Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2016-06-04

Jan Fijor - Nawet socjalizm może wyjść na dobre

Nadający: Jan Fijor

Osią przewodnią dzisiejszej dyskusji jest to czy socjalizm zawsze jest zły czy może czasem wyjść na dobre. Posłuchajcie co Janek ma do powiedzenia.

KOMENTARZE

Paweł 2016-06-04

Witam, dlaczego Kamilu sprzedałeś dużą część btc?

Paweł S 2016-06-04

Witam, dlaczego Kamilu sprzedałeś wcześniej dużą ilość btc?

Paweł 2016-06-04

Lubię takie akademickie, talmudyczne dyskusje między Kamilem, a Jankiem, przynajmniej można się pośmiać;)

Koczkodan 2016-06-05

Jestem autorem listu o Donaldzie Trumpie, do którego nawiązał Janek. I mam apel do Kamila, który zażartował z mojego zarzutu o jego irracjonalizm (pytając, czy zarabianie miliardów jest irracjonalne): nie kpij, zwłaszcza zanim nie poznasz dobrze, co drugi człowiek ma do powiedzenia. Akurat bogactwo Trumpa nie jest przedmiotem mojej krytyki. Przedmiotem mojej krytyki (czy może skromniej: wątpliwości) jest prezentowany przez niego merkantylizm - nawoływanie do ustanowienia wysokiego, 45% cła na chińskie towary importowane do Ameryki. 
 
Zaś jeśli chodzi o imigrację, to bardziej niż zakaz pobierania zasiłków (zasiłki powinny zniknąć dla wszystkich), proponowałbym liberalizację przepisów imigracyjnych. Żeby nie było tylu obwarowań biurokratycznych, jak ktoś chce imigrować do USA. Takie wielkie obwarowania jakie są dziś - nie działają skutecznie, co widać po wielkości problemu nielegalnych imigrantów. Takie wielkie obwarowania, jakie są dziś - także nie współgrają z dawnym duchem USA, które przecież zostały zbudowane właśnie przez przyjezdnych. 
 
Do krytycznego myślenia na temat Trumpa zachęcił mnie John Stossel, dziennikarz libertariański: 
https://youtu.be/v7FwFEYzwJw

Tomasz Tofil 2016-06-06

a jak wprowadza roboty perpetum mobile i nie bedzie trzeba wiecej pracowac to socjalizm dalej bedzie zlodziejstwem?

Pcimek 2016-06-06

Panie Janku, każdy działa tak aby było mu lepiej, ale jego lepiej nie oznacza Pana lepiej. I tak obibok i leser, zapisze się po partii komunistycznej, aby golić z pieniędzy tych co pracują. I ten obibok działa wg wskazanego przez Pana paradygmatu.

jan M Fijor 2016-06-06

@ Pcimek święta prawda. Dlatego trzeba wiedzieć, co ma na myśli premier czy inny polityk zapewniający nas, że on tylko działa dla dobra Polski i Polaków, bo dobro to jest dla ważniejsze. niż wszystko inne. DLATEGO JA WAS TAK NAMAWIAM DO POZNAWANIA SZKOŁY AUSTRIACKIEJ. To jest prawdziwa skarbnica wiedzy o człowieku, włączając w to tych wspaniałych mężów i żonów stanu udających przed nami NADCZŁOWIEKÓW. 
 
UKŁONY

Pcimek 2016-06-06

@7  
Ukłony dla Szanownego Pana :)

Koczkodan 2016-06-06

@ Tomasz Tofil Tak, wtedy socjalizm nadal będzie złodziejstwem. Jak pisał Menger w "Zasadach ekonomii", własność prywatna jest nierozerwalnie złączona z gospodarowaniem. Dopóki będą istniały dobra, których ilość jest mniejsza niż wszystkie ludzkie oczekiwania - dopóty przynajmniej niektóre osoby będą niezadowolone i będą potencjalnie zainteresowane aktami przemocy wobec tych, którzy dysponują danym dobrem rzadkim. Dlatego potrzeba chronić własność prywatną. Socjalizm może jedynie pomieszać: zabrać jednemu, dać drugiemu. Ale z punktu widzenia osoby trzeciej nie można stwierdzić, komu bardziej potrzeba danego dobra inaczej niż poprzez wolną wymianę i system cen. Więc tak, socjalizm będzie złodziejstwem nawet, jeśli każda praca będzie wykonywana przez roboty. Bo i roboty nie są w stanie idealnie zaspokoić ludzkich potrzeb. Zwłaszcza, że te zmieniają się dynamicznie.

Koczkodan 2016-06-06

Czy tylko ja obawiam się, że nadzieje związane z Donaldem Trumpem mogą się rozwiać tak jak się rozwiały względem Georga Busha? On też był republikaninem...

Pcimek 2016-06-06

@10  
Trump jest handlarzem. On handluje z wyborcami swoim zwycięstwem. Paradoksalnie niektórym wydaje się, że on mówi rzeczy przeciwstawne ale to oni nie myślą abstrakcyjnie.  
 
Jedyną nadzieją związaną z Trumpem jaką mam to oczekiwanie, że skończy z komunizmem w USA. A wtedy padnie komunizm w Europie.

jan M Fijor 2016-06-06

@11 Pcinek, czy ty przypadkiem mnie nie podsłuchujesz? Bazując na teorii 101 małpy, mam nadzieję, że tak jak niegdyś Reagan, tak teraz Trump odmieni świat z lewa na prawo. W przeciwnym razie będzie wojna .i to szybko. Ukłony

Tomasz Tofil 2016-06-07

Koczkodan nie śmiem wątpić w to co napisałeś, jednak założyłem hipotetyczną możliwość, że kolejny przełom technologiczny - czy to przed kolejną wojną czy po niej - może doprowadzić do stanu, że ludzie naprawdę nie będą musieli wypracowywać dóbr, tym bardziej zabiegać o własność prywatną. takie przełomy następują po sobie dość cyklicznie, od wynalezienia koła, po wynalezienie pralki, samochodu, akumulatorów, żarówki itd itd. tego typu skoki cywilizacyjne nie tylko doprowadzały pośrednio do wojen i skłonności imperialnych niektórych mocarstw, ale także ZDECYDOWANIE PRZYCZYNIAŁY SIĘ do wydłużenia się średniej życia, skoku demograficznego, przejściem z gorących hal i hut do biur, z ubiorukratyzowaniem się pracy, a także ze zmianą formy pracy na lżejszą, a to pociągało i pociąga masy ludzkie w kierunku mentalności socjalistycznej, wspólnotowej, gdzie nasz wkład przestaje być na tyle istotny globalnie, gdy zdajemy sobie sprawę z tego, że i tak ktoś lub coś za nas to zrobi o wiele mniejszym wysiłkiem. niemożliwe? ten proces nie ma miejsca dzisiaj? przeciez tak bylo i bedzie, od migracji z wiosek do miast poprzez sławetne slogany luftstadt macht frei. czy moglby ktos postawic wzgledem tego jakis kontrargument, ze sytuacja oraz rozwoj technologiczny nie wprowadza nas częściowo i powoli do ponurego świata wspolnot rodem z powiesci huxleya?

Kwiat126p 2016-06-07

nie wiem po jakiego grzyba Kamil zbył tego Wiktora a już zaczynało się robić ciekawie...Niech nie uważa że słuchacze to ON tylko.

Kwiat126p 2016-06-07

jeszcze jedno. Kamil sprowadza dyskusję do granic absurdu mowiac ze wiecej jest chorych psychicznie ze go motywacja nie interesuje, że zabijać za poglądy itd. Albo rozmawiamy powaznie albo robimy hidepark.

WhiteLightning 2016-06-08

Janku, a co sadzisz o ksiazkach Petera Druckera? Czy ma on coś wspólnego ze szkołą austriacką? IMHO całkiem trafnie przewidział jak się będą niektóre rzeczy rozwijać (Zarzadzanie w czasach burzliwych) pomimo że książka wyszła 20 lat temu.

jan M Fijor 2016-06-08

@16 Peter Drucker to Wielki Austriak, przyjaciel Misesa. Cała jego teoria zarządzania oparta jest na Zasadach Mengera i prakseologii Misesa. Podobnym przypadkiem jest Paul Johnson, inny wielkiego humanista historyk i Austriak. Generalnie zwolenników prakseologii austriackiej jest w nauce niewielu, ale jeśli są, to z reguły najwybitniejsze umysły. Ostatnio szkoła austriacka staje się modna na Wall Street. U nas zwolennikiem austriackiej ekonomii jest podobno - hard to believe it - prof. Krzysztof Kalicki, prywatnie Prezes Deutsche Bank Polska. pozdr

kara śmierci za 50 zł 2016-06-09

Kamilu, czemu nie rozważasz zmotywowania znajomych czy też zakupienia tylu ochroniarzy którzy poradzą sobie z tymi oddziałami specjalnymi ? Wówczas unikniesz takiej kary, natomaist jeżeli jestes słabszy to musisz dostosować sie do warunków jakie dyktuje silniejszy albo zginiesz bo takie jest prawo natury.

Koczkodan 2016-06-16

@13 Tomasz Tofil, przepraszam, że długo nie odpowiadałem, byłem u siostry i miałem utrudniony dostęp do Internetu. 
 
Wydaje mi się, że jest trochę racji w tej wizji, ale tylko trochę. Owszem, nowe przełomy technologiczne znacznie upraszczają życie, co może być jednym z wielu czynników ogólnego rozleniwienia, stawania się bardziej roszczeniowymi, co z kolei popycha społeczeństwo ku socjalizmowi. Natomiast czy jakikolwiek przełom technologiczny jest w stanie sprawić, że ludzie nie będą już musieli wytwarzać dóbr? Wydaje mi się, że nie jest to możliwe. Choćby z tego względu, że oczekiwania i potrzeby ludzi są na wstępie tak różne i kapryśne, a potem mogą się tak diametralnie zmieniać i szybko rosnąć, że raczej nie będą nigdy wszystkie zaspokojone na tej Ziemi.

Koczkodan 2016-06-16

@15 Kwiat126p podpisuję się pod tym, co napisałeś. Kamil sprowadził dyskusję do granic absurdu. Niech będzie, że socjalistów, którzy atakują spontaniczny porządek wolnorynkowy, trzeba karać. Ale żeby od razu zabijać? I to nawet za same poglądy, a nie za działania? Przecież to jest totalitaryzm, tylko że odwrócony. Nikt nie ma prawa zrobić nikomu żadnej krzywdy za to, że ten ma takie a nie inne myśli.

Paweł 2016-06-18

@20 Nie do takiego zaraz absurdu. Poglądy każdy sobie może mieć - natomiast jeżeli zaczyna to głosić publicznie (podciągnąłbym to najlepiej pod podżeganie do zbrodni), to być może nawet należy się czapa, a z pewnością surowa kara. I tyle.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Nie kupuj baryłek ropy (tylko alkoholu) (28) - 10 miesięcy temu


Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 11 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 11 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 11 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - ponad rok temu

Jak się bogacić? (18) - ponad rok temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - 2 lata temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 3 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 5 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 5 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lat temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lat temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 7 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 8 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 8 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 8 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 9 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 10 lat temu

Portugalia (17) - 10 lat temu

Wy ćwoki (15) - 10 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 10 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 11 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 11 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 11 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt