Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (13)
8 dni temu
Jak poprawnie oszczędzać
Na początku o bezspadkowym mieniu pożydowskim a potem temat główny - czyli jak oszczedzać a co za tym idzie jak się dorobić.
Wydanie Główne (2)
3 dni temu
Kiedy ojczyzna wzywa!
W środku nocy. PKP pojedzie szybciej na trasie Kraków-Katowice. Policja słabo rekrutuje. KPI w wojsku i policji. Zabójstwo 21-latka w Koninie. Wojna z narkotykami. Wódka drożeje....
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2016-06-07

Od dziś wszyscy jesteśmy przestępcami

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Po raz pierwszy zaspałem na własną audycję (dodatkowo komputer wysypał wszelkie podkłady i jingle, które puszcząłem - super!). Ale później było już coraz lepiej. Po raz pierwszy też ogłaszam, że obecny rząd władzy nie odda już nigdy.

KOMENTARZE

darek 2016-06-07

Jeżeli chodzi o Wenezuelę to tam bodajże paliwo i sporo rzeczy było prawie za darmo - urzędowe groszowe ceny, które zachęcały do zamykania produkcji. Więc Polska jednak trochę się pod tym względem różni - u nas raczej będzie coraz większa drożyzna.

darek 2016-06-07

A propos w USA mają patent na tanie domeczki - chodzi mi o przyczepy campingowe lub auta campingowe. Mieszkasz cały czas w innym miejscu - to jest wolność. Jak zmieniają przepisy to prujesz do innego stanu i masz wszystko w tyle.

darek 2016-06-07

Polacy mają tradycję walki z odgórnymi restrykcyjnymi przepisami budowlanymi. Polski chłop Drzymała w zaborze pruskim wpadł na pomysł mieszkania w wozie - gdy nie miał pozwolenia na zbudowanie domu. Co ciekawe obecni rzekomi patrioci polscy zachowują się jak administracja zaborcza państwa pruskiego - która realizowała program germanizacji.

Tomasz Tofil 2016-06-07

myślę, że odrobinę jesteście w błędzie odnośnie tego kto kim jest i za co odpowiada. wynalazki typu ziobro kaczynski to są reprezentanci spoleczenstwa, aktualna demografia, trendy geopolityczne oraz kierunek zmian są WYNIKIEM czynów oraz pragnień społeczeństwa, a zatem skoro spoleczenstwo chce sie skazywac na niebyt i autodestrukcje czy żerowanie na własnych dzieciach (katolicy starej daty, postkomunisci, komunisci) to dlaczego im tego zabraniać? ja nie widzę sensu by naklaniac ludzi do wyjazdu, tak jak ten wietnamczyk od vifonu, to jest oczywisty fakt, że w masie o ile nie masz szansy ze stadem to jednostkowo mozesz zdzialac cuda nawet w niekorzstnych warunkach malo tego ty mozesz PONADTO wybrac juz nie tylko miedzy zachodem ale tez wschodem ewentualną 'ucieczke', takze proponuje sie troche rozchmurzyc i patrzec na te wydarzenia z innej perspektywy, zastraszanie i zniechecanie do takiej uczty wcale zbyt wiele satysfakcji nie daje.

Tomasz Tofil 2016-06-07

"A propos w USA mają patent na tanie domeczki - chodzi mi o przyczepy campingowe lub auta campingowe. Mieszkasz cały czas w innym miejscu - to jest wolność. Jak zmieniają przepisy to prujesz do innego stanu i masz wszystko w tyle." a w polsce to nie mozesz? za 200tys. masz nowoczesny dom 14 16 m2 na kolkach, za 50 starego rupiecia a za 10 - holenderską przyczepę cempingową. a co w polsce juz tego tez nie mozna? a w niemczech mozna? przestanmy sie dobijac nawzajem. pozdrawiam.

Paweł 2016-06-07

@4 Jak już dzielisz się swoimi mundrościami, to przynajmniej pisz po polsku chłopcze.

Moreno 2016-06-07

Witam z Madrytu !! 
Marku jesli jeszcze tu jestes to zapraszam na piwko ;) 
Pozdrawiam 
Kacper

Moreno 2016-06-07

Witam z Madrytu !! 
Marku jesli jeszcze tu jestes to zapraszam na piwko ;) 
Pozdrawiam 
Kacper 
ps. moj mail [email protected]

witek 2016-06-07

Najbardziej oczywista rzecz jaka stanie się z tymi mieszkaniami to taka, że ktoś je wynajmie od państwa za pół ceny a podnajmie komuś po cenach rynkowych :D

Emil 2016-06-07

Tylko większość durnowatych rzeczy jakie PiS wprowadza to po prostu dyrektywy Unii Europejskiej. Samemu mi daleko do bycia PiSoentuzjastą, ale niestety media podają tylko "PiS znowu chce nas okraść i robi durnotę", nie dodając przy tym że Unia każe.... Przepadek majątku z przestępstwa, to też realizacja unijnej dyrektywy z 2014 r.

mich 2016-06-07

@Hugo, mógłbyś podać linki/nazwy do ustaw o których jest mowa w audycji, abym mógł zweryfikować informacje? 
 
pzdr 
Michał

Jacek 2016-06-08

Część cytatu: 
Chodziło oczywiście o wodę, która podczas opadów spływa z dachów na ziemię czy do systemu kanalizacji. Pomysł wydawał się absurdalny, ale okazuje się, że częściowo jest to unijny wymóg. Wprowadzenie tego typu opłaty byłoby bowiem najważniejszym krokiem do uzyskania przez Polskę ogromnych środków unijnych na inwestycje przeciwpowodziowe w naszym kraju. Jeśli odpowiednie kroki nie zostaną podjęte to i przepadną pieniądze na ten cel. W związku z tym PiS bardzo intensywnie pracuje nad nową ustawą....." 
 
 
Link dla panów od nieruchomości :) 
miesiecznik

Jacek 2016-06-08

Fragment cytatu: 
"Chodziło oczywiście o wodę, która podczas opadów spływa z dachów na ziemię czy do systemu kanalizacji. Pomysł wydawał się absurdalny, ale okazuje się, że częściowo jest to unijny wymóg. Wprowadzenie tego typu opłaty byłoby bowiem najważniejszym krokiem do uzyskania przez Polskę ogromnych środków unijnych na inwestycje przeciwpowodziowe w naszym kraju. Jeśli odpowiednie kroki nie zostaną podjęte to i przepadną pieniądze na ten cel. W związku z tym PiS bardzo intensywnie pracuje nad nową ustawą," 
 
 
Link :))) 
miesiecznik

Jacek 2016-06-08

Panowie, jeśli już przygotowujecie jakąś audycję, to sprawdźcie proszę informacje o których mówicie. 
Np. z tą konfiskatą majątku: 
wystarczy odpalić kilka pierwszych linków z wyszukiwarki i już informacje nie pokrywają się z tymi o których mówicie. 
 
Od jakiegoś czasu słucham Waszych audycji i mam wrażenie, jakbym czytał onet.... 
 
Pozdrawiam bo inicjatywa zacna

Hugo 2016-06-09

Mich - a poszukaj. Google to magiczne narzędzie.  
Jacek - to pragnąłbym wręcz byś wskazał niedociągnięcia - wtedy krytyka nazywa się konstruktywną.  
 
Problemem mówienia o prawie, które nie jest jeszcze uchwalone jest taki, że się zmieniają szczegóły. W tym, o którym mówisz właściwie jedyną poważną zmianą jest, że dotyczyć będzie ludzi skazanych na ponad 5-letnie wyroki pozbawienia wolności. O ile oczywiście do jutra nic się nie zmieni...

Biedaszybnik z Wałbrzycha 2016-06-19

Witam Hugo, Chcialbym sie jako emigrant odniesc do sztandarowego pogladu jaki glosisz a mianowicie namawiania do emigracji i zachecania do wyrzekania sie tzw.polskosci. Otoz wedlug mnie zdajesz sie nie dostrzegac, ze wiekszosc docelowych krajow naszej emigracji stosuje jawny lub ukryty szerokopojety protekcjonizm - swoich gospodarek i obywateli. Szkodliwosc wyrzeczenia sie swojej narodowosci polega praktycznie na tym, ze nikt na swiecie nie uznaje spolecznie apatryd. Sa oni w pogardzie ktora utrudnia np.robienie biznesu. Druga sprawa jest taka, ze nie stosowanie przez wszystkie polskie rzady odwetowego protekcjonizmu gospodarczego jest dzialaniem na szkode polskich przedsiebiorcow, w obliczu stosowania go przez wiekszosc liczacych sie gospodarek. Niemiecki rzad przykladowo, jest zbrojnym ramieniem niemieckich firm, bowiem tworzy dyplomatyczno-prawna ochrone firm niemieckiego kapitalu. Trzeci szkodliwy aspekt emigracji jest taki, ze poza spolecznie najniszym statusem w kraju docelowym ze wszystkimi tego konsekwencjami jakie w razie potrzeby opisac moge, pozostwiamy bez jednego wystrzalu nasze male mikroojczyzny na pastwe lokalnych klik samorzadowych, przez co nie beda sie one nadawac do zasiedlenia po ewentualnym powrocie z emigracji. Przyklady negatywnych efektow stosowania Twojego podejscia moge mnozyc - ale prosze odnies sie logicznie do tych przykladow ktore podalem.

Biedaszybnik z Wałbrzycha 2016-06-21

Odnoszac sie do komentarza Tomasza, potwierdzam ze sprawdza sie w praktyce rozwiazanie mieszkania, zamieszkiwaniem wozu campingowego albo przyczepy bo mieszkam w ten sposob. Jednak w niektorych krajach jak UK jest to mocno utrudnione, bo przez to sporo ludzi probuje to prawie wszedzie sa zakazy postoju dluzej niz 3h.W Niemczech spokojnie sie da przykladowo, ale we Francji i w Polsce - niezbyt bezpiecznie. Dla Polski jest dobra opcja zakupu ziemi i postawienia przyczepy albo gustownego kontenera mieszkalnego. O ile nie zostanie wprowadzony stalinizm, ta opcja jest nie do kontroli przez wladze. Oszczedzamy w ten sposob na ryzyku zwiazynym z wahaniami cen zabudowanych dzialek oraz nie jstesmy uwiazani jak pies do wybudowanego duzym nakladem sil i srodkow domu.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:

Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - 3 dni temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - 2 tygodnie temu

Kto nas będzie leczył? (4) - 3 tygodnie temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - 5 tygodni temu


Więcej audycji...
Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - 6 tygodni temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - 7 tygodni temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - 3 miesiące temu

10 groszy za indyka (1) - 3 miesiące temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - 3 miesiące temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - 4 miesiące temu

Oddaje500plus chellange! (13) - 4 miesiące temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - 4 miesiące temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - 4 miesiące temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - 5 miesięcy temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - 5 miesięcy temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - 6 miesięcy temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - 6 miesięcy temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - 7 miesięcy temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - 7 miesięcy temu

Czy będą matury? (1) - 7 miesięcy temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - 8 miesięcy temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - 8 miesięcy temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - 8 miesięcy temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - 9 miesięcy temu

ROI z obywatela (9) - 9 miesięcy temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - 10 miesięcy temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - 10 miesięcy temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - 10 miesięcy temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 11 miesięcy temu

Kiedy można zabić intruza? - 11 miesięcy temu

Magiczne szable i tarcze (1) - 11 miesięcy temu


Kto zaorał Hugo? - 11 miesięcy temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - ponad rok temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - ponad rok temuPolskie produkty mogą być gorsze (4) - ponad rok temu

Matka Boska Dotacyjna (9) - ponad rok temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - ponad rok temu

Rozwody przez internet - ponad rok temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - ponad rok temu

Podatki, które się opłacają? (3) - ponad rok temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - ponad rok temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - ponad rok temu

Autostopem na Kitaj (2) - ponad rok temu


Zdrajcy sprawy (4) - ponad rok temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - ponad rok temu


Taxi zamiast PKS (4) - ponad rok temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - ponad rok temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - ponad rok temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - ponad rok temu


Każdy w końcu umrze (2) - ponad rok temuZnajdź swojego alfonsa (11) - ponad rok temu

Zabić czy usunąć? (7) - ponad rok temu

Jak zostać Dworcem? (1) - ponad rok temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - ponad rok temu


Jak pędzić bimber (10) - ponad rok temu

Czy bańka już pękła? (8) - ponad rok temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - ponad rok temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - ponad rok temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - ponad rok temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - ponad rok temu

Nowy, legalny hazard (2) - ponad rok temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - ponad rok temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - ponad rok temu

Black Friday po polsku (4) - ponad rok temu

Nowy próg podatkowy (11) - 2 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 2 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 2 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 2 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 2 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 2 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 2 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 2 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 2 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 3 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 3 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 3 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 3 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 3 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 3 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 3 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 3 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 3 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 3 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 3 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (41) - 3 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 3 lata temu

Warto być biednym (8) - 3 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 3 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 3 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 3 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 4 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 4 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 4 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 4 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 4 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 4 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 4 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 4 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 4 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 5 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 5 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 5 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 5 lata temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 5 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 5 lata temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 5 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 5 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 6 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 6 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 6 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 6 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 6 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 6 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 6 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 6 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 6 lat temu


Jak kraść? (49) - 6 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 6 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 6 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 6 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 7 lat temu

MLM to ściema (67) - 7 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 7 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 7 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 7 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 7 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 7 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 7 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 8 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 8 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 8 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 8 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 8 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 8 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 8 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 8 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 8 lat temu

ACTA samo zło (87) - 8 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 8 lat temu

Naloty na graczy (17) - 8 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 8 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 8 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 8 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 8 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 8 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 9 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 9 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 9 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 9 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 9 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 9 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 9 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 9 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 9 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 9 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 9 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 9 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 9 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 9 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 9 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 9 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 9 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 10 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 10 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 10 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 10 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 10 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 10 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 10 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 10 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 10 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 10 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 10 lat temu


O buncie informatyków (8) - 10 lat temuUE powstała! (2) - 10 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Zarabianie na ankietach - - 20.00
Blog o zarabianiu w internecie - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Okna dako complex nowy sącz - - 20.00
borówka amerykańska - sadzonki wysokie - - 20.00
Tiande - - 20.00
Kursy zawodowe Nowy Sącz Tisbud - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt