|
|
|
O co chodzi z tymi makami?
Wpis na blogu: http://www.javadevmatt.pl/o-co-chodzi-z-tymi-makami/
KOMENTARZE
2
2016-05-31
Korzystałem z maca i naprawdę jest to dobry sprzęt ale są tam na tyle denerwujące rzeczy że wróciłem do linuxa. Pierwsza z nich to macowa klawiatura a dokładnie brak takich rzeczy jak DEL, HOME, END. Wiem że można zrobić sobie skróty ale nawet z tym ciężko było z tego korzystać (akurat te przyciski są bardzo przydatne podczas pisania gdy nie trzymasz ręki na myszce). Kolejną rzeczą są przejściówki. Mac oczywiście jest bardzo mobilnym sprzętem ale aby to do czegoś podłączyć potrzebujesz przejściówkę. Większość laptopów ma standardowe złącza HDMI oraz D-SUB (większość monitorów/projektorów). Więc idziesz sobie z takim mackiem na przezentacjie i sory ale nie możesz podłączyć się pod projektor bo akurat ma on kabel HDMI a ty akurat wziąłeś przejściówkę D-SUB. Nie zmienia to faktu że korzystanie z samego systemu jest wygodne a szczególnie ich myszka.
3
2016-05-31
MAC OS X jest najszybszym systemem na jakim pracowałem a mam doświadczenie od Windowsa 95 po różne dystrybucje linuxa...Tutaj trzeba oczywiście wyjaśnić słowo "szybki" . Nie w sensie przeliczania grafiki czy obliczeń bo Mac pracuje na tych samych procesorach co PC . Ale jak masz otwarte kilkanaście aplikacji to dostęp do nich jest natychmiastowy. Nie ma typowego "zamulania" jak na windzie. Oczywiście nieoceniona jest praca na kilku wirtualnych pulpitach .
4
2016-06-02
Dobrze, że wspominasz o tym idiotycznym wyzywaniu użytkowników Windowsa, niestety w Kontestacji też to miało miejsce w audycji Geek cloud, którą prowadził ByteEater.
5
2016-06-06
Łukasz a czy Photoshop nie jest aby ciut przereklamowany jak na umiejętności półprofesjonalnego grafika? Zakładam że jesteś jednak bardziej programistą, niż grafikiem, więc po pozbyciu się photoshopowych naleciałości i przestudiowaniu pobieżnie manuali masz 2 całkiem przyzwoite programy graficzne: GIMP i/lub Krita Ich możliwości są na tyle duże, że tylko profesjonalista od DTP zacznie płakać, że GIMP nie wspiera modelu CMYK. W Krita masz i RGB i CMYK i LAB i do tego jeszcze wektorówkę. Naprawdę potrzebujesz absurdalnie drogiego PS, żeby zrobić ikonkę albo jakiś splash screen?
6
2016-06-09
Edon, z tym, w jakich okresach byłem prowadzącym, różnie bywało. I też różne rzeczy różni prowadzący mówili, nie zawsze się ze sobą zgadzając (i dobrze, bo dzięki temu jest zwykle ciekawiej). Przed Gc (a potem równolegle z nim) istniała też Audycja Mobilnych, gdzie wręcz do pewnego odcinka zadzwoniłem (jeszcze wtedy nie będąc w ekipie, ani nic nie prowadząc, czyli jako zwykły słuchacz) jako advocatus diaboli z pozycji Windowsa: www.kontestacja.com |
Devskiller, narzędzie do rekrutacji generujące SIEDMIOCYFROWE przychody (5) - ponad rok temu
Gra Mobilna, która pozwoliła autorowi ZREZYGNOWAĆ z ETATU – Almighty - ponad rok temu
O Scrumie i projekcie Scrum Mastera – Kompas UTTURE - 2 lata temu
Powstawanie POLSKIEJ gry MMORPG – GLORIA VICTIS - 2 lata temu
Geek Girls Carrots, organizacja promująca kobiety w IT - 2 lata temu
Program sponsorują:
10kg.pl
- - 20.00 |
Jako programista pracowałem na windowsie, linuxie i teraz na osx na macu.
Windows ma beznadziejną konsole, zwłaszcza ważne jet to dla programisty serwerowego, gdzie trzeba czasami podłączyć się zdalnie do serwera.
Na linuxie pracowało mi się bardzo dobrze, jednak tak jak mówisz pojawiały się problemy ze sterownikami do wifi audio itp. Problem z linuxem jest taki, że nie ma dużo programów, np photoshopa, sketch itp. No i ten rendering czcionek ....
Macbook zwłaszcza w wersji pro spełnia wszystkie moje oczekiwania jest to takie połączenie windowsa z linuxem. Mamy fajną konsolkę taką samą jak w linuxie, możemy instalować praktycznie te same programy co na windowsie, możemy programować pod IOS, rendering czcionek, waga, jakość wykonania, żywotność baterii.
Nie raz zdarza mi się podróżować pociągiem i pracować, z mac nie ma najmniejszego problemu wyciągasz, logujesz się i po 5s pracujesz, żadne wiatraki Ci nie wyją, plastik Ci nie skrzypi, po prostu nie ma porównania do standardowych laptopów.