Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
3 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
wczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2016-06-24

Jan Fijor - O palancie z Kontestacji

Nadający: Jan Fijor

Janek odpowiada na komentarze słuchaczy. I akurat na taki jeden z którym się nie zgadza.

KOMENTARZE

Pcimek 2016-06-25

No i wyszli. Przynajmniej na papierze. Osobiście uważam, że w tej chwili będą "negocjować" z Kumisją Jewropejską kolejne bonusy, aż za pół roku odbędzie się kolejne referendum i jednak nie wyjdą.

Andrzej 2016-06-26

Litwa może ma wcześniej Dzień Wolności Podatkowej ( DZWP )niż Luksemburg - ale sprawdzaliście również poziom korupcji i biurokracji, stabilność prawa? To są również koszta prowadzenia działalności.Sam DZWP to za mało, żeby firmy np. ze Szwecji zwiały do Kowna.  
Co do Brexitu - Angole i Walijczycy powiedzieli TAK - UE poszła won ale trochę ludzi powiedziało tak z powodu zwykłej frustracji co potwierdzają rasistowskie antypolskie incydenty w UK ( "polskie robactwo do domu" ).

Monika 2016-06-27

A jednak Brexit! (Yes, yes, yes!) 
I teraz takie słowa (od strony duchowej) otwarteniebo24.pl ciekawi mnie, co Janku myślisz nt. tego: "gdyby nie było tej korekty, to na rynku nastąpiłaby katastrofalna zapaść, która wywołałaby efekt domina" i o dolarze-jako bezpiecznej przystani dla inwestorów.  
Pozdrawiam:)

Piter 2016-06-27

No i angole wyszli ! Ten cały "dzień wolności podatkowej" nie oddaje do końca realiów a może nawet wprowadza w błąd. Bo teoretycznie z tym wskaźnikiem można zaszufladkować UK jako kraj socjalistyczny. W praktyce zarobki w UK są kilkukrotnie wyższe - no nie ma się oszukiwać za tą samą pracę. Czyli jeśli zarabiasz więcej za to samo to jesteś mniej wyzyskiwany.  
 
Nawet porównanie zarobków nie oddaje do końca sytuacji. Gdzieś miałem statystyki z których jasno wynikało że np obywatel Szwajcarii jest kilkanaście razy (!) bogatszy od Polaka , a Niemiec np 10 razy. Kapitał zbierany latami a nie że pojedziemy sobie do UK i zarabiając 1500 pounds nagle stajemy się jakimiś krezusami. Nie stajemy się bo życie kosztuje , trzeba gdzieś mieszkać a w portfelu przywiezionym z Polski pusto. 
 
Sedno sprawy to siła nabywcza tubylców czyli popyt na produkty i usługi. W UK to jest a więc jest również dobrze płatna praca i perspektywy na dobry biznes. To co wyróżnia UK na plus to bardzo niskie stawki ubezpieczenia na wejściu i znikome koszty działalności - pozwala stanąć na nogi i żyć jak człowiek. Ideałów oczywiście nie ma ale nie żyjemy 200 lat ani nawet 100 i na coś trzeba się zdecydować. Czyli trzeba wybierać to co na dzień dzisiejszy jest lepsze bo świetlanej przyszłości możemy po prostu nie doczekać .

Pcimek 2016-06-28

@4 Dzień wolności podatkowej to jest taka sama ściema jak płaca minimalna czy PKB. Tylko tym razem prokurowana przez niby środowiska wolnorynkowe. W Polsce rocznie wypracowuje się kapitał na poziomie 1 600 mld złotych. Z czego na budżet centralny idzie 350 mld. Na terenowy 375 mld. Na (je)ZUSa 200 mld. A reszta zostaje do podziału między korporacje i szaraków. Jakby nie liczyć 1 600 mld minus 925 mld daje 675 mld, czyli dzień wolności podatkowej wypada: 925 dzielone na 1600 mnożone przez 365, po 211 dniach danego roku. A jeżeli uwzględnić, że przynajmniej 100 mld złotych wypływa co roku z Polski, to dzień wolności podatkowej wypada po 233 dniach.

Biedaszybnik z Wałbrzycha 2016-06-28

Witam, tu ,,Palant z Kontestacji``. No coz, po raz kolejny Janek buraczy prostacko jak proletariacki dziennikarz z lewackich mediow rezymowych. Nie odpowiem pieknym na nadobne bo rozumiem ze starosc nie radosc - tym razem przebaczam. Po pierwsze Janku dowiedz sie czym sie rozni dyskusja od erystyki jaka uprawiasz, w dodadku taniej erystyki .Ja Ciebie nie bede uczyl, ale sluchacze pewnie wiedza o co chodzi, masz tez wuja google . Jednak na pewno ani Ty ani ja nie mamy monopolu na gloszenie praw absolutnych. Jak napisalem wczesniej, jestem za Twoimi postulatami wolnorynkowymi, jednak Ty ze wzgledu na swoja ignorancje historyczna i polityczna kompromitujesz sie swoimi naiwnymi a przez to nierealnymi pomyslami wprowadzania wolnego rynku, nie biorac pod uwage realiow geopolitycznych. Wymienie jedynie kilka argumentow obalajacych Twoje najbardziej niedorzeczne tezy:  
-Dlaczego to Polska ma byc forpoczta wolnego obrotu ziemia rolna , dlaczego z takim zapalem nie glosisz tego dla UK, Niemiec czy Francji gdzie rownie duzo jest Polakow? Gwarantuje, choc to teoria, ze gdybys podjal skuteczne ruchy dla umozliwienia wolnego obrotu ziemia w tych krajach bardzo szybko sluzby bezpieczenstwa tamtych krajow kopnely by Ciebie w de...  
- Czy jestes swiadom jakimi narzedzmi finansowo-prawno-politycznymi dysponuja kraje ,,rozbojnicze" ktore sa zwykle uzywane po wykupie duzej ilosci nieruchomosci w slabszym panstwie, dodatkowym argumentem jest to ze Polska obecnie jest przedmiotem ataku gospodarczego silniejszych krajow Unijnych. Przytocze przyklad nieco odwrotny, mianowicie jedna z przyczyn obalenia Kadafiego bylo wykupienie przez niego wiekszosci waznych nieruchomosci w Londynie. O znanych wspolprzyczynach wywolania wojny na Bliskim Wschodzie jakimi byly proby rozliczen w zlocie i euro za rope naftowa nie bede sie rozpisywal. Jednak to sa sztandarowe upadki dyktatorow ktorzy uwierzyli w Wolny Rynek w makroskali. 
- Pomijasz wartosc tzw.Polskosci, ktora utracimy jako pierwsza jesli dostaniemy sie pod jurysdykcje obcego panstwa w momencie udanego ataku np. poprzez uchwalenie plebiscytu przez Niemcy co juz sie zdazalo kilka razy w historii Polski. . Z Twoich wczesniejszych wypowiedzi odnosze wrazenie ze nie ma ona dla Ciebie wiekszej Wartosci (podobnie jak dla Huga) , jednak dla osob takich jak ja ktore nie moga (poki co, bo pracuje nad tym) wywolac szacunku spolecznego osiagnieciami biznesowymi jakim Ty sie cieszysz,Polskosc jest wartoscia nie do przeszacowania. I chocby dlatego bede sabotowal wszelkie proby ataku na nia. Sory, juz takie mam zakodowane wartosci. 
Podsumowujac, Wolny Rynek nalezy wprowadzac chytrze i przebiegle, a nie z mlodzienczym idealizmem zmieszanym z duchem ulanskim, bo to wielokrotnie okazalo sie zabojcze dla Polakow, a ja sie za takiego uwazam i nie chcialbym byc nastepna ofiara glupio prowadzonej walki za ,,wolnosc nasza i wasza" tym razem gospodarcza. 
Zapraszam do Walbrzycha abyscie sie mogli przyjrzec Wolnemu Rynkowi jaki tu dawno juz wprowadzili kopacze z biedaszybow. To jest przyklad bezwzglednej walki z panstwem i jego instytucjami i podatkami. Ja co prawda nie kopie, ale wspieram jak moge tych ludzi. Mysle ze wolnorynkowcy tacy jak Wy mogli by sie nauczyc dobrych metod walki z silniejszym przeciwnikiem, jak przebieglosci, maskowania, krzyczenia i siedzenia cicho kiedy trzeba. 
PS. Jestem zawsze chetny do klasycznej, analitycznej dyskusji jesli Janek sie dowie co to takiego. Na przedszkolne spory szkoda czasu. 
Pozdrawiam

Marcin Banach 2016-06-28

@6 Biedaszybnik z Wałbrzycha  
Jestem ciekawy jak rozwija się ruch libertariański w Rosji i w Niemczech?

Paweł 2016-06-29

Mam nadzieję, że Janek nie będzie marnował odcinka na odpowiadanie znowu temu palantowi - niech on sobie w spokoju "sabotuje ataki na polskość" w komentarzach.

Monika 2016-06-29

Panowie, gdzie Wasza klasa?? 
Nie macie już argumentów, że musicie używać epitetów? 
Wciąż wierzę, że stać Was na merytoryczną rozmowę.

Tomek 2016-06-29

Janku, co do prawa własności to muszę Ci powiedzieć że jesteś strasznym ignorantem jeśli myślisz, że PIS zabiera wolność zabraniając handlu ziemią. Tej wolności już dawno nie ma i to co zrobili to tylko jedna kłoda pod nogi więcej. Mam małą działkę rolną przeznaczoną pod budownictwo jednorodzinne kupioną ponad 20 lat temu przez moich rodziców i mimo iż jestem jej właścicielem to: 
1. nie mogę wyciąć drzew jakie rosną na MOJEJ działce bo nie można i już. to są stare wielkie dęby i zgody na to nie dostanę bo nie są uschnięte i generalnie wszystko jest z nimi ok. Tylko że jak spadną mi na dom to oczywiście winnego nie będzie. 
2. nad działką przebiega po przekątnej linia średniego napięcia. napisałem pismo do ZE żeby ją skablowali i poprowadzili po granicy żebym mógł sobie zbudować dom. napisali że to zrobią za MOJĄ kasę i po skończonej robocie (wymiana słupów, kabel, itp) przekazać muszę na ich majątek. Znalazłem projekt, który mieści się w pomiędzy linią i granicą ale nie pozwolą mi go zbudować do czasu aż zrobię na swój koszt obostrzenia (wycena ZE na 18k). 
To że wcześniej można było handlować ziemią a teraz już nie to nie ma większego znaczenia bo i tak na swojej ziemi nie możesz robić tego co chcesz tylko cała banda urzędasów musi dać pozwolenia i inne pierdoły (w tych okolicznościach już pół roku staram się o pozwolenie na budowę - jak się uda mi to w rok załatwić wszystko to będzie ok). 
Do czasu, aż nie będziesz siedział w bujanym fotelu na swoim ganku ze strzelbą i nie będziesz miał zaminowanego pola przy granicy (no i czołg w stodole by się przydał) to nie ma co mówić o wolności.

Mateusz 2016-06-29

A tak nie temacie polecam jaroslawgibas.com , autor, socjolog, trener, coach prowadzi Warsztaty medytacyjne, Szkolenia oraz Wykłady z obszaru inteligencji emocjonalnej i duchowej.

Tomasz Primke 2016-06-29

@10 
Tak tylko wtrącę odnośnie tych drzew: a przypadkiem chore nie są? 
Czasem przecież drzewo zachoruje... 
Zresztą klimat mamy taki, że czasami wieje. Ostatnio chyba ze dwa tygodnie temu mocna wichura była. Znam przypadek, gdy po takiej wichurze jedno drzewo się przewróciło i trzeba było je usunąć. To się zdarza. Wiało, wiało... Człowiek poszedł sprawdzić, czy wszystko w porządku. Okazało się, że drzewo połamane i przewrócone... (Mam nadzieję, że wiadomo, o co chodzi?) 
 
@9 - słuszna uwaga. Zwłaszcza, że odpowiedź owego Pana trzyma poziom. (Choć się z nią nie zgadzam.) 
 
@6 
Wolny rynek to wolny rynek - albo jest, albo go nie ma. Jak ograniczamy handel ziemią, to wolnego rynku nie ma. Tyle w temacie. 
To jak z ciążą - albo dziewczyna jest w ciąży, albo nie jest. 
A czy to dobre, czy nie, to już osobna sprawa. 
Więc pisanie, że wolny rynek należy wprowadzać ostrożnie, to dla mnie jak pisanie, że ostrożnie trzeba uczciwy system wprowadzać. Bo z tą uczciwością to nie ma co przesadzać...

Monika 2016-06-29

@Mateusz drzewa chorują, chorują (a to, że ktoś systematycznie podlewa kwasem to nikt nie widzi). Autentyk.

Biedaszybnik z Wałbrzycha 2016-06-29

No coz, widac raczej ze moi wulgarni adwersarze to proletariusze albo lewaccy kretacze skoro przemawiaja wulgata - wniosek z tego taki ze Janka slucha o kilka lig wyzsza palanteria niz ja.

Biedaszybnik z Wałbrzycha 2016-06-29

Kolego Marcinie, nie wiem jak w Rosji, ale w Niemczech gdzie przebywam nie slyszalem o ruchu libertarianskim. Co do Rosji to moge domniemywac z doniesien ze na dalekiej Syberii takze wprowadzono w praktyce juz dawno libertarianizm w osadach mysliwskich nawet o tym nie wiedzac. Slyszalem ze podatkow tam nikt nie placi w wladzy zalezy aby w ogole ktos cos tam produkowal (np.skory zwierzat). Kolego Tomaszu, binarna logika zaweza swiatopoglad. Nawet w naukowych modelach matematyczno -fizycznych sa uklady nielogiczne jakie wystepuja w przyrodzie (np.Kot Schrödingera ktory jest jednoczesnie zywy i martwy). Kobieta moze byc w ciazy pozamacicznej i tez nie da sie jednoznacznie powiedziec czy jest w ciazy czy nie. Wprowadzajac Wolny Rynek na hurra , jak hunwejbini wprowadzali w Chinach maoistyczny komunizm a sowieci leninowski komunizm w ZSSR, spowoduje sie opor materii zywej i martwej, bo o wiele lepsze efekty we wprowadzaniu komuny ma UE (tzw.Klub Rzymski i jego marksizm kulturowy) ktora robi to po cichu i powoli, tak ze ludzie w Europie Zachodniej nie zorientowali sie do tej pory ze wlasciwie zyja w komunie, co Polacy dobrze wiedza, bo komune przezyli. Tomku, to fakt ze Janek o wielu rzeczach jakie sie dzieja i dzialy po prostu nie wie, ja zreszta tez szczegolnie ostatnio przestaje ogarniac i rozumiec zjawiska jakie nas otaczaja. Oczywiscie nalezy probowac wszystko upraszczac o ile sie da, jednak indyczenie sie nie pomoze nikomu, szczegolnie ze skuteczne w dzialaniu sa dopiero grupy ludzi o zblizonych postulatach gdyz one dzialaja jako skuteczny komputer i wykonawca zarazem. Indyczenie sie jest blokowaniem przeplywu informacji w takim systemie ludzkim.Pozdrawiam

jan M Fijor 2016-06-30

Biedaszybniku, wolnego rynku, podobnie jak np. grawitacji, wprowadzać nie trzeba. On istnieje niezależnie od woli rządzących. chodzi tylko o to, by rządzący z nim nie walczyli, tak jak ty to robisz, bo taka walka przynosi ogromne straty. Analogicznie to przeciwstawiania się grawitacji, co wymaga ogromnej ilości energii. Zamiast więc szarpać się i indyczyć, odżałuj na książkę "Ekonomia i polityka" (na początek) by L.v. Mises a przejrzysz na oczy. jak nie przejrzysz, to przeczytaj ponownie aż zrozumiesz. Ekonomia nie jest - wbrew temu co piszesz - nauką intuicyjną. Trzeba coś wiedzieć. Ukłony

Fromasz! 2016-06-30

@12 Niestety wiatr mi nie pomoże bo już ludzie mieszkają w okolicy :) 
Pytanie: czym podlewać żeby był dobry efekt i brak dowodów? :)

Biedaszybnik z Wałbrzycha 2016-06-30

Drogi Janku,polecana pozycje postaram sie przeczytac, choc poczatki czytelnictwa ksiazek Twojego wydawnictwa mam juz dawno za soba, tak jak i uczestnictwo w kilku ciekawych wykladach Asbiro.Nie twierdze ze ekonomia to nauka intuicyjna, mimo ze wskazalem funkcjonujace mikrosystemy wolnorynkowe stworzone intuicyjnie. Nie walcze z wolnym rynkiem jak Ty to mniemasz , ale staram sie zachowac minimum krytycyzmu i realizmu, nawet wobec takiego autorytetu jak Ty.Po prostu uwazam ze uwolnienie dla cudzoziemcow rynku gruntow w Polsce w OBECNEJ chwili-bylo by samobojcze i przedstawilem na to argumenty. Ziemia, poza tym ze jest dobrem rzadkim, ma tez status symbolu i wladanie nia jest nawet wsrod zwierzat oznaka najwyzszej wladzy terytorialnej. Dobra rzadkie szczegolnie jak ziemia maja rozna wartosc w czasie i sa zalezne od innch czynnikow. Co teoria wolnego rynku mowi na temat prywatyzacji broni jadrowej? Prosze o model myslowy tego zagadnienia bo jest ono zblizone w zaleznosciach do ziemi jako towaru.

Marcin Banach 2016-06-30

@15 Biedaszybnik z Wałbrzycha 
No właśnie na dalekiej Syberii ziemi w brud władza centralna słaba po prostu raj dla libertarian a oni nie chcą się tam osiedlać tylko upierają się wdrożyć swoją utopię na terenach już rozwiniętych, ciekawe dlaczego?

Faraday007 2016-06-30

@17 
Ja bym próbował dobrać jakiś fungicyd w s klepie rolniczym. Żeby zabiło grzyby wchodzące w symbiozę z dębami a jednocześnie nie wypaliło trawy. Tak wielkie Dęby powinny od tego poważnie zachorować. Znawcą nie jestem to tylko taki mój pomysł. 
 
W kontestacji ktoś kiedyś podawał pomysł z założeniem szkółki, wtedy możesz ją modyfikować bez pozwoleń i wyciąć wszystkie drzewa. To chyba trzeba się dogadać z kimś kto ma uprawnienia żeby taką szkółkę założyć. To wszystko do sprawdzenia.

Pcimek 2016-06-30

@16  
Można by to samo powiedzieć o imperializmie. Też nie trzeba go wprowadzać, a jakże skutecznie rywalizuje on z wolnym rynkiem.

Vombato 2016-07-01

Czy to byłoby dla nas dobre jeśli jakiś arabski szejk ufundowałby osiedla na min. 20 tyś arabskich emigrantów w Polsce, np. w Warszawie w dobrej dzielnicy (bo go stać)? Do mieszkań mieli by prawo tylko obywatele wybranych krajów muzułmańskich i otrzymaliby je za darmo. Co wolny rynek powie na takie działania? 
 
#oraz drugi przypadek: takie mieszkania byłby fundowane dla 2 milionów emigrantów arabskich i byłyby rozmieszczone w największych polskich miastach. Czy w takiej sytuacji wolny rynek się poddaje i mówi, że coś trzeba z tym zrobić czy jednak mówi że nic nie robić, jest dobrze?

Andrzej 2016-07-01

Vimabto : a dlaczego zakładasz,ze trzeba coś z tym robić ? 
Nie ma zasiłków to i tak by uciekli do Niemiec.

Biedaszybnik z Wałbrzycha 2016-07-01

Krancowe modele myslowe sa bardzo dobre do modelowania rzeczywistosci. W takim razie ja sie dolacze do pytania Vombato: A co by bylo gdyby ow szejk poza ufudowaniem mieszkan muzulmanom ufundowal im zasilki? Kapitulujemy i szukamy sobie Liberlandu czy przeprowadzamy holokaust? @19Kolego Marcinie, wrecz przeciwnie, a dlaczego libertarianie wlasnie kombinuja z zajeciem terenow nierozwinietych jak wyspa w zapadlej dziurze na Dunaju do ktorej trzeba sie przebijac caly dzien albo chca zasiedlac stare platformy wiertnicze? Czy libertalianizm zawsze musi oznaczac zaawansowana cywilizacje? Zaryzykuje twierdzenie ze czasem nalezy wypelniac jak szarancza nisze w otoczeniu totalniackim, ignorujac na ile sie da totalniackie prawo. Niedoscignionymi mistrzami w tej dziedzinie sa dla mnie Cyganie, ktorzy robia wszelkie wladze w bambuko jak chca. Polaczenie rodzinno-klanowego mentalu Cyganow z przedsiebiorczoscia by moglo rozwalic system. 
Przypomnialo mi sie ze w Niemczech to z libertarian to tylko Polacy sie czasami organizuja sie wokol Macka Bienerta, ostatnio zrobil fajne spotkanie, byl nawet Slawek Muturi. Ale tam to tez tylko faza dyskusji a kazdy dziala na swoj rachunek.

Paweł 2016-07-02

Po świetnym poście Andrzeja pomyślałem sobie od razu - zaraz pojawi się jakiś palant, który zapyta o "co by było, jakby szejk ufundował też zasiłki".... ręce opadają. Może ja jestem zbyt nerwowy, może jednak tak trzeba? Tzn. wyprowadzać za każdym razem kolejne transze palantów za rączkę z piaskownicy? Na jak długo takiemu np Jankowi starczy sił i chęci.

Biedaszybnik z Wałbrzycha 2016-07-02

Pawle, ty jestes palantem, bo nie stac cie na krotka, logiczna odpowiedz. A wyzwiska nia nie sa, czyli wnioskuje zes zjeb. Bezkrytycznie to przyjmowalo sie komune, pytac tez nie wolno bylo o sprzecznosci, Caluj mnie w dupe ty lewacki palancie zakuty, z toba tez juz nie gadam bo naruszasz zasady dyskusji. Zrozumiano , czy przybluzagc ci jeszcze jak pod cela abys pojal? Won z tego forum na onet smrodzic. 
Andrzeju, to ze nie ma zasilkow panstwowych, to nie znaczy ze ich nie bedzie, bo z rzadem jest wszystko mozliwe. Ja tylko zalozylem sfinansowanie zasilkow w teoretycznym liberlandzie przez kogos z zewnatrz w celu destabilizacji liberlandu i nikt mi nie jest w stanie odpowiedziec jak zadziala wtedy wolny rynek aby sie samemu nie zaoral.

jan M Fijor 2016-07-02

Transakcja wolnorynkowa to wymiana, w której strony otrzymują to czego akurat chcą. Dobrowolna darowizna jest jak najbardziej działaniem wolnorynkowym. Ktoś chce dać (bo widzi w tym korzyść), ktoś inny chce mieć to, czym go obdarowano.Wolny rynek niczego nie orze, ani destabilizuje. Podtrzymuję propozycję zapoznania się z elementarzem ekonomii. pozdrawiam

Biedaszybnik z Wałbrzycha 2016-07-03

Janku, elementarz podstaw ekonomii jest mi znany od dosc dawna, czytalem tez po kilka razy Scousena, Misesa i Schoecka czy Bastiata. Dlugo zanim te ksiazki wyszly wyszydzalem skutecznie w rozmowie wychowankow szkoly Keynesa.Jednak ja stawiam teze ze o ile Wolny Rynek jest zbiorem prawd absolutnych ktore ja uznaje, to nie moze on w czystej formie funkcjonowac w rzeczywistosci wzglednej, czyli obok istniejacych modeli ekonomicznych z uwagi na zagrozenie jakie dla nich stanowi. Dlatego postuluje wypracowanie skutecznego modelu wdrazania wolnego rynku czy tez obalania mechanizmow interwencyjnych jak kto woli. Poza luznymi wskazowkami praktycznymi zaslyszanymi w Waszych audycjach nie spotkalem sie z dopracowana publikacja na ten temat. A propos, slyszalem kiedys o ksiazce Kamila na temat radzenia sobie z atakami instytucji panstwowych jak Urzedy Skarbowe, komornicy, itp. Czy ta ksiazka juz zostala wydana?

Piter 2016-07-04

Biedaszybnik myślisz w sposób szablonowy . W świecie w którym naokoło nas jest socjalizm (w innych krajach) otwarcie się na wolny rynek daje olbrzymią przewagę . Jeżeli nie masz ceł, maksymalnie niskie podatki i państwo minimum to jest to co może przyciągać ludzi i biznes z całego świata. Twój argument "trzeba chronić to i to bo inne państwa tak robią " jest bez sensu. Bo z tego iż inne kraje narzucają sobie sztuczne ograniczenia trzeba się tylko cieszyć. To trochę tak jakbyś miał innowacyjną firmę z dobrymi produktami i problem że inni stosują przestarzałe technologie. Taki HongKong jest ewenementem nie dlatego że jest podobny do innych krajów tylko dlatego że jest od nich zupełnie inny. I nic nie stoi na przeszkodzie żeby drugi taki "Hongkong" zrobić w Europie. I też nie na zasadzie "bo inni w Europie tak robią" tylko my tak robimy i spijamy z tego korzyści. A wszystko jest podane jak na tacy - wiadomo co i jak robić. Kiedyś ludzie odkrywali obce lądy płynąc na jakiejś "łupince z orzecha" . Dzisiaj uzbrojeni w najnowsze technologie boją się zmienić system ekonomiczny. No wiem większość ciągnie w dół tych którym jeszcze chce się coś zrobić...

Kwiat126p 2016-07-04

i co Janku? Łyso ci teraz? Mówiłes że Wielka Brytania nie wyjdzie z UE a tu zdziwko :)

Maro 2016-07-04

Hm. Janku, szanuję Twój temperament, ale nie przeklinaj na antenie :-) pzdr

jan M Fijor 2016-07-05

@30 a co wyszła? Kiedy?

Biedaszybnik z Wałbrzycha 2016-07-05

Piterze,wrecz przrzeciwnie,to wlasnie Ty myslisz szablonowo. Co prawda moze na sposob korwinowski, ale popelniasz te sam blad co ci po drugiej stronie.Piszesz:,, I nic nie stoi na przeszkodzie żeby drugi taki "Hongkong" zrobić w Europie". Jesli w calej Europie a przynajmniej w jej sprzymierzonej czesci to bedzie to ok, ze wzgledu na zagrozenie dla takiego Hong-Kongu w wersji euro plynace z zewnatrz. Wedlug mnie defensywa i marginalnosc wolnorynkowcow wynika z tego ze nie znaja oni teorii mechanizmow sterowania spoleczenstwem i krajem. Proponuje moim oponentom zainteresowanie sie teoria procesow automatyzacji sterowania spolecznego doskonale opracowanym przez zmarlego niestety w tym roku docenta Kosseckiego. Mysle ze wtedy dla wielu z was stanie sie jasne dlaczego wolnorynkowcy sa nieskuteczni w praktycznej obronie wolnego rynku i obalaniu nadmiaru wladzy, o ile glosi sie teze potrzeby wprowadzenia ,,liberlandow". Bo partyzantka jaka ja prowadze czy przyklady ktorej opisalem - bedzie dzialac zawsze, ale rozumiem ze nie chodzi libertarianom o prowadzenie partyzantki, choc widze ze wielu ciesza partyzanckie akcje ( Liberland na Dunaju - fajna sprawa, jakis poczatek ale trzeba myslec o dzialaniu na duza skale, prawda?) Odnoszac przedmiot dyskusji do tego - to dalej nikt mi nie dal przekonujacych argumentow obalajacych moja teze o zagrozeniu wynikajacego z wolnosci obrotu ziemia w Polsce w obecnym modelu sterowania panstwem (brak wolnosci gospodarczej w innych dziedzinach, brak mocnej armii i sojuszy) jak i w tezach wzmacniajacych teoretyczny model myslowy (prywatyzacja broni jadrowej czy tez zagrozenie wynikajace z sily nabywczej kupca z nieograniczona iloscia petrodolarow). 
Pozdrawiam

Szymon 2016-07-06

Panowie: dyskusja z osiedlem dla emigrantów jest o tyle bezsensowna, że ( jak z resztą sporo ludzi ) myślimy o wprowadzaniu wolnego rynku TYLKO w jakiejś jednej branży, czy emacie, a reszta zostanie po staremu. 
Niestety nie da się tego zrobić w ten sposób, bo rzeczywiście mogą zaistnieć zagrożenia dla bezpieczeństwa ludności. 
Jezeli żylibyśmy w wolnym państwie ( czyli w państwie o ściśle określonym światopoglądzie na sprawy ekonomiczne i cywilizacyjne ) a nie pod okupacją jaką mamy dzisiaj to większość zagrożeń byłaby nieaktualna, np. : 
1. Niech sobie budują osiedla dla emigrantów ale żyjemy w wolnym państwie ,które jednak spełnia PODSTAWOWE swoje zadania : obrana granic ( mamy silne wojsko ) , integralności ( MUSI być określona baza światopoglądowa - u nas naturalnie należałoby ogłosić Katolicyzm religią panującą - pozostałe religie jak kto chce jedynie praktykować prywatnie, co nie wyklucza wolności do własnych sądów wg prawa innych religii ) , porządku( policja + UZBROJENI obywatele ) i dotrzymywania umów ( kto dziś ma ochotę iść z takimi sprawami do sądu? ). 
2. Niech sobie nawet dają zasiłki, co nas to obchodzi , skoro my Polacy będziemy wolnymi uzbrojonymi ludźmi, którym państwo jest SŁUŻEBNE wobec obywateli i pomaga się im bogacić i być dumnymi z Polski. 
 
A tak to mamy okupanta żyjącego z naszej krwi, który już dziś traktuje obcokrajowca lepiej niż własnego obywatela ( którego przecież można i należy doić ). Żeby sobie to uzmysłowić pomaga wycieżka z Polski poza UE ( np. na wschód ) i zachowanie celników na granicy, kiedy wracamy po trudach podróży do naszego kochanego kraju. Inny przykład : żeby nie zapłacić komunistycznego podatku PCC od samochodu należy pojechać ze sprzedającym na wycieczkę za granicę , porobić tam z samochodem zdjęcia ( jako dowód przed Panem ( urzędem skarbowym )) i wtedy macie samochód o 2 %.  
Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że w reżimowej szkole ( do której oczywiście dzieci nie posyłam ) czasy monarchii i feudalizmu są pokazywane przesadnie niekorzystnie ( że aż są to synonimy negatywnych systemów społecznych ) a my żyjemy dzisiaj w czymś pomiędzy feudalizmem a niewolnictwem.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu


Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 8 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 10 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt