Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
4 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady 2016-05-15

Stereotyp czarnej Afryki - Q&A | # 08

Nadający: Kamil Cebulski

Porozmawiajmy o Afryce ale takiej jaka jest w rzeczywistości bez zbędnych stereotypów pochodzących z Europy. Głównym temat jest przedszkole ASBiRO w Zambii i jego dalsze losy. Czy na czarnym lądzie w ogóle potrzebny jest architekt skoro nie potrzeba tam pozwoleń na budowę? Jedni mówią abyś najpierw poznał rynek i po rozeznaniu dopiero w to inwestował ale czy w ogóle jest sens aby cokolwiek robić na czarnym lądzie i dlaczego to NIE wyjdzie.

KOMENTARZE

Sofronoff 2016-05-15

Zastanawiam się, dlaczego sam autor audycji nie rzucił jeszcze wszystkiego w pi...du, NIE robi deali w Zambi i stamtąd nie nadaje audycji. 
 
A co do bezpieczeństwa (większego niż w Polsce) zastanawiam się, dlaczego tam w Lusace tak się wszyscy (?) obudowują murami (włącznie z parafią prowadzoną przez o. Jacka). Ogrodzenia niektórych posesji zwieńczone drutami. Co prawda nie kolczastymi, ale... pod napięciem. 
 
https://goo.gl/maps/MvZfMvdBy1y 
https://goo.gl/maps/wXPWkiGAu9L2

Tomasz Tofil 2016-05-15

polska jest raczej jednym z najbezpieczniejszych miejsc na świecie.

Sofronoff 2016-05-16

"polska jest raczej jednym z najbezpieczniejszych miejsc na świecie" 
Z akcentem na "jest" i tylko "jest". Proszę patrzeć na historię. Mając na względzie historię naszego warcholstwa, krótkowzroczności i faktycznego lenistwa, to o względnym bezpieczeństwie można mówić co najwyżej w wybranych slotach dziejów i to tylko zafundowanych nam przez ościenne mocarstwa. W takim slocie - na szczęście - przyszło nam teraz żyć. Nie trzeba być jasnowidzem, żeby dojść do wniosku, że to się ZNOWU skończy - nie zrobiliśmy NIC, aby swoją pozycję poprawić, umocnić. 
 
Pamięć "wyborczą" mamy krótką a co dopiero "historyczną". 
 
Zambia jawi się jako ziemia obiecana... a jednak i p. Fijor i p. Cebulski faktycznie działają w Polsce a o rentowności uruchomionego przedszkola - cisza...

Pcimek 2016-05-16

Ta przestrzeń nazywa się patio. I faktycznie jest ekonomicznym rozwiązaniem różnego rodzaju betonowych holi czy przestrzeni otwartych.

jan M Fijor 2016-05-16

@2 Polska w ogóle jest jednym z lepszych krajów świata. Jest syf, zawiść, podli politycy, ale w powietrzu jednak czuć ducha wolności. nawet w czasach PRL, pod bagnetami sowieckimi byliśmy oazą swobód. z tym, że my mamy nierealistyczne wymagania, mamy kompleksy i brak nam wzajemnej lojalności - co nas kładzie i psuje atmosferę. Nasze instytucje są znacznie lepsze niż sposób, w jaki działają. pozdr

Sofronoff 2016-05-16

" Jest syf, zawiść, podli politycy, ale w powietrzu jednak czuć ducha wolności. nawet w czasach PRL" 
To jest "jednym z lepszych krajów", czy nie ? A jeśli jest to DLA KOGO ? 
 
Gdybym był uszczypliwy, zapytałbym: CÓŻ TO ZA NARÓD TYCH PODŁYCH POLITYKÓW WYBRAŁ I NADAL WYBIERA ? ... na SWOJE wszak podobieństwo, skro władza jest emanacją narodu. Bo tego duch wolności, jak pokazują wyniki, demonstruje 4-5% populacji. Zatem Polska, to póki co duch syfu i tumiwisizmu. IMHO.

slabiak 2016-05-16

architekcie dzielą sie na kilka podgatunków. specjalizują się w  
1. technologia 
2. estetyka 
3. funkcja. 
 
I ten 3 pkt w Afryce by się pewnie obronił. 
Szkoła ma dajmy na to 150m2 użytkowych za 150tyś zł. (nawet jak korytarze są poza budynkiem).  
 
A umiejętność upchania 160m2 na tej samej działce przy cenie 140tyś zł. To jest jednak oszczędność.

Pako 2016-05-16

Czemu ogradzają się murem? A po co w Polsce jest płot? Żeby Ci nikt po Twojej posesji nie chodził. Co do tego bezpieczeństwa w Polsce. Sorry ja chodząc w środku nocy samemu po Livingstone czułem się bezpieczniej niż w Gdańsku w nocy. Nie mówię że tam ludzie to anioły ale prędzej tutaj bez powodu dostanę w mówiąc dosłownie w ryj niż tam. 
 
Co do audycji przesłuchałem 32 min póki co i widzę że gość nie chce cały czas jednego zrozumieć. TAM SĄ INNE WARUNKI. Sam projektuje w innej branży co prawda. Jednak dopiero jak tam widzi się jak ludzie pracują i jak myślą i jakie są problemy to można mieć odniesienie. To co dla nas jest oczywiste i proste tam często jest ciężkim problemem logicznym. Wszystko co jest minimalnie ponad największą możliwą prostotę tam już jest problemem. Już pomijając brak materiałów to sam fakt tego że nad murzynami trzeba stać i palcem pokazywać. Dosłownie. Jeśli patrzymy na Afrykę(czyt. Zambia) poprzez pryzmat Europy i tego co mamy tutaj to ta droga prowadzi do problemów. To inny świat i inaczej funkcjonuje.  
 
Same podejście do pracy tamtych ludzi jest ciężkie do przekazania. Tutaj mało kto jest sobie w stanie wyobrazić że człowiek nie przyszedł do pracy bo spotkał kolegę i zagadał się kilka godzin. Tam to norma. Albo że ktoś przychodzi spóźniony 2-3 godziny. Też norma. Dopiero gdy ten obraz mamy przed oczami możemy myśleć co w tej Afryce zrobić i czy to co myślimy jest tam potrzebne.

Tomasz Tofil 2016-05-16

"Proszę patrzeć na historię." owszem, jest, choć nie była. stawiałbym raczej tym bardziej na 'jest', jezeli bedziemy miec wspolny system walutowy, mimo ze zwolennikiem unii nie jestem. ale to tylko moje zdanie jest.

Tomasz Tofil 2016-05-16

"Bo tego duch wolności, jak pokazują wyniki, demonstruje 4-5% populacji. Zatem Polska, to póki co duch syfu i tumiwisizmu. IMHO." w 100% się zgadzam, jednak w polsce aktualnie jestesmy w niszy demograficznej, skąd wynika paradoks, ze narod jest zarządzany przez ludzi, ktorych wiedza nie byla aktualizowana przynajmniej od 30 lat. ten błąd niczego dobrego nie wróży. poza tym ordynacja wyborcza w polsce jest niesprawiedliwa, nie rządzi większość, nie wybiera większość. wyniki wyborcze ledwo przebijają 50%, natomiast wiekszosc ludzi mlodych korzysta z migracji i otwartych granic, z tego prawdopodobnie wiekszosc juz nie interesuje sie zmianą w polsce, zostawili ten kraj tym, ktorzy sami sobie wybrali unie by mysleli ze cos im da. dzisiaj emeryci niemieccy maja spokojną starosc niskie ceny i land na wakacje, a polski emeryt będąc pod murem z emeryturą w zlotowkach liczy na to, ze socjalizm pomoze tak jak zawsze "pomagał"... w konsekwencji dojeni są ci co zostali w podatkach na rzecz tych ktorzy zostali zbałamuceni przez aferzystow.

jan M Fijor 2016-05-16

@Sofronov wolność jest dla tych, którzy ją cenią. co ci z tego, że 40 proc. narodu ceni wolność, jeśli jej nie ma. Tak jest np,. w Rosji. a u nas jest i czekam na tych, którzy chcą się nią napawać. w PRL 99 proc. głosowało na komuchów, a później te same 99 proc. głosowało na Solidarność i też była. czyż to nie jest dowód istnienia konsekwencji? Ukłony

Sofronoff 2016-05-16

@ Pako 
"A po co w Polsce jest płot? Żeby Ci nikt po Twojej posesji nie chodził." 
Nie mówmy o rzeczach oczywistych i nie demagogizujmy. Zauważyłem po prostu, że w Zambii drut kolczasty - być może - nie "działa". A działa - być może - prąd pod dotkliwym napięciem. 
 
A co do np. "mało kto jest sobie w stanie wyobrazić że człowiek nie przyszedł do pracy bo spotkał kolegę i zagadał się kilka godzin". Bez przesady... Jeszcze krótko po PRLu w typowych polskich fabrykach absencja, spóźnienie i łojenie wódy było normą. Dziś też nam to sobie wyobrazić. Fabryka Lafarge (którą widzę na zdjęciach sat) jakoś pewnie sobie radzi. Podobnie miejscowy oddział Ericssona. Śmiem wątpić, żeby ktokolwiek w Eryku tolerował absencję s powodu takich okoliczności w jakimkolwiek miejscu na świecie, 
 
Jeśli fundacja przy kalkulacji budowy placówki oparła się (jak zrozumiałem) na darmowej sile roboczej wolontariuszy to domyślam się, że lokalsów rekrutuje na podobnych zasadach: po kosztach albo za możliwie minimalną stawkę, skoro jest taniej np. wykopać ręcznie. No to mają, jak mają: jakość za jakość. 
 
PS 
Gdzieś na YT znalazłem wypowiedź ojca Jacka, który powiedział (jeśli dobrze pamiętam), że on nawet wędki wolontariuszom nie daje i wędkę trzeba sobie zorganizować (czy jakoś tak). No wyśmienity biznes nastawiano na ZYSK ale... oparty na kluczowym założeniu darmowej siły roboczej może nawet frajerów o szczytnej współczesnej zakamuflowanej formie WOLONTARIATu ? ;-)

Sofronoff 2016-05-16

@ jan M Fijor 
Odpowiem tak: w przyrodzie wszystko logiczne i wykazujące aktywność brnie tam, gdzie napotyka mniejszy opór: prąd, woda,... człowiek, który wyszukuje sobie szeroko rozumiane "łatwiejsze" życie (w tym bezpieczniejszych warunkach). 
Do wyjazdu na wyspy nikt nikogo nie zachęcał i nie zapowiada się na rychłe gremialne powroty. Wręcz przeciwnie.

Tomasz Tofil 2016-05-16

"Gdzieś na YT znalazłem wypowiedź ojca Jacka, który powiedział (jeśli dobrze pamiętam), że on nawet wędki wolontariuszom nie daje i wędkę trzeba sobie zorganizować (czy jakoś tak). No wyśmienity biznes nastawiano na ZYSK ale... oparty na kluczowym założeniu darmowej siły roboczej może nawet frajerów o szczytnej współczesnej zakamuflowanej formie WOLONTARIATu ? ;-)" ale co w tym jest dziwnego?

Sofronoff 2016-05-16

@ Tomasz Tofil 
"ale co w tym jest dziwnego?" 
Taki znak naszych czasów. 
Taka wpółczesna odmiana niewolnictwa pod przykrywką ? 
Osobiście uważam, że za pracę SIĘ PŁACI. Za dobrą pracę płaci się dobrze. To wszystko. 
Młodzi ludzie mają tak elastyczne umysły, że propaganda wciśnie się im każdą ideę. Również absurd. Wiedział do już k$iądz Ryzyk. 
Ale jak ktoś czuje się w tym lepiej ma do zaoferowania swój czas, za free, i przywiezie jeszcze "wędkę", świetnie! Nie ma jak szczęśliwy niewolnik :-)

Tomasz Tofil 2016-05-16

"Taka wpółczesna odmiana niewolnictwa pod przykrywką ? " nikt nie przymusza tych ludzi do pracy, tym bardziej gdy w ogólnym rozrachunku zyskują wszystkie strony. "Osobiście uważam, że za pracę SIĘ PŁACI" ale czym się płaci?

Sofronoff 2016-05-16

"nikt nie przymusza tych ludzi do pracy, tym bardziej gdy w ogólnym rozrachunku zyskują wszystkie strony" 
Zgadza się. Ale już sam "ogólny rozrachunek" to pozostawmy tym, co czasem wolnym i żywą kasą sami płacą. 
Z chęcią zajrzałbym do głów takim i innym młodym "wolontariuszom", aby przekonać się jakich to idei nakładziono im do łbów, aby własną pracę, czas, energię oddawać za darmo. A nawet dopłacać. I to bez przymusu. Ba, w poczuciu spełnienia i szczęścia :) 
 
"ale czym się płaci?" 
Tak jak na popularnych tzw. stażach w korporacjach; można za "Bóg zapłać" a można jak słyszę nawet... dopłacić ;)

LIBERTARIUM.PL 2016-05-17

Swietna audycja, dobry interlokutor. 
Tez jestem architektem i wlasnie dowiedzialem sie wielu ciekawych rzeczy, np. ze w Polsce nie wypada mowic, ze sie jest architektem, wtf :) 
Bardzo podoba mi sie sposob, w jaki Kamil obalil mit w ktory wierzy wiekszosc architektow, ze dom zaprojektowany na zamowienie bedzie duzo lepszy niz gotowy projekt z katalogu (to samo dotyczy szkoly na ktora maja skladac sie dwie klasy i podworko, gdy priorytetem jest cena). 
Poza tym architekci to ludzie, ktorzy lubia otaczac sie pieknem i trudno im pojac, ze czasami jeszcze nie nadszedl ten czas bo sie rozwijamy i maksimum naszym mozliwosci jest np. nieotynkowana sciana z cegly. 
Z podobnych powodow malo ktory architekt jest w stanie zaakceptowac idee, ze kazdy moglby budowac na swojej dzialce co mu sie zywnie podoba.  
Moze powinien powstac klub architektow-libertarian, obawiam sie jednak ze w brydza bysmy nie zagrali ;))...

Mati Pako 2016-05-17

Co chłopaki dupa was boli że ktoś sam za swoje pieniądze kupił bilet by pojechać do Afryki i pracować tam za darmo?  
Dla was to może być frajerstwo, niewolnictwo?  
To teraz może warto się zastanowić jaki zysk miała osoba która tam pojechała na wolontariat(za swoje pieniądze).

Sofronoff 2016-05-17

"warto się zastanowić jaki zysk miała osoba która tam pojechała na wolontariat(za swoje pieniądze)" 
Bardzo dobry pomysł.

architekt 2016-05-19

libertarium, uwazam ze mylisz troche pojecia odnosnie postrzegania architektow. ja akceptuje idee ze mozna budowac sobie na dzialce co sie chce ale w rozsadnych granicach, do ktorych polska jeszcze nie dojrzala i (moze tez)dlatego mamy tyle przepisow. dom katalogowy jest dla nie wymagajacych i bez skonkretyzowanych potrzeb mieszkaniowych. tak samo jak z butem, mozesz isc i kupic sobie byle jaki but aby tylko bylo cos na nodze lub kupic but ktory pasuje na twoja noge i jest komfortowy. poza tym rozmowca( slychac to bardzo wyraznie) jest jeszcze malo doswiadczony i nie wyrosl ze szkolnych bzdur i pojec i nalezy jego postrzeganie wziac troche lajtowo( slabo "wypadl" jako kolega po fachu). i zapomniales o jednej podstawowej rzeczy, nie ma dwoch takich samych miejsc i dwoch takich samych osob, dlatego potrzebny jest projekt indywidualny, ale jest tez duzo projektow gotowych ktore spelniaja jakas czesc wymagan i dlatego sa kupowane i sie sprawdzaja w "pewnej" czesci. kazda szkola ma inne wymagania i potrzebne jest indywidualne podejscie, co nie przeszkadza zastosowac "typowego" projektu szkoly jesli spelnia wymogi potrzebujacych

Piro 2016-05-19

@Sofronoff 
Ostatnio bardzo często doczepiam się do Kamila ale całkowicie się z nim zgadzam w tej audycji. Pytasz się dlaczego nie przenieśli się na stałe do Afryki skoro tam tak fajnie... A mieszkałeś kiedyś w towarzystwie osób różniących się znacznie od ciebie inteligencją? To nie jest sposób na życie w dłuższej perspektywie. Nie jesteś w stanie z nikim porozmawiać na swoim poziomie. Nie bez powodu bardzo duża ilość "geniuszy" popełniła samobójstwo ponieważ nie mogła wytrzymać w społeczeństwie tak bardzo różniącym się od nich. 
 
Poza tym dziwisz się dlaczego ludzie chcą tam jechać pracować za darmo a nawet za własne pieniądze. Nie chce tutaj już cytować Misesa bo to mija się z celem ale widocznie cenią sobie swój majątek niżej niż to czego tam doświadczą. Na takiej samej zasadzie działają środowiska opensurce. Ponieważ jestem programistą bardzo często poświęcam dużą część swojego czasu na rozwiązywanie czyiś problemów, udostępniania mojego kodu itp całkowicie za darmo. Jak to powiedział Janek "w pewnym momencie ludzi przestają interesować pieniądze" (mogłem przekręcić). Ale nie martw się każdy potrzebuje czasu (i pieniędzy) aby to zrozumieć.

Sofronoff 2016-05-19

@Piro 
"Pytasz się dlaczego nie przenieśli się na stałe do Afryki skoro tam tak fajnie..." 
Nie. Nigdzie i nigdy nie zapytałem, dlaczego nie przenieśli się NA STAŁE do Afryki. 
 
"A mieszkałeś kiedyś w towarzystwie osób różniących się znacznie od ciebie inteligencją?" 
Jasne. Nawet dziś, w mieście, w którym mieszkam są dzielnice "lepsze" i "gorsze". Jak na całym świecie... 
A pan mieszkał ? 
 
"To nie jest sposób na życie w dłuższej perspektywie." 
A w jakiej perspektywie jest, skoro panowie ZAINWESTOWALI w przedszkole zlokalizowane w zupełnie innej kulturze, niemal na drugim końcu świata ? ZAINWESTOWALI a więc - zakładam - z nadzieją i oczekiwaniem na ZYSK a nie uśmiech dziecka. 
 
"Nie jesteś w stanie z nikim porozmawiać na swoim poziomie." 
Dlaczego z NIKIM. Wystarczy zmienić jeśli nie dzielnicę, to środowisko... podobnie jak w Polsce. Na YT można znaleźć wywiad p. Cebulskiego z człowiekiem z Zambii sensownie mówiącym o specyfice prowadzenia biznesów w Zambii. A więc już nie z NIKIM. 
 
"Nie bez powodu bardzo duża ilość "geniuszy" popełniła samobójstwo ponieważ nie mogła wytrzymać w społeczeństwie tak bardzo różniącym się od nich. " 
Doprawdy, żaden to "geniusz" każący człowiekowi pójść na łatwiznę i odebrać sobie życie. 
 
"Poza tym dziwisz się dlaczego ludzie chcą tam jechać pracować za darmo a nawet za własne pieniądze." 
Nie dziwię się. Napisałem o potędze propagandy. Tym bardziej, że przedsięwzięcie z Zambii jest jawnie komercyjne. Dziwię się zatem podwójnie. 
 
"Nie chce tutaj już cytować Misesa bo to mija się z celem " 
Cytowanie Misesa mija się z celem, czy cytowanie Misesa akurat tutaj mija się z celem...? 
 
"widocznie cenią sobie swój majątek niżej niż to czego tam doświadczą." 
A skąd pan to wie, że "widocznie" ? 
Właśnie chcę się dowiedzieć co chodzi FAKTYCZNIE ludziom po głowie (jak rozumiany ZYSK), aby poświęcić swój czas a nawet gotówkę aby jechać i pracować za free w komercyjnym przedsięwzięciu. That's something ! :) 
 
"Na takiej samej zasadzie działają środowiska opensurce." 
Nie na takiej samej, a wręcz przeciwnej, bo nie nastawionej STRICTE na zysk a na niejako "dobro wspólne". I ja to rozumiem. 
 
"Ponieważ jestem programistą bardzo często poświęcam dużą część swojego czasu na rozwiązywanie czyiś problemów, udostępniania mojego kodu itp całkowicie za darmo" 
Ma pan takie prawo. Pana sprawa. Może pan rozdać nie tylko swój czas, ale cały swój majątek. I nie uzasadniać tego. 
 
"Jak to powiedział Janek "w pewnym momencie ludzi przestają interesować pieniądze"" 
Ja takich ludzi nie znam. Znam tylko takich, którzy chcą mieć coraz więcej. Mało tego: nie wyobrażają sobie, aby mieć mniej. Są szczęśliwi. Pamiętam jednak zamierzchłe czasy, kiedy rzucałem na tacę, ale też NIGDY NIE bezinteresownie: po prostu liczyłem że datek trafi do potrzebujących. Tak więc INTERES miałem. Poza tym, ja nie słyszałem o DAROWIŹNIE pana Janka. Natomiast zauważyłem, że w niemal każdej audycji pan Janek promuje sprzedawane przez siebie "swoje" książki. OK ? 
 
"Ale nie martw się każdy potrzebuje czasu (i pieniędzy) aby to zrozumieć" 
Uf, uf, uf. Teraz to dopiero poczułem się malutki ;) 
 
BTW. Zwróciłem uwagę, że każda np. wysoko postawiona bankowa kanalia albo była polityczna szuja ma jakąś "świętą" fundację (albo instytut), co nie przeszkadza tejże kanalii łupić na co dzień klientów swoich banków. I to łupić tak, że aż furkocze ! Isn't it ?

Piro 2016-05-20

@1 Niestety mieszkałem i po miesiącu już rozpocząłem plany przeprowadzki 
 
@2 Zysk nie zawsze jest wyrażony w rzeczach materialnych. 
 
@3 Tak można i dlatego siedzą w Polsce (inne środowisko), która bardziej im się podoba. 
 
@4 Albo ja nie rozumiem ciebie albo ty nie zrozumiałeś mnie. Miałem na myśli że byli na świecie ludzie którzy tak bardzo różnili się od innych że popełnili samobójstwo nie mogąc znaleźć nikogo z kim mogli by nawet porozmawiać na poziomie. Nikt im nie kazał tego zrobić a nawet próbowano im pomóc. 
 
@6 Akurat tutaj ponieważ zapewne go znasz 
 
@7 Po prostu ktoś uważa że tak trzeba i postępowanie wg. swoich przekonań jest dla niego większym zyskiem niż pieniądze 
 
@8 Uważasz że ja udostępniając swój kod za darmo wszystkim liczę na jakiś zysk ze "wspólnego dobra"? 
 
@10 Typowy błąd logiczny. To że ja nie znam nikogo z zielonymi oczami to znaczy że nie ma ludzi z zielonymi oczami... logiczne przecież. Liczyłeś że potrzebujący dadzą ci coś w zamian? Zakładam że nie i to jest właśnie bezinteresowność :) Sama świadomość że komuś pomożesz była dla ciebie ważniejsza niż wartość tych pieniędzy rzuconych na tacę.

Sofronoff 2016-05-20

@Piro 
"Niestety mieszkałem i po miesiącu już rozpocząłem plany przeprowadzki " 
Rozpocząłem... O samej przeprowadzce nic pan nie mówisz... ;) 
 
"Zysk nie zawsze jest wyrażony w rzeczach materialnych" 
Bez demagogii. To oczywiste. 
Chciałbym poznać, jakiego zysku przysporzył wyjazd tym młodym ludziom, którzy zgięci w krzyżu kopali rowy pod fundamenty, kleili kafelki, malowali,... Zna pan może od tych ludzi ? Czy tak tylko sobie konsekwentnie rozmyśla, co MOŻE być "widocznie" ? Bo wyobrażenie o czymś, widzimisię i własne doświadczenie to duża różnica. 
 
"Tak można i dlatego siedzą w Polsce (inne środowisko), która bardziej im się podoba." 
Skąd pan to wie, że DLATEGO ? W żadnej audycji nie usłyszałem, że DLATEGO. p. Cebulski wspomina tylko, że trzeba by było tam (do Zambii) wyjechać (czy jakoś tak). I to tyle. 
 
"Po prostu ktoś uważa że tak trzeba i postępowanie wg. swoich przekonań jest dla niego większym zyskiem niż pieniądze" 
Nie po prostu. Niemniej mnie interesuje krok wstecz: jak to się dzieje (pod wpływem jakich bodźców "sprzedanych" przez propagandę), że niedoświadczony MŁODY człowiek o podatnym na propagandę elastycznym umyśle oddaje swój wolny czas i pieniądze zupełnie dobrowolnie ? Gdzie nie spojrzeć dookoła, PRZEKONANIA, to tylko efekt propagandy. 
 
"Typowy błąd logiczny. To że ja nie znam nikogo z zielonymi oczami to znaczy że nie ma ludzi z zielonymi oczami... logiczne przecież" 
Typowe rozumowanie typu: to, że k$iądz nie miał nigdy kobiety ani nie był z kobietą w związku, nie znaczy, że nie ma kompetencji do udzielania PORAD przedmałżeńskich. 
 
Ad rem. To może pomożesz przedsiębiorcy budującemu/inwestującemu np. w komercyjny dom opieki. Tu w Polsce, po sąsiedzku ? I dlaczego nie ? Bo formy prawnej nie opakował dla niepoznaki w fundację ? ;)

Dodaj komentarz...

Kamil Cebulski

Człowiek, który swoją przygodę z biznesem rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy to założył swoją pierwszą firmę. W wieku 18 lat zatrudnił pierwszego pracownika, a rok później miał ich dziesięciu. W wieku 21 lat wydał książki w których opisał swoją drogę do sukcesu, które stały się bestsellerami. Prasa zaczęła nazywać go najmłodszym milionerem w Polsce.

W wieku 23 lat założył fundację promującą przedsiębiorczość, a kilka lat później szkołę biznesu ASBIRO, w której wykładają wyłącznie przedsiębiorcy.

Prowadzi audycję na żywo Świat Kamila C., w którym przeprowadza wywiady z biznesmenami.

Medale:

Prowokator miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Firma patentowa - Dawid Pijanka |#558 (1) - 4 miesiące temu
Byłem na Gender Fluid Poly Party (2) - ponad rok temu
O świętach #2 Tad Witkowicz (1) - 2 lata temu


Otwarcie Roku 2018/2019 (1) - 2 lata temuWojciech Siryk - Namzalezy.pl (4) - 3 lata temuMarta Marzec - Mój Dietetyk (1) - 4 lata temuGrzegorz Myszor- JakZagrac.pl (3) - 4 lata temuAdam Sulimski - Ekolog relacji (2) - 4 lata temuTomasz Grzelak - People Helper (1) - 4 lata temu
Religia vs Bezpieczeństwo (8) - 5 lat temuPatryk Borowski - Edengrad (3) - 6 lat temu


Biznes z PASJĄ - Q&A | # 02 (5) - 6 lat temu

Fundacja - Q&A | # 01 (3) - 6 lat temu


Damian Redmer - Rozwojowiec (6) - 7 lat temu
Maciek Gudan (3) - 7 lat temu

Kamil Kosior (14) - 7 lat temu
Sprawdzanie pomysłu na handel (11) - 8 lat temu

Z kasą fiskalną na wakacje (1) - 8 lat temu
Rusza ASBIRO w UK (5) - 8 lat temuJak schować majątek? (31) - 8 lat temu
Adam i firma turystyczna (13) - 8 lat temu


Łukasz Harazim - Klaun Hary (9) - 8 lat temu


Irena Borucka - Survival (15) - 9 lat temu


Tomasz Dąbrowski - Poligrafia (10) - 9 lat temu


Błażej Kozioł (6) - 9 lat temu
Marek Oko - odnawianie kamienic (12) - 10 lat temu
Krawiec, co szył reklamy (9) - 10 lat temu
Kamil, kobiety i sukces (8) - 10 lat temu

SKC#7 - Piotr Mazurowski (8) - 11 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

poradnik jak założyć firmę - - 20.00
borówka amerykańska wysoka sadzonki borówki - - 20.00
Sklep Colway - - 20.00
Wylewki samopoziomujące Mińsk mazowiecki,... - - 20.00
PROPOLIS UK - - 20.00
Borówka amerykańska sadzonki - - 20.00
Praca dodatkowa i dorywcza przez internet w... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt