Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 dni temu
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2011-01-10

Czy lasy powinny być prywatne?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Dzisiaj miliardy telefonów, bo słuchaczy rozgrzała do czerwoności wizja tego, że nie będą mogli pójść za darmo na grzyby.

KOMENTARZE

Kali 2011-01-11

''- Możesz mi powiedzieć, po chuj mi las? 
– Jak to „po chuj”? W scenopisie pisze, że las, jest napisane... ''

Jimmy_CSF 2011-01-11

Mi jest potrzebny, bo lubię chodzić do lasu, nawet mam z 30 arów ale nie pamiętam kiedy byłem w państwowym - zawsze chodzę do prywatnych (mam 4 prywatne i jeden państwowy w okolicy) bo są różnorodne, jest w nich więcej grzybków i są ogólnie ciekawsze.

dorota 2011-01-11

od początku istnienia ludzkości na całym świecie lasy były wspólne. Rzymianie chyba to zaliczali do tzw. res publicae. Nikomu to nie przeszkadzało. Różnica była taka, że wtedy każdy kto chciał mógł wejść do lasu i sobie drzewo wyciąć na opał itp. 
 
Tylko na polowanie na zwierzęta trzeba było mieć zgodę króla (w lasach królewskich, cześć lasów była "wolna")

dorota 2011-01-11

Nie ma sensu prywatyzować wszystkiego totalnie. Bo zaraz będizemy prywatyzować księżyc. Jakby co to go sobie zaklepuję. Chce ktoś kupić?

Mateusz z Kanady 2011-01-11

Nie no ten lesniczy to mnie zawiesil, wyplulem whisky na klawiature. 
 
"Obrona ostatniej ostoji Polskosci" Co, drzewa i krzaki to ostoja Polskosci? Czy tylko mnie udeza ta oczywista dewaluacja "ostoji Polskosci"? Chociaz przyznam sie ze nie bardzo wiem co to jest "ostoja Polskosci" wiec moze ma racje. 
 
"Jestesmy i bedziemy niewolnikami we wlasnym kraju... " Znaczy jak sprzedamy lasy? Ze co przepraszam? No ale moment. Skoro juz jestesmy niewolnikami i lasy nie sa sprzedane i jak sprzedamy to tez bedziemy niewolnikami to co sie zmieni?

Sebastian 2011-01-11

Las to jest nic innego jak kawałek ziemi z drzewami. Jak ktoś jest miłośnikiem lasu to niech sobie posadzi na swojej działce, albo sobie kupi. Lasy do prywatyzacji i miejmy już to za sobą.

dorota 2011-01-11

a Martin jak chce mieć czym oddychać to niech nie pyta, po co mu lasy w kraju... 
 
jedno dorosłe drzewo podobno jest w stanie wytworzyć tlen dla czteroosobowej rodziny JEŻELI to drzewo nie musi oczyszczać powietrza ze smogu i innego badziewia.

dorota 2011-01-11

ps. sądy prywatne wydawałyby wyroki na korzyśc temu kto więcej zapłaci.... to nawet nie ulega dyskusji. nie ma takigo pojęcia jak niezawisłość i bezstronnośc w momencie kiedy jakaś osoba prywatna płaci sędziemu za wyroki.

Christian 2011-01-11

Ale skąd u większości z Was takie dziwne przeświadczenie, że prywatny właściciel pierwsze co zrobi, to od razu wytnie las? Bzdura jakaś.

Siewcamoru 2011-01-11

Lasów musi być dużo bo jak znów przyjdą Ruski z Niemcami za kilkadziesiąt lat to musimy mieć gdzie się chować i uciekać.

trux 2011-01-11

Martin i Hugo, widzę że lekceważycie sobie pewne sprawy. 
Lasy państwowe potrzebują pieniędzy na wypadek kataklizmów i na dokarmianie zwierząt (żeby zwierzęta miały co jeść i nie szukały pożywienia u ludzi). 
Lasy to także miejsca przeciwdziałające powodziom, ponieważ mogą kumulować nadmiar wody i być terenami zalewowymi. 
Życzę Wam abyście musieli płacić za oddychanie powietrzem i za stawianie każdego kroku (bo nawet ulice i chodniki można sprywatyzować). 
Miałem okazję widzieć jezioro Olsztynie do którego nie można wejść bo jest ogrodzone.  
PS. W Chinach jest tak zanieczyszczone środowisko, że wyginęły pszczoły i kwiatki są zapylane przez ludzi (przy pomocy niewielkich miotełek).

dorota 2011-01-11

Stwierdzenie, że to potrzeby ludzi są zawsze najważniejsze jest mocno krótkowzroczne. Jeżeli lasów nie będzie, to będzie mniej zwierząt w lasach. Dobrm przykładem są pszczoły. Nie sądzę by wszystkie pszczoły dały radę osiedlić się w miastach. Jeżeli zginą pszczoły, nie będą kwitły rośliny. 
 
Chcemy tego? Moim zdaniem nie należy się skupiać tylko na potrzebach ludzi. Nie należy zawłaszczać wszystkiego na ziemi. Należy zostawić należytą część naturze. 
 
Także mój postulat: łapy precz od lasów! ;)

dorota 2011-01-11

i według martina to Amazonia i lasy Amazonii powinny ponosić cały światowy ciężar produkowania tlenu. Niech wszyscy wycinają lasy (albo niech se robią co chcą) a w Amazonii niech zostawią (bo co?). Trochę dziwne te założenia...

dorota 2011-01-11

aha, jeszcze oczywiście dodam, że to fakt że Oceany produkują tlen. Tylko że jeżeli nie będzie drzew, to całe powietrze będzie musiało się do nas "przemieścić". Co to oznacza? Że wiatr będzie pizgał jak głupi :P

Orish 2011-01-11

Mogę rozumieć różne poglądy, ale niepojętą rzeczą jest dla mnie, jak można wypowiadać się na jakiś temat, będąc w nim ignorantem, i to na dodatek, będąc świadomym tego!

Orish 2011-01-11

A podobno środowiska wolnościowe walczą z ignorancją, bo to z niej wynikają te wszystkie socjalistyczne bzdury.

dorota 2011-01-11

Orish, ale bez przesady, bo widzisz, atakujesz prowadzących w tym momencie, nie podając żadnego argumentu. Tak nie rozmawiajmy.  
 
Dodam jeszcze jedno: pszczoły mają w dupie wolny rynek. Jak wyginą to już nie wrócą.

Libertarium.pl 2011-01-11

@Dorota nr 8. 
Głupoty wypisujesz nt. Sądów prywatnych. Tzn pisząc, iż to nie podlega dyskusji. 
Bo wg mnie (i różnych wiejskich myślicieli w rodzaju Rothbarda) prywatny Sąd nie ma żadnego powodu aby wydawać wyroki korzystne dla strony, która zapłaci więcej pieniędzy - ponieważ tego rodzaju jednorazowy wpływ gotówki przekreślałby całą tegoż Sądu reputację budowaną przez lata. Tylko te prywatne Sądy, które wykazywałyby się największą bezstronnością i budziły największe zaufanie wśród społeczeństwa (!) miałyby szansę na klientów. Czyli zupełnie odwrotnie niż ma to miejsce przy państwowym monopolu w sądownictwie, gdzie "autorytet" sądy mają niejako z urzędu i nie zaszkodzi im tu czy tam wziąć sobie dodatkową opłatę od jednej ze stron...

dorota 2011-01-11

LOL. Liberarium, czy pozywającemu zależy na tym żeby sąd był bezstronny czy na tym żeby wydał wyrok na jego korzyść?

dorota 2011-01-11

żadnej ze stron postępowania nie zależy na tym, żeby sąd był bezstronny. Zależeć na tym może tylko społeczeństwu (idea sprawiedliwości). Skoro społeczeństwu zależy na sprawiedliwości, to ono ponosi koszty sądownictwa. 
 
bo zarówno pozywającemu jak i pozwanemu w każdym wypadku zależy na tym, by sąd wydał wyrok na jego korzyść. 
 
i to moim zdaniem naprawdę nie podlega żadnej dyskusji. Bo dochodzimy do sytuacji w której pozywający niesłusznie ma się cieszyć że przegrał sprawę (bo taki z niego uczciwy gość?) a bandyta ma się cieszyć że poszedł do więzienia (bo go sumienie ruszyło?) 
 
nie wierzę w to.

dorota 2011-01-11

poza tym, cała idea procesu sprowadza się do tego, że obie strony przekonują sąd do swoich racji - totalnie sprzecznych. 
 
Stronom nie zależy na tym, żeby wyrok był sprawiedliwy. I serio, mam o tym pojęcie, pracuję w branży. 
 
I pewnie że bym chciała pracować w prywatnym sądzie żeby zarabiać znacznie lepsze pieniądze niż psie państwowe pensje. Tylko nie wiem, czy sumienie by mi na to pozwoliło, w wypadku gdy uczestniczylabym w rozprawie powiązanej z moim pracodawcą.

Libertarium.pl 2011-01-11

Oczywiście, że ludzie kierują się najczęściej albo subiektywnie pojmowaną sprawiedliwością, albo chęcią wygrania pomimo świadomości własnej winy. W większości spraw wybraliby jednak jeden sąd bezstronny i (tak jak to się dzieje dziś) próbowaliby przekonać ów sąd do swoich racji. Jak kogoś stać na opłacenie sędziego to stać go też na odpowiednich adwokatów.  
Może się oczywiście zdarzyć, że zostaną wybrane dwa różne sądy. W przypadku sprzecznych wyroków sądy te odwołałyby się do sądu "wyższej instancji" w roli arbitra. 
Inną kwestią jest to jak dalece anarcho-kapitalistycznym ustroju mówimy:) 
w kwestii wymierzenia kary. 
 
Moim zdaniem temat jest bardzo ciekawy i na pewno nie można odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie czy to możliwe czy nie, nieprzeanalizowawszy tego, co do tej pory zostało na ten temat napisane przez różnych wybitnych ludzi. 
 
Ale chyba nie miejsce tu na dyskusje o Sądach :) Proponuję piknik w Lesie... 
 
prywatnym.

dorota 2011-01-11

Wiesz, moim zdaniem kupowanie sądów nie ma nic wspólnego z ideą sprawiedliwości. 
 
Wcześniej, w nowożytności i średniowieczu w Polsce funkcjonowały kary prywatne i publiczne. To tylko zalążek tego o czym mówimy. Oznaczało to między innymi tyle, ze jak kogoś było stać na grzywnę za zabicie kogoś, to płacił i tyle. A jak nie (czyli był chłopem np.) to był wieszany. To tylko obrazuje jak majętność wpływała na pojmowaną szeroko sprawiedliwość. 
 
Bo nie jest sprawiedliwe, ze jeden za zabójstwo człowieka płaci pieniądze a drugiego wieszamy. 
 
pomijam już tutaj kwestię zróżnicowania kar ze względu na przynależność stanową... 
 
Po co zresztą prywatne sądy? Odpowiednikiem prywatnych sądów było prawo zemsty krwawej - rody po prostu wybijały się nawzajem, nie były im potrzebne do tego sądy....

dorota 2011-01-11

Chyba, że oceniamy pozytywnie czasy, w których magnata było po prostu STAĆ na to żeby sobie zabić 2-3 chłopów miesięcznie ;) 
 
Za zgwałcenie chłopki magnat musiał dać trzy albo cztery indyki sędziemu i tyle. 
 
no ale faktycznie, temat jest o prywatyzowaniu lasów :P

Michaelt 2011-01-11

To że lasy zostaną sprywatyzowane, to nie znaczy, że od razu ulegną zagładzie. Jakaś część na pewno zostanie wycięta, ale z całą pewnością nie wszystko. Gdzie jest popyt znajdzie się i podaż, więc jeśli ludzie będą chcieli chodzić do lasu, to te lasy pozostaną a w dodatku będą czystsze i bardziej zadbane.

dorota 2011-01-11

A jeżeli ktoś jest właścicielem lasu to czy jest też właścicielem powietrza które produkują drzewa? Czy może zażądać od okolicznych mieszkańców opłaty za oddychanie?

Michaelt 2011-01-11

A tak na marginesie, to gdzie jest druga godzina audycji?

Michaelt 2011-01-11

@dorota Jeśli chodzi o powietrze to jest inna kwestia. Sprywatyzowaniu i sprzedawaniu mogą ulegać tylko dobra rzadkie, czyli takie których jest określona ilość. Powietrze nie zalicza się do tych dóbr, ponieważ każdy niezależnie od miejsca przebywania, ma dostęp do powietrza i nie może go zabraknąć.

dorota 2011-01-11

Michaelt, czyli wg ciebie pobieranie opłat za wodę (rachinki płacę) to też kradzież? 
 
lasy też nie są rzadkie (30% powierzchni kraju)....

dorota 2011-01-11

piasek też nie jest za free a jest chyba bardziej powszechny od powietrza :P

Marcin 2011-01-11

Znowu widzę zaczyna się bezproduktywne bicie piany. Lasy tak jak wszystko inne do prywatyzacji oczywiście. Są prywatne ziemie na których hoduje się marchewki, buraki to i będą takie na których będą rosły drzewa. Zresztą jest dużo osób którym zależy na ich utrzymaniu np. w kraju mamy samych zarejestrowanych myśliwych w liczbie 110 000 do tego dochodzą ekolodzy, biolodzy, grzybiarze, miłośnicy życia w głuszy leśnej itd. więc nie wiem skąd ta wycinka. Macie jakiś konkretny argument to proszę go podać bo na razie tylko straszenie o wycince wpisujące się w cały trend odnośnie prywatyzacji tj. prywatna służba zdrowia nie może być bo ludzie będą umierać na ulicy, edukacja nie bo grozi nam analfabetyzm itd. Chyba pan Fijor mówił/pisał, że to samo było w kwestii prywatnych restauracji. No nie można dopuścić by prywaciarz serwował jedzenie jakie mu się podoba. Dla kilku złotych zarobku będzie padlinę wciskał i gotów powytruwać populację i co? Nic ta sama brednia co i z lasami.  
P.S użytkownik dorota może pomyśli czasem przed dodaniem komentarza. Nie chodzi mi już nawet o merytoryczną stronę, ale o estetkę (3 wpisy pod rząd, kolejne dwa i znowu 3 sama pod sobą). To m.in. pokazuje że długo się nie zastanawiasz umieszczając swoje przemyślenia.

JaraS 2011-01-11

@30 
Ile masz pod ręką piasku, a ile powietrza?

dorota 2011-01-11

Martin, ale to Ty przecież wartość lasu przeliczałeś na wartość drewna, co jednoznacznie kojarzy się z wycinką.. i mówiłeś że lasów jest o wiele za dużo... 
 
chciałbyś całą faunę z 100% lasów zmieścić w 30 procentach (mówiłeś chyba że czemu nie zmniejszyć liczby lasów do 10%) 
 
poza tym to też ty mówiłęś że to amazonia jest płucami ziemi, a nie polska więc dlaczego drzewa w amazonii mają zostać a nasze można zredukować?

Michaelt 2011-01-11

@29 
Woda pitna z twojego kranu jest jak najbardziej dobrem rzadkim, gdyż żeby ją tam doprowadzić trzeba wykonać pracę za którą właśnie płacisz w rachunkach. Woda sama w sobie jest za darmo, bo jak sama sobie wykopiesz studnię i będziesz wyciągać wodę wiadrami to nie zapłacisz ani grosza. 
To, że lasów jest dużo nie oznacza, że nie są dobrem rzadkim(definicja rzadkości dóbr się kłania).

ikti 2011-01-11

Na początek wypadało by zapytać Was, drodzy prowadzący, czy w ogóle dopuszczacie taką możliwość, że lasów jednak nie mozna/nie należy prywatyzować. Z tego co zrozumiałem z audycji to Martin może i tak, ale Hugo to jakoś wątpię, żeby cokolwiek go przekonało. Zmierzam do tego, że dobrze by było jakbyście podali jakieś takie warunki konieczne, które muszą wystąpić abyście byli za państwową własnością czy to lasów czy czegos innego. 
 
To zarzucę jakimś przykładem, najlepiej skrajnym: Haiti. Na Haiti nie ma drzew. Najpierw wycinali je prywatni właściciele plantacji, a później normalni prywatni właściciele. Można sobie przeczytać np. tutaj: 
www.tierralatina.pl 
 
W skrócie po wycięciu lasów jest dramat, ponieważ poza funkcją ładnych krajobrazów drzewa chronią przed erozją gleby, powodziami, wiatrami, dają opał itp... 
 
To jest fakt. Może należałoby zbadać dlaczego tam lasy mimo, że prywatne to zostały całkowite wycięte. Nie znam dobrze sprawy, może coś tam państwo zawiniło, ale jest to z pewnością ciekawe. 
 
Podejrzewam, że po prostu w tym przypadku rynek nie działał z tej przyczyny, że zyski były prywatne a koszty ponosiło społeczeństwo (tak zwana eksternalizacja kosztów). No bo niby dlaczego ktoś miałby ponosić koszt sadzenia drzewa, żeby komuś innego ochronić przed powodzią? (lub żeby o 1 mikropromil zmniejszyć ryzyko powodzi u siebie?) To już bardziej opłaca się  
wyciąć i spalić w piecu.

dorota 2011-01-11

dzięki ikti. w końcu naprawdę mocny i rzeczowy argument przeciwko prywatyzacji lasów. 
 
Im mniej lasów tym... jeszcze mniej lasów. bo czy 10% powierzchni kraju stanowiącej lasy starczy jednocześnie do zaopatrzenia w opał i odnawianie tych lasów?  
 
Jak widać na przykładzie haiti - nie. 
 
Widać też jakie katastrofalne skutki może przynieść wycięcie lasów - sytuację na Haiti znają chyba wszyscy. 
 
ps. żeby nikt nie marudził, to mój ostatni post w tym temacie.

Darek 2011-01-11

Ogromna ilość bzdur w audycji 
 
Przykładowo Lasy Państwowe nie są od ochrony środowiska, bo od tego są parki narodowe i krajobrazowe. Lasy Państwowe są od gospodaki leśnej. 
 
Druga bzdura to lasy wcale nie produkują tlenu. Żadna roślina nie produkuje tlenu. Tlen jest tylko przez rosliny uwalniany z H2O. 
 
Trzecia bzdura to, że ekologia podnosi jakość życia. TO nie jest prawda. Ekologia może podnieść jakość życia, ale też bardzo często obniża jakość życia. Przykładowo zwiększa koszty prowadzenia działalności gospodarczej, że trzeba firmę zamknać - ludzie lądują na bruku przez zamkniecie firmy i mają znacznie gorszą jakośc życia. Najbardziej zalesionym województwem jest w Polsce podkarpackie - jednocześnie jest to województwo najbiedniejsze - korelacja biedy i ekologii jest zadziwiająca. A takie województwo mazowieckie - zalesienie znikome - a wszyscy tam chcą mieszkać. 
 
MOżnaby wiele pisać jeszcze .... 
 
 
darek

Bezimienny 2011-01-11

Poza tym widzę u obrońców lasów kompletne oderwanie od rzeczywistosci. Ludzie ci robią wrazenie kompletnych debili.  
Kochani żyjemy w kraju, w którym zakazane jest wyciecie nawet jednego drzewa na swojej własnej posesji, a co dopiero mówić jakiegoś obszaru lasu bez odpowiedniego pozwolonia urzędników. 
W takiej paranoicznej sytuacji obrońcy lasów straszą ludzi wizjami osuszenia bagien Biebrzy czy innymi historiami. Przecież na terenie parków narodowych to nie mozna nawet pierdnąć bez pozwolenia - a Dolina Biebrzy to park narodowy.

(Anonim id=601) 2011-01-11

dorota 100% poparcia. zadzwoń kiedyś kontestacji i wstąp do kontestklubu

Don Camilo 2011-01-13

Więcej faktów, mniej teorii i utopijnych ideologii!!! 
 
Czy ktoś chce mieć las prywatny, czy państwowy to nie ma większego znaczenia. W tym przypadku (tak samo jak w przypadku prywatyzacji wody czy tlenu) racje ma ten, kto ma siłę.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 3 tygodnie temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 5 tygodnie temu

Unikaj szpitali (7) - 6 tygodni temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...
25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 8 tygodni temu

Nauczyciele uciekają (6) - 8 tygodni temuNiskie podatki już były (15) - 3 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 3 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 4 miesiące temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 4 miesiące temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 4 miesiące temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 5 miesiące temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 5 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 5 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 6 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 6 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 6 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 6 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 6 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 7 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 7 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 7 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 7 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 8 miesięcy temu


Jestem na kwarantannie! (1) - 8 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 9 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 9 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 9 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 9 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 10 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 10 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 10 miesięcy temu


Bezpłatna komunikacja może być droga (4) - 11 miesięcy temu


Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - 11 miesięcy temu

Idzie drożyzna (2) - 11 miesięcy temu

Polacy nie zasługują na prywatność? (1) - 11 miesięcy temu

Muzeum z najwyższej półki (1) - 11 miesięcy temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - ponad rok temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - ponad rok temu

Kiedy można zabić intruza? - ponad rok temu

Magiczne szable i tarcze (1) - ponad rok temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 2 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 2 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 2 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 2 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 3 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 3 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 4 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 5 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 5 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 5 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 6 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 6 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 7 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 7 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 8 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 9 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 9 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 9 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 10 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00
Przemyslaw Teterycz - - 20.00
Blog technologiczny Wirtualny wojownik - - 20.00
wypełnianie płatnych ankiet na eankiety.pl - - 20.00
Agencja pracy Gorzów - Praca jako opiekun... - - 20.00
wypożyczalnia samochodów victoria nowy sącz - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt