny wypełnione wódką. Duszyczka nagle krzyczy 
- Ja nie rozumiem! Przecież tutaj powinno być okropnie. 
- Poczekaj, pokażę Ci. - odpowiada Szatan. 
Prowadzi go przez wiele kolejnych wrót a za każdymi są co raz to bardziej cudowne rzeczy aż dochodzą do ostatnich. Gdy otwierają się za nimi ukazują się udręczeni cierpiący ludzie w łańcuchach i łachmanach. 
-Ja nic z tego nie rozumiem!- krzyczy duszyczka Szatan odpowiada 
- To są Chrześcijanie, oni tak chcieli! :)

krawiec 2016-05-09

Ta cała historia z piekłem jest bardziej absurdalna i mniej sensowna niż bajki braci Grimm. 
 
Po pierwsze skoro po śmierci, w zaświaty (niebiańskie lub piekielne) wędruje nasza dusza, to ona nie powinna czuć bólu fizycznego, skąd więc to całe dręczenie fizyczne w piekle? Czekam na jakieś fantastyczne wytłumaczenie, że np. Szatana ma takie specjalne kotły, które sprawiają, że jednak czujemy ;)  
 
Skoro Szatan jest tak potwornie inteligentny, to dlaczego rajcuje go bezsensowne dręczenie ludzi - rozrywka typowa raczej dla psychopatów albo ludzi mocno debilowatych? Nawet taki zwichrowany człowiek męczy ofiarę z jakiegoś konkretnego powodu, a nie dla zasady i nieskończoność. 
 
Czy dla Szatana wystarczającą satysfakcją nie jest odebranie Bogu ludzkiej duszy? Czy gdyby swoją mocą nie stworzył super warunków do życia grzesznym duszom nie dopiekł by Bogu bardziej? Szatan miałby po swojej stronie ludzi, którzy go wielbią, czczą, szanują i są oddani. Lepiej mieć sojuszników niż samych więźniów.  
 
Mógłbym podać więcej argumentów, te kilka to tak na szybko... 
 
Mimo pokrętnych tłumaczeń Byte'a i Daniela nadal nie potrafię zrozumieć też jak istota "nieskończenie dobra" (eee?) stwarza sytuację, w której wielu porządnych ludzi (ale np. totalnych ateistów) spotka po krótkim życiu kara, na którą ja - zwyczajny, prosty człowieczek nie skazałbym nawet Adolfa Hitlera. W ogóle nikogo bym nie skazał na tortury, które trwają wiecznie. Nawet surowa i często okrutna natura ma jakieś wyjście dla tych istot które przeżywają jakieś męczarnie albo wyjątkowo silne traumy - można oszaleć, stracić przytomność, albo po prostu odejść z tego świata! 
 
Swoją drogą, istota "nieskończenie dobra" tworzy naturę tak bezwzględną i okrutną? Topi całą ludzkość bo mu się nie udała? Zsyła jakieś okrutne plagi, które niszczą i dobrych ludzi i złych, tylko po to aby coś udowodnić jednemu władcy? Swoich najwierniejszych ludzi poddaje okrutnym próbom zakładając się o wynik z najgorszym wrogiem? Wywala swoje dzieci z domu tylko dlatego, że się raz nie posłuchały i z ciekawości spróbowały owocu z zakazanego drzewa? Przykłady tej absurdalnej i dziwnie pojmowanej "nieskończonej miłości" mógłbym podawać długo... Dodajmy do tego niekończące się piekło po śmierci i otrzymujemy fajny obraz twórcy tego wszystkiego - największy psychopata we wszechświecie z największą liczbą ofiar na koncie. Złowroga, nieprzewidywalna, kapryśna, megalomańska, mroczna siła budząca niesmak i zażenowanie wśród wszystkich innych bogów jeśli istnieją. Widzą jak ten Jahwe hoduje te swoje króliki doświadczalne a potem małą cząstkę z nich zabiera do siebie, a 90% pozwala zabrać sąsiadowi, który potem zadręcza w najwymyślniejszy sposób biedne istotki. Nawet inny "bóg -ojciec" Odyn widząc to ma ochotę wydłubać sobie drugie oko. 
 
Nie zgadzam się też z tym, że sami, z własnej woli odrzucamy Boga i skazujemy się na piekło. Żaden zdrowy na umyśle człowiek nie wybierze takiego miejsca na swoje lokum na następne eony. Nie każdy kto odrzuca Boga robi to bo nie identyfikuje się z wartościami, które promuje Biblia albo Kościół. Niektórzy zwyczajnie nie wierzą w tą całą historię z Bogiem - Ojcem w niebie, synem, duchem, globalnymi potopami, arkami, gadającymi osłami i olbrzymami. Cała nauka, czy też moje własne doświadczenia życiowe mówią - to są banialuki dla dzieci! Trzeba przyznać, że wizja prymitywnego piekła z torturami, kotłami, biczowaniem dość skutecznie nakłania ludzi aby jednak odrzucili rozsądek i dalej składali rączki do Bozi. Okrutna manipulacja bazująca na zastraszaniu. Taki był pewnie cel wymyślania absurdalnego piekła.

krawiec 2016-05-09

PS: Jeszcze w kwestii wizji piekła różnych tzw. świętych. Zróbcie eksperyment. Oglądajcie przez miesiąc tylko i wyłączeni horrory, w przerwach pomiędzy filmami grajcie w Diablo, a do snu czytajcie horrory. Zaczną się wam śnić różne potworności, zmutowane stwory, diabły itd. Ci wszyscy bogobojni, prości ludzie którzy opowiadali później swoje wizje to tacy właśnie osobnicy, którzy przez lata katowali swoje głowy "bojaźnią bożą" i różnymi mrocznymi wizjami. Istnieje pewna psychiczna dolegliwość polegająca na tym, że to co się nam śniło traktujemy jako autentyczne wydarzenie. Sam raz czy dwa miałem coś takiego, jak się okazuje członkowie rodziny także. Z tego może się brać część relacji o uprowadzeniach przez UFO. 
 
A ludzka skłonność do konfabulacji, opowiadania innym bajek w konkretnym celu? Na przykład po to aby wzbudzić swoją osoba zainteresowanie albo awansować w hierarchii społecznej.  
 
A substancje psychoaktywne? Ogrom gatunków i dostępność prawie na całej kuli ziemskiej. Po jednej człowiek będzie się zachowywał jak opętany przez diabła, po innej dostanie wizji zaświatów, w wielu przypadkach zależnej od światopoglądu i wiary. Podczas narodzin i śmierci szyszynka produkuje znacznie większe ilości DMT, które jest bardzo mocno psychoaktywne. Podczas śmierci klinicznej ten proces już rusza z kopyta, więc senne wizje mózgu są dodatkowo stymulowane przez super silną substancję. Mam taką tezę, że niektórzy głęboko wierzący chrześcijanie mogą nauczyć się stymulować szyszynkę i wydzielanie DMT, ze względu na swoje małe przywiązanie do tego "ziemskiego padołu". Człowiek wmawia sobie, że jedną noga jest już w zaświatach to i mózg głupieje i zaczyna przygotowywać nas do zejścia. Może jakiś chrześcijanin zażyje DMT i opowie co widział?  
 
Starsi ludzie w kościele dostają jakiegoś dziwnego powera. Nie musi to być koniecznie kadzidło do którego ksiądz coś dosypał, mózg w takim miejscu i w takiej atmosferze też może być nieźle stymulowany. Dlaczego babcia dewotka biega do kościoła codziennie po 2 razy? Bo jest uzależniona.  
 
Popatrzcie na tych wszystkich wielkich - nawróconych od których roi się na youtube. Ćpałem, wąchałem klej, lizałem kwasy, wstrzykiwałem herę a potem popijałem to wszystko alkoholem... Właśnie ci ludzie mieli najbardziej spektakularne wizje, sam diabeł i Bóg do nich mówili, demoniczne zwierzęta, aniołki garbate...  
 
Na pustyni to rośnie wiele niesamowitych roślin. A nuda taka... jak to działa na wsiach to wiemy no nie? ;) Może się jeszcze kiedyś dowiemy, że "mówiący płonący krzak" miał symbolizować coś innego niż to w co wierzą dzisiejsi chrześcijanie, chociaż pewnie Rastafarianie mają tutaj swoją wersję ;)

Jacek_vel_Blacha 2016-05-10

Bredzisz Krawiec i konfabulacje snujesz daremne powiadam Ci !  
 
Prawda jest taka ,że Jezus jest istota po za ziemska przypuszczalnie jest dowodzacym większa flota a wspomniane PIEKŁO i NIEBO to określenia dwóch różnych poziomów statku matki. Zadaniem grupy chrześcijańskiej jest zmiękczyć Ziemian , realizuja to zadanie już od czasów cesarstwa rzymskiego . 
Substancje to ludzki wynalazek nie skuteczny gdzie sami ludzie nie wiedza jaki ma być status w zakresie spożywania. Istoty po za ziemskie doskonale wiedza ,że najsilniejsza bronia jest siła autosugestii i to właśnie udało im się ( z wielkim sukcesem ) wmanipulować rasie ludzkiej zsyłajac tu swoich pierwszych kolonizatorów zwanych tu apostołami. 
Czym jest przypowieść o Dawidzie i Goliacie ?  
Jest historia majaca nam sugereować ,że mimo iż rasa ludzka jest bardzo silna i potężna jak Goliat to jego przeciwnik mniejszy i słabszy ,istota po za ziemska , trafia z swoja bronia wprost do jego głowy i finalnie go powala. Czytajac ta zakamuflowana autosugestię mamy jako rasa ludzka być przekonani ,że mimo naszej potęgi przegramy bo przyjdzie istota sprytniejsza i bardziej wyrafinowana w swoich działaniach i rzuci nas na kolana trafiajac wprost do naszych głów. Nie trafia co prawda bezpośrednio z procy , jak to wynika z symbolicznego przekazu , lecz strzałem wiedzy majacej zmanipulować nam umysły za pomoca tak zwanych "świętych" ksiag. 
Następny przykład. Dlaczego wspominane PIEKŁO jest silnie skorelowane z torturami zwiazanymi z ogniem ?  
Bowiem bronia istot pochodzacych z kosmosu jedyna jaka byli by w stanie zagrozić rasie ludzkiej jest promieniowanie ,którego skutki dla człowieka wywołuja poparzenia podobne do ognia. Jednak występuje ono , to promieniowanie , tylko w jednej części statku matka w tej przeznaczonej dla niepokornych .Odarci z świadomości a jednocześnie posłuszni trafia do NIEBA , drugiej części statku matka niby podkreślam niby nie groźnej dla istot ludzkich. 
Ostatni przyklad. Dlaczego ksiegi "święte" przysłane tu przez istoty z kosmosu tak często mówia o bliskości wobec Pana o jest sprawiedliwości specyficznie rozumianej wobec tych uniżonych wobec niego ?  
Wynika to z obserwacji istot po za ziemskich nas ludzi a konkretniej relacji jaka zachodzi między niewolnikiem a jego panem oraz podatności rasy ludzkiej na to .To doskonale pokazuje jak oni wykorzystali nasze słabości nie używajac broni w zakresie takim jaka my ja rozumiemy a jednocześnie bedac bardzo skuteczni. 
Nieokreślony jasno dzień ponownego przyjścia Jezusa ma symbolizować dzień kolonizacji jak wynika z ksiag "świetych" bardzo nie precyzyjnie ustalonej.Co oznacza ,że jest nadzieja dla dumnych gospodarzy ziemskiej planety jeśli siła swojej woli i umysły przebija barierę autosugestii istot z kosmosu.

MDM 2016-05-10

Prywatne piekło hahaha dobre :)  
Myślę, że wyglądałoby tak : 
https://www.youtube.com

DanielPiesto 2016-05-10

Dzięki Krawcze za komentarze. Jak zwykle trafne i myślę że dużo osób się nad tym zastanawia: 
 
Człowiek dobry ale kompletny ateista trafia do nieba, bo jeśli jest dobrym ateistą to musi takim być bo mu nie powiedziano, że istnieje Bóg, lub nie zdążył do tej prawdy dojść. 
 
Człowiek to ciało i dusza, więc ciało i dusza trafia do nieba/piekła. 
 
Co do reszty to masz rozum pamięć i wolną wolę i tylko ty możesz decydować o sobie. Gdyby Bóg tego nie dał, nie było by ludzi, tylko zwierzęta. Jak dał, to można z tych rzeczy robić użytek dowolny i Bóg, jak zobaczy, że ktoś wkłada rękę do rozgrzanego piekarnika to mu na siłę jej nie wyjmie mówiąc: co prawda dałem Ci wolną wolę ale no bez przesady.

Dodaj komentarz...

Krzysztof Maczyński

Krzysztof Maczyński, Homo sapiens

Inne audycje tego autora:

Granice wolności słowa - 8 miesięcy temu


Kto i jak korzysta na ZAiKSie (1) - ponad rok temu
Karta smoleńska (1) - 3 lata temu

Więcej audycji...


Marks miał rację! (2) - 3 lata temu


Wanderlust i nasz gust - 4 lata temu


Egzotyczny kraj: Finlandia (2) - 4 lata temuWalentynkowo o płci i seksie (12) - 4 lata temu


Czy Hugo jest oszustem? (12) - 5 lata temu


Prasówka z dobrych źródeł (2) - 5 lata temu


Wróżenie ze szklanej kuli (4) - 5 lata temuOdcinek piekielny (6) - 5 lata temu

Trudne rozmowy na temat aborcji (16) - 5 lata temu


Politycy i pedofilia (5) - 5 lata temuJak bardzo Nowoczesna? (4) - 5 lat temu


Jak Żydzi robią biznes (5) - 6 lat temu

Prohibicja to śmierć (7) - 6 lat temu
Anarchia! (14) - 6 lat temuPolicjantka lubi gaz (1) - 7 lat temu

Kto gardzi Lechem Kaczyńskim? (11) - 8 lat temu

PrzeGoście (23) - 8 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Przemo - - 15.00
Kordian - - 15.00
scav - - 35.00
Mgd - - 10.00
Magda - - 10.00
Mgd - - 10.00
Mgd - - 10.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt