Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne
przedwczoraj
Czy Wiedźmin jest polski?
670 tys. pozwoli odpowiedzieć na to kluczowe pytanie. Przywłaszczenie kulturowe. Czy kapitał ma narodowość. Tarcza 2.1 - czyli dlaczego rząd znowu wspiera wielki biznes. Czy można...
Myśleć jak przedsiębiorca
przedwczoraj
O PROSTYM SPOSOBIE POZYSKIWANIA KAPITAŁU.
Rynek crowdfundingu udziałowego rośnie w siłę̨. W roku 2019 zainwestowano na nim ponad 40 mln zł., zaś́ w tym roku, mimo pandemii, już ponad 35 mln zł. Dzieje się tak, ponieważ...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2016-06-11

TK w sejmikach | Konserwa 2.0, #17

Nadający:

Michał Król o konflikcie o Trybunał Konstytucyjny, który próbuje się rozstrzygać na innych niż centralny szczeblach.

KOMENTARZE

Jabollissimus 2016-06-11

Zapomniałem dodać, że to casus sejmiku łódzkiego.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2016-06-12

Że później niż w dniu, w którym powinno być opublikowane. 
 
Ponadto: 
• Decentralizacja FTW! Abstrahując od słuszności, propsuję pokazywanie przez niższe szczeble, jak niegdyś w USA, środkowego palca stolicy. Podczas gdy gość, mówiąc o koniach i żabach, jest centralistycznym zamordystą, i pewnie indywidualnego obywatela, który jako jedyny powinien być autonomicznym podmiotem praw (a ewentualne struktury władzy mają tylko służebną wobec nich rację bytu, zapewniając ich ochronę), porównałby jeszcze bardziej pogardliwie – może do komara, co przeszkadza im, rządzącym panom (tak, skrzętnie pominęliście przynależność partyjną tow. Króla), w spokojnym rozkoszowaniu się bandyckimi zdobyczami. 
• Jestem za tym, żeby spór o TK trwał jak najdłużej. Taki jest w ogóle pożytek dla zwykłych ludzi z podziału władzy (czy to po Monteskiuszowsku na 3, czy na system wielopartyjny, czy instancyjność), że się czasem trzymają w szachu, nie trybi ta machina opresji jak dobrze naoliwiona, i nasi okupanci, czyli politycy, w większym stopniu zajmują się zapasami pomiędzy sobą, a mniej w tym czasie szkodzą nam, co normalnie mają w zwyczaju. Przykładami paty po wyborach w Belgii i Czechach w ostatnich latach, gdzie ożywcze, dla gospodarki i nie tylko, okazały się okresy bez nowych koalicji i sformowanych przez nich rządów, z działającą przez inercję pozostawioną z poprzedniej kadencji egzekutywą, bez biegunki legislacyjnej itd.

Jabollissimus 2016-06-12

@2, Krzysiu, weź na wstrzymanie, bo para rozszczelniła ci uszy i plujesz bez sensu. 
Uporządkuje, by nie było, że tylko "cięte riposty" rzucam. W punkcie pierwszym zarzucasz: 1. mi - pominięcie przynależności partyjnej gościa; i jakiś zły timing, że wywiad "powinien" być opublikowany któregoś dnia; znaczy agitkę mi, misiu, zarzucasz; 2. gościowi - centralistyczny zamordyzm. 
 
Bajcik, oba zarzuty są wyjątkowo debilne, bo bezpodstawne. A plwasz oszczerstwami, więc... Ładnie posprzątaj. 
Po pierwsze: przynależność jest w nagraniu wyraźnie podana. A timing - jaki niby "powinien być"?! Nagranie miało miejsce 5 VI, publikacja 11 VI. 
Po drugie: zarzucasz gościowi, adwokatowi zamordyzm - bezpodstawnie. Bo ci coś skojarzyło, zagrało gdzieś jakimś echem... Czy programiście, którym jesteś, nie urąga myślenie asocjacyjne?! No i jeszce to "pewnie" bla, bla, bla - gdzie ty się tak literacko rozwinąłeś? 
Mowa jest o mieszaniu kompetencji władz (czyli naruszaniu trójpodziału) na średnim, wojewódzkim szczeblu, a nie o tym jak i dlaczego system jest skonstruowany. Sprawdź czym się sejmik ma zajmować,a czym się zajął. 
Tłumacząc na programistyczne: masz skomplikowany program, który się wywala, bo jest źle zaprojektowany, i zamiast go naprawić, to mówisz, że trzeba go napisać od zera w innym języku. Wiadomo, że trzeba go napisać od nowa, ale na razie ma działać. 
 
Z drugim punktem można popolemizować. Dajesz przykład Belgii - państwa, które wchodzi do łóżek obywateli, pozwala na zabijanie dzieci po urodzeniu, nie radzące sobie z muzułmańskimi terrorystami (tzn. przez lata mieli deal z policją, że mogli sobie koegzystować), państwo rozpadające się, bo przez obywateli znienawidzone. No tak, cudowne to miejsce. 
Czechy - jednolite i na skraju świata - mogą sobie na długi klincz pozwolić. 
Tyle co do przykładów. A teraz odnośnie paradygmatu... Twierdzisz, że okupantami są politycy. To oni, leniwi tacy i głupi, tej biegunki legislacyjnej sami z siebie dostają?! Więc wymieńmy, jak to Bastiat mówił "co widać, czego nie widać". Grupy interesów, wielkie korporacje, wpływy innych państw, bla, bla, bla.  
Proponuję zmienić paradygmat i uwzględnić również te elementy.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2016-06-15

Nie zrozumiałeś. Chodziło mi o interpretację przepisu, na kiedy TK może ustalić wejście w życie swojego orzeczenia, a nie o dzień publikacji wywiadu. 
 
A co do zamordyzmu, to podtrzymuję zarzut. Nie widzę, w tym kontekście, wiarygodnej możliwości innego zinterpretowania jego wypowiedzi o koniach i żabach. 
 
No i nie jestem legitymistą. Jeśli ktoś (nawet organ władzy) robi coś niezgodnego z prawem, ale dającego dobre rezultaty, to powinien to robić. 
 
> zamiast go naprawić, to mówisz, że trzeba go napisać od zera w innym języku. Wiadomo, że trzeba go napisać od nowa, ale na razie ma działać. 
No właśnie nie ma działać. Podtrzymuję, że politycy to nasi okupanci. Oczywiście, że nie są leniwi w tym, co zapewnia im królewski byt, czyli w tworzeniu prawa obszernego, szybkozmiennego, skomplikowanego i pełnego przeszkód dla bydła (nas), która ma pozostać w formie bezrefleksyjnego, łatwo sterowalnego tłumu. Nie zgadzam się z podważeniem, jakie czynisz, że źródłem zła nie jest tutaj sam obecny paradygmat uprawiania polityki, tylko czynniki zewnętrznych graczy („Grupy interesów, wielkie korporacje, wpływy innych państw”). Gdyby bowiem – zróbmy eksperyment myślowy – one zniknęły, nasi politycy okupowaliby nas dalej. Natomiast gdyby system zdemontować, nawet w samej Polsce, zakładając oczywiście gotowość społeczeństwa do pełnego demontażu i przejęcia odpowiedzialności (w tym za samoobronę, i pod względem uzbrojenia, i mentalnie), to wymienieni gracze nie byliby w stanie tak skutecznie, jak obecnie, w sojuszu z państwem (bądź przynajmniej częścią decydentów), realizować swojej ustawionej kosztem nas agendy.

Derwanow 2016-06-15

Czy system jest dobry czy zły? Mi osobiście bardzo się on nie podoba i to dobrze jak przestaję działać, bo to wymusza zmiany. System można rozwalić oddolnie albo odgórnie. Przez 27 lat nikt nie był wstanie odgórnie go zmienić na lepsze. Niszczenie systemu zawsze polega na łamaniu zasad poprzedniego albo przynajmniej działaniu poza nim. Więc niech postępuje decentralizacja.

Jabollissimus 2016-06-16

Piękny komentarz mi skasowało.... Wrr..., jeszcze raz. 
 
@4, Krzyśku. Będę się powtarzać. Państwo niniejsze zostało ustanowione w '44 na sowieckim bagnecie. Upuszczało nam krwi, wygoniło w stanie wojennym milion ludzi, w ostatnich latach ponad trzy. Co do jakości i roli pompy ssawno- chciałbym rzec "tłocznej", ale to nieprawda, tylko ssawnej. Co do jakości nie zmieniło się nawet, gdy upadł protektor - Moskwa. Zmienili i rozproszyli się zarządcy. 
Usuńmy tę pompę i wyobraźmy sobie, że próżni politycznej nie zajmują właśnie te grupy interesów. Idiotyzm. Załóżmy, że mimo takiej pauperyzacji i zniszczenia więzi społecznych "społeczeństwo jest gotowe" bla, bla, bla... Założenia nie do obrony. ...O samoobronie, zwłaszcza międzynarodowej, w dzisiejszej epoce technologicznej, samoobronie bez koordynacji, wyszkolenia i techniki - nie będę wspominać. To nie jest oderwanie od rzeczywistości, ale odlot w kosmos. 
By móc coś reformować, trzeba mieć wpływ na proces decyzyjny. Inaczej to można sobie korwinić przez kilkadziesiąt lat mając 3% i się potem dziwić, że "tu się nic nie da zrobić".

Jabollissimus 2016-06-16

@5. System mają "oddolnie" zmienić ci, którzy 3/4 wieku "odgórnie" sprawiali by był dziadowski?!

Dodaj komentarz...


Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo KonserwaInne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - 4 lata temu
Równość - sruwność. (1) - 5 lata temu

Ludobójstwo - film - 5 lata temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 6 lat temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 6 lat temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 6 lat temu

Plotki, ploteczki (1) - 6 lat temu


Zabory Ukrainy? (6) - 7 lat temu

Kabaret z Konserwą (4) - 7 lat temu

O masonerii (15) - 7 lat temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 7 lat temu
Czarne święta! (11) - 7 lat temu


Właściciele Polski (12) - 7 lat temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 7 lat temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 7 lat temuMrowisko masonerii (38) - 8 lat temu

Polska - Afryka Europy (13) - 8 lat temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 8 lat temuWlepy AgenTomasza (1) - 8 lat temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 8 lat temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 8 lat temu

Jan Pietrzak (24) - 8 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 8 lat temu

Punki i hipstery (16) - 8 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 8 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 8 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 8 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 8 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 8 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 8 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 8 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 8 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 8 lat temu

Krzyż w PE (47) - 9 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 9 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 9 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 9 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 9 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 9 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 9 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 9 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 9 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 9 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 9 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 9 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 9 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 9 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 9 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 9 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 9 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 9 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 9 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 9 lat temu


Precz z Halloween (69) - 9 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 9 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 9 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 9 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 10 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 10 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 10 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 10 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 10 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 10 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 10 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 10 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 10 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 10 lat temu

Konserwa - wódanie specjalne (9) - 10 lat temu

Konserwa - Wydanie Swiateczne (6) - 10 lat temuKonserwa (testowa) 2 (9) - 10 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt